Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 17 z 264    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 264  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

98
10 zář 2012 17:19
ráj Crossů
Vůbec bych se osobně nedivil, vzhledem k existujícím trendům, kdyby Ignis potkal podobný osud jako Moto GP...


Offline
Uživatelský avatar

3973
25 led 2006 16:11
všudezdejší
A myslíš, že letos nějaké ignis brunensis bude? Dost pochybuju. Pak náklady na cvr v tomto duchu je poněkud o vyhazování peněz...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

3088
29 srp 2009 19:30
Všiml jsem si, že u KT8D5N 1735 nebyl po GO ukončen nátěr. Minimálně na fotce ze zkušebních jízd je v unifiku a nezaznamenal jsem, že by vůz dostal novou reklamu na Ignis Brunensis.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

3700
08 čer 2005 23:12
Nejvyšší budova areálu je sice ve Starém Lískovci, ale starší a větší část areálu se nachází v Bohunicích, takže nejspíš proto se tomu říká nemocnice Bohunice.

U té tramvajové trati nemůže být zakopaný pes v tom, že dříve trať končila v Bohunicích (dnešní smyčka Švermova) a po prodloužení se prostě stávající název použil pro novou konečnou?

Koneckonců stejně se postupovalo při výstavbě trolejbusové trati na Kamenný vrch, kdy název Kamenný vrch nesly postupně dnešní zastávky Koniklecová, pak Oblá, a nakonec nynější konečná.


Offline
124
18 srp 2019 17:01
Myslím, že původní název má úzkou spojitost i s tím, že v Králově Poli už jedna vozovna stála (u Semilassa), takže nová se stavěla "o pár metrů dál" (akorát už na jiném katastru). A taky má (měla) hlavní vjezd od Krpole, ne z Medlánek, což tomu původnímu názvu taky trochu napomáhá.


Offline
308
21 dub 2009 20:30
2389 píše:
Ale proč správný název území tehdy neužíval ani DPMB, to je mi záhadou.

Ono to bude zřejmě mít nějaký systémový důvod - např. vozovna se označovala Královo Pole, ne Medlánky. Hádám, že když se stavěla, tak Medlánky bylo pár baráčků kdesi v pustině kolem dnešního kruháče a vozovna vlastně byla na okraji souvislé zástavy Králova Pole (Hradecká je někdy z 80. let).
Možná proto označení podle blízkosti k civilizaci než striktně podle katastru....


Offline
174
21 kvě 2017 18:40
Ondrah98 píše:
To by vysvětlovalo, proč se osobně celkem často setkávám s tím, že všechno na jihozápadě Brna označují někteří jako Bohunice...

Mnoho zejména starších lidí užívá název 'Bohunice' i pro Starý Lískovec dodnes. Co je toho pravou příčinou, bychom mohli jenom hádat. Historie je taková, že katastrální území SL bylo sice tehdy mnohem obsáhlejší (zabíralo území části dnešních Bohunic a také v podstatě celou plochu dnešní panelové výstavby Nového Lískovce). Vesměs ale šlo jen o širá pole a louky, které skoro nikdo 'neřešil'. V očích lidí byla jako SL podvědomě vnímána jen menší část zastavěná rodinnými domy v okolí dnešní Klobásovy a Jemelkovy ulice, která svou strukturou zůstala dodnes málo dotčena, resp. nebylo do ní nikdy zasaženo 'násilně'. Jakmile byla v 70.letech zahájena masivní panelová výstavba, tak co se SL týče, tam byly využity převážně ony louky a pole, kdežto na území Bohunic (Spodní, Rolnická....) byli lidé proti jejich vůli z mnoha RD vystěhováni a jejich nemovitosti zbourány. Tento necitlivý přístup samozřejmě vyvolal ve společnosti vlny emocí a vryl se do podvědomí i těch, kteří před tím žádné Bohunice neznali nebo vůbec neřešili. Tak prostě vzniklo 'To velké panelové sídliště = Bohunice a hotovo'. Pamatuji v 90.letech, to SL nikdo neřekl jinak než 'Bohunice'. Dnes s příchodem nových generací už je tomu výrazně jinak. Ale proč správný název území tehdy neužíval ani DPMB, to je mi záhadou.


Offline
117
20 črc 2020 21:55
Zaječí (okres Břeclav)
3003 - od včerejška (20.1.) ve Slatině provozní.


Offline
588
25 říj 2019 10:12
To by vysvětlovalo, proč se osobně celkem často setkávám s tím, že všechno na jihozápadě Brna označují někteří jako Bohunice... Otázkou je jaký k tomu měl DP tenkrát důvod. No a pak ještě jedna "perlička", to, co většina označí jako "Nemocnici Bohunice" tj. výškovou budovu u Kampusu, se Bohunicích nenachází, ale tato "nová" budova leží v katastru Starého Lískovce.


