Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 54 z 719    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 719  Další
Autor Zpráva
Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Problémem příjezdu do Bastru není ani tak tahle křižovatka jako chybějící D43. Kvůli tomu si dlouhodobě myslím, že nebue stíhat Žabovřeská ani po rozšíření.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Takže u UNIHOBBY zastávky zruší, ale v zahrádkách pod Rosického náměstím po 50 metrech zastávka být může... :pray:


Offline
307
21 dub 2009 20:30
To jako že když budu mít výlet o deset minut delší, tak raději nepůjdu vůbec?


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Doufám,že ještě zvítězí rozum - je to významná zastávka pro přístup do údolí oddechu. Její zrušení vyvolil obrovským vítězstvím automobilové lobby. Použití auta b melo být stezovano,ne MHD!

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
To nemusí být na škodu. Zrychlí se přeprava té většiny cestujících, kteří cestují z/do Bystrce. A kdo chce ke Kamenolomu, může na Podlesí celkem komfortně přestoupit na linku 30.


Offline
7
16 pro 2020 18:05
Přestavba křížení u Uni Hobby v Brně: zruší obousměrnou zastávku Kamenolom


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
LADA píše:
Mouka: stačilo by popravit předsedy spolků "Děti země", "Vody z Tetčic" apod. a věřím tomu, že je celá ČR v rámci dopravní infrastruktury úplně jinde, než dnes :lol: .

Docela slušně jim nahrává a nahrávala současná legislativa a někdy laxní postup jak ŘSD, tak SŽDC.
Dále chyby úředníku což mělo za následek zdržení atd. :roll:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

946
14 říj 2004 16:45
Úsuší
Mouka: stačilo by popravit předsedy spolků "Děti země", "Vody z Tetčic" apod. a věřím tomu, že je celá ČR v rámci dopravní infrastruktury úplně jinde, než dnes :lol: .

_________________________________
Dekstra LF38 7524 -> Karkulka


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Posun prací u tramvajového tunelu v Žabovřeské: téměř hotové únikové štoly


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Viděl bych rozdíl v zastávkách na rychlodráze styl Modřice, kde je přirozenější mít víc zastávek na znamení a vzdálenost řádově800 - 900 m a klasickou pouliční dráhu na styl Veveří, kde jsou od sebe zastávky řádově 400 - 600 m, pak bude vždycky trochu rozdíl v jízdní době. U pouliční dráhy je lepší pokrýt víc cílů v kratší vzdálenosti, u té rychlodrážní verze s tím člověk trochu počítá, protože jde na tramvaj víc cíleně a nevybere si ji jen proto, že mu zrovna jezdí pod oknama.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Nicméně při větší mezizastávkové vzdálenosti je i delší docházková vzdálenost, a tím je celková doba přepravy zase prodloužena.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Alanis: je to o výběru mezi rychlostí přepravy a četností zastávek, resp. o nastavení správného poměru. Třeba v Krakowě mají zastávky dál od sebe, než my. Potom je ale i ta přeprava po městě mnohem rychlejší (samozřejmě nejenom četnost zastávek, jsou tu i další faktory jako segregace tratí atp.)


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Když už jste u těch zastávek, tak největší hovadina mi přijde rozestup Univerzitní kampus a přeložená Nemocnice Bohunice ve směru Osová. Vzdálenost? Jestli moc, tak 50m!


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Nepřijde mi to úplně jako blbost, mezi Dunajskou a "novou" Osovou je to nějakých 900m.

Pokud by někde tady vznikla zastávka pro linku 6, tak si myslím, že by tu oblast obsloužila daleko lépe.

