Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší. Stránka 145 z 146    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 142, 143, 144, 145, 146  Další
Autor Zpráva
Nevim jak se tu muze nekdo zminit o tom ze by se na a75 smer zavod slatina mely nasadit kloubyky, jezdim obcas na teto lince jako ridic a a tento usek jezdi autobusy prazdne, ba naopak bych zajzdeni k Zavodu uplne zrusil.


ds píše:
No nevim proč v těch Obřanech měnit něco co funguje. Hrabat na a-75, když jsou s ní lidi spokojení podle mě opravdu nemá smysl. A rušit tramvajovou trať, která zajišťuje přímé spojení do centra.... Jinak ta Slatina by možná šla řešit prodloužením některých spojů a-64, prohození a-45 s a-75 není dobrej nápad, ty klouby by v Líšni chyběly.


Samozřejmě.Myslel jsem to jako srandu co na to říkáte. :wink: .Vidím že tomu dost dobře rozumíš. :-P


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
No nevim proč v těch Obřanech měnit něco co funguje. Hrabat na a-75, když jsou s ní lidi spokojení podle mě opravdu nemá smysl. A rušit tramvajovou trať, která zajišťuje přímé spojení do centra.... Jinak ta Slatina by možná šla řešit prodloužením některých spojů a-64, prohození a-45 s a-75 není dobrej nápad, ty klouby by v Líšni chyběly.


Tento návrh neberu vážně ale chci jenom zkusit co na to řekanete:

a-45Lesná Haškova-Voz.Slatina(-Slatina závod(Řipská-Slatinka)).
a-75(Bílovice-)Obřany,sídliště-Mariánské údolí.

Tak co říkáte na toto? :-D :lol: :-) :-(


PvvS píše:
Tam je to dany sidlistem. Me jde o obsluho zastavek Slatina nadrazi, Slatina zavod a Slatina zavosd Smycka.Doporucuju se tam postavit od 05.30-06.30 13.30-14.30, 17.30-18-30,21.30-22.30 . Pak je to vytizeni videt Obzvlaste 14 a 22 . To i kloubaky na a-76 jsou maly.


S tím mým návrhem(zajíždění a-45 k vozovně) by se musela udělat návaznost zhruba v těch dobách na zvláštní kloubový BUS.Třeba P75 v trase:

Vozovna Slatina-Slatina,závod((Řipská)Slatinka).S návazností na a-45.


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
Romík píše:
Někomu se nelíbí že linka d-7 jezdí na Švermovu a chce ji proto šoupnout do Pisárek.Proto bych měl prohození d-7 s d-1 a návrh d-11:

d-1 Řečkovice-Česká-Tábor-Rakovecká.10min.,K2,2xT.Interval provázet s d-3.
d-7 Kr.pole,nádraží-nádraží-Pisárky-Ečerova.10min.,2xT,K2.
d-11 Zvonařka-nádraží-Pisárky-Ečerova.10min.,2xT.Interval provázen s d-7,z toho vyplívá že by z nádraží do Bystrce jezdily tramvaje po 5min.Ještě vyřešit úsek Řečkovice-nádraží,protože s 10min. intervalem by to asi nestíhalo proto zvláštní BUS a

a-70 Řečkovice-nádraží.5min.,kloubáky,př.sóla.


Ono i s temi kloubaky by ta 70 nestihala. Nebot soucasna 1 by v useku Kralovo pole - hl. nadrazi by snesla ve spickach i 3xT po 5 minutach. Navic v pripade tve 1 by se menilo komletni osazenstvo a moznost jizdy jednou linkou by zde temer nebyla vyuzivana.

Jeste je treba uvazit, ze by se mozna policii i mestu nelibila jizda busu po kolejich cely den. Navic komfort takoveto jizdy autobusem je nic moc. (vsechno se trese a rachoti apod.) Docela casto jezdim 91 do Reckovic, a proti tramvaji je to nic moc.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Tam je to dany sidlistem. Me jde o obsluho zastavek Slatina nadrazi, Slatina zavod a Slatina zavosd Smycka.Doporucuju se tam postavit od 05.30-06.30 13.30-14.30, 17.30-18-30,21.30-22.30 . Pak je to vytizeni videt Obzvlaste 14 a 22 . To i kloubaky na a-76 jsou maly.


