Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 23 z 231    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 231  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Goldfinger, Naxashi: Naprosto souhlasím. A v této souvislosti by mohla být konečně zrušena linka 81.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
No hurá, že tu někdo řeší přímé napojení NCKP. Jo, když by tam jezdila 68 s konečnou na KPN, tak by se tam taky konečně z toho KP dalo dostat.
…aneb, přesně tohle jsem říkal já dřív.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
428
24 lis 2017 11:40
a propojením se 43 získá Sadová aspon nějakou zajímavou destinaci bez přestupu


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
goldfinger píše:
Ukončení na KPN by bylo ještě rozumnější, vytvořilo by nyní chybějící přímé spojení KPN-NKCP. Například z Kociánky se MHD na NKCP dá momentálně dostat akorát se dvěma přestupy.

S jedním, na Slovaňáku.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Ukončení na KPN by bylo ještě rozumnější, vytvořilo by nyní chybějící přímé spojení KPN-NKCP. Například z Kociánky se MHD na NKCP dá momentálně dostat akorát se dvěma přestupy.


Offline
428
24 lis 2017 11:40
To už bych pak z NCKP protáh na KPN


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Jó, tak s tímhle legitimním požadavkem se obrať spíš na vedení NCKP. Tam by se museli finančně činit oni. Stejně jako a-67 a Avion, a-42 a Globus apod. Každopádně lidi z okolí Monte Bů by tohle spojení ocenili.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
xxx píše:
68 jezdí narvaná dlouhodobě. A oni místo toho, aby ju posílili, tak ju osekají. Asi chcou docílit toho, aby tím lidi jezdit přestali... Su zvědavej, jakej směr to nabere po volbách...
A68 je takové deja-vu. Když se začalo uvažovat o vedení trolejbusu po Kotlářské a Úvoze, taky byly hlasy, že tím nikdo jezdit nebude a přístup "nikdy se to tak nedělalo" byl u okružek a44/84. A68 by chtělo ukončit u NCKP, aby měla druhou pořádnou konečnou.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
To bude záležet na tom, které partaje složí příští koalici.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
68 jezdí narvaná dlouhodobě. A oni místo toho, aby ju posílili, tak ju osekají. Asi chcou docílit toho, aby tím lidi jezdit přestali... Su zvědavej, jakej směr to nabere po volbách...


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
ds píše:
Kde si myslím, že interval 30 min určitě zůstane i po prázdninách, kde jen chyběla odvaha do udělat: 38, 39, 65, 68.


No, tak po 3 týdnech popřu sám sebe. 68 Tábor - Náměstí Míru v neděli odpo stupeň 5 a procházka pěšky. Myslím, že důvodem bude i to, že kvůli odklonu 4 Husovou (a tím pádem nepřestup z České) vyhledávače často nabídnou spojení na Náměstí Míru právě s pomocí 68.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Dnes jsem si na vlastní kůži vyzkoušel prázdninové intervay d12, spičkových 8 minut je děs. Cesta z role na Zvonařku vopruz. tři světelné křižovatky bez preference, což vytáčí zejména u Vaňkoffky.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
TMB píše:
Další skvělý výdrb. Chtěl jsem se svézt linkou E56, dle JŘ na stránkách IDSJMK interval o prázdninách ve špičku 15 min. Realita od 11.7.2022 celodenně půl hodiny. Takže expresnost tím dostává dost na frak.

Ano, doprasená jako E50, ta ale už od února.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
790
25 led 2006 09:46
Další skvělý výdrb. Chtěl jsem se svézt linkou E56, dle JŘ na stránkách IDSJMK interval o prázdninách ve špičku 15 min. Realita od 11.7.2022 celodenně půl hodiny. Takže expresnost tím dostává dost na frak.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
No, tak u busu to někdo zkusí, ale u šaliny? :smile:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Cracatit píše:
Babka zamyká teprv dveře. :lol: To je dobrý.


Na mě takhle nastoupila koc na zastávce Rozárka, směr město: "Kamarádi už dopíjí pivo a platí (U Supa), počkal byste na ně?" Já: "To si ze mě děláte ##MLUVÍM SPROSTĚ##??!" Ta letěla jak ohnivá čára z busu!!


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Robert píše:
Jak souvisí zastávka Kurská s výlukou? Ze zastávky Dunajská je to tam ještě blíž jak ze šaliny. Každý druhý spoj na Kyjevskou považuji za naprosto dostatečný.


Zmínku o Kurské jsem tentokrát nemyslel ironicky. Trasu náhradní dopravy Osová-Kyjevská považuji za vyhovující. Problém vidím jen v tom, že NAD nenavazuje na každý vyloučený spoj a na šaliny navazuje (resp. nenavazuje) nahodile. Dále pak nevidím užitek ve cpaní se do linky 69. Zavedl bych a-x8 v trase striktně Osová-Čermákova-Kyjevská.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Babka zamyká teprv dveře. :lol: To je dobrý.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Zrovna devítka nepotřebuje ani chytit kombajn. Na Zemědělské čeká na 46 (té stačí aby nestihla pouze semafor na Lesnické a už jede pozdě), mezi Jugoslávskou a Českou jsou čtyři semafory a kratší jízdní doba. A když do toho ještě někde počkáte na dobíhajícího dědečka (kterej si stoupne do dveří s tím, že babka už zamyká doma dveře)...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

135
09 kvě 2014 17:24
Nowy Dwór Mazowiecki
miropiro píše:
... samozřejmě že devítka měla zpoždění cestou z Lesné. Kde ho v neděli odpoledne nabrala...

