Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 2 z 20    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Stačí napsat Edovi, který vkládá odkazy na Informace z TKB.

Jinak já jsem myslel, že dostáváme Informace MHD z TKB, né Zpravodaj DPMB.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
A proč se teda to info na web nedělá, pokud ty informace vycházejí i po květnu 2020? Jak říkám, občas jsem odsud čerpal hlavně u různých menších staveb, zajímavostí o vypravenosti a věcí, které tady na fóru proběhly jen částečně, třeba vyřazování vozidel.
Pokud došlo k omezení jen pro členy, klidně se přihlásím, tu informační hodnotu pro mě daný zdroj často měl.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Kdyby se to dávalo na web, určitě by z toho šla udělat notifikace do e-mailu :)


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Ne podnikové info. Ale členové Tramvajklubu dostávají buď emailem, nebo v papírové podobě přímo Informace Tramvajklubu. Část fotografií a popisů se pak umisťovala i na web tramvajklubu .


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Tom S. myslíš informace z podniku? Já myslím webovou stránku Tramvajklubu, kde to šlo jako měsíčník a loni v květnu to nějak zamrzlo.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
některým lidem chodí do emailu elektrická verze Informací MHD, já si beru většinou papírovou formu informací.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
To mi připomnělo, že se chci už delší dobu zeptat, jestli ještě někdy bude vycházet nějaká měsíční aktualita Tramvajklubu. Často se tam dalo dočíst jednak souhrny změn vozového parku a jednak docela dost o různých stavbách, nejen těch dopravních. Bude ještě něco takového (klidně jen na webu).

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Někdo z tramvajklubu, kdo byl ochoten mi naskenovat z cca 5 jízdních řádů JŘ elektrické trakce z knihovny? Nabízím vozáky tranvají z padesátých let v el.podobě, tištěný malý atlas MHD 2001 v lux stavu, případně dle domluvy

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Přiiznám se, že osobně by mi též sedělo "byl také".


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Mouka: Díky za vyjádření, nicméně souhlasím s Robertem, ten slovosled je vážně příšerný. Tahá za uši bez ohledu na to, kde máš důraz.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
S poznámkou nemám žádný problém ani já, ale ten slovosled u posil je strašný. A vysvětlení slova také to nezmění.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Cracatit:
Posílám vyjádření redaktora:

Citace:
Já tam tedy problém vůbec nevidím, nesmí se vytrhávat z kontextu:
provoz na lince d-1 byl ve špičkách posílen vložením posilových spojů v úseku Řečkovice – Pisárky, provoz na lince d-8 také byl ve špičkách posílen vložením posilových spojů v úseku Novolíšeňská – Švermova.
Důraz na slovo také (že to nebylo pouze na jedné lince).

K provozu tramvají ještě poznámku – v současném „prázdninovém“ provozu zůstal zachován provoz linky d-11 (v poslední době byla praxe ho nahrazovat posílením linky d-9): jezdí v intervalu 20 minut.
Tak tady opravdu nevidím žádnou, byť sebemenší chybu.

Od 11. 5. 2020 byla umožněna mezinárodní vlaková a autobusová doprava, ale jednotliví dopravci zahajovali dopravu postupně.
Byla umožněna, nikoli zahájena. Přesně, jak píšu.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Mouka: Odpovídám na poslední dotaz.
odrážka: Od pondělí 25. 5. (mhd) provoz na lince d-8 také byl ve špičkách posílen vložením posilových spojů v úseku Novolíšeňská – Švermova = má být prohozeno: byl také posílen, podobné chyby v textu vidím poměrně často, pak to člověku nesedí do úst, když má text vyslovit.
Nejsem si jistý s tou dopravou do zahraničí, že byla možná už od 11. 5. to se mi nezdá (narážím na datum).
V souvislosti s provozem ještě poznámku D-11 bývá nahrazována častější D-9, tady mi vadí slovo poznámku. Buď bych napsal "k provozu si dovolíme poznámku," nebo "s provozem tramvají souvisí ještě drobná poznámka."
Chybějící sloveso u provozu autobusů o pár odrážek dál u 25. 5. beru zpět a omlouvám se. Nevšiml jsem si ho, protože se ve větě zalomil řádek tam, kde bych to nečekal.
Jinak tyhle články čtu pokaždé podrobně, není problém se k něčemu vrátit, kdybych se k nim dostal před publikací, klidně těch pár slov opravím, ať to nevypadá, že furt jen rýpu.
Po obsahové stránce je to pro mě super zdroj hlavně v oblasti: co se staví.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Cracatit: Mohu požadat o přesnější určení? Nenašel jsem to.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jinak jsem zvědavý, kdy a kde budou nějaké fotky z Plotní, text mě docela zaujal.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Mouka: opět chybí sloveso ve větě, kde se píše o těch samostatně posilovaných linkách někdy od začátku června nebo snad už 25. 5. a že většina linek zůstala nebo byla, nechce se mi to honem hledat, každopádně textová stránka byla lepší, než předchozí měsíc, kde toho bylo trochu víc, jak už jsem psal.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
AurumTheEnd: Díky, opraveno.


Offline
Uživatelský avatar

28
24 srp 2019 11:15
Mouka píše:


Ahoj, u fotek expražských T6 jsem si všimnul špatného názvu zastávky »Sochorova«, která se už dlouhá léta jmenuje »Rosického náměstí«. Nebo je to dnes nějaká vžitá přezdívka pro rozlišení tramvajových zastávek od těch autobusových?


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
květen


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Mouka, díky za reakci a za opravu textu.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Cracatit: Díky, slovesa jsem doplnil.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Čtu si aktuálně novinky za březen a prosím toho, kdo to psal, aby si po sobě laskavě přečetl text před uveřejněním. V sekci: Co se děje na železnici opakovaně chybí sloveso ve větě a text proto nedává smysl. Např. věta: ekonomická situace změnit... = ekonomická situace se vzhledem k epidemii viru může ještě změnit. (pravděpodobný význam věty, který jen hádám.)

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
MKzB píše:
V březnových aktualitách bych u trolejbusu 3508 vyměnil slovo "zrušený" za "vyřazený", nebo tak nějak, když existuje.

Opraveno.

MKzB píše:
u tramvaje 107 není odkaz do evidence

Zjistím, zdali se s tím dá něco dělat. Aktuálně to systém umí jen u čtyřciferných čísel. Každopáně díky za upozornění.

MKzB píše:
ale rok 1943 odkazuje kamsi do evidence.

Systém nalezl čtyřciferné číslo a automatický tam vložil odkaz, já si toho nevšiml. Odkaz odstraněn.


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Drobné chyby:
V březnových aktualitách bych u trolejbusu 3508 vyměnil slovo "zrušený" za "vyřazený", nebo tak nějak, když existuje.
V dubnových aktualitách u tramvaje 107 není odkaz do evidence, ale rok 1943 odkazuje kamsi do evidence.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Březen 2020
Duben 2020


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 481 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:58
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]