Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 16 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Přesně tak, tedy z logiky věci v těchto spojích režijní jízdné neplatí.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
... dle licence zajišťuje dopravce České dráhy, nikoliv DP, takže chápu kolegu, že se ptá.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
jak už jsem psal: Platí tam stejná pravidla jako všude jinde, uplně stejná.


Offline
Uživatelský avatar

606
06 led 2011 14:32
Brno
Samozřejmě si spíše myslím, že to tam platit nebude z logiky věci. Ale přecijen na linkách 302,303,310 či 509 toto jízdné platí, pokud je daný spoj zajišťován DPMB.
A ještě dodám, že nejsem přímo zaměstnanec DPMB, ale pouze rodinný příslušník.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Platí tam stejná pravidla jako všude jinde, uplně stejná. Zaměstnanci to ví, ostatní to nepotřebují vědět.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Já nechápu, proč by v tom měl být rozdíl oproti jiným linkám v IDS?


Offline
Uživatelský avatar

606
06 led 2011 14:32
Brno
Protože jsem čekal, že by to tu někdo mohl vědět. Mé zdroje tuto informaci neví a myslím, že by se to mohlo i někomu dalšímu hodit. No ale když vidím, že je to tu problém, tak si to zajistím jinak.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Lukáš S: proč se na toto ptáš probůh zde?


Offline
Uživatelský avatar

606
06 led 2011 14:32
Brno
Zdravím,
nevíte náhodou někdo prosím, jak je to s uznáváním zaměstnaneckého jízdného DPMB na lince xS2A? Myslím tím samozřejmě pouze spoje zajišťované DPMB.


Offline
Uživatelský avatar

135
09 kvě 2014 17:24
Nowy Dwór Mazowiecki
Zlaťák: Limit čistě na počet by tam něměl být, páč jsem si to jednou sám nedobrovolně vyzkoušel, když jsem byl u kolegy a včil jak jsem blbec nenechavá, tak jsem si tam jen tak do toho ďobal, abych se okolo onoho označovače o chvíli později nechtěně otřel kapsou riflí s peněženkou a oněch 13 jízdenek si úspěšně zaplatil :D

Edit: Tak jsem to právě při čekání do času prumbnul a těch pětadvacet tam jde v pohodě :)

(Jen to placení jsem teda s dovolením už vynechal :) )


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Čaute. Zítra vezu 25 dětí do Tišnova a zpět. Sám mám el. šalinkartu na 100+101.
Tušíte někdo, jestli takovej nákup jízdenek zvládnu (= označovač) v buse MHD kartou?
Jsou to jedenáctileté děti, takže by jim měl stačit zlevněnej lístek A. Tudíš do 500Kč bych se vejít měl.
Je tam nějakej limit, že to dovolí přikoupit třeba jen 5/10 jízdenek?


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
peno píše:
Nové SORy ČSAD Hodonín mají označovače Herman ETM 4.0 a pokud se nepletu, tak je ČSAD Hodonín prvním a zatím jediným kdo je v IDS JMK používá. Když tak mě opravte, či doplňte.

Všechny nové SORky v JMK uniformu mají stejnou výbavu - označovače Herman a elektronické kurzovky
BDS-BUS na 201 nebo ČSAD Tišnov na Boskovicku

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
No vidíte, když se chce, tak to jde s těmi pokladnami :D. Jelikož už dělám od září z domu, tak nemůžu posoudit novou praxi. Jinak je to takový paradox. K té "naší" a-40. Dříve šlo koupit jízdenku jen v doplňkovém prodeji u řidiče, protože nebyly pokladny, validátory a jízdenky na kartě - (jenom Poseidon, či SMS jízdenka ale ne v plném sortimentu, nebo automat). No a nyní si můžu vybrat, což je dobře. Jen nechápu, proč nešlo nastavit úsekové jízdné hned a všude naráz.

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Zdeněk: Netvrdím, že tam jezdím denně, ale kdykoliv jsem za posledních asi pět let viděl bus do Bílovic, nikdy v něm pokladna nebyla. Možná jsem měl jenom smůlu, nevím, ale taková je moje osobní zkušenost. Nevydávám ji ale za všeobecnou pravdu, je samozřejmě možnost, že se mýlím, ale nasazování Urbanwaů CNG i NB 12 bez pokladen (starých i nových) na a-75 si pamatuji dost živě hlavně z doby výluky d-4 do Obřan, kdy jsem tuhle oblast sledoval přece jen trochu více.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
peno: že tě to tak bere....


