Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 178 z 179    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 175, 176, 177, 178, 179  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Proč to bude jezdit s vlekem? Ten bych radši viděl za nějakou klasickou T3EV, aby se rozšířil počet nízkopodlažních souprav.
Nebo to bude zkušební jízda s lidmi?


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Jo... ještě... dneska jsem ji čirou náhodou potkal na Svoboďáku, dám sem fotky :wink:


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
manil píše:
Miky: Elegantnější jsou dveře SKD, podobné jako ty užívané v Brně (s oddělující příčkou), ale do jejich rámu je vlepen pouze jeden kus skla (praha: KT8.N2)

RIS: Asi tak, není sporu o tom, že výklopné dveře jsou elegantnější a pro cestující praktičtější (netáhne skrz ně, otevřené dveře méně zavazí apod), ale asi tak, nemůžeš odsuzovat výklopné dveře jen proto, že se ti někde na 1018 nezavřely, protože pokud nemají pohony BODE, jejich problémy jsou steně málo častě, jako u běžných skládacích dveří s adekváními pohony. A asi tak, všechny pohony BODE budou při VP zbylých dvou K2R a ostatních T3R a T6 vyházeny a nahrazeny IGE. Asi tak, jejich jediný problém je, že přes ně řidič v zrcátku blbě vidí. Takže asi tak.

2all:
Wana je osazena v Brně dosud nepoužitými komponenty, jako např. pískovače Bahoza s možností plnění z venku, ruční řadič Alfa Union, palubní deska dle arch. Pelikána s pro Brno nezvykle rozmístěnými ovládacími prvky apod.
Jo, ty z té Prahy jsem myslel... sorry, že jsem to napsal tak blbě :-)

S tvým názorem na výklopky víceméně souhlasím, ale ty zas zavazí venku, řidič pak přes ně v zrcátku prd vidí. (asi by bylo nejlepší dát dopředu skládačky a zbytek výklopky :mrgreen: )


Offline
470
01 zář 2005 23:14
od 1.11.2006 začne jezdit s cestujícímy na 9 s vlečným


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Miky: Elegantnější jsou dveře SKD, podobné jako ty užívané v Brně (s oddělující příčkou), ale do jejich rámu je vlepen pouze jeden kus skla (praha: KT8.N2)

RIS: Asi tak, není sporu o tom, že výklopné dveře jsou elegantnější a pro cestující praktičtější (netáhne skrz ně, otevřené dveře méně zavazí apod), ale asi tak, nemůžeš odsuzovat výklopné dveře jen proto, že se ti někde na 1018 nezavřely, protože pokud nemají pohony BODE, jejich problémy jsou steně málo častě, jako u běžných skládacích dveří s adekváními pohony. A asi tak, všechny pohony BODE budou při VP zbylých dvou K2R a ostatních T3R a T6 vyházeny a nahrazeny IGE. Asi tak, jejich jediný problém je, že přes ně řidič v zrcátku blbě vidí. Takže asi tak.

2all:
Wana je osazena v Brně dosud nepoužitými komponenty, jako např. pískovače Bahoza s možností plnění z venku, ruční řadič Alfa Union, palubní deska dle arch. Pelikána s pro Brno nezvykle rozmístěnými ovládacími prvky apod.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Ty skládačky s dlouhým sklem se mi líbí moc, to bych chtěl...


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Tady prodava cena. Puvodni navrh Dp se moc nelisil od prazskyho /LBC ..


Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
Eda píše:
Jde o to, co si zákazník vybere, jestli design(výklopky), nebo užitnou hodnotu(skládačky)....mě skládačky nevadí, radši budu mít rychlejší odbavení na zastávkách, než zdržování, a to je pro mne důležitější než design.

No dneska by už tam určitě nedal nikdo dveřňák z T3, kterej byl nejrychlejší (teda po DM z KT8). Skládačky s pohonem Bahoza a výklopky od IFE se otvíraj zhruba stejně rychle. Rozdíl nedělá ani 1s., to za zdržení nepovažuju. A design tu tramvaj prodává...