Bude to kousek za výhybkou, takže se ani nebude muset moc rozjíždět a brzdit. A i z téhle zastávky je to pak na Dunajskou štreka, takže prostor pro rozhulákání tam je.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jojo, postavíme zastávky nejlépe každých 100 metrů, aby to nikdo neměl daleko a budeme jezdit krokem. :pray:


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
https://brnensky.denik.cz/zpravy_region ... 20211.html


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
https://www.youtube.com/watch?v=wk6SYWUWVLM Vakcinace ve vozovně: Záběry z Medlánek stojí za to :)

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Díky za upřesnění.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
790
25 led 2006 09:46
Stojíš na chodníku z pohledu k městu po právě straně silničního mostu přes tramvaj. Pokud tedy půjdeš po tom chodníku souběžném s tramvají, je trať a zastávka do města vlevo. A tam vedou schody.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
TMB: Díky za upřesnění. Takže malý most pro pěší, který se používal dřív pro příchod od trolejbusu k šalině, zůstává? Co vím, tak ho opravují delší dobu, snad už od jara.
Co mě mate z celého popisu, proč jsou schody za přechodem vlevo a ne vpravo, když mám ten chodník před sebou a dívám se směr Švermova. Logicky mi to vychází, že ty schody musí být na pravou stranu, když most nad šalinou mám taky vpravo.
Serpentinu jsem pochopil, asi bych ji už zvládl najít.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
790
25 led 2006 09:46
A ještě jedna drobnost. Ten most pro pěší od smyčky trolejbusu přes tramvaj, odkud vedly schody na starou zastávku, je zatím nepřístupný a opravuje se. Takže od trolejbusu lze jít jen po chodníku na souběžném silničním mostě.


Offline
790
25 led 2006 09:46
Nevím, zda to napíši srozumetelně. Ale pokud přejdeš přes přechod k zastávce linky 50 směr Bystrc, tak od chodníku vede cesta dolů z kopce podél tramvaje ke Švermově. Od ní vlevo hned na záčátku postavili betonové schody k nástupišti zastávky tramvaje do města. Takže vlastně přímo dolů pod most. A o kus dál je rampa ve tvaru serpentiny.
Nepříjemné je, že asfaltový přechod přes koleje je až na začátku ostrůvku ve směru do města, tedy u označníku. Tramvaje v opačném směru do Lískovce tam ještě jedou poměrně velkou rychlostí.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Asi je to spíš do vlákna urbanizmus... četl jsem na dnešním Iheute, že krajský soud v Brně, konkrétně soudce David Raus, zamítl žalobu Firbase a spol. z Bystrce proti S43.
Dá se předpokládat, že ani kasační stížnost k NSS by neměla být úspěšná, tak jsem zvědav, jak to dopadne.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Ojin: Díky moc za popis. Ještě bych to potřeboval trochu upřesnit. Asi jsem se zamotal. Tak se zkusím zeptat znovu, řekněme, že přijedu trajflem od špitálu a chcu na Dunajskou nebo jdu na 401ex jedoucí směr zpátky k Jihlavské a po ní na západní přivaděč, moje dvě nejobvyklejší cesty v tomhle uzlu.
Nevím, kde je pošta a poliklinika, nikdy jsem je nepotřeboval. Pamatuju si jen některé body.
Vím, kde je domeček pro řidiče na smyčce trolejbusů, vím, že ve směru do centra se dřív dalo vyjít krom těch strmých schodů rovnou na most ještě vedle na takovou šikminu nahoru, kdy se člověk nejprv vzdaloval od Švermovy, aby nahoře udělal čelem vzad a mohl jít teprv bezbariérově na most k autobusu. Tady vpravo je někde ta pošta?
Když teda přejdu středem smyčky k té odjezdové zastávce a stojím čelem k domečku, tak mám vpravo ten uzoučký chodník s odjezdem a přímo před sebe jdu šikmo k ulici a na přechod mezi zastávkama padesátky, můžu jít rovně a po šikmině dolů na zastávku šaliny, nebo ta zámkovka, co jsem potkal včera, vede někam do sídliště?
Schody jsou fajn, ale jestli jsou drátěné a bez povrchu, tak se nehodí pro vodicího psa, mohl by si na nich urvat drápky. Jedny schody jsou teda přímo od té smyčky a ty druhé jsou kde, tuhle část popisu jsem asi nepochopil. Výchozí bod je opět ten přechod mezi zastávkama padesátky, trajfl za mnou.
Díky.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Online
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tak ono taky ten strojek nesleduje polohu nonstop, aktualizuje si ji každých tuším 6 sekund.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17959 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 719  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 21:14
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]