Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 38 z 231    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 231  Další
Autor Zpráva
Offline
9986
15 led 2005 23:41
Samozřejmě. Doprava s politikou úzce souvisí. Jsi očkovaný? Máš náhubek?


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Vážně je nutné tahat na diskuzní fórum o dopravě politiku?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
V noci jezdíš domů maximálně tak z hospody, a to pokud vím, bylo zakázané. Nebo mi chceš tvrdit, že o půlnoci jezdíš z práce domů? Do práce jsi samozřejmě mohl, to je v pořádku, ostatně, jak uvádí Oldřich Matoušek ve své knize Psychologie práce z roku 1965, "pro rozvoj psychiky z hlediska vzniku a vývoje lidského rodu měla rozhodující význam práce". A Zbigniew Pietrasiński v obdobné knize Praktická psychologie práce (rok 1968) uvádí, že "práce je účelná činnost směřující k dosažení společensky užitečných výsledků". Oboje knihy mimochodem doporučuji přečíst, je to zajímavé čtení, a já, jakožto předseda odborů, jsem to všem svým kolegům naordinoval jako povinnou četbu. Už pět lidí to psychicky neuneslo a dalo výpověď, asi neměli smysl pro odpovědnost špatně vykonávali svěřené úkoly, žádná odpovědnost a cílevědomost. Dokonce jsi mohl jet i z práce domů, ale opět opakuju - v jednu ráno asi těžko. Naštěstí se to dost důsledně kontrolovalo a znám i pár případů, co kvůli tomu dostali flastr. Ostatně nynější doba jasně segreguje plebs od elity. Já osobně jsem díky posledním dvoum letům výrazně pročistil seznam přátel, kdo porušuje vládní nařízení nebo odmítá náhubky či očkování, případně veřejně demonstruje za lepší zítřek, aniž by věděl, že zítřek bude jen horší, příapdně je členem či jen čestným členem a nebo jakkoliv sympatizuje s Piráty, není hoden mého přátelství. Ostatně, takový člověk mi stejně nikdy nic nepřinesl.

P.S.: Turek na Hrad.

https://talk.youradio.cz/porady/mezi-ctyrma-ocima/filip-turek-politika-je-pro-me-vetsi-vasen-nez-auta


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Igor Mauricio píše:
Tak vzhledem k tomu, že DP loni za celých 7 týdnů nezaznamenal, že je zákaz volného pohybu osob od 22 do 4h a vesele provozoval noční spoje bez jakéhokoliv omezení, tak jsem zcela v klidu. Ale co, daňoví poplatníci to rádi ze svých peněz zaplatí.


Lidí jezdilo samozřejmě méně, ale málokdoví, že cesta domů bylo povolená.

Citace:
II.nařizuje vrámci pobytu a pohybu osob na území okresu nebo hlavního města Prahy zákaz volného pohybu osob na území okresu nebo hlavního města Prahy v době od 21:00 hod. do 04:59 hod. s výjimkou:
...
g)cest zpět do místa svého bydliště,


Zdroj: USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 18. března 2021 č. 299 o přijetí krizového opatření


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To je kyberšikana.


Online
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Igor Mauricio píše:
Tak do nemocnice bych asi nejel v noci městskou, ale budiž :mrgreen: To byla skvělá doba, ten zákaz vycházení. Mělo by to zůstat natrvalo stejně jako povinnost nosit náhubky.

Hezky trolíš, ale chtělo by to vymyslet něco nového.
Tohle už je ohrané.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak do nemocnice bych asi nejel v noci městskou, ale budiž :mrgreen: To byla skvělá doba, ten zákaz vycházení. Mělo by to zůstat natrvalo stejně jako povinnost nosit náhubky.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Igor Mauricio píše:
Tak vzhledem k tomu, že DP loni za celých 7 týdnů nezaznamenal, že je zákaz volného pohybu osob od 22 do 4h a vesele provozoval noční spoje bez jakéhokoliv omezení, tak jsem zcela v klidu. Ale co, daňoví poplatníci to rádi ze svých peněz zaplatí.

