Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2385 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 96  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 21 čer 2021 22:03 

Od: 09 kvě 2014 17:24
Zlaťák: Limit čistě na počet by tam něměl být, páč jsem si to jednou sám nedobrovolně vyzkoušel, když jsem byl u kolegy a včil jak jsem blbec nenechavá, tak jsem si tam jen tak do toho ďobal, abych se okolo onoho označovače o chvíli později nechtěně otřel kapsou riflí s peněženkou a oněch 13 jízdenek si úspěšně zaplatil :D

Edit: Tak jsem to právě při čekání do času prumbnul a těch pětadvacet tam jde v pohodě :)

(Jen to placení jsem teda s dovolením už vynechal :) )

PříspěvekNapsal: 21 čer 2021 21:37 

Od: 22 led 2006 12:56
Čaute. Zítra vezu 25 dětí do Tišnova a zpět. Sám mám el. šalinkartu na 100+101.
Tušíte někdo, jestli takovej nákup jízdenek zvládnu (= označovač) v buse MHD kartou?
Jsou to jedenáctileté děti, takže by jim měl stačit zlevněnej lístek A. Tudíš do 500Kč bych se vejít měl.
Je tam nějakej limit, že to dovolí přikoupit třeba jen 5/10 jízdenek?

PříspěvekNapsal: 09 čer 2021 19:53 

Od: 09 zář 2009 20:14
peno píše:
Nové SORy ČSAD Hodonín mají označovače Herman ETM 4.0 a pokud se nepletu, tak je ČSAD Hodonín prvním a zatím jediným kdo je v IDS JMK používá. Když tak mě opravte, či doplňte.

Všechny nové SORky v JMK uniformu mají stejnou výbavu - označovače Herman a elektronické kurzovky
BDS-BUS na 201 nebo ČSAD Tišnov na Boskovicku

PříspěvekNapsal: 02 čer 2021 08:41 

Od: 20 říj 2006 16:11
No vidíte, když se chce, tak to jde s těmi pokladnami :D. Jelikož už dělám od září z domu, tak nemůžu posoudit novou praxi. Jinak je to takový paradox. K té "naší" a-40. Dříve šlo koupit jízdenku jen v doplňkovém prodeji u řidiče, protože nebyly pokladny, validátory a jízdenky na kartě - (jenom Poseidon, či SMS jízdenka ale ne v plném sortimentu, nebo automat). No a nyní si můžu vybrat, což je dobře. Jen nechápu, proč nešlo nastavit úsekové jízdné hned a všude naráz.

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2021 12:16 

Od: 11 lis 2008 15:56
Zdeněk: Netvrdím, že tam jezdím denně, ale kdykoliv jsem za posledních asi pět let viděl bus do Bílovic, nikdy v něm pokladna nebyla. Možná jsem měl jenom smůlu, nevím, ale taková je moje osobní zkušenost. Nevydávám ji ale za všeobecnou pravdu, je samozřejmě možnost, že se mýlím, ale nasazování Urbanwaů CNG i NB 12 bez pokladen (starých i nových) na a-75 si pamatuji dost živě hlavně z doby výluky d-4 do Obřan, kdy jsem tuhle oblast sledoval přece jen trochu více.

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2021 10:35 

Od: 01 úno 2006 10:39
peno: že tě to tak bere....

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2021 08:19 

Od: 10 čer 2006 20:45
Kdy na a-75 nebyly pokladny? Řadu let zpátky jsem nynější manželce kupoval v buse doplatovku na zónu z Bílovic q nestalo se mi, že by pokladna nebyla...

