Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 25 z 28    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
miropiro píše:
(např. ve vlacích EC je někdy na záchodě poznámka, že mám udržovat záchod tak, jak chci, aby vypadal při příští mé návštěvě).

To mi připomíná cedulku z Amtraku, která hlásala něco ve smyslu "Omlouváme se, ale opravdu nemůžeme zajistit úklid záchodu po každém použití. Udržujte prosím proto záchod tak čistý, abyste jej mohli znovu použít. Děkujeme"


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
mceza píše:
Jde tu zejména o přístup lidí.


Je to o lidech. Samozřejmě, problém nádraží v MB (byť jsem tam nikdy nebyl, ale cosi jsem slyšel) je problém. Ovšem občas i chování průvodčích. Povětšinou jsou ochotní, vyhledají návazné spoje, ale holt je občas vyjímka. Ale hlavně jde o cestující. Pokud se oni nechovají, tak jak mají, pak je problém (např. ve vlacích EC je někdy na záchodě poznámka, že mám udržovat záchod tak, jak chci, aby vypadal při příští mé návštěvě).

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Abych řekl pravdu, zásadní potíž tuzemské vlakové dopravy vidím právě v tom, že nádraží vlastní ČD. Nádraží by, dle mého, měla opečovávat města a obce, které by měly mít zájem na tom, aby u nich byla zařízena doprava. Opak je potom problémem těch, kdo si v obcích zvolil své představitele. Ze současného stavu plyne hned několik potíží, vlastnictví nádraží ČD je bariérou ve vstupu konkurence, snižuje kvalitu nádraží, protože ČD logicky nemá důvod mít zájem na jejich zlepšení, vhledem k monopolnímu postavení a konkurenční zastávku někdo asi těžko vybuduje.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Nejde tu jen o vozový park v příšerném stavu a nemovitosti, které jsou na spadnutí. Jde tu zejména o přístup lidí. Zajeďte se někdo podívat na Hlavní nádraží v Mladé Boleslavi. Za takové nádraží by se museli stydět i v Somálsku (mají tam vůbec vlaky?). Když přehlídnu, že na tak velkém a frekventovaném nádraží nejsou ani peróny a lidi tam chodí přes koleje a je to tam opravdu o hubu, tak další věc, která ukazuje celkový stav ČD je stav toho nádraží. Není to ani tak o penězích, ale o lidech. Chápu, že v naší zemi se s penězi neumí hospodařit, takže o špičkovém nádraží si můžeme nechat jen zdát, ale to, jak to vypadá v MB (a jinde) je hrůza. De tam o to, že zaměstanci dělají jen a pouze (pokud vůbec) to, co musí. Že by někdo vzal lopatu a za odpoledne uklidil hromady holubího trusu kolem budovy. Že by někdo zametl schody, na kterých je ještě sůl a štěrk z předloňské zimy a podobné věci.
Dyť jaké si to uděláme, takové to máme. Nechápu lidi, co u ČD pracují, já se tomu nádraží vyhýbám co to jde, radši se neptejte, jak tam vypadají wc, to je jak v hororech - spousty much, toalety přetékají, žluté dlažky jsou počmárány fixem a po zdech někdo maloval pomocí exkrementů...

A přitom stačí tak málo :(


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
thingie píše:
To je hezký výkon, na někoho, kdo už od vrcholného středověku pořádá nekonečnou šňůru tiskovek, ale ještě ani jednou ho nenapadlo i jenom si někde ten pitomej werk na víkend půjčit, polepit žlutou folií a udělat, když nic jiného, pár předváděcích jízd.


