Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 26 z 233    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 233  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2567
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Ondrah98 píše:
Dnešní bezvýznamný postřeh. Interval 15 minut na páteřních linkách šalin je skvělá věc. Za určitých okolností je rychlejší jet třeba Hlavní nádraží - Jírova pomocí 9+55 než čekat na 8... Nejsem si úplně jistý, že by to takto mělo fungovat.

Jízdní doba osmičky z hlaváku na Jírovu je 14 minut, jízdní doba devítky je 9 minut, a-55 jede 14 minut. To přeci je delší jízdní doba než přímá osmička. Tak kdy je tedy podle vás lepší nečekat na osmičku?
2389 píše:
Já jsem se teď jeden večer trochu nudil, a tak jsem se dal do sondování v JŘ. Smutno mi trošku bylo asi u všeho, ale asi nejvíc mi vyrazila dech výluková doprava do Lískovce. S tragickými intervaly jsme počítali, ale ještě tragičtější návaznosti snad na všechno co jde, to už i mě překvapilo.
Tohle není tragédie. Není to ani komedie. Tohle je řízená destrukce, likvidace posledních zbytků logiky i funkčnosti, demolice tradičních hodnot, apokalypsa. Tvůrci tohoto nejsou plánovači, ale likvidátoři. Už dlouho nebudu JŘ raději pročítat. Konec hlášení.

Z osmičky na a-69 je přestup 6 minut. Nic moc čas o víkendu, ale jakžtakž to je nějaký rozumný čas. Ok, jasně, jsou to dvě zastávky koncové, ale tak hrozné to snad není.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
200
27 pro 2004 12:45
Evidentně jste všichni zdejší nečetli prohlášení paní primátorky Vaňkové, že k žádnému zhoršení v této oblasti nedošlo :evil:


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Já jsem se teď jeden večer trochu nudil, a tak jsem se dal do sondování v JŘ. Smutno mi trošku bylo asi u všeho, ale asi nejvíc mi vyrazila dech výluková doprava do Lískovce. S tragickými intervaly jsme počítali, ale ještě tragičtější návaznosti snad na všechno co jde, to už i mě překvapilo.
Tohle není tragédie. Není to ani komedie. Tohle je řízená destrukce, likvidace posledních zbytků logiky i funkčnosti, demolice tradičních hodnot, apokalypsa. Tvůrci tohoto nejsou plánovači, ale likvidátoři. Už dlouho nebudu JŘ raději pročítat. Konec hlášení.


Offline
1783
04 bře 2012 23:26
Nejezdit nebo jet vlastním. Tohle je moje řešení. Vlastní nemám, tak jsem o víkendech raději doma. Jo, potřeboval bych si jet nakoupit. Ale čekat 15 minut na 67, abych odjel pár zastávek, kterých za těhc 15 minut můžu dojít, se mi fakt nechce.
Nemám slov co se týče současných JŘ. Tohle je naprostá tragédie, úplně likvidační. S takovou to mohou rovnou zrušit. Ušetří, když peníze jsou to jediné, o co jim jde.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
790
25 led 2006 09:46
Já mám dva skvělé postřehy. Včera jsem jel z Řečkovic linkou 42. Trochu mě překvapil odklon přes Hudcovu - ale skvělé, nabízí se přestup hrana - hrana. Jenže mám vylézt z autobusu? Co když tam budu 15 min. tvrdnout. A když pojedu na šestku k Semilassu, nedopadnu stejně. A pokud poběžím zpět na jedničku, co když právě ujede? Nakonec ta šestka navazovala, takže O.K.
A dnes vyvstala potřeba jet od nádraží k bohunické nemocnici. Ideální je linka 40 - ale mám se táhnout podchodem na Úzkou nebo dojít na Soukenickou, kde taky můžu čekat půl hodiny? Taková linka je k ničemu, nemluvě o návaznosti na linku 50 (1x za hod. 10 minut, 1x za hod. 0 minut)


Offline
588
25 říj 2019 10:12
Dnešní bezvýznamný postřeh. Interval 15 minut na páteřních linkách šalin je skvělá věc. Za určitých okolností je rychlejší jet třeba Hlavní nádraží - Jírova pomocí 9+55 než čekat na 8... Nejsem si úplně jistý, že by to takto mělo fungovat.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Samozřejmě, máte pravdu, ale pořád by se mělo dát vyhledat spojení Bystrc - Hlavas i spojema linek 4/10, což teď nejde a vypadá to, že to na hlavas jezdí výrazně míň často, než reálně.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