PvvS píše:
Koukam ze o vyuziti a-75 z osady do slatiny oc nevite. POkud se zajizdi az k zavodu, tak tyto spoje jsou natriskany. Na zastavce Slatina zavod navazeji zamestnance pro 4 zavody. a-78 je v tehle relaci nevyhodna kvuli dlouhe jizdni dobe. Ta se rovna 35 minutam. A-75 jede na osadu 15 minut. A to je pro lidi dostatecny duvod.


Já si se zkracováním nezačínal.To Sandy chtěl udělat a-75 v úseku
Obřany,smyčka-Obřany,sídliště(-Bílovice).Což podle mě nepřipadá v úvahu.Sice je to ušetření VZKM a BUSů ale je to dost nefér vůči Židenicím,
Juliánovu a Slatině.Slatina je dost využívaná proto taky jezdí t-33 v intervalu 4-5min. ve špičce. :-? .

Romík :wink:


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Koukam ze o vyuziti a-75 z osady do slatiny oc nevite. POkud se zajizdi az k zavodu, tak tyto spoje jsou natriskany. Na zastavce Slatina zavod navazeji zamestnance pro 4 zavody. a-78 je v tehle relaci nevyhodna kvuli dlouhe jizdni dobe. Ta se rovna 35 minutam. A-75 jede na osadu 15 minut. A to je pro lidi dostatecny duvod.


Sandy píše:
LADA píše:
pd píše:
LADA píše:
Těd něco realistického.d-4 o víkendu jezdí po 7-8 min.Interval bych prodloužil na 15 min K2 (K2P) atd. + Anitry.V trase Náměstí Míru-Mal.Most.

Když už, tak 10 min K2 (to ale ztratí provázanost na 75). 15 min je na d-4 podle mě málo. V zimě by těch 15 minut možná stačilo, ale na jaře a v létě jezdí i do Obřan poměrně dost lidí, nejen tamní důchodci.


Já bych naopak tramvaj do Obřan ponechal v plném rozsahu, ale a-75 bych zkrátil pouze na úsek Obřany, smyčka - Obřany, sídliště (- Bílovice) s přestupem mezi tramvají a busem na konečné v Obřanech, nebo na zastávce Obřanský most. Trasa a-75 od Obřanského mostu po Maloměřický most by byla obsloužena tramvají a cestující na Starou Osadu by mohli využít bohatou nabídku spojů z Tomkova náměstí.


To teda nevím.Proč tu trať do Obřan nezkrátit jen na Maloměřický most a a-75 udělat v úseku Stará Osada-Obřany(-Bílovice).Pokud vím tak je smyčka Obřany betonovaná takže by nebyl problém udělat závleky a-75 do té smyčky.Jinak ze Staré Osady by mohla zajíždět a-45 za a-75 k vozovně ve Slatině.Problém zůstává v tom která linka obslouží Slatinku.Já bych tam dal a-78 :wink: .

Zdraví Romík :-P


LADA píše:
pd píše:
LADA píše:
Těd něco realistického.d-4 o víkendu jezdí po 7-8 min.Interval bych prodloužil na 15 min K2 (K2P) atd. + Anitry.V trase Náměstí Míru-Mal.Most.

Když už, tak 10 min K2 (to ale ztratí provázanost na 75). 15 min je na d-4 podle mě málo. V zimě by těch 15 minut možná stačilo, ale na jaře a v létě jezdí i do Obřan poměrně dost lidí, nejen tamní důchodci.


Já bych naopak tramvaj do Obřan ponechal v plném rozsahu, ale a-75 bych zkrátil pouze na úsek Obřany, smyčka - Obřany, sídliště (- Bílovice) s přestupem mezi tramvají a busem na konečné v Obřanech, nebo na zastávce Obřanský most. Trasa a-75 od Obřanského mostu po Maloměřický most by byla obsloužena tramvají a cestující na Starou Osadu by mohli využít bohatou nabídku spojů z Tomkova náměstí.


