Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 7 z 131    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 131  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
To je vlastně pravda. Na ty Kyjovjáky jsem úplně zapomněl :oops: BDS-BUS jsem nevěděl, takže díky za informaci. Pak je ale jednoznačně vina na straně ČSAD Hodonín, že to nedokáží zprovoznit, když jinde to funguje. Snad to nedopadne, jako s hlášením u těch starých BN 10,5, které zprovoznili až s novými pokladnami.

Jinak jsem zapomněl ještě na jednu věc. Ty nové BN 10,5 mají částečně zasklenou kabinu s otvorem na mince, což je, vzhledem k současné situaci rozumné. Ale ten otvor se stejně nepoužívá a peníze se předávají nad pokladnou. Ať žije pokrok.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
peno: všechny busy ČSAD Kyjov a některé u BDS-BUS mají už dávno LCD panely BUSE

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

17
24 led 2019 19:28
zóna 900 / zóna 100
Za mě je na tom největší novinkou klimatizace pro cestující (předchozí série měla jen mokrý hadr).
Před pár lety, když jsem ještě jezdil MHDčkem do školy, tak si pamatuji, jak byla v určité časy plná i BN 12. Pak někdo přišel s tím, že se bude šetřit a na ty nejvytíženější kurzy koupili 2x BN 10,5. Doufal jsem, že za zbylé 3 SORky koupí alespoň plnohodnotnou náhradu, no očividně ne.
Jinak po motorové stránce jsou na tom nové SORky stejně jak ty z minulé série?


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Jedna zajímavost. Pokud nepočítáme ex-předváděcí SOR s bílým panelem, pak jsou nové SORy BN 10,5 pro MHD v Hodoníně pravděpodobně prvními autobusy ČSAD Hodonín, které nemají DOT-LED BUSE, ale zelené LED panely. A dost možná jsou také prvními autobusy v IDS JMK mimo DPMB, které mají vnitřní obrazovky BUSE. Což ale zjevně nebyl ten nejlepší nápad, protože, jak se zdá, nejsou kompatibilní s pokladnami a tak jsou celé černé s malým logem BUSE v pravém horním rohu. Hodnotná informace pro cestující, jen co je pravda biggrin Ale zastávky poctivě hlásí, to jim zase musím přiznat.

Jinak je ale smutné, že kapacitní degradace hodonínské MHD pokračuje. Už minulé BN 10,5 se neosvědčili, ale někomu tahle úspora zjevně stojí za ty narvané busy :-(

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Bohužel ale ten nátěr přesně sedí. :mrgreen:


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
https://seznam-autobusu.cz/seznam?trakc ... y+LE+12.8M


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Tak detailně jsem to nezkoumal, bylo to zezadu u hlavasu, což by odpovídalo té NAD za vlak. Proto mi Robertův důvod přijde reálný.
No a vzhledem k podobnosti nátěrů, která je čistě náhodná, si myslím, že je na těchto busech vidět, jak ten IDS nátěr bude jednou vypadat..


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
MartinV píše:
Jestli jsem v týdnu správně viděl autobus v barvách IDS, tak to vypadá ještě hůře, než na obrázku. Šedá je fakt nezajímavá šeď a na oranžovo-růžovo-béžová na střeše je poměrně vyblitá. Ale je jsou to asi ty barvy kraje či co..

Kde to bylo a co to bylo za linku? Příp. číslo RZ.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A co to bylo za stroj? Nebyl to spíš starý Crossway na NAD za vlak? Jezdí tam dva původem z Finska.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jestli jsem v týdnu správně viděl autobus v barvách IDS, tak to vypadá ještě hůře, než na obrázku. Šedá je fakt nezajímavá šeď a na oranžovo-růžovo-béžová na střeše je poměrně vyblitá. Ale je jsou to asi ty barvy kraje či co..


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
https://seznam-autobusu.cz/vuz/91803 včera na 56504.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Nezmizel docela, tři jeho stroje se stále objevují formou subdodávky, dnes na 60101, 60102 a 62006.

