Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 8 z 131    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 131  Další
Autor Zpráva
Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Nevím, jestli slovo arogantní zrovna vystihuje případ, kdy se toleruje nějaký nedostatek. A mimochodem, vy jste tu tehdejší smlouvu (resp. specifikaci požadované klimatizace) četli, že víte tak jistě, že ČSAD Hodonín něco nesplňuje?


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jedna věc je, co obsahují podmínky a druhá věc, co povolí arogantní Kordis. To Znojemsko je jim dost podobné tím průběhem.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tento paskvil nehrozí, protože v podmínkách na nové vozy je jasně uvedeno, že klimatizace musí mít výdechy alespoň na 50 % délky vozu (nebo tak nějak, přesné číslo si nepamatuju). Tedy parodie v podobě osvěžovače vzduchu s jedním výdechem je minulost.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
FD píše:
Jak konkrétněji jsou tyto dva body myšleny?

Nerad znovu vysvětluji něco, co už jsem zcela jasně vysvětlil, takže pokud jste ten první bod nepochopil z mého zcela jasného popisu situace , nemá asi smysl vám ho popisovat znovu, protože hrozí, že byste to nepochopil ani napodruhé.
Pokud jde o druhý bod, tak poukážu na pseudoklimatizace na nových autobusech pro nově vybranou oblast Znojemska, kde byly požadovány plnohodnotné klimatizace na nových autobusech a ČSAD Hodonín si takovou prasárnu dovolilo jako jediné v této oblasti! Tenkrát to prý ČSAD Hodonín svádělo na SOR a tvrdilo, že do půl roku dojde k nápravě. Uplynuly skoro tři roky, náprava nikde a Kordis i ČSAD Hodonín se tváří jako by to bylo v nejlepším pořádku a tak pro velký úspěch očekávám opakování této parodie po třech letech znovu i tady na Hodonínsku, protože když to dopravci prošlo jednou, proč by mu to neprošlo i podruhé. K tomu se objevují i nějaké další zákulisní informace např. o chování firmy k řidičům, ale to bych tu nerad rozebíral, protože to nemám stoprocentně ověřené a je to spíš JPP od řidičů.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Mohli jste se do té soutěže o nátěr taky přihlásit.

Mě se to líbí - myslím, že je správně, že každé vozidlo zařazené do IDS bude jasně identifikovatelné (jinak, že tou dosavadní směšně malou samolepkou na rohu vozidla). Samozřejmě, v JMK není moc souběhu IDS a "běžné" dopravy, ale i tak je to zcela v pořádku.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Kdyby to byla alespoň nějaká koukatelná kombinace barev (chápu, to je subjektivní).

Šeď.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Každé IDS jiná barva, už jen čekám, až se ve Zlíně zblázní úplně a dají kanárkově žlutou nebo růžovou, vlastně už jiný kraj se dávno zbláznil s těma barvama, stačí jet do Plzeňského kraje. Fakt nechápu, že taková hovadina někoho trápí a stojí krajům za dodatečné náklady.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Vidíš, tys našel dokonce i to plné znění, já jsem se před půl rokem, když jsem to hledal, spokojil jen s tou ne úplně konkrétní formulací.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Robert: Nakonec jsem ten nátěr našel. Je až v aktualizované verzi TPS v 3. doplnění veřejné zakázky.

Vozidla zařazovaná do provozu po uzavření Smlouvy musí být vybavena jednotným nátěrem dle vzoru uvedeného níže (odstíny RAL předepsaných barev sdělí KORDIS na vyžádání). Před uzavřením smlouvy na dodávku vozidla specifikující jeho nátěr, je dopravce povinen KORDIS požádat o odsouhlasení detailů nátěru pro konkrétní typ vozidla. U těchto vozidel není dopravce oprávněn jakkoli doplňovat a měnit vnější vzhled autobusu. Samolepicí polepy (bannery, loga apod.) dodává KORDIS. Výlep zajišťuje dopravce bezplatně dle pokynů KORDIS, a to ve lhůtě do 15 dnů od pokynu KORDIS.
Příloha:
bus_jmk.png

Vozidlem zařazovaným do provozu po uzavření Smlouvy se rozumí vozidlo, jehož datum první registrace vozidla uvedené v technickém průkazu je vyšší než datum uzavření Smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících ve veřejné linkové osobní dopravě, k jejímuž plnění bude toto vozidlo používáno.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Dodneška z toho celého extempore ICOMu mám hodně podivný pocit.

