Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 27 z 231    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 231  Další
Autor Zpráva
Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
A kapacitně to omezení kloubů do Újezda nevadí? Many se vezmou ze 48, nebo kde dojde k přeskupení?

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ono nejde jen o přenášení zpoždění. Ale kloubák do Újezdu v podání DPMB stojí jaksi víc jak sólo regionálního dopravce.


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Zpoždění nočky 93 je způsobeno příliš těsnou jízdní dobou. Nemá smysl se rozepisovat, stačí se podívat na JŘ a sám pochopíš.
Těsné to bylo odjakživa. Se zavedením závleku do nového sídliště přibyla jen minuta do jízdní doby k dobru. To nestačí, takže těsná jízdní doba je rázem ještě těsnější. To mluví za vše. Záhady v tom netřeba hledat. JŘ stíhám, jen když vyjedu z konečné na sekundu přesně, jedu svižně a mezi Útěchovem a Halasákem zastavím max na dvou zastávkách na znamení. Pak jsem schopen velice na knap dojet na Moravský v nule. Ve vytížené dny, kdy stavím skoro všade a jede hodně lidí, +7 žádný problém.

Komentář k nové lince 74 mě těší, tak to má být. Od sezóny 2023 bych i zakázal neklimatizované plečky (autobusy) na území celého IDS provozovat. Však máme dost kvalitních dopravců, kteří jsou schopni nasadit auta adekvátní tomuto století i zaměstnance, kteří klimatizaci nebudou ignorovat. Podle všeho ale Kordisu s tímhle začíná docházet trpělivost a začíná aktivně činit. Třikrát hurá! pripitek :dancing: :dancing:


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Takže jsme před pár lety slavně spojili linky 40 a 60, i přes námitky, že se zpoždění bude z jednoho konce Brna přenášet na druhý, a nyní, co se nestalo, slavnostně tuto dlouhou linku opět rozdělíme (byť pod úplně jinými čísly), protože se ukázalo, že se zpoždění přenáší z jednoho konce Brna na druhý.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ad 74: ano, Man, Crossway, Urbanway.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Naxashi: Prst se ptal na to, jakto, že mezi těmito sídly to zpoždění vůbec vzniká. Že je N93 zpožděná, i když k tomu on nevidí důvod. Ale hle, N93 jezdí od Útěchova.
Tvůj příspěvek "proč někdo řeší tyto vesničky" mi proto přijde v tuto chvíli mimo mísu.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Píše se tam taky to, že "Provoz linky č. 74 budou zajišťovat nové nízkopodlažní klimatizované autobusy městského typu splňující nejvyšší standardy kvality cestování." Možná to značí že to nebude jezdit DP s kdovíčím ale BDS BUS s MANY? Jenom hádám....

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Pavel....na FB stránkách Újezdu psali, že je to kvůli zpoždění 40. Že odpolední spoje jezdí od Zvonařky zpožděné i s desítkou minut a takhle to ze Zvonařky pojede včas.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
MtM píše:
Od 1.7 bude v provozu nová linka 74 v úseku Zvonařka - Újezd. 40 bude končit v Tuřanech.

https://ujezdubrna.cz/2022/06/10/zmeny- ... ince-c-40/

Přemýšlím nad důvody, protože kvůli kampusu asi nebude linka 40 vynechávat v době, kdy pojede linka 74. Takže se o úspoře nedá mluvit při zachování současného jízdního řádu linky 40. Jedině, že by chtěli v úseku Úzká - nemocnice prodloužit interval a kvůli Újezdu (požadavek kraje) to nešlo, tak to museli rozdělit. Případně úspora kloubáků pro jiné linky? Nebo ví někdo více? Toto je možná náznak toho, co se bude dít o prázdninách na všech linkách.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Rozumím. Otázky. Samé otázky. :mrgreen: Já teda tu otázku na 93 chápu jako dotaz na parametry jízdy, ne na nějakej Útěchov.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Cracatit: Ne, zase se řeší tyhle 2 bezvýznamný vesničky. Nikdy se neřeší podobně bezvýznamný vesničky někde jinde. Kdo tady kdy řešil Moravany nebo Českou? Nikdy nikdo. Ale tyhle 2? Pořád prostě.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Naxashi: Asi proto, že tam ta 93 začíná, nebo snad měl psát Prst, že jede 93 z Haškovy, aby to bylo neutrálnější, i když tam ta linka většinou spojů nezačíná, ani nekončí? Nějakej jinej důvod cítit se rozladěn? sarcastic

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
goldfinger píše:
Delší dobu přemýšlím, proč se na N93 nedaří dodržovat JŘ. Přitom ta linka jede od Útěchova/Vranova až na jednu výjimku přes stáv na znamení a stejně na Zemědělskou přijíždí min. o 3-5 min. později. Dokáže někdo znalejší vysvětlit, proč?
A zase Útěchov/Vranov. Ještě mi nikdo nevysvětlil, proč jsou všichni zdejší tak posedlí těmihle. To tam jako všichni bydlíte, pracujete, máte rodiny, nebo prostě nějak často jezdíte? Proč proboha všichni furt řeší Útěchov/Vranov?