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Kdy na a-75 nebyly pokladny? Řadu let zpátky jsem nynější manželce kupoval v buse doplatovku na zónu z Bílovic q nestalo se mi, že by pokladna nebyla...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Bohužel, ani v dobách USV nebyly pokladny na všem co jezdilo mimo Brno. Na a-78 byly pokladny vždy velkou vzácností, na a-75 jsem pokladnu nikdy neviděl, byť tam byly vozy se stojany na pokladnu a o a-40 by Izidor jistě mohl dlouho vyprávět a v minulosti i vyprávěl jak to tam s pokladnami bylo, či spíše nebylo. A nadto DPMB nedokázal zajistit pokladny ani na vnitroměstské spoje regionálních linek, které v minulosti provozoval (ačkoliv to, až na výjimku 302, byly šílené paskvily, u kterých je rozhodně dobře, že už patří minulosti), byť tarif ani SPP žádnou výjimku pro vnitrobrněnské spoje třímístných linek nepřipouští. Ostatně, na toto téma jsem se v minulosti s Kordisem sám pohádal, protože Kordis DPMB vždy v těchto věcech obhajoval.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
No, ale ty stare pokladny stejne byly na vsech linkach DPMB zajizdejicich mimo Brno, tak proc tehdy proste neslo vyjet usekovku?


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
To samozřejmě chápu. Druhá věc ale je, že sám DPMB se v minulosti pokladnám bránil seč to šlo a Kordis mu v tom všemožně vycházel vstříc. Navíc ty nové pokladny prý DPMB ani nechtěl, protože měl své terminály na kartu. A tohle není zase tak dávno. Takže někde za posledních několik měsíců se muselo něco výrazně změnit, že DPMB změnil názor a přistoupil na to, když to tak dlouho odmítal. Prostě mi to vrtá hlavou.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Zaměřil bych se na počet starých a počet nových pokaden :). Proto to nešlo a dnes už jde.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Několikrát v minulosti se tu diskutovalo o pokladnách u DPMB a vždycky tu někdo tvrdil, že to nejde, nejde, nejde, protože se to tak nikdy nedělalo, nedělalo, nedělalo. A ouha, od 1. 5. najednou máme úseky na všech linkách mimo Brno a s tím i pokladny. Tedy tolik teorie. Otázka je, jestli tomu tak v praxi skutečně je, nebo jestli si řidiči a/nebo DPMB opět našli nějakou skulinu v pravidlech a v reálu se nic nezměnilo. Proto se ptám lidí, co se na těchto linkách pohybují, jak to je.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ano, jsou první a jediní, pokud vím.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Nové SORy ČSAD Hodonín mají označovače Herman ETM 4.0 a pokud se nepletu, tak je ČSAD Hodonín prvním a zatím jediným kdo je v IDS JMK používá. Když tak mě opravte, či doplňte.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Izidor: na Kordisu jsou s eshopem pozadu ve víc věcech, ale nedají si říct, prý úpravy jsou drahé, překopání pár věcí by stálo miliony a kdesi cosi. Miluju podobný pindání na úrovni kraje, který má prachy na kdejakou pi*čovinu.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
miropiro píše:
Jak je to vlastně s kontrolou elektronické šalinkarty v případě jízdy a-57 či a-75 do Brna? Je tam při vstupu čtečka podobně jako u regionálek s označením linkovým nad 100? Nebo stále se jede režimem ukážu kartu (vím, že nedávno průvodčí ve vlaku viděla mou kartu a nechala mne bejt) nebo QR kód a prostě magie?

V a-40 z Újezda jsem to praktikoval právě tak. Novější autobusy, které měli pokladnu, tak řidiči je stejně vesměs neužívali a ani neužívali dříve (v minulosti mě to kdosi "vysvětloval" z Kordisu na můj dotaz, že se nepoužívá údajně kvůli nenastavenému úsekovému jízdnému, pro Sokolnice a Újezd, a tak lidi kupovali v doplňkovém prodeji u řidiče). Pokladna tedy pokud je, je zase vypnutá, ale už to nevadí, protože jízdenku lze zakoupit ve validátoru. Pokladna se tedy zdá být zbytečná, pokud mám kartu a vše funguje. Na dotaz na Kordis jak budou e-šalinkarty kontrolovat, mě bylo odpovězeno, že pokud to vyloženě řidič bude chtít vidět podíváme se na to ve validátoru - info o kartě, kde to má být vidět. V praxi to zatím nikdo ještě nechtěl a ukazuju bankovní kartu s tím, že řeknu, že tam jízdenka je :D. Na dotaz Kordisu zda e-shop je propojený s Poseidonem, kde by se snadno a rychle dalo vše taky zobrazit, mě bylo řečeno, že není a bohužel ani se neplánuje toto propojení - což beru jako krok zpět.

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 00:37
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]