Offline
Uživatelský avatar

3209
14 čer 2004 18:56
blekfild
on ten popisek Bohunice byl logický, když do roku 1992? název Starý Lískovec DPMB nepoužíval - konečná tramvaje se jmenovala "Bohunice", konečná na Labské "Bohunice Kalininova", na Osové "Bohunice Harusova" atd.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
31
01 bře 2006 20:49
1982 to být nemohlo, trolejbusy jezdily na Labskou od prosince 1983, takže ten letopočet 1984 je logický.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
No nikdo to samozřejmě nenahlásil, jinak už by to možná bylo dávno opravené :-)

Polohu tam někdo skutečně zadal špatně, opravil jsem to.

Doplnil jsem i popisek a správnou ulici.

Jak to bylo s tím datem, jestli to teda bylo 1984, jak je na fotce, nebo 1982, jak je v kartě vozu, bohužel tedy nevíme. Neumí to někdo zjistit? :-(


Offline
588
25 říj 2019 10:12
b1 píše:
V popisku u fotky je jen Brno-Bohunice, ne Labská. Není to na té mapě náhodou geografický střed Bohunic?

Mimo to Labská tedy ani není v Bohunicích, ale ve Starém Lískovci.


Tohle je dobrý postřeh, ten střed by odpovídal. Jinak když o tom tady tak debatujete, tak snad to i někdo nahlásil přes ten formulář v galerii. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

3700
08 čer 2005 23:12
V popisku u fotky je jen Brno-Bohunice, ne Labská. Není to na té mapě náhodou geografický střed Bohunic?

Mimo to Labská tedy ani není v Bohunicích, ale ve Starém Lískovci.


Offline
Uživatelský avatar

760
21 lis 2010 09:08
M: Pokud není u fotografie zadána poloha, tak se zobrazuje automaticky dle popisku. Asi to není úplně ideální, už jsem se také párkrát napálil a pak jsem zjistil, že poloha zadána není, tak jsem ji tam sám uložil.

_________________________________
Obrázek


Offline
2814
01 úno 2006 10:39
Ano na dnešní Labské, ale v popisku a na mapě je Dlouhá a ta je uplně někde jinde....


Offline
Uživatelský avatar

3701
28 úno 2006 19:00
Je to správně na dnešní Labské ve Starém Lískovci. Blaflo mu to při výjezdu ze smyčky (Kalininova). Na SP v Ústředních dílnách používali jiný čisticí prostředek na elektrické části, než se používal v Husovicích. Před tímto požárem byla už asi dvě menší zahoření.


Offline
Uživatelský avatar

2564
13 črc 2009 13:42
Mě spíš udivila ta poloha na mapě u fotky... Copak na Dlouhé někdy byly troleje?


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
https://www.bmhd.cz/evidence-dpmb/vuz.php?id=5515

Informace o vozidle a fotka jsou v datumovém rozporu.

_________________________________
RH.


Offline
2695
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jakub S. máš soukr. zprávu s odpovědí, takže tady už to rozmazávat nebudu. Každopádně o široká vlákna vůbec nejde.
Jakub S. píše:
Nemožnost porušení "§1" samozřejmě znám a při psaní příspěvku jsem se nad tím zamýšlel, zda nění čas na změnu. Ale, jak je vidno z mého příspěvku, na který reaguješ, nemyslím si, že by byla změna přínosná. To tu můžeme nechat rovnou jen několik málo tématicky širokých vláken, kde se bude plácat vše dohromady.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3088
29 srp 2009 19:30
Nemožnost porušení "§1" samozřejmě znám a při psaní příspěvku jsem se nad tím zamýšlel, zda nění čas na změnu. Ale, jak je vidno z mého příspěvku, na který reaguješ, nemyslím si, že by byla změna přínosná. To tu můžeme nechat rovnou jen několik málo tématicky širokých vláken, kde se bude plácat vše dohromady.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
2695
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jakub S: §1 Nikdy se to tak nedělalo, kdo to slyšel, aby se přejmenovalo vlákno? Fakt tady řešíš kraviny, ale evidentně to není poprvé, stačí mrknout do vlákna Vypravenost, kde je to chvílema s dalšíma jak hraní děcek na písečku.
Já si tohle vlákno třeba čtu často právě proto, abych se doveděl, který vůz kde skončil.
Takže souhlasím s Robertem.
Jinak nátěry jsou částečně ve vláknu o reklamách. Fakt blbost řešit, co kdo kam vloží, občas stačí uklidit z pozice admina a přesunout příspěvek, kam patří.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

28
24 srp 2019 11:15
Karosák7471 píše:
7470 byla včera odprodána Spolku křesťanské pomoci v Bučovicích pro lidi bez domova, je to na fb DPMB

Link pro lidi, aby se k tomu nemuseli proklikávat (jako já): https://www.facebook.com/DopravniPodnikMestaBrna/posts/4117363421624876


Offline
7158
27 úno 2010 07:40
Já bych to hlavně neřešil. Koho to zajímá, ten si to najde tam i tam. Koho ne, ten to číst nebude.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Zrovna toto bych napsal do tématu "Karosy řady 900", nebo jak se to jmenuje.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6582 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 264  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 23 kvě 2024 13:58
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]