Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 76 z 720    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 720  Další
Autor Zpráva
Offline
1589
18 led 2009 10:06
Skutečně je čas důležitější než osud naší planety?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Richie:
Osobně budu radši 10minut řídit a 20minut vyřizovat něco pohodlně od počítače, než 30minut datlovat do mobilu v MHD, kde si mnohdy člověk ani nesedne. Navíc mě osobně se dělá blbě, když se nedívám z okna... A třeba pracovní telefonáty (kterých mám značně víc než emailů, na které lze odepsat z mobilu) se vyřizují daleko lépe v soukromí v autě, než v MHD.

Na dotaci od města dosáhnou pouze lidé s trvalým bydlištěm v Brně. Teoreticky si může skoro každý trvalé bydliště nahlásit, realita je ovšem jiná.

Jak se dá ocenit osobní čas? Když budu pracovat třeba v IT za 500kč/hod, ráno a odpoledne ušetřím cestou autem půl hodiny, tak mohu pracovat za stejný časový úsek o hodinu déle, tedy vydělám 500kč. Takhle jsem to myslel.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Ne každý, kdo jezdí po Brně, v něm má trvalé bydliště, takže s tou slevou bych neoperoval.
Řada lidí za jízdy číst nedokáže, skáčou jim písmena, bolí je z toho hlava. Navíc doma bych se věnoval třeba venčení psa, mytí nádobí, sprše, sexu, vaření... Což v MHD sice asi taky jde, ale není to úplně ono. :-o
Taky nemám rád přepočítávání času na peníze, ale pokud jedu autem 10 minut a MHD 40, tak si každý den můžu při stejně dlouhé domácí nepřítomnosti naddělat až hodinu, abych např. v pátek vypadl už po poledni a prodloužil si víkend.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Čas je typickej argument, ale to si myslím že dokážu snadno vyvrátit - v autě se musíte věnovat řízení, zatímce v MHD se můžete věnovat čas tomu, čemu byste jinak věnovali doma - čtení, e-mailům, internetu.... Takže to vyjde šul nul ;-)

Šalinkarta nestojí reálně 5 litrů, ale počáteční investice je 4750, ale cena se sníží o 1425 Kč dotace od města, takže jsme na výsledné ceně 3 325 Kč za rok!

Netuším, jak se dá ocenit osobní čas, jak to myslíš? Nedává mně to smysl... Osobní čas přece nelze finanně ocenit :-D Ten nemá s prácou nic společnýho...

P.S. Samozřejmě se bavím o normální situaci.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Richie:
Jo, MHD je v Brně natolik konkurenceschopná, že ještě spíme, když nám jede spoj do práce a i tak jsme tam tím autem dříve. MHD se vyplatí snad jen když člověk bydlí nebo pracuje v uzším centru, kde je nemožné zaparkovat, nebo má cestu do práce bez přestupu s linkou co jezdí každou chvilu.

Otázka ceny taky není tak jednoznačná. Jsou lidé, kteří si dokážou ocenit svůj čas a když si spočítají co jim ušetřený čas vydělá, tak jsou na tom někdy i lépe. Případně mají třeba služební vůz k soukromým účelům a pak je pro ně 5k za šalinkartu výdaj navíc.

Asi bych to nechal na lidech, ať se sami rozhodnou. Pro některé bude určitě výhodnější letět do Prahy i letadlem, protože stihnou třeba uzavřít obchod, který jim na to vlastní letadlo vydělá ;-)

PS: v autě po mě hlavně nikdo nechce nasazený náhubek :dancing:

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Ondrah98 píše:
Proč by to měla být zhovadilost?

Je to asi jako letět letadlem do Prahy místo vlakem. Zbytečný zplodiny, jezdit po Brně autem je podle mě zhovadilost vzhledme ke kvalitní MHD - počínaje tím, jak to ničí planetu, tím jak to zdržuje ostatní v autobusech/trolejbusech a finančně se to samožřejmě vůbec nevyplatí.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
MNadenicek: Zítra vyzkouším i se psem a dám vědět.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Ještě včera jsem se chtěl ptát, kdy se to konečně otevře a dneska už mě tam pronásledoval trolejbus. Co se tam vůbec posledních pár týdnů dělo? Vypadalo to hotově a práce žádné. Čekání na štempl? Původně avizovaný termín dokončení byl taky myslím úplně jiný.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
432
24 lis 2017 11:40
Mě by zajímalo, jak "pochodí" slepec, co vystoupí na tom ostrůvku a vydá se dopředu hledat tu termoplastickou vodící linii na asfaltu, o který si myslím, že kolikrát i držet se jí a neztratit jí nebude snadný.
Zábradlí mě taky překvapilo, stejně jako dlažba na rohu k zastávce tramvají (už nevím co, ale něco se mi nezdálo, musím se tak někdy zajít zase podívat - v tom článku tam není vidět.
Jinak celej motiv u výstupního ostrůvku bych lehce posunul na sever (ten chodník jižní je docela úzkej a manévr od ostrůvku k odjezdový hraně by taky mohl být příjemnější).
Netušíte někdo, proč se vlastně tak dlouho čekalo, než se tam začala jezdit? Možná to tu padlo, ale nějak jsem to nezachytil.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Ajo, to je tedy stopa vedoucí přes Žerotínovo náměstí na Koliště, to mi nedošlo.

