Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 91 z 379    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 379  Další
Autor Zpráva
Offline
5
22 lis 2020 17:41
Liberec
Zdravím, měl bych tu upřesnění pro MHD Jablonec n. Nisou.
https://seznam-autobusu.cz/vuz/19775 - ev.č. 36
https://seznam-autobusu.cz/vuz/19772 - Vůz přemístěn na MHD Jablonec, obdrženo ev.č. 96
https://seznam-autobusu.cz/vuz/26784 - Taktéž přemístěn do JBC - obdrženo ev.č. 95


Offline
1
22 led 2021 23:56
Robert píše:
https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/285180

Přemyšlení, ne Přemýšlení. :-)
Již upraveno a děkuji za připomenutí Při editu mi vjelo Přemýšlení a já si toho nevšiml, teď už je to dobře biggrin


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/285180

Přemyšlení, ne Přemýšlení. :-)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Nebyl to spíš BSB 32-92? Ten v seznamu je, i barva sedí. A mám dojem, že na Špindlu jezdíval.
https://seznam-autobusu.cz/vuz/581


Offline
1
21 led 2021 18:40
Dobrý den.
Už dlouho hledám jeden autobus, který už dnes je mnoho let pravděpodobně vyřazen. Přihlásil jsem se do tohoto fóra a doufám, že mi někdo dá informaci ohledně tohoto autobusu.
Jedná se o autobus KAROSA LC 735 s SPZ BSB 32-82. Alespoň si to tak pamatuji. Ale bohužel v seznamu autobusů autobus s touto SPZ není.
Autobusem jsem se mnohokrát vracel ze školy z města Vrchlabí do města Hostinné, kde jsem bydlel. Tento autobus jezdil každý den kromě 24.12. a 31.12. na lince Brno - Špindlerův Mlýn a zpět. Bylo to v roce 1995, 1996 a 1997. Byl celý bílý a řídili ho dva stejní řidiči, kteří se střídali. V létě 1997 jsem odešel na základní vojenskou službu a už jsem nikdy tento autobus nespatřil. Myslím si, že byl v tomto období vyřazen z této dálkové linky nebo dokonce vyřazen z provozu pro závadu nebo nehodu. Tato dálková linka ještě nějaký rok fungovala, ale už jezdily jiné, novější autobusy.
Předem děkuji za každou drobnou odpověď a přeji všem moc zdraví.

S pozdravem Jan Bakyta.


Offline
Uživatelský avatar

108
18 úno 2016 15:10
České Budějovice
Nevíte co je s tímhle Citelisem? Je určený na ND nebo ne? :-|
https://seznam-autobusu.cz/vuz/19455

_________________________________
Naše srdcovka: Karosa B741 ev.č. 127
Můj nejoblíbenější trolejbus 15tr ev.č. 02 a 31
Hlučné nebo jen se zvukovým doprovodem co není hlučný.


Offline
180
25 kvě 2020 08:33
Motorové vozy 843 013 a 843 014 jsou od prosince 2020 v OCÚ Východ SÚ Olomouc. Děkuji. https://seznam-autobusu.cz/vuz/95959 https://seznam-autobusu.cz/vuz/95960


Offline
153
26 črc 2019 15:18
Ještě bych chtěl požádat v následujících 2 měsících o zdržení se zásahů do linkových dopravců Královéhradeckého kraje. Stejně jako ve Zlínském kraji, kde byla vytvořena skupina na hladký přechod. Většinu dokážeme identifikovat, pokud by se někdo chtěl přidat odpracovat si, tak se mě může přihlásit. Máme na messngeru skupinu, kde koordinujeme postup a jsme v každodenním kontaktu. Pro některé zápisy a nezápisy máme důvod.
Proto bych byl rád se vyvarovat nějakým nahodilym zápisům, zejména lidí z druhé strany republiky. Každý je vítán, ale musí to mít nějakou koordinaci. Oblasti jsme si nějak rozdělili, abychom měli pokrytí celého kraje. Asi nejvíce by se nám teď hodilo Broumovsko a Novoměstsko. Opět model je stejný jako v případě Zlína, kde jsme si stanovili termín konec ledna. Víceméně to již je chybí pár drobností a také postupná likvidace starých vozů. Nové vozy máme všechny a to v rekordním čase.
Zde v případě KHK kraje jsme si stanovili konec března. Myslím si, že není třeba měnit model, který jsme si nastavili.
Ještě jedna drobná oblast a tím je Změna MHD v Jablonci nad Nisou. Tu asi pokryji sám, přeci jen nejedná se o velkou revoluci. Pokud by měl někdo zájem, tak se může připojit a ozvat se mi, abychom to mohli koordinovat společně.
Děkuji za pochopení a respektování nastaveného modelu.


