Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 143 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145  Další
Autor Zpráva
Offline
38
19 srp 2007 14:46
Fascinují mě vaše reakce na to, že ČD budou zlevňovat. Budu příště používat uvozovky, sarkasmus není každému vlastní.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
A nebo si na nějakou cestu ke Svitavám pořídím univerzální jízdenku a když si cestu rozmyslím, tak ji můžu vyjezdit po Brně nebo ju použít na výlet někam jinam, než jsou Svitavy.

Jen to chce trochu fantazie a o tom přece tarif IDS JMK je, ne.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
No ale platnost takovéto jízdenky je téměř neomezená takže je slušná naděje že ji použiješ jindy, třeba za půl roku. Kromě toho lze najít někoho (třeba známého) kdo ji upotřebí dřív a prodat mu ji. No a když už bych byl úplně v koncích tak ji pořád ještě můžu použít na kratší cestu, v krajním případě pro jízdu po Brně (nebo opět někdo ze známých, to by v tom byl čert aby se nenašel někdo kdo užije aspoň polovinu hodnoty té jízdenky, však u ČD je taky ztráta).


No ale vem si že třeba pojedeš někam ke Svitavám , koupíš si lístak a pak tam nepojedeš a máš celkem dost drahej lístek na nic.Bo u ČD můžeš vrátit sice s penalizací ale aspoň něco v ídéesce nic nedostaneš.


Offline
520
03 dub 2006 14:42
Angel: Když si koupíš IDS jízdenku v předprodeji, tak si ji cvakneš až při cestě. Když si cestu rozmyslíš, tak tuto jízdenku použiješ příště. Takže vracení peněz by bylo zbytečná služba.

Tom: To není žádné zlevnění. Levnější jízdné bude v pár konkrétních případech. Naopak např., jestli mám správné informace, bude zpáteční jízdné počítáno z obyčejného, takže to je oproti dosavadnímu stavu, kdy se počítá ze zákaznického, razantní zdražení .


Naposledy upravil jzb dne 02 lis 2007 18:31, celkově upraveno 1

Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Vrátit, ale za pěkný přirážky. Jsem loni v létě koupil lístky pro zpáteční cestu na Slovensko. ještě dva dny před odjezdem jsem potřeboval trošku změnit zpáteční trasu (=koupit dražší lístky). Baba mě seřvala na dvě doby, co si to dovoluju toto po nichc chít, musel jsem podepsat několik lejster "reklamace, odstoupení,..." a pak ještě jsem tam nechal asi 180 korun jako pokutu. By mě vyšlo levněji nechat kus té jízdenky propadnout a koupit si k tomu novou. Za to, že jsem jim chtěl nechat víc peněz, než jsem měl původně v úmyslu, tak jsem platil penále jako kráva. kdybych chtěl vrátit peníze, tak neřeknu.


No ale když si koupíš u ČD jízdenku tak ju můžeš vrátit, v IDS JMK to nejde.
:-( :-( :-(


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Tom: Pro většinu cestujících to bude ovšem zdražení. Ještěže tu máme IDS s mnohem levnějším jízdným.


Offline
38
19 srp 2007 14:46
ČD budou od prosince zlevňovat:
Nový ceník:
cena za n = počet ujetých kilometrů: 8 + 1.2*n kč
zpáteční jízdné 10 % sleva
nejsou příplatky za EC,IC

Např:
Cena spojem EC,IC Brno-Praha
dříve 354 kč
nově 314 kč


Offline
Uživatelský avatar

617
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Tomas: KORDIS sice u tech svych JR pise, ze jsou konecne, ale maji v zahlavi napsano "Navrh...", takze to nejspis nejsou konecne JR (u zadne tabulky nejsou treba uvedeny info o primych vozech), ale ony pul roku stare navrhy.


Offline
46
31 črc 2006 13:43
kuba píše:
Tomas: Já je zas neobjevil v návrhu, ale jen v konečným návrhu.


Já jsem se díval na Kordis, kde jsou konečné jízdní řády a není to tam
http://www.kordis-jmk.cz/obce/Aktuality ... 08/250.pdf


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Tomas: Já je zas neobjevil v návrhu, ale jen v konečným návrhu.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
46
31 črc 2006 13:43
Díval jsem se na konečný navrh JŘ Českých drah a uvažovanou linku "s pracovním názvem S1" a vložené vlaky Kuřim - Hrušovany u Brna jsem tam neobjevil :shock: na rozdíl od návrhu . :evil:


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Až budete zítra všichni šotoušit na Poříčí, nenechte se přejet, fotka vlaku za to nestojí.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Zítra pojede na po vlečce na Výstaviště parní vlak.
11:30 z Dolního nádraží na Výstaviště (pára vpředu, zamračená vzadu)
12:10 Z Výstaviště na Dolní nádraží (zamračená vpředu, pára vzadu)
14:30 z Dolního nádraží na Výstaviště (zamračená vpředu, pára vzadu)
15:30 Z Výstaviště na Dolní nádraží (pára vpředu, zamračená vzadu)
Jízdní doba 25 minut


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
Falkon píše:
Navíc...v tom plánku zmizely Horní Heršpice...místo toho se tam objevily Heršpice Dolní...Také Brno-Štýřice...
Misto Herspic ma byt zastavka v miste, kde podjizdi trat na Sterlice ulici Videnskou, a to s primym prestupem na tramvaj. Ta zastavka by si urcite nasla mnohem vice cestujicich, nez soucasne Horni Herspice.