Jinak, před pár lety bych měl z návratu ČSAD Hodonín zpět na linky na Veselsku radost, ale po těch prasárnách co v posledních letech vyvádějí, z toho nadšením rozhodně nehýkám a Vydos mi bude chybět.


Jak konkrétněji jsou tyto dva body myšleny?


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Mauricio píše:
Pro ICOM je to poměrně zásadní krok, kdy se ve větší míře konečně dostal do dalšího kraje, a to aniž by odkoupil jiného dopravce. Jsem zvědav, co bude v dalším VŘ, myslím, že se pomalu ale jistě rozšíří i na další části kraje.

Není to poprvé, co to ICOM zkouší v JMK. Před lety se hlásil do VŘ na MHD v Hodoníně. Vyhrálo ho ČSAD Hodonín, ale ICOM se odvolal a město raději VŘ zrušilo a vyhlásilo nové a do něho se už ICOM nepřihlásil a ČSAD Hodonín, jakožto jediný účastník, vyhrálo. Dodneška z toho celého extempore ICOMu mám hodně podivný pocit.

Jinak, před pár lety bych měl z návratu ČSAD Hodonín zpět na linky na Veselsku radost, ale po těch prasárnách co v posledních letech vyvádějí, z toho nadšením rozhodně nehýkám a Vydos mi bude chybět.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
60
04 dub 2019 16:25
Blekfild (/ Пряшів)
Mexa: https://www.youtube.com/watch?v=g3oBbTeJ01Q


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Domis: Je tam někde zmínka, že nátěr může být určen zadavatelem, jak to najdu, pošlu ti to. Nejspíš v pondělí, zítra budu mimo.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
V podstatě to odpovídá nátěru finských Crosswayů.
https://img03.platesmania.com/160815/o/8820806.jpg


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Mauricio píše:
Barvy busů jsou taky jasně dané.

Myslíš tím ten "krajskej růžovej nátěr'? Já jsem schválně hledal v zadávací dokumentaci (je veřejně přístupná) a toto jsem tam nenašel. Neříkám, že to tam není, ale v části Technický provozních standardech jsem to nenašel.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Nechápu celej ten systém moc. Linka 230 Blansko - Olomučany bude jezdit ICOM autobusama z oblasti Račice-Pístovice, Vyškov, Senetářov, Studnice.

Co má 230 společnýho se Senatářovem a podobně. To bude asi jezdit 231, přijede do Blanska a pak otočka 230 a po návratu zpět na Jedovnice.

To může ČAD prodat i garáže a nádraží v Blansku mohlo být menší když se tu bude většina spojů jen točit a pojede zpět.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Spíš bude zajímavej ten zbytek, co je u ÚOHS... Část proto, protože vyhrál BusLine, což se, vzhledem k poměrně nejasným situacím uvnitř této firmy, z nichž navenek jsou mediálně známy nějaké ty kontroverzní praktiky na Jablonecku a praktiky bývalého majoritního vlastníka, některým nelíbí, část proto, že někteří vyhráli za údajně podnákladové ceny, a ten zbytek proto, protože návrh smlouvy opět neumožňuje subdodávky, s nimiž někteří dopravci počítali. Osobně se domnívám, že ÚOHS jen potvrdí výsledek VŘ, ale uvidíme.

ICOM mi sem nesedí, stejně jako Arriva a podobní dopravci
Pro ICOM je to poměrně zásadní krok, kdy se ve větší míře konečně dostal do dalšího kraje, a to aniž by odkoupil jiného dopravce. Jsem zvědav, co bude v dalším VŘ, myslím, že se pomalu ale jistě rozšíří i na další části kraje.

Nějaké nápady jak to bude fungovat? Řidiči, změny v JŘ oproti dnešku, barvy busů? Možné spojení ICOMu a ČAD? Co nové busy které ČAD koupil?
Jak to bude fungovat, je plně v režii ICOMu. Změny nevím, na co se ptáš, JŘ byl součástí VŘ, ačkoliv drobné úpravy jsou samozřejmě možné v rámci celostátní změny JŘ. Barvy busů jsou taky jasně dané. Nové busy jsou riziko každého dopravce a možností, jak s nimi naložit, je plno.

