Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 93 z 101    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 101  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Dnes před Bellovou opět - musely se překládat sběrače na trolej od hájenky (poškozená sjížděčka).


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Jo, taky - 3199 před Bellovou na sjížděčce pedevčírem, 3247 na Kotlářce na křížení s Kouničkou včera...


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Eda: Není se čemu divit - stav vrchního vedení je v žalostném stavu. Navíc se snižovaly přítlaky sběračů, což udělalo také svoje. O křížení ani nemluvě. Kdyby se Přívrat, Konečného náměstí, Kounicova X Kotlářská projížděla dovolenou rychlostí, což je tuším 30 km/h, tak následující trolejbus pojede až za hodinu (záleží na tom, jak dlouho by trvala oprava, protože by to sundal komplet celý - a možná by to bylo potřeba, aby se to udělalo znovu). A když se udělá něco nově, tak se to zprasí - viz kruháč u kampusu. Namalovali tam dva pruhy a když trolejbus jede poctivě v pravém, tak mu vypadnou sběrače, protože je daleko od drátů (minulý týden jsem tam viděl stát nějakou 29). Úsekový dělič umístili tak šikovně, že až tam budou jezdit auta a trolejbus bude dávat přednost, tak zastaví přímo na něm. Nevím, kdo to schvaluje, ale potřeboval by kopnout do p****e. On kampus je kapitola sama pro sebe - tam se asi nepočítalo, že tudy budou jezdit autobusy a trolejbusy - jinak si nedokážu vysvětlit ty obrovské oblouky, kde si 2 autobusy/trolejbusy nevyhnou a musí se pouštět. Teď tam jezdí posila a stojí odstavená v pravém jízdním pruhu - asi byl problém udělat v tom širokém chodníku zálivek pro dva vozy, aby nezavazel. Vše je tam propracováno do posledních detailů...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
S tím vypadáváním sběračů je to v současné době nějaké špatné. Trolejbusem jezdím minimálně, ale za poslední 2 dny 3 trajfům se kterýma jsem jel někde vypadly faje. A to jsem dřív (před uzavřením Hlinek) jezdil každý druhý den a na podobnou situaci jsem narážel jen velmi zřídka. No není to k zamyšlení?


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Pokud po zemi potáhne řetěz a ten bude silně jiskřit,tak jo!
Samozřejmě,že ne.Musí mít plus a mínus a tečou tam dost velké proudy.
Spíš se mu zasekl stahovák a nechtěl to hned nasazovat...


Offline
Uživatelský avatar

54
08 srp 2007 13:59
V neděli 7.10. jsem viděl jet na lince 26 (ze zast. Oblá směr Kamenný vrch) nějakou 22Tr s jedním staženým sběračem. Druhý byl na drátě (ten blíž ke středu vozovky). Je možné, aby jel vůz jen na jeden sběrač?


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
chat-maniac píše:
Můžu si s tím pohrát a vyzkoušet to, ale když jsem v práci, nějak nemám potřeba si hrát :-)
Ti tam kdyžtak něco strčím... xD


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
chat-maniac píše:
Jo to máš pravdu, může to bolet. Má to vůbec (Tr21) nějakou ochranu?

Pokud se nepletu, ochranu proti sevreni maj jenom 22Tr a 21Tr kery maj el. ovladani dveri (tusim 3040-43)... Jednou sem se o tom bavil s Verushou... Myslim ze to upresni :)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Jo to máš pravdu, může to bolet. Má to vůbec (Tr21) nějakou ochranu?
Na takovým City se dá ochrana vypnout (čudl Secu), potom není potřeba používat staniční brzdu, a dveře jdou natvrdo. Myslím že to tak je, já s nima moc nejezdím a sem za to rád.
Jinak v pátek mám celodeňku 057/01 s City garant. Můžu si s tím pohrát a vyzkoušet to, ale když jsem v práci, nějak nemám potřeba si hrát :-)


Offline
105
25 kvě 2007 13:13
Zlaťák píše:
Jak u těchto trolejbusů (ne)funguje ochrana proti sevření dveřmi? Jsem zrovna před chvilou jel 3003 a řidič se prostě rozhodnul, že z Čápkové odjede dřív, než všichni nastoupí (oni by se tam teda všichni nevešli, ale pár kusů ještě jo) a zavřel dveře normálně na tvrdo. napřed přední, pak i ostatní. Ale dveře si šly za svým cílem se zavřít. I když jim chvilku stáli lidi v cestě, neotevřely se znova. Prostě tu lajnu lidí v půlce přeťaly. Jde ochrana proti sevření nějak vypnout?