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2021 05:16 

Bohužel, ani v dobách USV nebyly pokladny na všem co jezdilo mimo Brno. Na a-78 byly pokladny vždy velkou vzácností, na a-75 jsem pokladnu nikdy neviděl, byť tam byly vozy se stojany na pokladnu a o a-40 by Izidor jistě mohl dlouho vyprávět a v minulosti i vyprávěl jak to tam s pokladnami bylo, či spíše nebylo. A nadto DPMB nedokázal zajistit pokladny ani na vnitroměstské spoje regionálních linek, které v minulosti provozoval (ačkoliv to, až na výjimku 302, byly šílené paskvily, u kterých je rozhodně dobře, že už patří minulosti), byť tarif ani SPP žádnou výjimku pro vnitrobrněnské spoje třímístných linek nepřipouští. Ostatně, na toto téma jsem se v minulosti s Kordisem sám pohádal, protože Kordis DPMB vždy v těchto věcech obhajoval.

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2021 03:09 

Od: 07 dub 2018 23:27
No, ale ty stare pokladny stejne byly na vsech linkach DPMB zajizdejicich mimo Brno, tak proc tehdy proste neslo vyjet usekovku?

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2021 19:03 

To samozřejmě chápu. Druhá věc ale je, že sám DPMB se v minulosti pokladnám bránil seč to šlo a Kordis mu v tom všemožně vycházel vstříc. Navíc ty nové pokladny prý DPMB ani nechtěl, protože měl své terminály na kartu. A tohle není zase tak dávno. Takže někde za posledních několik měsíců se muselo něco výrazně změnit, že DPMB změnil názor a přistoupil na to, když to tak dlouho odmítal. Prostě mi to vrtá hlavou.

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2021 18:25 

Od: 29 srp 2009 19:30
Zaměřil bych se na počet starých a počet nových pokaden :). Proto to nešlo a dnes už jde.

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2021 17:25 

Několikrát v minulosti se tu diskutovalo o pokladnách u DPMB a vždycky tu někdo tvrdil, že to nejde, nejde, nejde, protože se to tak nikdy nedělalo, nedělalo, nedělalo. A ouha, od 1. 5. najednou máme úseky na všech linkách mimo Brno a s tím i pokladny. Tedy tolik teorie. Otázka je, jestli tomu tak v praxi skutečně je, nebo jestli si řidiči a/nebo DPMB opět našli nějakou skulinu v pravidlech a v reálu se nic nezměnilo. Proto se ptám lidí, co se na těchto linkách pohybují, jak to je.

PříspěvekNapsal: 02 kvě 2021 13:46 

Od: 27 úno 2010 07:40
Ano, jsou první a jediní, pokud vím.

PříspěvekNapsal: 02 kvě 2021 13:37 

Nové SORy ČSAD Hodonín mají označovače Herman ETM 4.0 a pokud se nepletu, tak je ČSAD Hodonín prvním a zatím jediným kdo je v IDS JMK používá. Když tak mě opravte, či doplňte.

PříspěvekNapsal: 03 lis 2020 04:37 

Od: 23 říj 2012 11:06
Izidor: na Kordisu jsou s eshopem pozadu ve víc věcech, ale nedají si říct, prý úpravy jsou drahé, překopání pár věcí by stálo miliony a kdesi cosi. Miluju podobný pindání na úrovni kraje, který má prachy na kdejakou pi*čovinu.

PříspěvekNapsal: 02 lis 2020 09:47 

Od: 20 říj 2006 16:11
miropiro píše:
Jak je to vlastně s kontrolou elektronické šalinkarty v případě jízdy a-57 či a-75 do Brna? Je tam při vstupu čtečka podobně jako u regionálek s označením linkovým nad 100? Nebo stále se jede režimem ukážu kartu (vím, že nedávno průvodčí ve vlaku viděla mou kartu a nechala mne bejt) nebo QR kód a prostě magie?