Nádraží se samozřejmě využije i tak, ale ČAD už se z něho dlouho radovat nebude.
Tento citový výlev jsem poněkud nepochpil.

Co mám info já, tak ČAD chce autobusovou dopravu stejně zabalit. Akorát nevím, jestli je to info z agentury JPP, nebo realita[i][/i]
JPP, zabalit to nehodlá ze současných dopravců nikdo.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Co mám info já, tak ČAD chce autobusovou dopravu stejně zabalit. Akorát nevím, jestli je to info z agentury JPP, nebo realita. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Tak co? Pořád ČAD Blansko o nic moc nepříjde jak mi tu bylo řečeno před pár měsíci? No tohle je hukot teda. Sice už tam nebydlím, ale nemám z toho radost. Je to pro mě jakoby DPMB šel jezdit 50% linek do Ostravy třeba, nebo naopak. ICOM mi sem nesedí, stejně jako Arriva a podobní dopravci. https://zdopravy.cz/jihomoravsky-kraj-s ... vci-66644/

Nějaké nápady jak to bude fungovat? Řidiči, změny v JŘ oproti dnešku, barvy busů? Možné spojení ICOMu a ČAD? Co nové busy které ČAD koupil?

Tak hlavně že je v Blansku nový nádraží na který se čekalo roky a roky. Nádraží se samozřejmě využije i tak, ale ČAD už se z něho dlouho radovat nebude. Jojo, kde jsou ty časy jak jsem se jako malej vozim po Blansku Karosama a vlastně jsem s ČADem vyrůstal.

Jedna z největších změn od začátku IDS, a samozřejmě tam kde k tomu mám dost osobní vztah. Za 10 let ICOM asi vypadne, ale to už nebude nikdy ČAD jako byl dodnes.


Offline
51
28 lis 2019 15:38
Nějaké nové info k výběrovým řízením? Jak to bude s ČADem?


Offline
153
26 črc 2019 15:18
Ad Robert no jo to je taky pravda, když ho vyráběli bylo mi 34


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Provozovna (sídlo) v JM kraji není podmínkou VŘ, a ani to dost dobře nejde, je to jen administrativně jednodušší způsob vysubdodávkování/prodeje "souboru" linek. Prostě dopravce A vyhraje VŘ a je již předem dohodnut s dopravcem B, že "mu to předá", ať už subdodávkou, prodejem či jen formálním smluvním vztahem. Dopravce A tedy založí odnož v JM kraji, oficiálně jako provozovnu (hlášeno na ŽÚ), přes tu nachystá všechny formality, autobusy, řidiče, komanda, turnusy, zaměstnance, smlouvy apod., a pak tento celek vezme a "posune" dopravci B. Pokud by to dělal ne přes nově ztaloženou odnož, ale přímo přes sebe, bylo by to náročnější a také účetně poněkud komplikované. Zase nevymýšlejte kraviny.

UOHS má několik připomínek a podnětů, ale je snaha "vzít vše zpět". Mimo jiné je tam právě i něco k těm subdodávkám.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Navíc by to bylo diskriminační kritérium, mít provozovnu jen v Jmk, UOHS by to rozhodně sundal, pokud by takové kritérium rozhodlo jako jedno z mála o výběru vítězů.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
1) je to úplný nesmysl
2) dnes běžně v IDS JMK jezdí dopravci se sídlem v jiném kraji (BDS, Zdar...)

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Jakub S. píše:
To asi nebude ten pravý důvod. V čem se liší sazba (...) DPH v JMK od sazby jinde v ČR?


Nemůže to být třeba o tom, že část některých daní jde obci, kde máte provozovnu (minimálně daň z nemovitosti)? Jihomoravský kraj (v duchu hesla "bližší košile než kabát") zkrátka nechce, aby ty peníze získala nějaká obec (město) na Vysočině, ale přímo v Jihomoravském kraji.

Třeba je moje úvaha mimo, ale napadlo mě to skrz ty daně a provozovnu v kraji.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 131  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 14:44
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]