3699
08 čer 2005 23:12
Ale linka 4 odjíždí z České (z nástupiště 3, tj. jako linka 12 směr Komárov), viz jízdní řád


Offline
Uživatelský avatar

6911
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jediné co, tak linky 4 a 10, pokud se převlékají mezi Českou a Šilingrákem, nemají společnou trasu.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Zrovna kvůli tomu jdu psát na DP, dám vědět co napsali, protože v IDOSu je to vedené oběma směry jako samostatné spoje, což znamená že z Bystrce., kdy není na České vyrovnávačka jako opačným směrem to na nádraží najde jenom desítky jedoucí normálně jako desítka přes Maliňák. A na tablech by to teda taky ty šaliny měly mít....

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6911
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Zajímalo by mě, jaký je důvod (zda jen lidský faktor či to má nějaké opodstatnění), že víkendové spoje 4 <-> 10 jsou u linky č s poznámkou, že pokračuje jako 10, kdežto u 10 je poznámka jede pouze na Českou.
Je to jen špatně napsaná poznámka, nebo kvůli DÚ například?


Offline
Uživatelský avatar

2567
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MtM píše:
Zajímalo by mě, proč do posil na brněnské ohňostroje nebyla zahrnuta i linka 1 nebo něco do Řečkovic. Jako cpát tuny lidí z několika trolejbusů do dvou nočních linek, jezdící po půl hodině a to ještě ke všemu, kromě Řečkovic obsluhují x další částí na sever od nás, muselo napadnout někoho, kdo musel mít v sobě snad x promile. Jako dobývat se na Semilassu,či Hudcové do naprosto přervané N90, či N91 byl opravdu kumšt, se mnou se tam rvalo asi 80 lidí do již přeplněných noček. Nebo mohly alespoň zatahující se vozy udělat kolečko nahoru do Řečkovic, to by nočkám taky pomohlo. Navíc taková N91 ještě rozváží půlku osazenstva do Ivanovic, České, či Lelek a taky to dle toho vypadalo. Vždyť každý rok tu jednička jezdila až do Řečkovic, tak nechápu, proč tu něco nemohlo jet i teď.

No letos byla redukována i linka 26, která ještě v roce 2019 jezdila také nějakou dobu do noci. Ale tu jedničku také nechápu, byť nejsem z oblasti, která tímto byla takto ovlivněna.

Každopádně minulou sobotu bylo patrné, že je posílen provoz linky 3 ze Staré osady, včera už mi to teda nějak nepřišlo, infopanel na Staré osadě nevykazoval údaje o tom, že trojka jezdí častěji.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1323
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Zajímalo by mě, proč do posil na brněnské ohňostroje nebyla zahrnuta i linka 1 nebo něco do Řečkovic. Jako cpát tuny lidí z několika trolejbusů do dvou nočních linek, jezdící po půl hodině a to ještě ke všemu, kromě Řečkovic obsluhují x další částí na sever od nás, muselo napadnout někoho, kdo musel mít v sobě snad x promile. Jako dobývat se na Semilassu,či Hudcové do naprosto přervané N90, či N91 byl opravdu kumšt, se mnou se tam rvalo asi 80 lidí do již přeplněných noček. Nebo mohly alespoň zatahující se vozy udělat kolečko nahoru do Řečkovic, to by nočkám taky pomohlo. Navíc taková N91 ještě rozváží půlku osazenstva do Ivanovic, České, či Lelek a taky to dle toho vypadalo. Vždyť každý rok tu jednička jezdila až do Řečkovic, tak nechápu, proč tu něco nemohlo jet i teď.


Offline
2689
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Stačí u té šestky škrtnout prostředek a máš pětku. :smile:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3699
08 čer 2005 23:12
Některé poznámky v oficiálních jízdních řádech by bylo třeba ještě doladit.

Pochybuju, že vůz linky 6 pojede po trase jen na Mendlovo náměstí a dále po lince 1 do vozovny Pisárky


Offline
Uživatelský avatar

6911
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Když jsem se díval dneska na JŘ, jak teď vypadají naše "páteřní linky", je mi z toho ... smutno.