Noční linky byly a jsou omezené, zmizely půlkové rozjezdy hodně (nepamatuju s přdsně jak to bylo, ostatní mě jistě doplní) a i v noci se lidi potřebovali dostat do práce, do nemocnice apod.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak vzhledem k tomu, že DP loni za celých 7 týdnů nezaznamenal, že je zákaz volného pohybu osob od 22 do 4h a vesele provozoval noční spoje bez jakéhokoliv omezení, tak jsem zcela v klidu. Ale co, daňoví poplatníci to rádi ze svých peněz zaplatí.


Offline
124
18 srp 2019 17:01
Já už jsem si za poslední 2 roky úplně odvykl pamatovat si jakékoliv spojení a vše si hledám podle aktuální potřeby. Změna JŘ několikrát ročně, do toho ještě neustále měnící se prázdniny, a ty spoje co navazovaly, tak nenavazují.
Btw nevím jestli v DP zaznamenali, že v lednu měly všechny vysoké školy zkouškové, tedy nižší poptávku. Od pondělí začíná Masarna a od 7.2. i VUT. To bude překvapených lidí, kde se to cestující najednou vzali.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
už by se na to podnik měl buď vykašlat a předat štafetu dopravcům, kteří svoji práci zvládnou
NEBO
by teda měli nechat prázdninový JŘ už trvale

tady ty nesmysly, kdy každý den platí jiný jízdní řád a nikdo neví, na jak dlouho, běžného cestujícího jen rozezlí. ne každý chodí jak fotič s čumákem přilepeným k mobilu sledujíc aktuální provoz a ne každý má v hlavě aktuálně platné jízdní řády. A já taky nejsem 2x zvědavej zkoumat, jestli se zrovna jezdí podle sobot, nedělí, velkých prázdnin, malých prázdnin, pracovních dní, úplňku, středy, pátku dvacátýho...

P.S.: v dopravě obecně platí, že kdo neplní smlouvu, je sankciován. Předpokládám, že DP nebude výjimkou.


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Od pondělí přechází MHD v Brně na prázdninové jízdní řády.

Citace:
S ohledem na společenskou situaci související s onemocněním COVID-19, především na pokles počtu cestujících a postupně se zvyšující nemocnost řidičů MHD, bude provoz všech linek MHD s platností od pondělí 31. ledna 2022 do odvolání veden podle jízdních řádů pro pracovní dny – prázdniny.

S výjimkou pátku 4. února 2022 (pololetní prázdniny na základních a středních školách) bude po dobu trvání tohoto mimořádného opatření navíc zajištěn provoz vybraných školních spojů. Podrobnosti budou zveřejněny co nejdříve.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ono by to moc metrů navíc pro obyvatele nebylo. Východní část toho území to má dnes stejně daleko z Podlesí i z Branky, západnější část by to při posunu o cca 200 metrů měla taky stejně daleko. jediní, komu by se prodloužila docházka, jsou obyvatelé kolem Sadařské ulice.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Myslíš posunout zastávku Podlesí blíže k Bystrci? To by ti místní kolem ulice Podlesí poděkovali, teď mají zastávku optimálně vzhledem k zástavbě, posunutí jim akorát přinese delší docházkovou vzdálenost. Plus samozřejmě stavební náklady - pro pár desítek metrů, do toho nikdo nepůjde.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Při posunu zastávky Podlesí o pár desítek metrů by mohl být celý problém vyřešen.


Offline
114
27 čer 2017 19:11
Bílovice
mekrydy píše:
ms222: To uz se tu jednou resilo. Tem par zahradkam bohate staci trolejak a k Unihobby a Penny se chodi pesky pres most od Zoo (stejna dochazkova vzdalenost).