Už se stalo pripitek A už se nemohu dočkat, až přijede do Brna :wink:

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Levný lístek na vlak? Zkuste to v Lidlu, ne na nádraží


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
jak už tady několikrát padlo, někam se ty peníze nalít musí, zvláště když se vezme v úvahu fakt, že ČD se dvakrát nehrnou do obnovy vozového parku


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
Když už se to tu jednou řešilo,aniž by to tak zcela souviselo s BMHD,tak se na chvíli vrátím,bo mě to celkem nas**lo.Novináři vyhrabali další díru,kam ČD sypou prachy: AXA

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Trochu z jiného soudku, když jsme u SA... Nevím, jestli to tady už proběhlo... Naruším sice trochu železniční diskuzi, ale Studenti končí na Bíteši (linka 721310)

Citace:
Zrušení provozování linky Velká Bíteš

Společnost STUDENT AGENCY z organizačních důvodů ruší ke 12.12.2009 linku Brno - Velká Bíteš. Přestože jsme jako jediný dopravce na této lince nedostávali žádné dotace, velmi rádi jsme tuto linku provozovali. Zahájili jsme postupně přesunutí technického zázemí autobusové dopravy z Velké Bíteše do Prahy a proto jsme se rozhodli uvedenou linku zrušit.

z http://www.studentagency.cz


Určitě dojemné rozloučení (v busech se rozdávají i letáčky s podobným textem), není to zase úplně pravda, v úseku Brno-Velká Bíteš určitě jezdí ještě i další dopravci, kteří nemají spoje dotované.

Podle kuloárních informací by je zde měl nahradit jistý dopravce z Brna, pravidelnou dopravu zatím neprovozující, ale ne hned od 13.12.09.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
jj, je uváděna jako hlavní sponzor...no někam ty peníze nalít musí


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Trochu mi uniká, proč ČD jako dotovaná organizace sponzoruje aktuálně Davis Cup ČR - SPA ... :?:


Offline
85
06 pro 2006 21:25
Pokud by to někoho zajímalo, tak celková suma peněz, které různými kanály tekly od státu k ČD byly v roce 2006 a 7 cca 35 mld. a v roce 2008 to bylo už 58 mld.
Toto vyplývá z dvouleté práce dvou vyučujících z ESF MUNI Brno. Ti se zabývají veřejnou dopravou. Všem vřele doporučuji přednášku o tom, jakým způsobem jsou ČD financované.

V tomto světle jsou pak prohlášení o financování nových vlaků ze zisku ČD velmi úsměvná.


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
To je hezký výkon, na někoho, kdo už od vrcholného středověku pořádá nekonečnou šňůru tiskovek, ale ještě ani jednou ho nenapadlo i jenom si někde ten pitomej werk na víkend půjčit, polepit žlutou folií a udělat, když nic jiného, pár předváděcích jízd.

K tomu Bpee239 -- ty modrý sedačky a celkově chladnej interiér se k němu nesmírně hodí, protože s věčně přepálenou klimatizací je to reklama na arktidu. Jezdím tím nezřídka, a ještě se mi nestalo, že by mi v tom i v nejhorším letním vedru nebyla zoufale kosa.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
Jančurovy vlaky podporují e-maily tisíců lidí, desítky pranýřují hejtmany
http://zpravy.idnes.cz/jancurovy-vlaky- ... domaci_lpo


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
V pondělí to bude zajímavý SA/ČD :mrgreen:

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
Bpee239 vypadá takhle. Z německých vozů jsem měl tu možnost vyzkoušet jen Apmz125.3 a Avmz109.5, a jediné, co mi vadilo (a co jsem měl možnost tak vidět u ostatních neměckých vozů) je zašlost potahů. Chtělo by to trošku přečalounit. Některé to potřebují jako prase drbání.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Bmz a Bmz245 jsou s možností letiště, ale raději si sednu do Bmz241 (oni totiž Bmz a 245 mají občas horší sedačky).
Bpee239 - tím jsem ani nejel...Bee240 - taky přemýšlím, esli jsem do toho někdy vlezl...

No jo, německé vozy taky mohu - Bpmdz295.9 (a jejich Regioswinger - to je lahůdka). Škoda, že už nebudou Bpmdz295.9 na EC 179 Alois Negrelli.

thingie píše:
Mně teda hlavně není jasný, jak bych s SA řešil, když se ve čtyři ráno rozhodnu (jo, najednou), že jdu na vlak, a chci do Prahy. Co nejdřív. A zpátky pojedu až prostě někdy dojdu do Holešovic. A taky nevim kdy. A to se mi prostě stává. :-)

Jinak co se vagonů týče, mi se líbí DB velkoprostory. Na DB sedačky sice nadává půl světa, ale mně přijdou velmi dobré. :-)

Souhlasím, s ČD prostě přijdu a jedu. A neřeším, zda mám nějakou místenku nebo ne. Ale někdy to vyjde dráž, když spěchám a nezamyslím se nad slevami.
Ale jinak situaice: no tak co, v Praze je fajn, ještě je nějaký spoj jede do Brna, tak co spěchat. Se SA pak abych měnil hned rezervaci.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Mně teda hlavně není jasný, jak bych s SA řešil, když se ve čtyři ráno rozhodnu (jo, najednou), že jdu na vlak, a chci do Prahy. Co nejdřív. A zpátky pojedu až prostě někdy dojdu do Holešovic. A taky nevim kdy. A to se mi prostě stává. :-)

Jinak co se vagonů týče, mi se líbí DB velkoprostory. Na DB sedačky sice nadává půl světa, ale mně přijdou velmi dobré. :-)

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
Tasa píše:
A když je to BMZ starý (neznám ty čísla) a není nějak extra plno, tak si udělám i lůžkovou úpravu.

Bmz245, tuším. :wink:

Pro cesty do Prahy volím také raději vlak (I když mi ta cesta po koridoru už léze krkem :-)). Větší prostor, soukromí a troufnul bych si říct, že i bezpečnost. Co se týče jízdenky, tak nejčastěji jezdím s někým, takže se koupí velké SONE+ za 450,- a cenu poté rozdělíme napůl, takže každý zaplatí 225,- za cestu tam i zpátky, což si myslím, že je docela slušné. :wink:

Mimochodem také nejraději jezdím Bmz, nebo ještě raději Bee240, nebo Bpee239. :-)


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Zdražení eLišky mi ještě příliš nevadí, ale omezení jedné na jeden den mi dost vadí, bo až pojedu do Prahy na jeden den, tak si ráno rád sednu do EC a nazpět? Dovolte, ale mně se to zákaznické platit nechce :-) To si zarezervuji na kreditovce táty jízdenku busem zpět.
Byť autobus nemám rád! A zejména na takové trase jako je D1.
Jak píše Tasa správně, také si raději sednu do Bmz, nebo aspoň do Bee, než do busu s koženkovými sedadly. Naštěstí zatím není situace, že by Béčko (čili klasický vůz B 2. třídy) jezdilo na écečku (on ten standard být musí), takže volím EC a ne SA.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
no tady sou Martínkovy argumenty - nemáte pravdu.. :-D
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... amtype=WM1


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
stuřík píše:

tvrdě do nich - nic jinýho si nezaslouží... :evil:
...pokud se vám můj názor nelíbí, tak mě prosím neukamenujte


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
http://www.novinky.cz/ekonomika/186054-sef-student-agency-tepe-v-kampani-do-cssd.html

Dívím se že to tu ještě není

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jasně, na točku, nějak jsem to tam omylem překotil. Ale stejně bych tam nešel.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
pepola píše:
Nechápu, co je tak suprového na drndání se historickým vagónem přes Českou Třebovou do Prahy, když zrovna nejsem železniční sotouš...

No já si sednu do EC a jedu celkem pohodlně a většinou si naplánuju cestu tak, aby bylo řazené BMZ, protože to považuji za vrchol luxusu, kterýmu se nemůže vyrovnat ani A. A když je to BMZ starý (neznám ty čísla) a není nějak extra plno, tak si udělám i lůžkovou úpravu.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 688 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 00:45
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]