Offline
7149
27 úno 2010 07:40
Mě by hlavně zajímalo, jaký má smysl mít dvě negarantovaná pořadí pro kloubáky v PD. Kdyby se nepovedlo 3505 vypravit ráno, aby mohl jet aspoň odpoledne?


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Spíš by si někdo z radnice konečně mohl všimnout, jakou prioritu má zprovozňování perspektivních vozů oproti popelnicím po odstaveních, 3651 vs. 3505. Nebo toho, jestli je skutečně nutné o víkendech v tomto počasí vypravovat na autobusové linky tolik neklimatizovaných pleček včetně jedné vysokopodlažní, zatímco mraky klimatizovaných stojí v garáži.
Ono to tak trochu není o tom, že si milostpáni z kanceláří vypraví to, co je pro ně šotoušsky zajímavé, ale o tom, co je pohodlné cestujícím.
V koutku duše doufám, že si můj post někdo z kompetentních přečte a začne se zajímat sarcastic


Offline
1462
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Dvaadvacítky k nám chodí jednou za 5.000 km na prohlídku a když jezdily opravdu intenzivně, tak to najely za necelý měsíc. Takže reálně, 3505 když bude jezdit jen všední dny, tak to tak nebude, ale budiž, i kdyby najela pádem ze skály 5.000 měsíčně, tak tu bude ještě půl roku. Teoreticky. Upřímně bych se ale divil, kdyby nedošlo k tomu, že bude knock-outována dřív, stačí až se tím náhodně dvakrát třikrát sveze někdo z radnice a přečte si u toho v Šalině, že máme 30 nových kloubáků.
Technicky z pohledu dílen je ale samosebou zájem ji vyjet do maxima (stejně jako 3603 a 3605)

Je ale vtipný, že jeden vůz brání tomu, aby se mohla nejdelší brněnská linka TD definitivně prohlásit za plně bezbariérovou. Ostatně stejně jako legendární šestáctá 36.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

631
15 dub 2013 15:57
No a s těmi 30 tisíci mu tedy zbývá ještě přibližně kolik času? Do konce prázdnin? Déle?

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
1462
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
25 by samozřejmě mohla být celá nízkopodlažní, kdyby se se nemusel "na sílu" dojezdit vůz 3505, do kterého bylo omylem na poslední SO investováno do celolaku a po jeho prostojích mu zbývá stále 30tkm.

A upřímně řečeno už jsem to slyšel včera od švagrové, proč vypravujeme tuhle technickou pamâtku, když máme 30 nových klimatizovaných trolejbusů. Tady na tom fóru to jako šotouši nepochopíme, ale názor cestujícího to reprezentuje dokonale.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
790
25 led 2006 09:46
Samozřejmě chápu snahu o nalezení dalších úspor v provozu, ale interval půlhodiny je už za hranou. A je otázka, zda nebude následovat pokles tržeb, takže úspory nákladů budou k ničemu.
Pak se zjistí, že ztráta je pořád velká, spoje jezdí poloprázdné a co? Zavedeme hodinový interval? To už tu MHD můžeme rovnou zrušit.
Zajimavý je i přestup na Mendlově náměstí. Od nádraží na Václavskou, pak pěší turistika přes staveniště až k pivovaru. Budu li chtít o víkendu raději jet z České, tak pouze linka 5 v intervalu 15 min. - proti dnešním 5 min. v relaci Česká - Mendlovo náměstí o víkendu dost bída.


Offline
56
21 říj 2016 18:34
Taky by mě zajímalo, proč od prázdnin nejsou všechny trolejbusové spoje zajišťované nízkopodlažním vozem. To je to takový problém když nedávno bylo zařazeno 10 nových vozů 27Tr a zároveň dochází k omezení intervalů?


Offline
2
08 kvě 2009 12:54
Ives: Přejezdy odpoledních posil z a-77


Offline
Uživatelský avatar

1437
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
a jak bude jezdit ta 33 když má z Hlavaasu odpoledne 10 min interval a ze Slatiny 20? To budou jezdit manipulačně na Hlavas?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5820 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 233  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 13 kvě 2024 23:50
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]