Offline
153
26 črc 2019 15:18
Tak jako tohle je opravdu humus to prodávat v tomto stavu.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ne, nový jsou celkem v cajku :mrgreen: To jsou autobusy původně z Finska, kde Iveco prodrbalo (ukončilo, přišlo... nevím... o) dealerství a servis, tak jim ty auta Transdev vrátil s tím, že je už nechce. Část byla takto nějak smluvně ošetřena rovnou, část byla financována úvěrově a tam byla ta podmínka taky, a ten zbytek k tomu přihodili jako "bonus". Dost jich stojí pořád ve Finsku, dost jich Iveco dovezlo zpátky a stojí různě po areálech Iveca, sem tam to nějaký dealer odebere pro zákazníka. Nebo nějak tak to bylo. Už nevím. Je to pro ně takový nutný zlo, i proto se to nějak neřeší.

Za ceny (a ty jdou postupně čím dál tím víc dolů) je to vzhledem k věku zajímavé auto, ale fakt nevím, jestli by byl problém alespoň to vyčistit, když už to ukazuji potencionálnímu zájemci. To, že rupne po třech letech stání hadice, neřeším, ačkoliv těch problémů je více než dost, otevřel jsem tuhle excel a lehkým výpočtem jsem zjistil, že udržet v provozu Fina stojí jen na opravách měsíčně 200 tisíc, což při výkonu, na který jsem to chtěl, je cca 28 korun na kilometr. To bych musel, po započtení všech nákladů, ale je fakt, že jsem tam počítal i věci jako nájem parkování a služební telefon řidiče, jezdit za 137 Kč na kilometr při zisku 4% (a to je na bus dopravu maximum a dopravce většinou při tomto zisku otevírá šampaňské). A neznám nikoho, kdo by takovou cenu akceptoval :mrgreen: Ale samozřejmě, ono se to nebude kazit do nekonečna. No, celkem zábavné bylo, když jim jeden kus nešel nastartovat, tak ho vytáhli ještěrkou a z auta odpadl kardan. Někteří se v tu chvíli otočili na podpatku.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Není, je to jeden z těch Finů, o kterých je tu řeč.

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
No fuj, to je snad plíseň. To je fakt nově vyrobený autobus?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Toto je myslím ještě stále neodebranej kus
Takhle tam stojí několik let, pak se každej diví tomu, v jakým to je stavu. Konkrétně v tomto kusu bydlela například kočka :mrgreen:


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A tady jedna tehdy budoucí Libuše


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Našel jsem ty slibované fotky
Takto si dealer Iveca představuje vozidlo nachystané zákazníkovi k prodeji
Co leze t těch potahů sedaček na třetí fotce se mi nepodařilo nikdy určit :) A vrstva hnědého prachu po celém vozidle byla způsobena zejména tím, že ty auta stojí v Mýtě s otevřenýma dveřma a nikoho to netrápí


Offline
9986
15 led 2005 23:41
OK, díky, příležitostně zkusím vyzjistit více.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Mauricio píše:
V souvislosti s tímto článkem https://znojemsky.denik.cz/zpravy_regio ... 10117.html jsem si vzpomněl, že toto https://seznam-autobusu.cz/vuz/7481 jim pořád stojí v hale. Teda pokud to není jiná žlutá 735, ale nevím o tom, že by jich měli více. Je ta zpráva o prodeji nějak aktuálnější než mé info z léta?

