Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 28 z 28    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
Taky jsem nad tím přemýšlel,ale ČD jsou jen vlaky,ne-e??

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Mě by jen zajímalo, na co chtějí vyplýtvat těch 870 mega? Na to, že konečně po 20ti letech uklidí smetí kolem nádraží a přemalují fasádu (viz Kr.Pole)?


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
k Jančurovi: nechce se soudit jenom s jednotlivými kraji, ale celkově se všemi hejtmany, protože všichni podepsali smlouvy s ČD. Pokud se o tom, jak hejtmani (všichni z ČSSD(K)) podepsali nevýhodné smlouvy, chcete dočíst více, doporučuji si přečíst článek na serveru tyden.cz... jinak v tomhle Jančurovi fandím :-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
OT: Po té, co jsem byl dnes nucen jet z Hulína do Olomouce (i když je to jen kousek) vozem Bc (dokonce jsem měl na výběr hned ze dvou nebo tří kusů) na R 702, tak ona diskuze na k-reportu pro mne nabývá nového významu :mrgreen: Chudáci ti, kdo jeli až do Prahy...


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Datel píše:
Ale ať je to jak chce, RJ respektive SA, jejich vstupu na koleje fandím.

Omlouvám se za vytržení z kontextu, ale já to vidím stejně!
SA vlastně na trase Praha - Brno stanovila standardy, které nám dnes připadají samozřejmé, ale tenkrát? Jezdily zde vozy, které by na K-repu zařadili do rubriky Největší trosky v pravidelné dopravě, a i intervaly mezi nimi taky byly dost dlouhé. Někdo třeba může namítnout, že je to jen šaškárna se sluchátky apod. Ale já se raději svezu Irizarem a poslechnu mjúzik, než rozpadající se Karosou B73x.
A proto se těším, že Jančura jednou udělá "velký třesk" i na železnici (a najednou to půjde)!


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Datel: na druhou stranu má SA moc malé příjmy na křížové dotace. Takže buď by to šlo z kapes francouzských daňových poplatníků skrz Keolis (nepravděpodobné) nebo prostě nechce sponzorovat české šedé eminence - a proto taky žádnou smlouvu nemůže dostat.

BTW sympatičtější je mi Arriva, ta má kapitál plně soukromý.


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
Jedna trochu mimo mhd ale tak nějak zajímavost :-D

mikrobusy v Brně

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
RJ má hodně nízké ceny v sazbě na 1 km vlakového výkonu oproti okolním státům (teda hlavně těch na západ od nás), případně tuzemským ČD. A ještě nabízí nasazení nových vozidel. Takže je to více než podezřelé. Podobně jako svého času téměř "dumpingové" ceny jizdného v autobusech SA. Nechci se pouštět do nějakých spekulací, ale podobné projekty nemůžou být samoufinancovatelné. Proto také vznikají v médiích informace, že se jedná o praní špinavých peněz z východu apod. Ale ať je to jak chce, RJ respektive SA, jejich vstupu na koleje fandím.


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
Omlouvám se,špatně formulováno... RJ je SA,ale partnerem je Keolis... a to už je poměrně silnej a zkušenej partner pro boj proti ČD.

"RegioJet a.s.
Zapsaná u obchodního rejstříku, vedeného Krajským soudem v Brně oddíl B, vložka 5816
Sídlo: Brno, náměstí Svobody 86/17, PSČ 602 00
IČO: 283 33 187
Jediný akcionář STUDENT AGENCY s.r.o."

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
Ale RJ není jen SA,ne? A to by se jim mohlo něco podařit.
Ať si ČernáDíra říka o investicích co chce,já budu porád jezdit těma 30 let starejma chrchlama sarcastic

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Mauricio píše:
Z toho článku je mi na blití, zase novináři neumí přemýšlet. Jinak stále si myslím, že pokud má někdo šanci na železnici uspět, je to jen a jen Jančura.

Nemohl. Předpokládané důvody jsem už napsal na k-rep. Ve stručnosti: je malej a málo zkorumpovanej.


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
argumentace typu my to nemuseli... přece to měl chtít!!!


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Mauricio píše:
Z toho článku je mi na blití, zase novináři neumí přemýšlet. Jinak stále si myslím, že pokud má někdo šanci na železnici uspět, je to jen a jen Jančura.

Porušily by se totiž dvě základní dogmata Českých drah:
1. Tak se to nikdy nedělalo
2. Tak se to dělalo vždycky
Ale dost legrace... Zřejmě Hašek čekal "malou domů" od Jančury, ale ta nepřišla. Zatímco od ČD zřejmě kapřík připlul... Z tohoto je mi na blee


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 688 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 01:24
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]