Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 11 z 411    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 411  Další
Autor Zpráva
Offline
9986
15 led 2005 23:41
Normy


Offline
273
04 bře 2013 22:47
Tak tak. A nebo do mostu zatíká, poznáme až bude pršet.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Dvojitá ochrana? :-)


Offline
273
04 bře 2013 22:47
Tak máme nové zastávky tramvaje Osová i s přístřešky, akorát nechápu smysl a účel, když je pod mostem./ směr z centra /


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jiste. Ja jen, ze i z meho prispevku lze leccos soudit o preferenci mhd a nastaveni semaforu. Ostatne denne to mozno videt treba i na tom slavnem Mendlaku.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Pokud jedu autem tak se těmto místům uplně vyhýbám a jinudy to projedu daleko rychleji, pokud ale jedu s autobusem, musím trasu dodržet a všechny červený si vyžrat.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To jsem si takhle dělal v dopravní špičce malej test. Bez zastavení z Komárova (berme to jako počáteční bod srovnání) na zastávku NAD na parkovišti u Tesca. V úterý přes Dornych a kolem Tesca, druhý den ve stejný čas po Plotní, přes ÚAN a po Trnité. Trasa přes Dornych, kde je dokonce tuším i větší počet semaforů, byla i přes odbočení na Úzkou až na druhý pokus, rychlejší.

P.S.: S Tržní na ÚAN mám zase vyzkoušenou jako nejrychlejší trasu v echt špičce Černovické nábřeží, Schwaigrovu, Za Mostem, Dornych, ÚAN (po Plotní jsem tohle teda ještě nezkoušel). A jde to projet i s tříosem. Akorát teda pravda, že na tom sídlišti je zákaz nad 3,5t, mám takový pocit, no, však zásobování :mrgreen:


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Já si už delší dobu myslím, že semafory v Brně jsou seřízené špatně - viz zmíněné Konečného náměstí (všechny semafory). Od výměny semaforů se tam stojí, projet to autem v zásadě nejde (při jízdě po Veveří do centra projede tak 5 aut, pak je červená, při jízdě po Úvoze nahoru se rozjedu, abych stál na křižovatce s Veveří...). Šaliny tam taky dost stojí. Je to aspoň z pohledu provozu šalin lepší, než původní stav? Čekáte tam méně?[/quote]

Přesně tak, absolutně nelogicky, prostě červená vlna vedne i v noci.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Zdeněk píše:
Robert: no tak ono není špatný vědět na jakou rychlost tramvaje je nastavená zelená vlna...


Ale tama nejezdí jen šaliny, když jedu 44 či 84 stojím tam na obě červený, když jedu autem,stojím taky na obě červený, když jedu noční radši tam vůbec nejedu bus pruhem a sjedu a celé to objedu jinak tam stojím věčnost na červené i ve 2 v noci a ty kolony aut co tam jsou, jsou jen díky špatně seřízeným semaforům.


Offline
40
02 čer 2012 19:24
Zdeněk píše:
Pavel: to já samozřejmě kravina, i když stojíš na semaforech a neprojedeš viaduktem, protože jedou dvě soupravy od Křenové a ty na své volno nemáš kam jet, víc jak +3 těžko uděláš. Horší je pak projet Sadama a od České po Klusáčkovu, tam se nabírá největší zpoždění. Konečného náměstí nenavazuje na Nerudovu, kde BKOM odmítá obnovit meziinterval a to samé přes Klusáčkovou, přijíždíš a akorát padne stůj, meziinterval zrušen.


Já si už delší dobu myslím, že semafory v Brně jsou seřízené špatně - viz zmíněné Konečného náměstí (všechny semafory). Od výměny semaforů se tam stojí, projet to autem v zásadě nejde (při jízdě po Veveří do centra projede tak 5 aut, pak je červená, při jízdě po Úvoze nahoru se rozjedu, abych stál na křižovatce s Veveří...). Šaliny tam taky dost stojí. Je to aspoň z pohledu provozu šalin lepší, než původní stav? Čekáte tam méně?


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A to nezjistíš při první šichtě? Nemluvě o prvním kole, kde když pojedu pomalu a nevyjde to, tak při IQ nad 40 pochopím, že mám příště přidat...


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Robert: no tak ono není špatný vědět na jakou rychlost tramvaje je nastavená zelená vlna...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Zdeněk píše:
Máme k tomu i pokyny a pěkně to funguje.

Bože, pokyny na to, jak projet křižovatkou. Tohle je na mě trochu moc.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
MtM píše:
ale bez těch semaforů bys měl tak minutu, dvě max.

Bez semaforů bys na křižovatce se Zvonařkou, Dornychem a Křenovou musel dávat přednost, takže to bys možná nabral ještě větší zpoždění


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
MtM: dobře, tak když jezdím já, tak hold mám zelenou vlnu... Dnes navazovalo pokaždé, minulý týden při ranní části trhačky jsem to neprojel jednou, když mi na kolejích stáli popeláři. Dříve to nevycházelo, ale už minimálně měsíc je to seřízený. Máme k tomu i pokyny a pěkně to funguje. Alespoň mě ano... Možná mám štěstí, nevím. Ale když si vzpomenu na starou trať, ještě teď se mi ježí chlupy. Prodírat se kolem Zvonařky, nebo nedej bože vyjíždět ve špičce ze smyčky...
Viadukt je kapitola sama pro sebe. Teď bude navíc jezdit ráno desítka co pět minut, dvanáctka posílená... Už teď je problém najet od Grandu pod viadukt, když už tam stojí 8, 9, 12 a další 8, všichni mají zpoždění, takže se obvykle nikomu moc nechce tu desítku pustit (ideálně, když jede jen na otočku na Geislerku)