Někomu se nelíbí že linka d-7 jezdí na Švermovu a chce ji proto šoupnout do Pisárek.Proto bych měl prohození d-7 s d-1 a návrh d-11:

d-1 Řečkovice-Česká-Tábor-Rakovecká.10min.,K2,2xT.Interval provázet s d-3.
d-7 Kr.pole,nádraží-nádraží-Pisárky-Ečerova.10min.,2xT,K2.
d-11 Zvonařka-nádraží-Pisárky-Ečerova.10min.,2xT.Interval provázen s d-7,z toho vyplívá že by z nádraží do Bystrce jezdily tramvaje po 5min.Ještě vyřešit úsek Řečkovice-nádraží,protože s 10min. intervalem by to asi nestíhalo proto zvláštní BUS a

a-70 Řečkovice-nádraží.5min.,kloubáky,př.sóla.

Romík :wink:


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
Romík píše:
ds píše:
Romík píše:
Když vám ty moje návrhy tak vadí tak sem raději nic navrhovat nebudu.Ale já bych to samozřejmě nevydržel takže budete moct kritizovat :evil: .Romík :roll: .


Romíku, tohle je DISKUZNÍ fórum. Takže když jsem něco napíšu, očekávám reakce od ostatních. Věř mi, že když jsem o tvém návrhu napsal že je to blbost, tak v tom sdružuji výtky vůči návrhu (např. že je na něj potřeba moc autobusů, linky jsou dlouhý a neefektivní, ruší zažitá spojení apod.), několiv vůči tobě. Je mi úplně jedno, jestli je ti 8, 14 nebo 30, pokud sem něco píšeš, musíš umět přijímat kritiku a ne se pořád urážet.


Já su fakt blbeček. :twisted: .Od teď šoupám všechno do koše.A je v tom mým posledním návrhu něco dobrýho :?: :wink: .


Ale Romíku, jen vymýšlej dál! Mladý lidi tady potřebujem! Mě je taky teprv 15 a píšu sem cokoli. Je pravda, že nesouhlas s tvým návrhem není myšlen proti tobě. Mě taky trvalo, než jsem na to přišel. A je pravda, že na věku nezáleží. Tak odvahu do toho, a všechno je v pohodě. Já se dokonce starám o evidenci, takžre na věku opravdu nezáleží. :wink: :-P :-D


ds píše:
Romík píše:
Když vám ty moje návrhy tak vadí tak sem raději nic navrhovat nebudu.Ale já bych to samozřejmě nevydržel takže budete moct kritizovat :evil: .Romík :roll: .


Romíku, tohle je DISKUZNÍ fórum. Takže když jsem něco napíšu, očekávám reakce od ostatních. Věř mi, že když jsem o tvém návrhu napsal že je to blbost, tak v tom sdružuji výtky vůči návrhu (např. že je na něj potřeba moc autobusů, linky jsou dlouhý a neefektivní, ruší zažitá spojení apod.), několiv vůči tobě. Je mi úplně jedno, jestli je ti 8, 14 nebo 30, pokud sem něco píšeš, musíš umět přijímat kritiku a ne se pořád urážet.


Já su fakt blbeček. :twisted: .Od teď šoupám všechno do koše.A je v tom mým posledním návrhu něco dobrýho :?: :wink: .


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Romík píše:
Když vám ty moje návrhy tak vadí tak sem raději nic navrhovat nebudu.Ale já bych to samozřejmě nevydržel takže budete moct kritizovat :evil: .Romík :roll: .


Romíku, tohle je DISKUZNÍ fórum. Takže když jsem něco napíšu, očekávám reakce od ostatních. Věř mi, že když jsem o tvém návrhu napsal že je to blbost, tak v tom sdružuji výtky vůči návrhu (např. že je na něj potřeba moc autobusů, linky jsou dlouhý a neefektivní, ruší zažitá spojení apod.), několiv vůči tobě. Je mi úplně jedno, jestli je ti 8, 14 nebo 30, pokud sem něco píšeš, musíš umět přijímat kritiku a ne se pořád urážet.


Když vám ty moje návrhy tak vadí tak sem raději nic navrhovat nebudu.Ale já bych to samozřejmě nevydržel takže budete moct kritizovat :evil: .Romík :roll: .


ds píše:
Dobře, budu se krotit a zdržím se komentářů nad linkovým vedením, jen obecně jedna rada - popisuj nové trasy trochu podrobnějí. Když napíšeš u a-52 Mendlovo nám....(- Palackého vrch), může to být x možnými způsoby - po Úvoze, přes Masarykovu čtvrť, nebo dokonce po a-44 přes Starou osadu.... V čem jsi kopíroval můj návrh a-73? Nenašel jsem ani v náznaku...


