Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 2 z 141    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 141  Další
Autor Zpráva
Offline
586
25 říj 2019 10:12
To nemůžu sloužit, to bude otázka na někoho jinýho, já si tam tu zastávku pamatuju jako malej kluk, takže, co se tam odehrávalo s rámy, fakt netuším. :-)


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Ondrah98 píše:
Zajímavý býval výjezd ze zastávky do toho kopečka směrem na Mifkovu.


Není to místo, kde praskaly kloubákům rámy?


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Konec týdne, tak to vyhodnotím. Jednalo se o Náměstí Karla IV. v Líšni, v dolíku v místě dnešního parkoviště bývala konečná zastávka (v různých dobách pro 45, 56, 86, 87), případně průjezdná zastávka pro spoje jedoucí z údolí. Zajímavý býval výjezd ze zastávky do toho kopečka směrem na Mifkovu. Viz pěkná fotka v galerii. https://bit.ly/3e8NPh0

Správnou odpověď mi poslalo 14 tipujících. V pořadí podle času:

1. Robert
2. P. Haluza
3. Alanis

ds, Anubis84, pan bubacek, Radek Havlík, b1, pajanovak, xxyyzz, Patrik, Tom S., chat-maniac, MIKIS

Díky za účast a třeba zase někdy příště.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Jak jsem psal minule, trefit správnou obtížnost není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. Ale tím líp pro tebe, když si to poznal. biggrin

Zase jsme se (doslova) o pár odpovědí posunuli, tak to nechám do konce týdne a pak ukončím.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Sakra, a to jsem čekal, že to bude velmi jednoduché.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Tentokrát je to těžší než minule, zatím 6 správných odpovědí.

Zkusím dát nějakou nápovědu:
Prostor na fotce před nějakými cca 16 lety (možná o rok víc možná o rok míň) prošel změnou, při kterém zmizela souvislost, kterou hledáme. I přes tuto relativně nedávnou proměnu se v současné době uvažuje o další významné proměně tohoto prostoru (byla vypsána architektonická soutěž).


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Čas na poslední letošní a zároveň jubilejní desátou hádanku. Zadání stále stejné: Kde a nepovinně dopravní souvislost, odpovědi do SZ (soukromé zprávy).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Čas na vyhodnocení. Jak správně poznalo všech 19 tipujících, tak se jednalo o budovu na adrese Olomoucká 15. Co se týče souvislosti, tak se jedná o bývalé černovické nádraží na líšeňské trati. Kromě čehokoliv spojeného s touto tratí se jako souvislost nabízí i někdejší trolejbusová trať v této oblasti bývalého nádraží, což je pěkně zdokumentováno ve zdejší galerii.

Správně odpovídající dle pořadí:

1. chat-maniac
2. Robert
3. dlbm

pajanovak, P. Haluza, Honza P, KubaS, pan bubacek, xcav8, M, Patrik, Tom S., Tin, Tomikovec, Richie, goldfinger, k.vojta, Fénix, MIKIS

Díky.
Btw. poslední 2 hádanky (ta minulá po nápovědě) byly nejspíš docela snadné, tak někdy příště přitvrdíme... :D


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Jde Vám to dobře, už mám asi 14 správných odpovědí, tentokráte je to nejspíš celkem jednoduché. Kdo váhá, tak do středy, pak to ukončím.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Myslím, že by mohl být vhodný čas na další hádanku. Čím víc hádanek přidávám, tím je pro mě těžší trefit správnou obtížnost, tak snad se povedlo. :D

Klasicky: Kde? A nepovinně dopravní souvislost. Odpovědi do SZ.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jo, Bráfova mě původně napadla taky, ale nesedělo pozadí.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Přišel čas hádanku ukončit. Jednalo se o ulici Antonína Macka (na nápovědě křižovatka s Poděbradovou), dopravní souvislostí byl železniční násep ve středu ulice. Po tomto náspu vedla vlečka z královopolského nádraží do vojenského skladu. Část vlečky je dodnes jasně patrná - právě tento násep, tvar ulice Kartouzská a pár metrů kolejnic u zastávky Kartouzská. Další část vlečky pohltila výstavba VMO a přilehlých komunikací.

Původně byla hádanka nejspíš velmi těžká a správně ji odhalili jen 2 hádající a k tomu přišly i 2 odpovědi nesprávné. Po nápovědě se poměr zcela otočil a celkem tedy přišlo 21 odpovědí, z čehož bylo 18 správných. Správně odpovídající dle pořadí:

1. Patrik
2. Mr. Black
3. b1

goldfinger, Robert, Alanis, AlldoK, eriksson1505, xxx, Honza P, PavelS, Thom, pan bubacek, xxyyzz, Tom S., P. Haluza, Mouka, Martan

Pro zajímavost uvedu bez autorů nesprávné odpovědi (protože jich přišlo snad více než u předchozích hádanek dohromady, bylo to původně asi dost těžký): Vrbí, Bráfova a Rybníček.

