Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 1 z 40    Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Další
Autor Zpráva
Offline
3
10 pro 2022 16:39
Na schématu od 11. 12. 2022 je v Komárově přebytečná jednosměrná zastávka směr Horní Heršpice.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Pokud mám správné informace, tak bude. :-) Ale eframmcbeth to jistě rád potvrdí nebo vyvrátí. :-)


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Chci se zeptat, bude k 20. 9. ono avizované schema linek v novém designu?

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
800
12 zář 2014 23:38
b1 píše:
Schéma někdo postnul v tématu "Linkové vedení" a jsou tam jen linky dotčené zprovozněním Komárova.

Ono kdyby to bylo schéma celé sítě, tak by se možná hodilo, aby čáry linek 63 a 48 byly dole, protože v Holáskách zase odbočují z tohoto pohledu dolů vůči lince 40.



Ono to právě není schéma sítě, ale jen ten leták k Plotní: https://dpmb.cz/cs/download/7351


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Alanis píše:
To je schéma denních linek od 1.7.? Kde se dá najít? Na dpmb.cz ani na FB jsem to nikde nenašel.

tohle je výřez z infomatroše na otevření plotní — nové schéma červencové myslím ještě veřejné není (ale hotové je, taky hrozná zrůdnost)

Obecně schéma sítě už přesluhuje — tolika úpravami za poslední čtyři roky (tahle verze je model 2017) se to hrozně rozdrbalo, některé části města jsou překopávané na patnáctkrát... Pokud vše půjde hladce, budeme mít při ukončení Lesnické/Lískovce (tj. druhá polovina září) úplně nové, úplně jiné a epesní schéma, na kterém teď dělám. Nemužu ukazat jen naznačit :)

Až se bude blížit k finiši, tak ho sem hodím ke všeobecné kontrole (ne designové, to bude kontroverzní myslím — jen k faktické kontrole).


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Schéma někdo postnul v tématu "Linkové vedení" a jsou tam jen linky dotčené zprovozněním Komárova.

Ono kdyby to bylo schéma celé sítě, tak by se možná hodilo, aby čáry linek 63 a 48 byly dole, protože v Holáskách zase odbočují z tohoto pohledu dolů vůči lince 40.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
To je schéma denních linek od 1.7.? Kde se dá najít? Na dpmb.cz ani na FB jsem to nikde nenašel.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Díky za bleskovou reakci, jako celek to špatný není, jenom ten detail mi prostě nejde do oka :-) Nevím no, nerozumím tomu (i když bych někdy chtěl), ale ta Úzká v protisměru mi připadá jako větší zlo než nějaké další křížení (ono by tou změnou zase jedno křížení odpadlo). A kdyby se ještě přeskládalo pořadí čar linek vedle sebe, tak by se snad dalo křížení ještě někde ubrat... No a nebo by se to celý rozsypalo jinde... sarcastic Nevím jak přesně to vzniká a jak moc do toho lze zasahovat v průběhu, případně ex post, takže bude asi lepší když svoje "moudré" rady nebudu dál rozvíjet. Asi by mě něco podobnýho bavilo kreslit, ale neumím to, tak mi zbývají jenom blbý kecy no. :D


Offline
800
12 zář 2014 23:38
On celý tenhle plánek byl jedna noční můra :D
Snažil jsem se ty linky držet ve svazcích a křížit je co nejméně, protože v reálu na A4 vytištěné je to hrozně malé... samotnému se mi to nelíbí celé...


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Kde se bude otáčet nevím, ale z hlediska schématu tam nevidím nic, co by se mi nelíbilo... Kde se bude reálně otáčet bych řešil spíš v tématu "linkové vedení".


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Robert píše:
A co teprve to ukončení 61.

A kde se bude otáčet 61 na Úzké?