JÁ BYCH NA ZAVEDENÍ STUDNTSKÉ LINKY ANI NEPOMYSLEL.A k těm vedením:

a-52 po Úvoze a dále Klusáčkovou,Tererovou atd.Posila d-12/13.

To je snad to jediný ne?


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Dobře, budu se krotit a zdržím se komentářů nad linkovým vedením, jen obecně jedna rada - popisuj nové trasy trochu podrobnějí. Když napíšeš u a-52 Mendlovo nám....(- Palackého vrch), může to být x možnými způsoby - po Úvoze, přes Masarykovu čtvrť, nebo dokonce po a-44 přes Starou osadu.... V čem jsi kopíroval můj návrh a-73? Nenašel jsem ani v náznaku...


ds píše:
Bacil píše:
Jestli myslí Romík špičkové intervaly, pak upozorňuji, že 10 min na a-40 je hrozně málo, pokud zároveň míní prakticky zrušit a-48 (částečně ukončít bůhvíproč v Komárově a částečně vést do Chrlic a Otmarova). Už teď jezdí a-40 i a-48 často natřískaná (na a-48 by to citelně chtělo kloubáky jako na a-40, ale chápu, že je není kde brát). Jinak mi přijde nesystémové ukončovat jednu linku v Komárově a další nechat na Úzké. Zato o vedení linky do Chrlic přes Staré Černovice jsem sám uvažoval, i když nevím, co by na to říkali Chrličtí, určitě by to bylo citelné prodloužení jízdní doby. Ty ostatní změny bych si musel promyslet.


Drobná připomínka k té a-48 přes Černovice - tam je autobusová linka v podstatě nereálná, kvůli průjezdům pod vlakovou tratí, vyžadovalo by to zančné náklady a musely by se rozšířit. Ale jinak by se tam linka hodila, je to lepší než ty neproduktivní závleky a-49 a jízdní doby by o moc delší nebyly.


Když ten můj minulý návrh neprošel tak jsem zpracoval jiný.Trošičku jsem kopíroval návrh ds se Studentskou linkou ale jen trochu.

a-43 Vranov-Kolejní.30min.,sóla.V PD jezdí i autobusy pouze v trase Kr.pole-Kolejní.
a-49 Dvůr v lese-Mas.čtvrť.15min.,sóla.Většina spojů však končí na Úzké.
a-51 Zrušit(náhrada je a-49).
a-52 Žebětín-Mendlovo náměstí(-Palackého vrch).10min.,sóla,kloubáky.Na Palackého vrch jen ve špičce.
a-57 prodloužit na Starou Osadu.
a-60 Zrušit(náhrada je a-62)
a-61 Zrušit.Místo toho trolejbus 29 v trase x25.
a-62 Zvonařka-Krematorium-Nem.Bohunice-Zvonařka.10min.,kloubáky.
a-64 Červený písek-Obřany,sídliště.15min.,sóla.
a-75 ukončit na Staré Osadě.(do Obřan jede a-64 se závleky na Starou Osadu.
a-83 Studentská linka:Palackého vrch-Kolejní.5min.,sóla.Jen ve špičce.
a-85 Studentská linka:Mendlovo náměstí-Kampus.5min.,sóla.Jen ráno.

Legenda:

Jen ve špičce: Doba v PD od 5:00 do 8:00 a od 13:00 do 18:00.

P.S.

Nezapomínejte že mi je jen 14 :twisted: .A počet sól na a-83/85 by asi nestačil :-( .


Offline
Uživatelský avatar

946
14 říj 2004 16:45
Úsuší
A ber to tak že jsou tady podstatně důležitejší linky které by potřebovaly za ušetřené finance posílit.A myslím že většina lidí kteří vystupují na Bílovické a na Obřany Sídliště by to uvítaly protože by měli jistou navaznast na a-75.Hlavně večer a v zimě.LADA


Offline
Uživatelský avatar

946
14 říj 2004 16:45
Úsuší
pd píše:
LADA píše:
Těd něco realistického.d-4 o víkendu jezdí po 7-8 min.Interval bych prodloužil na 15 min K2 (K2P) atd. + Anitry.V trase Náměstí Míru-Mal.Most.

Když už, tak 10 min K2 (to ale ztratí provázanost na 75). 15 min je na d-4 podle mě málo. V zimě by těch 15 minut možná stačilo, ale na jaře a v létě jezdí i do Obřan poměrně dost lidí, nejen tamní důchodci.


