Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 15 z 411    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 411  Další
Autor Zpráva
Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Stačí si jen uvědomit, kolik času ztratí např. d1/6 mezi Hnrčířskou a Maliňákem/ Českou. Zakopání trati na úroveň -1 by dopravu zrychlilo, problém ale je, kde a jak vylézt na povrch, aby se zachovalo současné linkování - tedy propojení Moraváku a České plus odbočení na Rooseveltovu. Napadá mne jedině zakopat Koliště od MH až k červenýmu kirchu a šalinu nechat na povrchu, akorát udělat mimoúrovňové křížení s Pionýrskou.To by pomohlo i Veveří.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Naxashi a spol - tohle mě vždycky hodně baví, chytráci by rádi měli západní MHD za východní peníze, akorát ještě zapomněli říct kdo to zaplatí.
Podívejte se na ceny jízdenek třeba v Grazu https://www.holding-graz.at/de/mobilitaet/, který je velikostí Brnu podobný. Při ceně jednorázové jízdenky 70 a roční asi 10000 můžete mít víc klimatizovaných šalin a žádné ojetiny z Prahy. Jinak bych byl rád za to, co je a pořád zlatá T6 proti T3G. Škoda, že víc těch pražských ojetin nemá sedačky 2+1.
Ohledně rozvoje vozového parku šalin bych se nedivil vypsání VŘ na EVO1, čímž by se daly dát do dlouhých souprav komplet 1 i 12.
Bohužel žádná sebeklimatizovanější šalina neřeší hlavní problém a to je zoufalá propustnost širšího centra a z toho plynoucí cestovní rychlost. Jízdní doby jsou dnes podobné jako před 100 lety a bez zakopání pod zem asi nehrozí moc zlepšení.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Nové vozy jsou pouze jednou částí infrastruktury. Další důležitou věcí je stav sítě. A tady bych řekl, že se DP docela snaží. Stav TT se v posledních letech výrazně zlepšil. Bohužel ho zpětně sráží nešťastné pevné podvozky (oblouky, srdcovky). Díky drakům máme konečně v 21. století klimu i v šalinách (trolejbusy měly minimální náskok, ty parciály to moc nevytrhly). A až přijdou nové obousměrné vozy, tak se zlepší situace i na páteřní d8. Bohužel love se neokotí, ani nevyrostou na stromech.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Naxashi - však máš nové vozy... Hromadu ojetých T6 z Prahy - výsměch všem platícím cestujícím!


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
No a mě fascinuje, že stále kolem toho jen prndáš. Peníze nerostou na stromě, někde se musí (resp. někdo je musí) "sehnat", aby šlo kupovat nové vozy. Pokud Ti přijde, že pro to současná garnitura dělá málo, nikdo Ti nebrání vstoupit do politiky, nebo jinak lobovat a zkusit to změnit.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Mně stále fascinuje, jak se nikdo nepozastavuje nad tím, že provozujeme historické jízdy. Na co? Máme to na běžném provozu. Zrovna tuším včera jsem jel historickou. T3 v rekonstrukci krám, a pak to samý. Míjeli jsme vozy koncepčně z následujících dekád, ale nic z této. EVO2 jsem viděl až dneska.
Já stále čekám kdy bude jízda jak z roku 2021. Vůz aspoň (!!!) 37,5 m dlouhý (ne souprava. Vůz. Víc článků), plně NP, klimatizace, Wi-Fi, USB, racionální a pohodlné sezení, na displejích místo reklam iRIS s naší polohou, ukazující možné přestupy…
Historické jízdy nepotřebujeme. Moderní jo. Obyčejným lidem je asi vcelku jedno, čím se jezdilo za dob Rakouska Uherska nebo Reichsprotektoratu. Obyčejný lidi chtějí jezdit pohodlně dneska.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
586
25 říj 2019 10:12
DPMB: Tak nějak tuším, že je zbytečné ti něco vysvětlovat, protože mi náramně připomínáš "pana S" z brněnských diskuzí jednoho jiného dopravního fóra, ale za posledních ani ne 24 hodin se ptáš již potřetí. Tohle není chat, ale diskuzní fórum. Když někdo ví a tvůj dotaz si přečte, tak ti odpoví, když nikdo neví, tak ti nikdo odpovědět nemůže. Nehledě na to, že spousta uživatelů tu za dobu tvých tří dotazů ani nemusela být online, protože mají spoustu jiných starostí, což třeba také někdy pochopíš... Neustálým spamem se určitě odpovědi nedočkáš. Pokud chceš oficiální odpověď, tak kontaktuj dopravní podnik.

Btw. nešlo by ho nějak umravnit? :-? Díky :-)


Offline
46
22 úno 2021 17:01
Budou letos jezdit retro tramvaje 4MT, T2, T3, T3R a K2 ?


Online
7090
27 úno 2010 07:40
A všimnul sis těch smajlíků, co jsem k oběma příspěvkům přidal?


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
To je totální blnost, retro tramvaje či dřeváky vypravuje DP na linky jako atrakci a jako nějaké zviditelnění DP či reklamu, protože stará tramvaj vždy zaujme, proto je snaha, aby jela centrem, aspoň jeji část trasy byla v centru. Poslat starou tramvaj nebo dřevák na x11 je nesmysl, linka je k ničemu, je na naprosto nezajímavým místě, kde si toho nikdo nevšimne, nikoho nebude vozit, bude uplně k ničemu a ještě bude jezdit ke stavbě kde se práši? Totální nesmysl. ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
To já samozřejmě vím, ale on zjevně nikoliv. Jako historická linka by to fakt mohlo být realizovaný. Ráno a večer na d-11 přejezd KT8 z linky deset a přes den dřevák. Ačkoliv netuším, jak moc náročný by na něj byl co 15 minut přesun řídícího stanoviště.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Online
7090
27 úno 2010 07:40
Rem: Samozřejmě, že jsem myslel dřeváka. :-) Nic jiného kapacitně vhodného a obousměrného v Brně asi není. :-)


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Rem píše:
Proč by splašený parkety v létě na jedenáctku nemohly? Kapacitně je to ideální, jen ty kočárky by měly asi smůlu. biggrin

Nene, do 99/107 se dá s kočárem - obtížně, ale dá, mám vyzkoušeno! :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Budou. Zrovna nedávno přejíždely z 9. kanálu na 11. kanál. sarcastic

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
46
22 úno 2021 17:01
Budou letos jezdit retro tramvaje 4MT, T2, T3, T3R a K2 ?


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Pokud vidím, ptal ses jak na historické tak na retro tramvaje. Robert intuitivně zmínil že je to ideální vozejk na linku 11 a předpokládám že myslel zrovna tu historickou tramvaj nebo-li splašený parkety, běžně jezdící na H4. Vůz evidenčního 107 patří podniku, pravda typové označení má mv6.3 stačí jen trošku zauvažovat co kam lze vypravit a číst mezi řádky.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
46
22 úno 2021 17:01
Ale když se se ptal na retro tramvaje myslel jsem tyto
Retro tramvaje jsou T2, T3, T3R, 4MT a K2
mv6.2 a podobné patří technickému muzeu
Retro tramvaje patří DPMB


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Ale já se o těchto vozech nebavím.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
46
22 úno 2021 17:01
Ale K2, T2, 4MT T3 a T3R ano


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Splašený parkety jinak řečeno dřevák nebo-li mv6.2 nepotřebuje smyčku. Řídící pult má na obou stranách.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
46
22 úno 2021 17:01
Nemají se kde otočit


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Proč by splašený parkety v létě na jedenáctku nemohly? Kapacitně je to ideální, jen ty kočárky by měly asi smůlu. biggrin

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
46
22 úno 2021 17:01
Na lince 11 jezdit nemůžou


Online
7090
27 úno 2010 07:40
Ideální stroj na jedenáctku. :-)


Offline
46
22 úno 2021 17:01
A na nějaké jiné lince ?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 411  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 10:11
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]