Nabrání zpoždění i v nedělním liduprázdném městě není nic, co by bylo nemožné, často to ani nemáš šanci ovlivnit - blbě zaparkovaný auto, zvídavý cestující s velkou vyřídilkou, často to nemáš šanci ovlivnit a ne všude je nějaká ta minutka navíc, kde se to dá sjet. :)

Sám jsem takhle letos v lednu nabral na nedělní a69 nějakých 6-7 minut zpoždění, protože jsem uprostřed bohunického sídliště potkal kombajn. Ano, v lednu, uprostřed sídliště. Vysvětluj to pak pobouřeným tetám na zastávce u Kauflandu, kde jako probůh vězíš :D


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jak souvisí zastávka Kurská s výlukou? Ze zastávky Dunajská je to tam ještě blíž jak ze šaliny. Každý druhý spoj na Kyjevskou považuji za naprosto dostatečný.


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
[/quote]
Z osmičky na a-69 je přestup 6 minut. Nic moc čas o víkendu, ale jakžtakž to je nějaký rozumný čas. Ok, jasně, jsou to dvě zastávky koncové, ale tak hrozné to snad není.[/quote]

Tam je to tak, že občas navazuje, občas ne, občas na šestku, občas na osmičku, občas na nic. Ono tak nějak od plnohodnotné výlukové dopravy se očekává, že za každý spoj, který by běžně jel do vyloučené oblasti, bude právě jeden spoj náhradní. To ovšem očividně u DPMB neplatí. Motat do toho linku 69 je zbytečnost. Řádná linka x8 s konečnou na Kyjevské, protože zastávka Kurská je fér náhrada jak za Dunajskou, tak za smyčku. Docházková vzdálenost lidská.
Nejvíc mě ale zarazila ,,návaznost'' na linku 50. Příjezdy na Osovou ve stejnou minutu, takže jedna velká loterie, která z části závisí na lidském přístupu řidiče linky 50 a z části prostě smíření s čekáním půl hodiny. DPMB - Jezdíme pro Vás sarcastic sarcastic sarcastic


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Pánové, počítejte si nad jízdními řády, co jen chcete, ale já tak včera skutečně cestoval a byl jsem v Líšni rychleji než kdybych čekal na 8. Vyšel jsem ze Svoboďáku, došel na Hlavní nádraží a na ELPu byla 8 na Jírovu za 15 minut (je možné, že už byla zpožděná, takže to nebyl čas odjezdu podle JŘ). 9 měla psaný odjezd za 1 nebo 2 minuty od Grandu, tak jsem se přesunul ke Grandu, že se svezu alespoň o nějakou zastávku dál, kde teda počkám 15 minut, abych nemusel čekat na tom hnusným Nádraží. Během cesty jsem přes aplikaci zjistil, že u Dělňáku je celkem rozumný přestup na 55. Tak jsem to zkusil, dojel k Dělňáku, a přestoupil na 55. Celou cestu jsem tu 8 schválně sledoval, celou dobu jsem měl náskok. Vystoupil jsem z 55 na Jírově a šel do sídliště směrem přes zastávku šaliny. Až jsem se od autobusu dostal za most přes šalinu, tak jsem slyšel, jak 8 teprve přijíždí. Takže ano, neušetřil jsem nic extra, ale nějakou minutu určitě ano. Neříkám, že to tak vyjde vždy, možná to byla jen shoda náhod a drobných minutových zpoždění, které ve výsledku pomohly kombinaci 9+55, ale prostě jsem tu cestu absolvoval rychleji než kdybych na tu 8 čekal. Kdybych tušil, že to bude tak rozebíraná historka, tak to snad všechno zdokumentuju. :mrgreen:

A ne, opravdu nemá člověk vždy možnost výběru, kdy vyjde, aby to sladil podle JŘ. Normálně se o to samozřejmě snažím, ale ne vždy je to možné a ne vždy ti to pak stejně vyjde ideálně, protože stejně čučíš někde při přestupování. Při taktu půl hodiny si člověk konkrétní spoj moc vybírat nemůže. Většinou si vybírá akorát mezi budu tam moc brzo a čekat/budu tam pozdě.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Pavel píše:
To jsou ale trochu divné počty pánové, ne? Výše uvedené platí, pokud mi devítka jede ve stejný čas jak osmička (tedy osmička mi ujede před nosem a jede mi hned devítka). Jelikož se od odjezdu devítky na osmičku čeká 10 minut a nikoli 15, tak je evidentní nesmysl takto počítat. Musím počítat 10 minut.
Dále devítka mi přijíždí na dělnický dům vždy 14,29,44 a 59. Padesátpětka odjíždí 15,35,55.
Pokud pojedu tím ideálním přípojem, tak to vychází na 10+15+1 vs 10+18, tedy úspora 2 minuty, ale se značným rizikem ujetí spoje (minuta je nejistá). Ostatní návaznosti vychází lépe na osmičku.

Asi tak, minulou neděli jsem jel z centra devítkou do Julca a chtěl tam přestoupit na a-78. No a samozřejmě že devítka měla zpoždění cestou z Lesné. Kde ho v neděli odpoledne nabrala, netuším, každopádně jsem přestup nakonec stihl, ale měl jsem původně čekat o něco déle.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Jen podotýkám, že pokud jedete přímým spojem bez přestupu, tak to riziko čekání 30ti minut můžete eliminovat tím, že se před odchodem podíváte do jízdního řádu. Připojení na internet evidentně máte

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5775 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 231  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 16:49
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]