Jsem rád, že jste se v hojném počtu zúčastnili a budu se těšit zase někdy příště až se dostanu poblíž nějaké potenciální hádance a vyfotím to.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Po nápovědě následovala smršť odpovědí, tak se mi to líbí víc... :-) Někdy koncem týdne hádanku ukončím.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Vypadá to, že jsem si tentokrát přichystal docela těžkou hádanku... Zatím jen 2 správné odpovědi (a 2 nesprávné k tomu). Dám vám tedy nápovědu.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Opět žádné změny, hledám místo, kde je fotka pořízena a nepovinně dopravní souvislost spojenou s tímto místem. Odpovědi prosím do SZ (soukromé zprávy).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Čas hádanku ukončit, celkem 9 lidí správně poznalo sportovní areál U Hrocha. Se mnou zamýšlenou souvislostí to již bylo o něco horší, pouze 4 tipující uvedli, že v areálu se nachází bývalá loď Bratislava (a to je na fotce i velmi částečně viditelná). Ale i ostatní tipující se většinou snažili nějakou souvislost uvést - nejčastěji různé zastávky v okolí. Budiž, je logicky docela těžké určit, co za souvislost se mi při vymýšlení hádanky honilo hlavou. :-)

Odpovídající dle pořadí:

1. Lukáš S.
2. Alanis
3. Janatak

PavelS, AlldoK, Tin, Tom S., xxx, AurumTheEnd

Díky a zase někdy. :wink:


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Zatím 7 správných tipů na místo, ale jen 3 tipující přidali i mnou myšlenou dopravní souvislost, byť i ostatní se snažili něco vymyslet. Nápověda asi nebude třeba, takže to tu nechám někdy do konce týden a pak vyhodnotím. Do té doby se nebojte ještě tipovat. :-)


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Tak opět klasicky: Kde? A samozřejmě i s tímto místem se pojí určitá dopravní souvislost, tak můžete nepovinně přidat i ji. Odpovědi prosím do SZ (soukromé zprávy).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Tak je na čase tuhle trochu (i mým přispěním) zmatenou hádanku vyhodnotit. Jednalo se o Přemyslovo náměstí ve Slatině. Co se týče souvislosti, tak touto ulicí vedla původní trolejbusová trať do Slatiny, která končila smyčkou kolem zmíněné zvonice (kapličky :D). Následně byla trať prodloužena do Šlapanic. A poté byla přeložena do ulice Řípské a zrušena. Trať je pěkně zdokumentována i v galerii (stačí vyhledat Přemyslovo náměstí).

Správnou odpověď odhalilo všech 9 tipujících, v pořadí dle času:

1. pajanovak
2. AlldoK
3. Pupa

P. Haluza, Robert, chat-maniac, Tin, b1, AurumTheEnd

Díky Alanisovi za opravu nápovědy.

Díky za účast a pardon za mírné zmatky s kapličkou. :-) Tak zase někdy u další hádanky.


Offline
Uživatelský avatar

28
24 srp 2019 11:15
Já už jsem na to s Alanisovou nápovědou taky přišel, takže díky za ni i za hádanku! pripitek


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Su napnutej, kde to má být. Kaple v kombinaci s výlukou mi něco napověděla. Možná tu výluku nefinancuje jenom město, jestli si myslím správně...

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Alanisi, nemám co bych dodal. Jako o "kapličce" se o této stavbě hovoří ve více zdrojích - včetně těch map... Ale ono je to v podstatě jedno pokud na to někdo nejde seznamem kaplí. sarcastic Každopádně dobře napovězeno a uvedeno detailně na pravou míru. Nechceš si někdy taky vytvořit nějakou hádanku? Myslím, že by ti to šlo.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
S prominutím si dovolím dát nápovědu za autora hádanky.

AurumTheEnd na to šel mazácky a sehnal si seznam kaplí. K jeho smůle ovšem v seznamu tato konkrétní kaple, u které je fotka pořízena, není sarcastic

Nejedná se totiž o kapli, jak autor hádanky mylně uvádí, ale o zvonici. K omylu ho možná přivedli mapy.cz, kde je tato zvonice uvedená opravdu jako kaple, zasvěcená patronu profesí, které souvisejí s ohněm...

Tato kaplozvonice má svojí stránku na wiki, kde je vše uvedeno na pravou míru.

A pokud nepomůže ani tohle, tak bych se soustředil na autorovu nápovědu, že u kaple probíhají stavební práce, kvůli které máme jednu z mnoha výluk.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

28
24 srp 2019 11:15
Ondrah98 píše:
Za zády fotografa se nachází kaplička a stavební práce.


Tak jsem si ve snaze hádanku vyluštit podle tady tohoto šikovného seznamu virtuálně prošel všechny brněnské kaple a jejich okolí; a stejně nejsem o nic chytřejší.

Buď prosím o další nápovědu, nebo se teda vzdávám :pray:


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Kdyby ještě někdo chtěl odpovídat, tak dejme tomu do zítra, pak to ukončím. Času, než došlo k tomu omylu, bylo na poznání dost, takže úplně v klidu. :D


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3511 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 141  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 12:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]