Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 2 z 29    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Další
Autor Zpráva
Offline
127
30 kvě 2010 19:33
2389: Pokud si byl na procházce, měl si procházkou pokračovat dál. K tomu všemu je neděle a až na dvě linky sou všude sóla, kterýma nejezdí zas až tak moc lidí. Když nesdílíš zájem o šotoušství, co tu děláš? A jinej počet řidičů je potřeba ve všední dny. O víkendu je to zlomek řidičů. O co ti vlastně tímto příspěvkem šlo?


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Já překvapivě vaše nadšení nesdílím. Shodou náhod jsem byl na procházce a zrovna mi to vycházelo tak, že jsem měl neplánovanou možnost se touto rozlučkovou jízdou svézt. Aby na konečné přijel narvaný trolejbus hlasitě se bavící až hulákající šotoušskou omladinou není nic, o co by průměrný nezaujatý cestující stál. Ještě k tomu při intervalu 20 minut.
Že našeho milovaného zaměstnavatele, díky kterému jsou mnozí z nás živi již mnoho let, vždy užilo na blbosti typu galerijních vozů, křtů šalin, výročních jízd apod., jsme si už zvykli. Stejně tak na to, že těmto věcem věnuje vedení DP očividně neúměrně velkou zřetel v porovnání se svými všedními úkoly.
Nacpat podobnou akci do běžného jř a nahradit tím normální spoje prostě nebyl dobrý nápad. Když se Praha v roce 2009 loučila se soupravami metra 81-71, tak byla rozlučková jízda taktéž. Ale určitě nesloužila jako náhrada běžného spoje. Byla vložena mezi ně.
Nehledě na to, že pokud jsem si dobře všimnul, tak týden zpět byly zavedeny prázdninové jř pro velkou nemocnost zaměstnanců. Hodně lidí se na DP za toto zlobí. Na jízdy tohoto typu však kapacity zřejmě jsou. A tohle je jen další provokace zákazníků, kterým chtě nechtě musíme jít na ruku, protože ti nás vlastně živí.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Tak ono pro nemálo šotoušů je 25Tr prvním typem, který zažili od začátku do konce provozu. Takový typ si člověk prostě zapamatuje. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Vypravil jsem se osobně dnešní dvoj-osádce vozu pogratulovat, ó jaká pro ně čest. Zvolil jsem komorní smyčku Preslova, že tam bude místo na fotku. Jaká mýlka, když už zdálky jsem viděl, že v trolejbusu je hlava na hlavě. Akce vzbudila nečekaný ohlas, což sice asi neocenili lidi, co se chystali spoj použít jako pravidelnou linku, ale na druhou stranu je vidět, že tento typ vozu zanechal v dopravních kruzích trvalé vzpomínky.

Za organizaci akce děkuji Lukinovi, který jednak vymyslel vkusnou a decentní výzdobu vozu, vše zkoordinoval i na vyšších místech, také musíme poděkovat Honzovi Seitlovi, kterému se líbila naše myšlenka objet po vzoru 9Tr celou trolejbusovou síť, a také musíme poděkovat náhodě, že to vůbec šlo realizovat časově (události ohledně prodeje, odvozu vozů až za týden, platná pojistka atd).

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

757
21 lis 2010 09:08
V neděli 6. února 2022 bude na svou poslední službu vypraven vůz 3613. Jízdní řád bude zveřejněn v aktualitě na webu BMHD.

_________________________________
Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
...a kolik toho ještě odvezou v Ústí, než se tam rozsypou

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
OndraS píše:
Jakože odvezly jinačí cestující? Tady přeci udělaly službu taky. 15 let na nejvytíženějších linkách, mají najeto bez generálky v průměru 600-700 tisíc, každé k tomu stačily 2-3 hnací nápravy že 8-)


Což je docela úctyhodný výkon, bezmála třičtvrtě milionu km bez generálky...22Tr měly generálku kdy, v 400tis km? Samozřejmě ty nápravy odcházely, ale natolik olezlý 25Tr vzhledem k najetým km zase nebyly (i když taková 3609 :sick: ). Do pajšlu vozů jsem ale pravda neviděl....