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Od 1.7 bude v provozu nová linka 74 v úseku Zvonařka - Újezd. 40 bude končit v Tuřanech.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Delší dobu přemýšlím, proč se na N93 nedaří dodržovat JŘ. Přitom ta linka jede od Útěchova/ Vranova až na jednu výjimku přes stáv na znamení a stejně na Zemědělskou přijíždí min. o 3-5 min. později. Dokáže někdo znalejší vysvětlit, proč?
Zatímco tady už jsem si na to zvykl, tak v so 11.6. mne dost překvapilo asi sedmiminutové zpoždění N91, ploužící se Kénikem na půlnoční rozjezd. Ano, ploužící, bo ten busu celou dobu nejel rychleji než 30 km/h, často i pod tuto kritickou hranici. Není divu, že když odbíjela půlnoc, sunul se teprve po Rooseveltově na Maliňák.Že zdrží celý rozjezd, mu bylo očividně šumák. Žádná viditelná snaha se dostat do času, např. urychlením odbavení, svižnější jízdou atd. A to měl velkou kliku, že mu na Pionýrské a u Muzejky padla zelená.


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Moc díky!

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

135
09 kvě 2014 17:24
Nowy Dwór Mazowiecki
Karosa B732: https://www.k-report.net/presmerovani/? ... ek=4440540 :)


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Zdravím, chci se zeptat, zda někdo, prosím, nedisponuje rozpisem dnešního nasazení historických autobusů na linku A. Díky moc!

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Hlavně se tím minimalizuje provoz na novém provizorním úseku, který je těžce poddimenzovaný. Takže ano, dobrý nápad. :-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
P. Haluza píše:
V podstatě nebudou, až na několik málo přejezdů ráno. Ovšem perlička: tři kurzy z 27 ráno zatáhnou do Husovic a odpoledne pojedou přes Koliště k nádraží, kde bude připraven speciální záložník, aby je přepřáhl a mohly pokračovat jako odpolední 33. :-D

Alespoň je možnost průběžně měnit vozy mezi vozovnama s minimem zbytečně ujetých kilometrů. Vzhledem k délce výluky mi to přijde jako celkem rozumná možnost.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
A jestli jsem dobře postřehl, tak pro některé výjezdy ze Slatiny na 27 se bude využívat smyčka Novolíšeňská.


Offline
25
24 pro 2021 09:18
Díky za info :-)
Mám takový mlhavý dojem, že před viaduktem kdysi bývala sjížděcí výhybka...


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Šlapaňák píše:
Dnes 30. 4. jsem od brány nahlédl do slatinské vozovny - je zaplněná jako za starých časů. Stojí tam mix vozů 21Tr, 31Tr i 27Tr. Vozy 14Tr zmizely. Zaslechl jsem krátký rozhovor řidičů, že přesun trochu provázely zmatky; např. jeden neslatinský řidič chtěl se Solarisem hned za kruhovým objezdem odbočit do vozovny a zjistil, že to nepůjde... Takže musel až na konečnou 33, a pak zpět. Jinak na lince 33 už dnes jezdí výlučně kloubové vozy, na 31 pouze sólo. Jsem zvědav, jestli tomu tak bude i od pondělí, tzn. že řidiči už nebudou střídat Slatinu a Šlapanice.


V podstatě nebudou, až na několik málo přejezdů ráno. Ovšem perlička: tři kurzy z 27 ráno zatáhnou do Husovic a odpoledne pojedou přes Koliště k nádraží, kde bude připraven speciální záložník, aby je přepřáhl a mohly pokračovat jako odpolední 33. :-D


Offline
Uživatelský avatar

532
28 črc 2013 14:13
peno píše:
Může mi někdo rozumně vysvětlit ty klouby na t-27? To si zase něco prosadila vinohradská lobby, nebo co? Vždyť tam musí bohatě stačit i sóla po deseti minutách a nemuselo se vrtat do t-33. Ale to by musel mít někdo ve vedení DPMB a/nebo magistrátu svůj vlastní rozum a neposlouchat vinohradskou lobby. To předimenzování dopravy na Vinohrady je za současného nedostatku řidičů šílené, nezlobte se nikdo na mě.


Nejspíš chce Čejka nahnat politické body na blížící se volby a ukázat, jak i přes výluku znovu prosadil t-27 na Vinohrady a k tomu navíc ještě v kloubu ](*,)


Offline
25
24 pro 2021 09:18
Dnes 30. 4. jsem od brány nahlédl do slatinské vozovny - je zaplněná jako za starých časů. Stojí tam mix vozů 21Tr, 31Tr i 27Tr. Vozy 14Tr zmizely. Zaslechl jsem krátký rozhovor řidičů, že přesun trochu provázely zmatky; např. jeden neslatinský řidič chtěl se Solarisem hned za kruhovým objezdem odbočit do vozovny a zjistil, že to nepůjde... Takže musel až na konečnou 33, a pak zpět. Jinak na lince 33 už dnes jezdí výlučně kloubové vozy, na 31 pouze sólo. Jsem zvědav, jestli tomu tak bude i od pondělí, tzn. že řidiči už nebudou střídat Slatinu a Šlapanice.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5775 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 231  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 29 bře 2024 00:59
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]