Lze ještě z Koliště odbočit vlevo na Kounicovu? Nebo ta stopa byla sundána a může se jezdit jen Slovákovou?

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2490
28 lis 2007 23:00
Brno
Alanis píše:
To by mě zajímalo k čemu je tam ta třetí stopa, když se tam stejně nedá nikde předjíždět :-k

Koukni a pochopíš: https://mapy.cz/zakladni?x=16.6048564&y ... tch=-0.115

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
Proč se tam nedá předjíždět?


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
To by mě zajímalo k čemu je tam ta třetí stopa, když se tam stejně nedá nikde předjíždět :-k


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Citace:
Richie: Jet jako turista na Prygl nebo do Zoo autem je zhovadilost, jen ať si postojí :D
Ondrah98: Proč by to měla být zhovadilost?

Protože pro Richieho je "auto" sprosté slovo.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
7
23 úno 2020 21:29
pdbrno píše:
https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/trolejbusy-na-nove-bezbarierove-zastavce-ceska-podivejte-se-jak-to-tam-vypada-20.html


Jaj to zábradlí z roku 123 - a ta nevycentrovaná objízdná značka mě takto na první pohled lehce irituje :D


Offline
173
23 led 2011 03:17
https://brnensky.denik.cz/zpravy_region ... da-20.html


Offline
588
25 říj 2019 10:12
Richie píše:
Jet jako turista na Prygl nebo do Zoo autem je zhovadilost, jen ať si postojí :D
Proč by to měla být zhovadilost?


Offline
7
16 pro 2020 18:05
Cca 2-3 měsíce zpátky, když se o té křižovatce začalo psát, tam hned na to postavili billboard jako kráva (na fotkách Idnesu je vidět). Pozemek hned u křižovatky, který jediný nepatří státu.


Offline
432
24 lis 2017 11:40
goldfinger píše:
Šalina není hlavním problémem křižovatky u OBI, ale jestli ji chcou vykřížit mimoúrovňově, prosím. Akorát aby to nedopadlo jako na žabovřeských loukách, kde se musí šplhat nahoru a zase sjíždět dolů. Tady by stačilo zvednout směr od centra (podobně, jako je tomu u Voroněže).


Myslím, že tak trochu obojí, šalina by měla padat dolů a zase šplhat nahoru a auta budou mít rondel nahoře. Ale možná se plány ještě změní.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Robert: Kníničští D43 sabotují taky, včetně bývalého principála Vokřála, který tam bydlí. Spolu chyceni, spolu pověšeni.


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Ještěže tam nestojí i ty trolejbusy a autobusy.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Jet jako turista na Prygl nebo do Zoo autem je zhovadilost, jen ať si postojí :D

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
goldfinger píše:
Řešení této přetížené křižovatky je ale jinde - napojení Bastru na D1. a dokud ho místní budou blokovat, nezaslouží si na Kníničské žádné zlepšení.
To by dejme tomu platilo za předpokladu, že by to odnášeli jen místní. Ale jezdí tudy i obyvatelé Kníniček, Rozdrojovic, turisté na Prygl a do zoo, pracující v Bastru atd.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Šalina není hlavním problémem křižovatky u OBI, ale jestli ji chcou vykřížit mimoúrovňově, prosím. Akorát aby to nedopadlo jako na žabovřeských loukách, kde se musí šplhat nahoru a zase sjíždět dolů. Tady by stačilo zvednout směr od centra (podobně, jako je tomu u Voroněže). Řešení této přetížené křižovatky je ale jinde - napojení Bastru na D1. a dokud ho místní budou blokovat, nezaslouží si na Kníničské žádné zlepšení.


Offline
69
11 črc 2011 08:39
Štatl
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/kninic ... .seznam.cz


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17981 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 720  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 12:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]