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Jakože odvezly jinačí cestující? Tady přeci udělaly službu taky. 15 let na nejvytíženějších linkách, mají najeto bez generálky v průměru 600-700 tisíc, každé k tomu stačily 2-3 hnací nápravy že 8-)

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

176
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Tak se na retro 25Tr bude jezdit někam jinam, no. :D Třeba jedná taková v barvách DSZO by byla pěkná. A tam udělaly beztak lepší službu než tady

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Tak ono mít historickou 25Tr a k tomu provozní 14Tr... A zachovávat všechno taky nejde, šotouši, co si to budou nadšeně fotit, to fakt nezaplatí...


Offline
74
15 črc 2021 23:22
Původně se uvažovalo nad zařazením vozu 3617 do vozového parku historických/retro vozidel DPMB, nakonec bylo však rozhodnuto, že 25tr historická/retro žádná nebude.


Offline
Uživatelský avatar

270
31 led 2010 23:09
Bude nějaká 25Tr zařezena jako nejmladší retro vůz a nebo upadne do možná i zaslouženého zapomění? biggrin biggrin


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Kdy jindy, než dvacátého pátého, ukončit pravidelný provoz 25Tr.

3613 a 3615 dnes jely naposledy plánovaně a nyní budou pár dní ponechány funkční a záložní.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Tak to už nevím, která to byla. Bylo to tehdy chybnou technologií lepení.

A zrovna 3614 dnes jezdí naposled.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Ono je to asi už jedno, ale u 3614 se měnilo čelo po vypadení čelního skla v Kohoutovicích. Je to tak?


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Jo a 3611 dnes jako další v pořadí "usmrcena".

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
A celá pointa je v tom, že to číslo, co jezdilo na čele vozu, jsem "vyplotroval" nůžkama z kusu samolepky a nalepil ho tam jako vtípek. Pak se přišlo na to, že to pro označení lístku musí mít nějaké číslo, rovněž kolega se nikoho neptal (možna jenom mě) a nabouchal do dat číslo 3609 a už se jelo :) to jsme ještě netušili, že toto číslo tu opravdu bude jezdit.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Díky za vysvětlení. Bral jsem to podobně jako na S-A, že prostě prodán, až když není u původního provozovatele bez ohledu na zápůjčky.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Cracatit píše:
Tak jsem se podíval na kartu vozu a vyběhl mi ještě 3609 původem ze Zlína a u něj je chybně uvedeno "předán jinému dopravci," asi by mělo být "sešrotován," když je v poznámkách, že ho v DSZO v roce 2020 rozebrali ve vozovně. Trochu mě to překvapilo, že i na BMHD se takhle ukážou dva vozy pod stejným eviďákem.

Prototyp 25Tr byl zkraje roku 2005 zkoušen v Brně. Aby mohl být nasazen do ostrého provozu, muselo mu být v odbavovacím systému přiděleno nějaké e.č., v tomto případě 3609, byť jím vůz prakticky nebyl označen.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Ne, takto je to správně. Na BMHD je vždy stav vozu z pohledu dopravce DPMB, tzn. prodán je správný stav.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Tak jsem se podíval na kartu vozu a vyběhl mi ještě 3609 původem ze Zlína a u něj je chybně uvedeno "předán jinému dopravci," asi by mělo být "sešrotován," když je v poznámkách, že ho v DSZO v roce 2020 rozebrali ve vozovně. Trochu mě to překvapilo, že i na BMHD se takhle ukážou dva vozy pod stejným eviďákem.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
3609 rovněž odstavena.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

757
21 lis 2010 09:08
OndraS: A současně s ní i kus 7660.

_________________________________
Obrázek


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
3616 možno rovněž tmavě zašedit, déle nejela a už nevyjede.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Zaplať Pán Bůh


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 701 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 21:11
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]