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A co teprve to ukončení 61.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Jsem jediný komu zvýrazněná část tj. zastávka Úzká připadá zbytečně zmatená a nelogická? Linky 48 a 63 zastavují na straně u Vaňkovky, linky 49 a 77 na straně u Tesca a na plánku je to podle mě zbytečně opačně, stačilo by tu žlutou a hnědou linku vést spodem a bylo by to přehlednější a i realitě více odpovídající. Jasně je tam vyznačená "jednosměrnost" zastávky, ale nějak mi to nějak nesedí prostě. Musí se tam toho vejít hodně, není to určitě snadný přehledně nakreslit, ale tohle je podle mě škoda... Nebo mi uniká nějaký důvod, proč je to zrovna takto? A nebo to nesedí jenom mě a nikdo si toho ani nevšimne... :D
Příloha:
uzka.png


Prostě to udělat nějak takto - jako je tahle moje hrůza v malování? Připadá mi to přehlednější.
Příloha:
uzka_clear.png


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Zdravím — v plánu to není, protože o ně byl jen velmi omezený zájem a spousta zůstala ležet na skladě a pak se rozdávaly na DODech...
Letos/ku lednu bude schéma stále ještě to současné jen upravené, ale od zahájení výluky na Žabovřeské je v plánu začít zase "od píky", protože po dvou letech úprav začíná být opět chaotické a přeplněné, musí se zase trochu nadechnout... tak třeba pak by šlo zase po delší odmlce vydat plakát.


Offline
97
07 srp 2013 14:49
Plánuje sa ešte niekedy (prípadne už existuje, iba o tom neviem?) aktualizácia a tisk schématu na plagát rozmeru tuším A0, ktorý DPMB predával pred 3 rokmi za asi 25 korún? Doma mi stále visí schéma s platnosťou k 9/2016, rád by som mal niečo aktuálnejšie :) díky.


Offline
Uživatelský avatar

176
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Super, ještě jednou díky :D

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Tak... tady je takový... no mix, jinak se to nazvat nedá :D

https://drive.google.com/open?id=15lHkz ... 6EnxqwUUfA


Offline
Uživatelský avatar

176
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Paráda, díky moc :)

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
800
12 zář 2014 23:38
tak v pondělí sáhnu do archivu a někam to nahraju :)


Offline
Uživatelský avatar

176
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Tak například by mě zajímaly první verze Vašich schémat nebo například schémata, kde jsou zaznačeny dlouhodobé výluky jako třeba Milady Horákové. Každopádně jsem rád za vřelý přístup, do schémat obecně jsem blázen :D

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
800
12 zář 2014 23:38
řekněme že archiv mám velmi rozsáhlý :)
část je tady: http://planbrno.tumblr.com/
část můžu uploadnout pokud třeba — co bys rád přesně?


Offline
Uživatelský avatar

176
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Mohl bych požádat o uploadnutí některé ze starších verzí schématu? Procházel jsem první stránky vlákna, kde jsou url, ale bez úspěchu - chyba 404. Celkem by mě zajímalo, jak se schéma vyvíjelo.

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Richie: Samozřejmě můžou, ale kolik se jich takových najde? Dejme tomu, že turista přijede do Brna na Hlavní nádraží a přestoupí na osobák, aby se jel ubytovat. Je v Brně nějaké ubytovací zařízení, kam by se vyplatilo takto jet vlakem? Předpokládám, že v té ubytovně v Heršpicích na nádraží turisti asi většinou nebydlí (pokud ještě funguje). Na cestování po památkách vlak taky moc nevyužije.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Náhodní cestující z jiných měst nemůžou použít vlak? Takhle můžou mít pocit, že na jízdenku od DPMB nemůžou jet vlakem...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Podle mě se taky hledá problém tam, kde není. Pro koho je plánek určen? Určitě ne pro ty, co jezdí tím vlakem už nějakou dobu - přece si neřeknou "Sakra, tady na tom plánku není žádný vlak S3, tak zítra pojedu radši šalinou". Kdo s ním nejezdí, ale žije tu delší dobu, tak o něm ví.
Plánek je asi spíš pro náhodné cestující z jiných měst - a to jenom pro jejich podmnožinu, kteří si to nevyhledají přes internet. Nevidím problém v tom, že tam není uplně všechno...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 23:08
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]