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Tu kolonu jsem zmiňoval v souvislosti s tím, jak se předtím jezdilo busem na hlavas. Že když to uměl někdo projet rychle, byl bus na hlavase celkem rychle. A co se týče semaforů, tak ty na sebe opravdu nesedí. Šalina se rozjede a už brzdí do dalšího, kde se dál tvrdne. Totéž si zopakuješ u Tesca a pak ještě jednou před viaduktem. A nebylo to fakt poprvý, tu červenou vlnu tam zažívám pokaždé.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Jakou kolonou projíždí řidiči tramvají? Maximálně stojí před Úzkou když najede někdo odbočující vlevo na koleje, jinak se kolona na kolejích nekoná ani v největší špičce... Nějak mi to nesedí. Kór když od autobusáku na Úzkou na sebe ty semafory navazují.
Leda nějakej řidič v zácviku.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Ano, vyjela včas a na hlavase příjezd se sedmiminutovým zpožděním. Protože to čekáš u Zvonařky snad téměř dvě minuty, za Zvonařkou skoro minutu, u Tesca skoro minutu a u hlavasu i víc jak 2 minuty. Pak ještě prodleva na zastávkách a k takovému zpoždění se pak i dostaneš (zvlášť když je to zasekaný, ale bez těch semaforů bys měl tak minutu, dvě max.). U autobusu stačilo narazit na řidiče, co to uměl projet kolonou a netrvalo to na hlavas ani deset minut. Ano, byl to řidič od řidiče , ale tohle je jednoznačně zdržovačka a spoj po přestupu ti ujede, i když máš třeba solidní rezervu na přestup. A na zcela novém úseku by se to stávat nemělo, kór když Brno hlásá, jak chce mít ekologickou dopravu. Ale tímto fakt lidi do MHD nenažene. Nikde nepíšu, že by to měla být chyba DP, tohle je chyba komunikací a města, ale patří to k dopravě.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
M píše:
MtM: stěžuješ si na špatném místě, tady to nevyřešíme a nikdo ti na to kloudně neodpoví, napiš na brněnské komunikace, třeba ti odpoví, DPMB to řeší už několik měsíců a nic, i někteří kolegové tam psali a nic, prostě semafory jsou nastavené na červenou vlnu a asi s tím nelze nic dělat.
Jestli se nepletu, v neděli by měl byt teoreticky DOD na brněnských komunikacích, stačí se tam optat.

V tomto případě bych se spíš obrátil na magistrát, ten rozhoduje co a jak bude řešeno a v případě místních komunikací stanovuje dopravní značení včetně SSZ. DZ na krajských komunikacích pak stanovuje krajský úřad.

BKOM je jenom městská firma, která plní úkoly zadané městem stejně jako DPMB.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Tak autobus asi těžko bude rychlejší, zvlášť při kolonách na okruhu okolo Zvonařky.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Pavel: to já samozřejmě kravina, i když stojíš na semaforech a neprojedeš viaduktem, protože jedou dvě soupravy od Křenové a ty na své volno nemáš kam jet, víc jak +3 těžko uděláš. Horší je pak projet Sadama a od České po Klusáčkovu, tam se nabírá největší zpoždění. Konečného náměstí nenavazuje na Nerudovu, kde BKOM odmítá obnovit meziinterval a to samé přes Klusáčkovou, přijíždíš a akorát padne stůj, meziinterval zrušen.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
To mám chápat tak, že šalina vyjela z Komárova s nulovým zpožděním a přijela na nádraží se zpožděním 7 minut? A navíc kdyby jsi jel v tu stejnou dobu autobusem, tak by tam přijel rychleji?


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
MtM: ono stačí vyjet z Komárova přesně v nule, rozjet se na traťových 60, pak jet těch 50, ne 30 jak někteří, maximálně si trochu popohnat lidi a krásně se stíhá semafor na autobusáku. Z něj vyjet rychlostí 20 a plynule naváže další zelená, od ní se rozjet na 40 a naváže zelená na Úzké, viadukt hold nevychází, ale i s červenou tam se dá být na nádraží v nule. Jen se nesmí kolegové bát za ti trochu vzít a rozjet se na traťovou rychlost. Samozřejmě v momentě y kdy je vozík, nebo zástup lidí z prvních dveří, tak se to nestihne.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
MtM: stěžuješ si na špatném místě, tady to nevyřešíme a nikdo ti na to kloudně neodpoví, napiš na brněnské komunikace, třeba ti odpoví, DPMB to řeší už několik měsíců a nic, i někteří kolegové tam psali a nic, prostě semafory jsou nastavené na červenou vlnu a asi s tím nelze nic dělat.
Jestli se nepletu, v neděli by měl byt teoreticky DOD na brněnských komunikacích, stačí se tam optat.


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Když se tu řeší ta 12, tak by mě zajímalo, k čemu se dělala ta přeložka k ÚAN, aby se trať zrychlila, když to trvá stejně nebo i i déle než dříve autobusem? To v Brně neexistují chytré semafory, které by pouštěly zpožděnou tramvaj oproti dopravě? Jako jet z Komárova na hlavas skoro čtvrt hodiny a dojet tam se zpožděním 7 minut, když stojíte na každém semaforu snad pokaždé 2 minuty, to zas kdo z radních vymýšlel? :/

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 411  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 12:59
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]