No z některých trolejbusů se vzduchovejma dveřma jde tak trochu hrůza i na mě... Když vidím (naposledy v nějaký 21Tr), jak se jedna půlka dveří jakž-takž normálně zavře, druhá 3 sekundy nic nedělá, jakoby se "pumpuje" a pak během půl sekundy třískne na tu druhou, tak bych nikomu nepřál stát zrovna v jejich dráze... ochrana proti sevření by v tu dobu mohla být asi tomu člověkovi mezi dveřma ukradená :)


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Jak u těchto trolejbusů (ne)funguje ochrana proti sevření dveřmi? Jsem zrovna před chvilou jel 3003 a řidič se prostě rozhodnul, že z Čápkové odjede dřív, než všichni nastoupí (oni by se tam teda všichni nevešli, ale pár kusů ještě jo) a zavřel dveře normálně na tvrdo. napřed přední, pak i ostatní. Ale dveře si šly za svým cílem se zavřít. I když jim chvilku stáli lidi v cestě, neotevřely se znova. Prostě tu lajnu lidí v půlce přeťaly. Jde ochrana proti sevření nějak vypnout?


Offline
261
09 úno 2007 13:59
Brno
3608 dnes v cca 16h stál na zastávce Anthropos směr VK jako SJ, bez kurzovek, a asi chvilkově i bez řidiče (s otevřenejma předníma dveřma) :-)


Hoši, to se ptáte na úplně špatným místě. Já už na to poukazuju delší dobu - jak může být pod garantovaným spojem myšlena jednadvacítka, když je to sice nakrásně nízkopodlažní trolejbus, ale prostě je furt imobilní. Rázem nám z toho vyleze, že nemáme 43 + 8 NP týbusů, ale jenom 4 (21TrIGCT) + 8 (22Tr) + 5 (dodělávané plošiny). Zase na druhou stranu aspoň nějaká snaha je, samozřejmě peníze jsou až na prvním místě, takže letos byly přiděleny peníze na 10 plošin, příští rok asi taky deset, vždy vozy v GO (letos došly plošiny pozdě na sklad, takže se místo 3018 a 3022 udělaly mimořádně v rámci střední prohlídky 3039 a 3037)


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
chat-maniac píše:
To je velice dobrý dotaz, když už jsou tady nízkopodlažky, proč mají jenom některý plošiny?? To je zase napolovic udělaná práce... a k ničemu

Asi tak. když už se investovalo do nákupu NP vozů, tak už by to byla zanedbatelná položka. Se pořád chvástají, kolik už je NP vozů v brně, ale...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Zlaťák píše:
Kdy se doplní do všech trolejbusů nájezdové plošiny. teď u nás stál naproti chlap na el. vozíku a "vesele" koukal, jak odjíždí asi 4 NP t-busy, protože se do nich prostě nedostal. Až přijel jeden z mála, co měl plošinu.

To je velice dobrý dotaz, když už jsou tady nízkopodlažky, proč mají jenom některý plošiny?? To je zase napolovic udělaná práce... a k ničemu

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Kdy se doplní do všech trolejbusů nájezdové plošiny. teď u nás stál naproti chlap na el. vozíku a "vesele" koukal, jak odjíždí asi 4 NP t-busy, protože se do nich prostě nedostal. Až přijel jeden z mála, co měl plošinu.


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
mauricio píše:
anarchia?
COS TIM CHTEL RICT? :twisted: :evil:


Offline
9986
15 led 2005 23:41
PvvS píše:
neni kazdej jako ....

anarchia?


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
anarchia99 píše:
Tak reknu, ne? Takove vyraz je zas nak vymyslenina, ne? :shock:

neni kazdej jako ....


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
anarchia99 píše:
Tak reknu, ne? Takove vyraz je zas nak vymyslenina, ne? :shock:


kneel = klečet, pokleknout...


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
manil píše:
Verusha: Lze zavřít dveře/rozjet se (případně rozjet se na blok dveří) s 21Tr/22Tr, která je v příkleku?


Dá se - po zavření dveří a rozjetí se trolejbus "zvedne", ale při každém zastavení zase klekne dolů, dokud se nevypne tlačítko kneeling.


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Honny píše:
kneeling?

Tak reknu, ne? Takove vyraz je zas nak vymyslenina, ne? :shock:


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
kneeling?

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
manil píše:
Verusha: Lze zavřít dveře/rozjet se (případně rozjet se na blok dveří) s 21Tr/22Tr, která je v příkleku?

V cemze je? :oops:


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Verusha: Lze zavřít dveře/rozjet se (případně rozjet se na blok dveří) s 21Tr/22Tr, která je v příkleku?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2520 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 101  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 12:52
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]