Ještě doplním Domise, že ty změněné TPS jsou v doplnění č. 3 u odkazu na skupinu 35.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Domis: Díky za odkaz

Pokud jsem si správně všiml, tak podle JŘ linek 601, 620 a 630 od 25.11. ukončil svůj provoz v IDS JMK dopravce SEBUS, nahradila ho BDS-BUS Velká Bíteš

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Karlos: Je to dohledatelné na webu JMK.
Skupiny 1-34: https://zakazky.krajbezkorupce.cz/contr ... 20004.html
Skupina 35 (linka 405): https://zakazky.krajbezkorupce.cz/contr ... 20039.html

Vnějěí nátěr je až v doplnění č. 3.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Byl by prosím někde dostupný odkaz na zadávací dokumentaci k tomu výběrovýmu řízení?

Peno: pseudoklimatizace se vyskytuje i na SORkách u Psoty a k nápravě došlo tím, že se přidala druhá jednotka a přibyly rozvody vzduchu v celé délce interiéru

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Byla by sranda, kdyby se z Finska přihlásili, že je daná kombinace chráněná evropskou známkou. Asi se to nestane, ale konečně by to donutilo někoho myslet dřív, než vypíše zakázku.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Domis píše:
... budou vycházet z designemanuálu kraje (červené M na modrém pozadí)...

I toto je hodně kontroverzní "corporate identity"


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Že o tom neví český autor návrhu Sorky, tomu bych i věřil. Ale nějak se mi nechce věřit, že by o tom nevěděl původní autor návrhu pro vlaky. To je tak do očí bijící podobnost včetně odstínů barev, že to až hezké není.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
P. Haluza: a co teprve, pokud o tom český "autor" neví :mrgreen:


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A vůbec nejsmutnější na tom je fakt, že se jedná o obšlehnutý nátěr z Finska. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
b1 píše:
Nicméně ten nátěr především nesedí ke "corporate identity" Kordisu či IDS JMK, kteří se dosud prezentují především zelenou barvou (v kombinaci s bílou).

Protože tento nátěr vzešel z toho, že v rámci zakázky na elektrické jednotky JMK měla ŠKODA navrhnout několik nátěrů jednotek, přičemž kraj rozhodl, že když jednotky kupuje on (a nikoliv KORDIS), tak budou vycházet z designemanuálu kraje (červené M na modrém pozadí). Jistě si pamatujete čtyři návrhy od grafického ateliéru Aufeer, ze kterých nakonec zastupitelé na jaře tohoto roku zvolili červeno-černo-bílé provedení (přičemž krajská barva je právě ta červená "magenta"). A tak pět minut po dvanácté (když už bylo VŘ na busy vypsáno) někoho na kraji napadlo, že v rámci již vypsaného VŘ na autobusové dopravce využije barevnou kombinaci z vlakové soutěže a napatlal obdobný nátěr na "tu sorku" a vložil to jako doplnění do zakázky.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Plzeňský kraj se nesoutěžil v jednom kuse, ale ve dvou, oba vyhrála ASČ. Ale kdyby každou část kraje vyhrál někdo jiný, byly by autobusy v této podobě.

Olomoucký kraj má taky více dopravců, ale jednotné zbarvení busů.


Offline
51
28 lis 2019 15:38
Neničí se tím zbytečně identita jednotlivých dopravců? Pokud bych chtěl jednotný styl busů tak udělám VŘ pro kraj jako celek, obdobně jak u Plzně, ne?


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
b1 píše:
Nicméně ten nátěr především nesedí ke "corporate identity" Kordisu či IDS JMK, kteří se dosud prezentují především zelenou barvou (v kombinaci s bílou).

Ano! Toto bych čekal. Nebo že by měl Kordis v plánu změnit CI a používání barev? A myslím (opět: subjektivní názor), že by se se zelenou barvou dal vymyslet hezčí nátěr, než šedorůžový.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Mauricio píše:
myslím, že je správně, že každé vozidlo zařazené do IDS bude jasně identifikovatelné (jinak, že tou dosavadní směšně malou samolepkou na rohu vozidla).

S tímto souhlasím.

Nicméně ten nátěr především nesedí ke "corporate identity" Kordisu či IDS JMK, kteří se dosud prezentují především zelenou barvou (v kombinaci s bílou).


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 131  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 21:59
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]