Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 16 z 90    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 90  Další
Autor Zpráva
Offline
429
24 lis 2017 11:40
Souhlasí m s Robertem, pro zastávky od Lesný po Jugoslávskou by bylo spojení do centra po 10 minutách zajištěný. Čili, že případný propojení 9-11 mít pořád. Proč to měnit. Obecně nemám rád linky, které jezdí někdy tak jindy jinak nebo vůbec. Člověk, aby nad tím pořád přemýšlel:)


Offline
7105
27 úno 2010 07:40
Martan: Když už tady někomu vadila jedna jiná zastávka desítky o víkendu, tak jsem toto radši ani nenavrhoval. :-)


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Šotouši vždcyky budou mít co řešit... sarcastic

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
A v čem by byl problém, pokud by v nepracovní dny jela 9 stejně jako dnes tj. z Moravského nám. vlevo na Malinovského nám a na Hlavní nádraží a a po svém na Lesnou?
Jediný problém vidím v tom, že by šotouši neměli co řešit.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
7105
27 úno 2010 07:40
Ano, v SN buď s otočkou na Maliňáku, nebo obě linky po 20 minutách. Vzhledem k polookružní trase by to nemuselo ničemu vadit.


Offline
2668
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jinak k té čtyřce s dvojí trasou, tam přes Šilingrák a zpět přes Českou, tak se jezdívalo nedávno v průběhu vánočních trhů, nebo opačně. Jednou se mi zrovna při takovéhle výluce (kdy se jezdilo obousměrně na Šilingrák) stalo, že jsem se nějak zamyslel, potřeboval z Čáry na Obilňák a nějak dlouho nic nejelo, až mi po krátkém sledování provozu došlo, že musím jít pěšky na Komenského náměstí...
Takže čtyřka měla v minulosti víc tras. :smile:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2668
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
No, abych pravdu řekl, ta varianta 9/11 okruh na Maliňák a po převlíknutí zpátky na Lesnou, se mi moc nelíbí, musela by se vymyslet trasa na pracovní den a jiná na víkend a mít linku na velké sídliště v neděli po dvaceti minutách mi nepřipadá adekvátní.
K otáčení na Geislerové, pokud by to byl velký problém, vždycky se dá ta linka protáhnout na Novolíšeňskou, nebo Stránskou skálu, nemyslím si, že by bylo parkování tak zásadní problém, jsou místa, kde se parkuje mnohem víc "na prasáka," třeba dolní konec Údolní u té zatáčky s jednosměrným provozem pro auta, nebo třeba na Lidické okolo zastávky Antonínská, kde často lidi stojí i v druhé řadě naproti divadlu, už jsem to zažil mockrát, teda ještě před modrým morem.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
122
23 čer 2014 12:31
Bože, to je zase hledání problému tam, kde není. Má pravdu eriksson1505, aktuální stav evidentně nikomu nevadí.
Ta bloková smyčka je tam několik desetiletí. Jestli by měl někdo problém, tak zrušit parkovací místa a bude vyřešeno.
Na blokové smyčce jako takové nic špatného nevidím. Fungují úspěšně i v jiných evropských městech.

Mimochodem, návrh linkového vedení, se kterým přišel eriksson1505, tak vypadá zajímavě.
Lecos by to řešilo, je vidět, že nad tím musel chvíli strávit, dobrá práce. :wink:


Offline
586
25 říj 2019 10:12
eriksson1505: Ano tohle zdůvodnění současného stavu dává smysl, což ovšem nevylučuje fakt (a naopak jej potvrzuje), že na nějaké pravidelné používání je ta "smyčka" kolem bloku velmi nevhodná, protože tak nějak všechno zavazí všemu... Aspoň tedy z mého pohledu.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ad 9/11 o víkendu: pokud by se měla ponechat jen linka 9, tak by se mohla otáčet na Nových Sadech, pokud jen linka 11, tak na Maliňáku. V obou případech to vyžaduje jen přizpůsobení obratového času tak, aby byl co nejkratší.