Zkus zapátrat co se v kamenolomu plánuje stavět :D


Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
ms222: To uz se tu jednou resilo. Tem par zahradkam bohate staci trolejak a k Unihobby a Penny se chodi pesky pres most od Zoo (stejna dochazkova vzdalenost).


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
King666: plánuje se tu devět nových obytných bytů, proto zastávka

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
478
14 úno 2014 15:19
Brno
king666:Mezi zastávkami Burianovo náměstí a Vozovna Komín se již dvě další zastávky nachází. Hlavně že při stavebních úpravách se má rušit tram zastávka Kamenolom a tady se dělá zastávka kvůli kolika lidem? A přitom k Vozovně Komín to nebude zas tak daleko...?

Zastávka Kamenolom? To je špatný nápad, Je tam OD UNOHOBI a PENNY, a poblíž jsou i zahrádky.


Offline
Uživatelský avatar

637
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
Antirez píše:
ms222:
Mezi zastávkami Burianovo náměstí a Vozovna Komín se již dvě další zastávky nachází.
Hlavně že při stavebních úpravách se má rušit tram zastávka Kamenolom a tady se dělá zastávka kvůli kolika lidem? A přitom k Vozovně Komín to nebude zas tak daleko...?

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
25
24 pro 2021 09:18
Ad zastávka Hraničky: Podle vyprávění prý vznikla pro občany Bedřichovic. Ze zastávky vedla polní cesta (asi 1,5 km), kterou občané používali při cestě do práce či z práce, nebylo-li bláto či sněhové závěje. Před cca 35 lety byla zaorána, ale zastávka ze setrvačnosti zůstala - v podstatě nevyužívaná.

Vzpomínám si, že ji používali revizoři jako "vyhazovací zastávku" pro nezletilou mládež bez jízdenky :-)

Problémy začaly v době, kdy byly zastávky Šlapanice-sídliště a Krejčího převedeny částečně do režimu na znamení. Kdykoliv někdo stiskl signalizaci, byl to z 95 % omyl a akorát to štvalo řidiče. Ale párkrát jsem zažil i opačný případ, kdy řidič rozsvícené znamení ignoroval a jel vesele dál - k nelibosti cestujícího, který chtěl skutečně vystoupit. :-) Jeden dokonce začal nadávat, že mu to udělal řidič při jízdě ze Šlapanic, tak na Krejčího vystoupil a jel zpátky - a ten druhý řidič mu nezastavil taky! :-) Asi se to muselo stát i jedné dámě, která nastoupila na sídlišti, a hned řidiči hlásila, že chce vystupovat na Hraničkách...

Ovšem nejobvyklejší scénář byl ten, že řidič zastavil, dveře se otevřely, ale k vystoupení se nikdo neměl...


Offline
1589
18 led 2009 10:06
ms222 píše:
V budoucnu by měla vzniknout nová zastávka pro linky 3 a 10 ve směru do Komína. Zastávka by měla být vložená mezi zastávky Burianovo náměstí a Vozovna Komín. Jaký režim bude mít, to nevím.

Už se tam i staví, takže pak hlavně bude záležet na byrokracii

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
122
23 čer 2014 12:31
ms222:
Mezi zastávkami Burianovo náměstí a Vozovna Komín se již dvě další zastávky nachází.


Offline
478
14 úno 2014 15:19
Brno
Zastávka Hraničky byla zrušena po obnově trolejbusové a autobusové linky do Šlapanic.

V budoucnu by měla vzniknout nová zastávka pro linky 3 a 10 ve směru do Komína. Zastávka by měla být vložená mezi zastávky Burianovo náměstí a Vozovna Komín. Jaký režim bude mít, to nevím.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Tak až v nové (lednové) Šalině jsem se dozvěděl, že byla zrušena zastávka Hraničky. Strany 16 a 17.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5775 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 231  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 29 bře 2024 00:19
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]