Offline
Uživatelský avatar

353
03 črc 2007 20:00
IDS JMK, zóna 535
Tak koukal jsem na ten plán...to opravdu chtějí zřídit po cestě tolik zastávek? (Brno-Zamilovaný Hájek, Brno-Globus <--jasně, takže duchny začnou jezdit vlakem, ne?)
Navíc...v tom plánku zmizely Horní Heršpice...místo toho se tam objevily Heršpice Dolní...Také Brno-Štýřice...zajímavé, aleLesnou tam tedy nemají...to už by rovnou mohli zřídit Brno-Bystrc :-D


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Tak tak, zastávka v Ostopovicích by mohla nahradit současnou skoro nevyužívanou zastávku v Troubsku, která leží daleko od vesnice uprostřed ničeho...


Offline
487
07 úno 2006 10:26
chat-maniac píše:
To není vůbec blbej nápad...


A neni to nijak novy napad. :-) Hlavne se ma stavet nova silnice, ktera by odklonila dopravu v relaci Herspice - Liskovec ze zastavenych a problematickych ulic jako Cenka Ruzicky atd. Zastavka na to ma navazovat. Kolem Leskavy ma byt take vystavba domu. Termin... :-)

Kazdopadne 100x vetsi uzitek by byl ze zastavky v Ostopovicich, jenze to uz neni mesto, takze nikdo "netlaci na pilu"...

Ten polovicaty a nekoncepni projekt elektrizace v stavajici stope nastesti kraj uz davno smetl ze stolu.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Pavel píše:
Moc se mi nezdá, že by zastávka Starý Lískovec ležela v Bohunicích :-)
Já bych to viděl u ulice Čermákova. Zhruba tam to má umístěný aji koalice NvC

http://www.nadrazivcentru.cz/fotky/ZUB_R.jpg

ale osobně bych preferoval protáhnout ulici Osová dolů k trati, tam umístit železniční zastávku. Prodloužit tam trolejbus a nechat projíždět spodem 50 a možná se závleky i 403/404. I když ta obslužnost by byla až moc velká....tak asi bez trolejbusu, ale takhle by se vyřešila smyčka Osová a sjednotila nástupní zastávka pro 29 a 50.

To není vůbec blbej nápad...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
anarchia99 píše:
A nevite nekdo kde se planuje? Esi sem se trefil? :)

Moc se mi nezdá, že by zastávka Starý Lískovec ležela v Bohunicích :-)
Já bych to viděl u ulice Čermákova. Zhruba tam to má umístěný aji koalice NvC

http://www.nadrazivcentru.cz/fotky/ZUB_R.jpg

ale osobně bych preferoval protáhnout ulici Osová dolů k trati, tam umístit železniční zastávku. Prodloužit tam trolejbus a nechat projíždět spodem 50 a možná se závleky i 403/404. I když ta obslužnost by byla až moc velká....tak asi bez trolejbusu, ale takhle by se vyřešila smyčka Osová a sjednotila nástupní zastávka pro 29 a 50.


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
adam_r píše:
Coz bude buhvi kdy. Ale ono je mozne, ze to Kraj/Brno zafinancuje bez ohledu na elektrifikci.

Jak jsem psal už v dubnu:

Pavel píše:
Ta elektrizace trati se začíná hýbat (Brno - Rapotice), teď jde projekt k posouzení na životní prostředí. V tomto dokumentu je napsáno, že se projekt bude realizovat v období 04/2009 - 11/2010. Samozřejmě ten termín nikdo nezaručí. O zdvojkolejení jsem ale žádnou zmínku nenašel.

Více informací naleznete zde:
http://www.staryliskovec.cz/elektrizace ... otice.html
a zde
http://eia.cenia.cz/eia/eia_files/JHM40 ... nameni.doc


z druhého odkazu vypíchnu toto, ale polohu jsem tam bohužel nikde nenašel:

6. Stručný popis technického a technologického řešení záměru
........
- zřízení nové zastávky ve Starém Lískovci
........


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Hafan007 píše:
V Lískovcu se žel.zastávka prý bude zřizovat po elektrifikaci tratě

A nevite nekdo kde se planuje? Esi sem se trefil? :)


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
Hafan007 píše:
V Lískovcu se žel.zastávka prý bude zřizovat po elektrifikaci tratě
Coz bude buhvi kdy. Ale ono je mozne, ze to Kraj/Brno zafinancuje bez ohledu na elektrifikci.


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
anarchia99 píše:
Tak me napadlo, nesla by v liskovcu zrdit zastavku vlaku? Treba tady?
Je to u zast. 50 Vyhlidalova.
V Lískovcu se žel.zastávka prý bude zřizovat po elektrifikaci tratě


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3605 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 16:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]