Offline
69
29 lis 2017 11:29
Robert: u té 9 a 11 mě napadá otázka jak to dělat o víkendu? Nechat 11 vracet přes Maliňák na Moravák se mi moc nelíbí, to je dost jiná trasa než v PD a nechat v provozu obě linky s intervalem 20 minut taky není zrovna ok, na takovou linku by nejspíš na zastávce u Tomáška nikdo nečekal a všichni by chodili automaticky na pětku. S tou linkou 7 z Julcu je to samozřejmě nejjednodušší řešení, mně se ale moc nelíbí zdvojovat osmičku, která jezdí často, ještě další linkou s velmi podobnou trasou. Ale to je čistě moje subjektivní vidění, které může jiným připadat jako nesmysl, uznám.
Ondrah98: Ta značka tam není možná právě proto, že nikdo moc nechce rýpat do stávajícího stavu. Předpokládám, že těmi uličkami se motají hlavně místní, kterým by absence parkovacích míst vadila, takže jsou vlastně rádi, že šalinu objet nesmí, protože by přišli o místa k parkování. Policie to nejspíš taky trpí, takže jsou vlastně všichni spokojení nebo aspoň nikdo není až tak moc nespokojen, aby dával podnět ke změně.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
No každopádně na Jeronýmově/Porhajmově není, takže i kdyby se tam parkovalo podle předpisů (respektive neparkovalo), tak bez značky nemůžu tramvaj legálně objet.


Offline
30
02 črc 2014 21:29
Samozřejmě, že tato značka není jen v brněnském Komíně. Další je třeba v Olomouci, konečná zastávka Pavlovičky (bloková smyčka).


Offline
7105
27 úno 2010 07:40
Plzeň-Slovanská. :-)


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
3 roky zpět mi tvrdili v autoškole, že jinde v ČR, než v Komíně ve smyčce, ta značka není.
Mám ale o tom docela pochyby. :-k


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Robert píše:
Samozřejmě, že ano. Viz značka IP23b.


To samozřejmě. Ale je ta značka na Jeronýmově/Porhajmově? Nevím o tom, že by tam byla...


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Je to třeba v Komíně na smyčce...

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
7105
27 úno 2010 07:40
Ondrah98 píše:
No dobře, i kdyby na Jeronýmově stála auta v zálivu tak jak mají a na Porhajmově nestála vůbec, tak objíždět tramvaj zleva je povolené?

Samozřejmě, že ano. Viz značka IP23b.


Offline
7105
27 úno 2010 07:40
Mně furt nejlíp vychází tato varianta:

1: beze změny
2: beze změny
3: beze změny
4: beze změny
5: beze změny
6: beze změny
7: Juliánov-Hlavní nádraží-Renneská-Starý Lískovec
8: Mifkova-Hlavní nádraží-Renneská-Nemocnice Bohunice
9: Lesná-Dětská nemocnice-Česká-Masarykova-Hlavní nádraží (pokračuje jako 11)
10: Stránská skála-Hlavní nádraží-Malinovského náměstí-Česká-Rakovecká (o víkendu jen Stránská skála-Hlavní nádraží-Nové sady/Malinovského náměstí)
11: Lesná-Cejl-Hlavní nádraží (pokračuje jako 9)
12: Komárov-Hlavní nádraží-Česká-Technologický park

Minimum změn a vše obslouženo.


Naposledy upravil Robert dne 14 bře 2021 20:47, celkově upraveno 1

Offline
586
25 říj 2019 10:12
No dobře, i kdyby na Jeronýmově stála auta v zálivu tak jak mají a na Porhajmově nestála vůbec, tak objíždět tramvaj zleva je povolené?


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Zdeněk píše:
Jenže na Geislerové nemají id 5 do 19 hod. ty zaparkovaný auta co dělat, jenže to nikoho netrápí.

Jeronýmova je v pohodě, kdyby motoristé používaly ty parkovací zálivy tak jak mají.
Porhajmova... jak říkáš.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tak není nic jednoduššího než to napočítat tak, aby byl Maliňák průjezdný max. třeba s 2 minutama vyrovnávačky.


Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
Jenže na Geislerové nemají id 5 do 19 hod. ty zaparkovaný auta co dělat, jenže to nikoho netrápí.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
586
25 říj 2019 10:12
V čem ta nevhodnost spočívá? Geislerova mi tedy přijde mnohem nevhodnější, tam když zastaví šalina, tak je zablokován veškerý provoz...


Offline
124
18 srp 2019 17:01
Líbí se mi, jak to máš propočítané a jako celek mi to dává docela smysl. Nicméně není výtku k tomu mám - myslím si, že Maliňák není tolik vhodný k ukončování pravidelné linky. Na mimořádnosti a výluky ok, ale na pravidelný provoz se mi to moc nelíbí.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2250 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 90  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 dub 2024 15:56
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]