Ta informace o prodeji tam byla zapsána již někdy v roce 2018.
Dal jsem to do poznámky a dal tam stav neznámý.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Protože to dva roky stálo ve křoví ve Finsku a pak to tři roky stálo ve křoví v Mýtě. Pak to dovezli do Telnice, vzali wapku, nalepili na to cenovku a nazdar, šmitec. Někde bych našel fotky, jak vypadal ten modrej, když mi ho vnucovali. Ulámaný opěrky sedaček, na palubce půl centimetru prachu, za tu dobu, co to stálo, nikdo ani nezavřel okna, takže sedačky mokrý, vevnitř krásná vůně plísně, vymlácená náprava... Auto za 700 + DPH si představuju teda trochu jinak, a přístup prodejce úplně jinak. Aspoň by mohlo být vyčištěný. Nakonec teda asi bylo, ale prvotní dojem nic moc. A to nemluvím o tom, jak vypadaj hadice a veškerý těsnění. Ty tři u Libuše už jsou celkem v cajku, ale když jsem viděl to trápení udržet to v provozu, tak jsem rád, že jsem to nekoupil.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No jo, ale proč jsou to takový šroty? Kde je chyba? Špatná údržba, problém mezi sedadlem a volantem, tankodromy? Nic z toho mi na Finsko nesedí.
Proč tady u nás jsou kusy, co mají 800 tisíc a jedou nádherně, a jiné kusy po 400 tisících jsou na odpis?

Jinak nechceš založit JUDr. Hoffmann Revival, tam by to sedělo. :mrgreen:


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Aha, no tak nic :mrgreen: Taky jsem se mohl podívat.

Jo, je tam Fin 7, 8 a 9. Zase mi to ukazovali jako horkou novinku, a že mají problém, protože to nikdo nechce. Tak Krab říkal, že by i vzal, kdyby byl na splátky. Tak jako vždy odešel s prázdnou. Po tuším že asi třech měsících, kdy jsem měl jednoho Fina půjčenýho, musím říct, že to jsou neskutečný, ale fakt neskutečný, kusy šrotu. A to jsem si myslel, že po Šlapanických kusech mě už nemůže nic překvapit. Mimochodem ten modrej, co jsem ho měl mít původně já, a nyní ho má VIP Line, má už přidřenej motor. A určitě to není ani údržbou ani řidičem. Ten, co jsem měl půjčenej, má zase v háji řídící jednotku a jede neustále na nouzovej režim (což je třeba na dálnici úplná bomba). Opět to není ani údržbou ani řidičem, prostě tam teče, protože tam teče. Výrobce sdělil "ano, teče tam u všech, víme o tom, zdarec". Ani se těm finům nedivím, že to raději vrátili, než aby se s tím trápili sami a na servis jezdili přes tři státy na jih. Každej nadává na SORku, teď mám jednu měsíc půjčenou a nevím o ní (jedině, když mi její řidič volá v deset večer, protože si chce povídat, jakou má doma pipku). Tak nevím, kde je chyba :mrgreen:


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jo, včera jsem tam viděl Fina 9, ale neměl jsem čas to řešit.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Zrovna 9373 je pod Iveco ČR veden už třetím rokem. :-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
V Telnici další tři ks Finů, jeden z nich je v.č. 9373. Zbylé dva jsem zapomněl [-( Tak jestli to někdo eviduje, může alespoň ten jeden zevidovat.


Offline
415
20 bře 2013 21:06
To byl jistý (můj) dětinský relikt, o kterém jsem se domníval, že už se tu nevyskytuje. Smazáno, dík.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak at jsme politicky korektni, tak by mohl pridat fotky jeste Dzou Bidet

Neres to, to si zase z toho deti delaj holubik, ono je to casem zase prejde


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9470 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 379  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 28 bře 2024 19:49
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]