V a-40 z Újezda jsem to praktikoval právě tak. Novější autobusy, které měli pokladnu, tak řidiči je stejně vesměs neužívali a ani neužívali dříve (v minulosti mě to kdosi "vysvětloval" z Kordisu na můj dotaz, že se nepoužívá údajně kvůli nenastavenému úsekovému jízdnému, pro Sokolnice a Újezd, a tak lidi kupovali v doplňkovém prodeji u řidiče). Pokladna tedy pokud je, je zase vypnutá, ale už to nevadí, protože jízdenku lze zakoupit ve validátoru. Pokladna se tedy zdá být zbytečná, pokud mám kartu a vše funguje. Na dotaz na Kordis jak budou e-šalinkarty kontrolovat, mě bylo odpovězeno, že pokud to vyloženě řidič bude chtít vidět podíváme se na to ve validátoru - info o kartě, kde to má být vidět. V praxi to zatím nikdo ještě nechtěl a ukazuju bankovní kartu s tím, že řeknu, že tam jízdenka je :D. Na dotaz Kordisu zda e-shop je propojený s Poseidonem, kde by se snadno a rychle dalo vše taky zobrazit, mě bylo řečeno, že není a bohužel ani se neplánuje toto propojení - což beru jako krok zpět.

PříspěvekNapsal: 02 lis 2020 08:53 

Od: 15 srp 2012 14:28
Tak to je taky zlo to optické čtení QR kódů, jako kdyby to nemohlo primárně fungovat přes NFC a čtení QR kódů by bylo jen pro zařízení bez NFC. Tak třeba za 50 let.

PříspěvekNapsal: 02 lis 2020 08:26 

Od: 18 led 2009 10:06
To ovšem není chyba univerzálky, to je rukama (to že to neumí označit) a blbostí (to že si to nepřipraví předem). Říkám to jako někdo, kde jinak v kraji necestuje až na vzácné vyjímky. Takže mám letitou zkušenost ;-) To je jako kdbys řekl, že Poseidon je zlo, protože to na těch nových pokladnách lidem nejde načíst (opět rukama, testoval jsem to (to jsou ty vzácné výjimky) a dá se to naučit, je to asi 10 cm od čtečky (někde se to i píše, že to má být 10). Ovšem nevím, pokud na displej nebo na čtečku svítí slunko, jak se to chová.

PříspěvekNapsal: 02 lis 2020 08:10 

Od: 15 srp 2012 14:28
Univerzálka je největší zlo, není nad to když to někdo začne u toho označovače počítat kolik políček, pak to ohne, pak mu to tam nejde, pak to utrhne a pak řidič mávne rukou po 5 minutách dolování, ať se na to vykašle. Vítejte v jednadvacátém století.

Edit: Nedej bože, když potřebuje takovej člověk označit univerzálky dvě, to můžete jít rovnou na další zastávku pěšky.

PříspěvekNapsal: 02 lis 2020 07:32 

Od: 18 led 2009 10:06
Jojo, není nad papírovou univerzálku, tam to stojí vždycky stejně a nikdy se vám nevybije :)

PříspěvekNapsal: 01 lis 2020 22:35 

Od: 15 zář 2005 13:43
Ale stejně je to docela vychcané. Člověk si naťuká podle nabízené ceny a pak to strhne cenu jinou..

PříspěvekNapsal: 01 lis 2020 22:31 

Od: 15 zář 2005 13:43
Aha, mám tam 7 Kč, to bude asi ono. Díky

PříspěvekNapsal: 28 říj 2020 16:47 

Od: 08 črc 2017 23:44
Pokud ovšem má kredit pouze na cenu dle univerzálky (třeba že má 19,50 Kč na 2zónovou za 19,50 Kč), napíše mu to, že má nedostatečný kredit, protože to vyžaduje mít kredit na klasickou cenu jízdenky (tedy 20 Kč), přestože to pak koupí za tu zlevněnou. Jde to ale obejít přes koupi „Rychlé jízdenky“.

PříspěvekNapsal: 28 říj 2020 16:42 

Od: 22 pro 2008 22:51
Ives: Pokud seš přihlášen a máš dostatečný kredit, tak nakupuješ za ceny univerzálky. Pokud nakupuješ bez kreditů či bez přihlášení a platíš kartou, platíš běžné ceny zdle ceníku.

PříspěvekNapsal: 28 říj 2020 12:25 

Od: 13 črc 2009 13:42
Nedošel ti kredit?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2385 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 96  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata