Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 3 z 141    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 141  Další
Autor Zpráva
Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Kuju... :-)


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Zatím jen 3 odpovědi a pouze 1 z toho kompletní. Myslel jsem, že to bude snazší, tak jsem ani nepořizoval nějaké další fotky na nápovědu... confused

Tak to zkusím slovně. Za zády fotografa se nachází kaplička a stavební práce. To by k určení místa mohlo stačit, tak uvidíme. :wink:


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Tak zase něco na hádání zkusím... Zadání klasické, hledáme místo a nepovinně dopravní souvislost. Odpovědi standardně do SZ (soukromé zprávy).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Mouka píše:
Žádná odpověď nepřišla.
Je to Velká Úpa, Penzion Kobr.

Já si říkal, že jsem to někde viděl!!! Před deseti lety na svatební cestě.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Žádná odpověď nepřišla.
Je to Velká Úpa, Penzion Kobr.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Jedna taková spíše pro pobavení.
Příloha:
oznacnik.jpg
Příloha:
oznacnik2.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Týden uplynul, odpovědi už nechodí, tak hádanku ukončím.

Tentokrát byla správnou odpovědí ulice Grmelova (první fotka focena ze začátku Sobotkovy ulice směrem právě na Grmelovu). Dopravní souvislostí je žlutá budova na obou fotkách, jedná se o bývalé autobusové garáže a dílny Grmelova.

Správně odpovědělo 7 lidí, odpovídající dle pořadí:

1. xcav8
2. Jakub Švec
3. KubaS

Pupa, Tin, k.vojta, AlldoK

Díky za účast a třeba zase někdy příště.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Zatím pouze 2 správné odpovědi, to je málo. Myslel jsem, že to bude snazší. No nevadí, dám nápovědu. :-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Tak po nějaké době tu mám opět něco na hádání... :-)

Zadání je klasické: Povinně kde se místo nachází, nepovinně dopravní souvislost. Odpovědi prosím do SZ (soukromé zprávy).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Nastal čas hádanku ukončit a uvolnit prostor pro případné jiné hádanky.

Takže tentokrát se jednalo o park Tišnovka mezi Rotalovou a Tišnovskou na pomezí Husovic a Černých Polí. Dopravní souvislost byla po odhalení místa více než zřejmá, park se nachází v místech kudy dříve vedla Stará Tišnovka. Škoda toho v jaké lokalitě se park nachází, nebýt toho okolí, tak by se jednalo o velmi příjemné místo.

Co se týče odpovědí, tak těch přišlo 13, z toho 12 správných. Správně odpovídající dle pořadí:

1. xcav8
2. ds
3. Mouka

xxx, mnadenicek, Honza P., k.vojta, Tin, goldfinger, tr, PavelS, Alanis

Díky za účast a třeba zase někdy příště. :-)


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Nějaké správné odpovědi přišly, nicméně pro tápající/váhající dám nápovědu, že souvislost je tentokrát železniční... Nechám to tu ještě přes víkend a pak ukončím.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Ještě opožděně zareaguju na debatu o školních spojích. Fakt se mi líbí, že se po mé hádance zatím vždycky rozběhla debata s dalšími doplňujícími informacemi. pripitek


Tak uvidíme, jestli se debata rozběhne i po další hádance. Každopádně aby bylo o čem debatovat, je potřeba hádanku "rozluštit". Takže klasická otázka kde? A jako obvykle můžete nepovinně přidat dopravní souvislost spojenou s tímto místem. Odpovědi poprosím do SZ (soukromé zprávy).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
31
30 kvě 2019 09:36
Zdravím,

chtěl bych ukončit moji hádanku.
Na fotce byl zastávkový označník, který je postavený na jedné ze zahrad ze zahradkářské kolonie Na Jurance, která se nachází mezi Libušiným údolím a Veslařskou. Lze jej vidět z volně přístupné cesty.
Správnou odpověď na tuto hádanku jste mimo jiné mohli najít ve vláknu "Zastávkové stojany". :D

Správně odpovědělli v tomto pořadí:
1. Fénix
2. d.p.m.b.
3. Robert
4. AlldoK
5. AurumTheEnd


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
chat: ahoj, jj máš pravdu, školák i nám na Herčíkovu jezdil jen tam a zpět jak kdo to zvladne jak chce, jezdili jsme někdy třináctkou z Kr.pole střelnice a někdy 11 z dnešní Tylove, obě linky jezdívaly do Líšně no a někdy jsme jeli jedničkou a courali se po městě a taky někdy linkou 75, která jezdívala k nám do Líšně a přestože tenkrát nebyl žádný Ris ani sledování provozu ani žádné apky a dokonce nebyl ani internet, tak jsme si počkali na 72 na spoj, na kterém jezdil zkušební Ikarus 435 a svezli se do Líšně, tenkrát pro nás super zážitek s novým autobusem sarcastic


Offline
101
13 zář 2007 19:58
Já, pokud si dobře pamatuju, jezdil z Mutěnické na Filipínského od 2. do 4. třídy. Vzpomínám na to rád. Byla to taková kouzelná historická menší budova s geniem loci, malým dvorkem a naprosto speciálním školníkem. Naprostej kontrast s tím sídlištním megaústavem. I ty cesty měly svoje kouzlo. Vzpomínám mj. na chvatně supící učitelský doprovod vybíhající z trafiky a mávající na ujíždějící trolejbus, protože jsme v plánovanej čas odjezdu řidiči řekli (tuším, že jsem to byl přímo já), ať jede a schválně mu (jí) ujeli :D. Později pak vtrhávala do zúčastněných tříd s výrazem Svěráka "bez blatníků" v Obecné škole a hledala viníky. Mám dojem, že většinou jezdily 9 Tr, občas čtrnáctky.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Taky ještě trochu vstoupím do tohoto OT k již pamětnické diskuzi.
Směnování bylo na ZŠ Mutěnická pouze ve třetí třídě (aspoň si to tak pamatuju), bylo nás taky tolik, že třídy byly tuším 1.A-1.J, možná i více.
Pane M, já byl taky v H sarcastic
Čtvrté ročníky z Mutěnické se z Vinohrad vozily na ZŠ Filipínského, z Bzenecké se něco vozilo na ZŠ Gajdošova.
Z Pálavského náměstí jezdili speciální školní trolejbusy na Starou osadu, měli myslím jenom jednu mezizastávku Bzenecká, tehdy ještě pod hnědou střechou parkoviště pro osobní auta, v původní poloze této zastávky za budovou Mety. Jezdilo se hromadně s učitelským doprovodem a bylo to povinné. Zajímavé bylo, že odpoledne už tyto spoje nebyly a mohli jsme courat, jak jsme chtěli :pivo:

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
PvvS:
to je pravda, já chodil na ZŠ Mifkova, dnes je to ZŠ Novolíšeňská. Když jsem chodil do první třídy, bylo nás tam tolik, že jsme byly 1.A,B,C,D atd já chodil do 1.H a ještě tam bylo I, J a K. První ročník byl jen na ráno, druhý a třetí bylo ráno a odpoledne, každej týden jinak, ty odpolední byly opruz. Od čtvrtého jezdila polovina na Táborskou, já byl na Mifkove i čtvrtý a pátý ročník, 6 a 7 jsme jezdily do Kr.pole na Herčíkovu a pak někdo 9 neměl jako já a někdo měl pak devítku už na Horníkove. Můj ročník byl jedinej, kdy se dalo vybrat zda devítku ano či ne. Jezdit do Kr.pole byla sranda, jezdil to většinou Ikarus z linky 72 která tenkrát jezdila na Jírovu a dost často řidiči nevěděli kudy a tak jsme je navedli tak, abysme přišli do školy pozdě sarcastic no a to se mi i o několik let později stalo, když já jako řidič dostal školáka a vůbec jsem netušil, kde se daná škola nachází, tak jsem byl taky dobře naveden sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Nejen z Vinohrad. Z Líšně tam jezdilo hned několik spojů. Přes Dělnický dům/ Kamenačky na Krásného do smyčky. A odpoledne naopak. Ony základní školy v Líšni nestíhaly, i první stupně chodily odpoledne, tak se to rozváželo všude možně.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Odpovědi nechodí, je tu další hádanka, tak tu svou ukončím.

Jednalo se o ulici Krásného v Juliánově. Konkrétně foceno z křižovatky Krásného x Mazourova, na fotce je vidět budova ZŠ Krásného a v pozadí za stromy budova SŠ Olomoucká. Souvislostí, kterou jsem myslel bylo to, že v místě parkoviště na snímku bývala autobusová smyčka, která byla nahrazena parkovištěm někdy krátce po přelomu století - v té době již několik let nepoužívaná. Dříve byla smyčka využívána tehdejší linkou 50, případně (jak jsem se dozvěděl z odpovědí) i účelovými spoji pro děti z Vinohrad, když na Vinohradech ještě nebyly dokončeny budovy škol. Došly mi i odpovědi, že ulicí Krásného byly vedeny odklony různých linek (x8, 75, ...), což jsem nakonec také uznával jako správnou odpověď. Zajímavostí je, že i přes rozšíření parkovacích ploch je míst zřejmě stále málo (což není na sídlišti úplně překvapivé) - viz krásně zaparkované BMW přímo ve vjezdu na parkoviště se "zajisté milým vzkazem" za stěračem.

Celkem došlo 9 odpovědí. Odpovídající dle pořadí:

1. Tom S.
2. JaKo
3. ds

Jiricek, Thom, d.p.m.b., Jura, Martan, AurumTheEnd

Díky za účast a nechávám prostor pro další hádanku.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Vidím další hádanku, tak bych asi měl tu svou v nejbližší době ukončit. Tak snad ještě váhající zkusím popostrčit: Budova v pravé části fotky je, až na pár výjimek, už rok v podstatě uzavřená. Budova prosvítající v pozadí za stromy je na tom podobně, ne-li ještě hůře.

Někdy zítra tedy hádanku ukončím.


Offline
31
30 kvě 2019 09:36
Zdravím, je to můj první pokus, takže úplně netuším, jestli je obtížnost správně nastavená, tak mě kdyžtak omluvte.

Otázka zní - kde? A odpovědi posílejte do SZ. Zkusíme tomu dát tak týden. :-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Tak zatím to vypadá, že je těžší napsat správně SZ než poznat místo. Dva správnou odpověď na minutku propálili veřejně, další mi dvakrát poslal SZ bez textu... sarcastic Ale i tak mám 6 správných odpovědí, což je celkem slušné, jen tak dál!


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Odpovědi posílejte do soukromé zprávy!

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Zatím měly hádanky úspěch, tak dáme novou se starým ověřeným zadáním.

Otázka tedy jasná: Kde?
A jako obvykle navíc: Nepovinně je rovněž možné odpovídat na souvislost místa s hromadnou dopravou.

Odpovědi samozřejmě do SZ.

Uvidíme, jak Vám to půjde tentokrát. :-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
31
01 bře 2006 20:49
Jediné, co k tomu ve svých materiálech mám, je SJŘ linky 72 k 29.8.1988, který kdysi dával Anti na K-report. Tam je jeden pár spojů Řečkovice, hřbitov - Holzova a zpět (7:03 z Řečkovic, 7:45 z Holzovy).

EDIT: o rok později v (normálním) JŘ 1989/90 už tento spoj není.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3511 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 141  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 14:49
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]