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Mno jdou i jiny rozlamovaci dvere nez klasiky ....
jako v drazdanech s dlouhym sklem (me se libi..)
http://www.strassenbahnen-online.de/tat ... dms_2.html
pripadne jako na T7B5 (hodne podobny vyklopkam
http://www.strassenbahnen-online.de/tatra/t7b5/t7b5.jpg
http://tram.ruz.net/tramcars/gallery/t7b5/00024.jpg

pripadne vklopny :
http://museum.ruz.net/10tram/199_-tmrp1-2813/


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Jde o to, co si zákazník vybere, jestli design(výklopky), nebo užitnou hodnotu(skládačky)....mě skládačky nevadí, radši budu mít rychlejší odbavení na zastávkách, než zdržování, a to je pro mne důležitější než design.


Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
Kapusta píše:
Skládací dveře se pak drží v programu výrobců jen díky DPMB :-(

To určitě ne, DPP je na tom úplně stejně. Ale je fakt, že výklopný dveře Ol a Ova sluší wanám víc.


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
Predsuvne dvere neni mozne do vozu typu T3/K2 umistit nebot potrebuji ke sve cinosti vysunovaci listu a tu neni vzhledem k zaoblene strese kam umistit...


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
RIS píše:
šířka/výška/tvar...

Samozřejmě patřičných rozměrů :wink:


Offline
Uživatelský avatar

720
10 bře 2006 20:56
Brno- Stará Líšeò
Kapusta píše:
A proč tam nedát dveře, jako má Anitra?



šířka/výška/tvar...


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
RIS píše:
...tramvají T6A5, K2R, T3R,... tak jsem mnohdy na straně dveří skládacích :wink:

A proč tam nedát dveře, jako má Anitra?

_________________________________
Chůze = doprava 21. století.


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
RIS píše:
...ty dveře nejsou zase až tak nevzhledné...

To možná ne, ale ten kontrast designu skříně a dveří: skříň je pěkná a moderní, takže ty dveře tam vypadají nepatřičně. Kdyžtak měli ponechat starý design (jako v Liberci), takhle vytvořili "kočkopsa".

_________________________________
Chůze = doprava 21. století.


Offline
Uživatelský avatar

720
10 bře 2006 20:56
Brno- Stará Líšeò
Kapusta píše:
Ten rozdíl je patrný už z velké dálky :-) Skládací dveře se pak drží v programu výrobců jen díky DPMB :-(


ale asi tak- ty dveře nejsou zase až tak nevzhledné a když vzpomenu na dveře (a pohony) u tramvají T6A5, K2R, T3R, na zážitky s dveřmi např. 1018... tak jsem mnohdy na straně dveří skládacích :wink:


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
RIS píše:
pravda je, že vlek má dveře Pars komponenty, kdežto wana SKD...

Ten rozdíl je patrný už z velké dálky :-) Skládací dveře se pak drží v programu výrobců jen díky DPMB :-(

_________________________________
Chůze = doprava 21. století.


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
RIS píše:
asi tak- vlek je má také... :wink:

Tak to budoucnost DPMB růžově nevidím. Proč to v Ostravě jde a u nás ne? Nechtěj náhodou instalovat "skládací" dveře i na Porschetry?

_________________________________
Chůze = doprava 21. století.


Offline
Uživatelský avatar

720
10 bře 2006 20:56
Brno- Stará Líšeò
pravda je, že vlek má dveře Pars komponenty, kdežto wana SKD...


Offline
Uživatelský avatar

720
10 bře 2006 20:56
Brno- Stará Líšeò
Kapusta píše:
Hm, a proč má "skládácí" dveře? Není to anachronismus?


asi tak- vlek je má také... :wink:


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
Hm, a proč má "skládácí" dveře? Není to anachronismus?

_________________________________
Chůze = doprava 21. století.


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
mi osobně se to takhle více bílé líbí...a aby červená sahala až dolů a šla přes půl plenty by vypadalo divně...


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Jo, přesně, natřít vanu stejně jak vlek


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
jedinou věc co by se dala vytknout souprave 1596+1302 je, žš má každej vůz soupravy jinak natřené plenty a vůbec to k sobě neladí, ale jinak parádní!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4453 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 175, 176, 177, 178, 179  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 00:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]