Dobře tak bych na d-4 nasadil T6A5 nebo T3(všeobecně).Ale interval bych nechal po 15 min aby byla navaznost na a-75.LADA


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
pd píše:
Jaký by asi byl interval na a-73, resp. kolik autobusů by bylo potřeba?


pd : Myslím, že interval by mohl být 12 minut, pak 4 autobusy, pokud 10 minut, tak 5 vozů. Asi by stačily sóla, ale časem možná kloubák. Jinak myslím, že by tuhle linku uvítali nejen studenti, ale i lidi jezdící z okolí Kounicových kolejí, protože odtam je to daleko na obě strany.

VS : proč takto a ne podle tvého návrhu :
1) na Náměstí Míru je takřka nemožný průjezd autobusové linky do Lerchovy ul. - zvláště ne v prac.dny za plného provozu - běž se tam někdy podívat, když se tak odkláněla noční (!) a-95, za měsíc se od toho upustilo.
2) má hlavní snaha je propojit objekty VUT v Kr.Poli s objekty na Úvoze, kde sídlí studijní oddělení, mají tam část výuky atd. a s objektem FAST na Veveří. Není nutné propojovat linkami VUT a MU - to jsou vazby spíše nevýznamné.
3) studuji na ESF a veškerou výuku máme v tomto objektu. Vazbu na ostatní objekty univerzity (a zvlášť na Poříčí, kam to jde bez problémů šalinou) fakt nepotřebujeme.


Tu a-53(73) sem myslel jako studentskou linku takhle:Kolejní,VUT-Pod Hradeckou(z)-Tech.Muzeum(d-13)-Červínkova(d-12,VUT)-Skácelova-Dobrovského(o)-Tererova-J.Babáka(o)-Tábor-Kounicovy Koleje(o)-Náměstí Míru-Lerchova-Vaňkovo nám.-Pavlíkova-Lipová(ESF MU)-Vinařská(koleje)-Výstaviště-Mendlovo nám.-Poříčí(PdF MU,Archit.ektůra)-Křídlovická-Autobusové nádraží-Zvonařka.

Jedna linka, dejme tomu a-53 by jezdila takhle a druhá(nabízí se ukončení a-67 na Plackého Vrchu,do Jundrova t-34 z České,dodělat troleje do smyčky). a-67 Palacký Vrch-Zvonařka-Shopping Park.

Muj původní záměr s a-42 sledoval oddělení proudů z Kolejní a pěších studentů nastupujícíh na Červínkové(né z busů) přímo od školy.Třeba by to aspoň trochu odlehčilo d-12/13.

Jinak co se týče Tuřan apod., tedy a-40/48, tak tam nejezdím takže to tam neznám, ale podle toho co slýším je to potřeba posílit, zvlášť po prodloužemí a-40 do Sokolnic.

Expresní propojení a-54 Žebětín-Bosonohy je proto, že Veselka je jiná zóna, tudíž by pro cestující z zóny 101 do 101 přes další zónu byla cesta moc drahá.


Anonymous píše:
Tramvaje:
d-7 : Kr.Pole,nádraží - Husitská - divadlo - hl.nádraží - Vojtova - Švermova - Starý Lískovec
d-13 : Technické museum - Česká - Šilingrovo nám. - Mendlovo nám. - Nové Sady - Životského - Novolišeňská

Nová linka

d-14 : Kr.Pole,nádraží - Husitská - divadlo - Cejl - Vojenská nemocnice - Židenoice, stará osada


No jo, takhle by ale všechno mezi hl. nádražím a Českou musela odvozit d-12 a tam by se určitě všichni nevešli (to už se sice nevejdou ani teď ...).


LADA píše:
Těd něco realistického.d-4 o víkendu jezdí po 7-8 min.Interval bych prodloužil na 15 min K2 (K2P) atd. + Anitry.V trase Náměstí Míru-Mal.Most.

Když už, tak 10 min K2 (to ale ztratí provázanost na 75). 15 min je na d-4 podle mě málo. V zimě by těch 15 minut možná stačilo, ale na jaře a v létě jezdí i do Obřan poměrně dost lidí, nejen tamní důchodci.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 3649 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 142, 143, 144, 145, 146  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 20:00
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]