Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 79 z 719    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 719  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

420
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Mimochodem, část těch nevykoupených pozemků (např. parcela 1749/549) patří podle katastru Kohnovým dědicům. Když se stejný problém vyskytl na jaře na Osové u stavby šaliny do kampusu, tak to měli vykoupené během pár týdnů, jenomže to řešila zhotovitelská firma, která musel plnit termíny ve smlouvě - město to je v tomto zjevně mnohem laxnější.

Vyjádření "Rádi bychom to stihli, ale víte, jak to je." krásně ilustruje, že pro současné vedení města to zdaleka není priorita. Nebo si dovedete představit, že by něco podobného řekl třeba o stavbě "VMO Žabovřeská"?

Spíš než zamezením přístupu by se měli zabývat zajištěním provizorního přístupu (nějaká provizorní dřevěná lávka, sypaný chodník) - jako např. u nově vznikající zastávky Praha-Eden

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Cracatit píše:
V územním plánu je ten terminál několik let, kdo s tím nepočítal při nákupu bytů, tak je blbej, ale nepřekvapuje mě to, protože v dnešní době to nenapadne často ani vysokoškolsky studovaný a celkem příčetný lidi.

Obávám se, že s terminálem nepočítali nejen obyvatelé Leskavy, ale i Brno!
Na novou zastávku se lidé nedostanou, Brno nestíhá vybudovat přístup sarcastic


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Tak ono upřímně proč to tlačit na sílu mezi rodinnými domky a přes "sídliště" se všemi negativy, když to jde celkem lehce obejít "zadem" a připadá mi, že se tím utvoří takový víc logický místo. Celý to "sídliště" je tam strašně divně umístěný, příjezd mezi těmi satelitními domky. Takhle se to nějak "uzavře" a bude to působit mnohem logičtěji. Ale to každý může vidět jinak.


Offline
Uživatelský avatar

420
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Mimochodem ta ulice U Leskavy zas tak úzká není, když srovnám třeba s Černého. Akorát by to přineslo úbytek pololegálních parkovacích míst, proto se to některým nelíbí.
Je to smutné, aspoň že do Ostopovic to není tak daleko.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
487
07 úno 2006 10:26
Neúnosné je hlavně to, že v tomto státě dostane Skanska za úkol postavit novou železniční zastávku, kterou má zároveň hned zabednit, oplotit, chránit před vandalismem... protože jí budou vlaky několik let projíždět! Protože se k ní nestihne (nejméně ještě dva roky, reálně ...?) postavit přístupová cesta. A jako vždy za to nikdo nemůže. Nicméně i samotné pokračování stavby ze Střelic na Zastávku s jistotou nezačne dle plánu a těžko dnes říct kdy začne vůbec... A že spojka z Heršpic na Státní silnici zůstane ještě hodně dlouho jednokolejná, už ani nikoho neudivuje...


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Je smutné, jaký je u nás jakákoliv stavba problém. A přitom zrovna tato zastávka (ve vzdálené budoucnosti?) dopravně velmi pomůže. ](*,)


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Tou novou zástavbou by to bylo nespíš neúnosný. (Mimochodem ta zástavba je tam fakt příšerná). https://www.brno.cz/fileadmin/user_upload/sprava_mesta/magistrat_mesta_brna/OUPR/UPP/US_Prijezd_terminal_St_Liskovec/03_Situace__cilova_varianta_Ortofotomapa.pdf


Offline
148
30 říj 2019 16:42
jara255 píše:
Ohledně terminálu Lískovec, tamní obyvatelé Leskavy, musí skákat blahem s vidinou trolejbusového provozu po tamní úzké ulici. Zajímalo by mě, když si ty byty kupovali, zda s tím budoucím terminálem byli seznámeni. Nebýt toho blboně z Tetčic, tak to bylo už dávno hotové v roce 2014.


Myslel jsem že se vždycky mluvilo o úplně nové ulici k železniční stanici Starý Lískovec za zahrádka domů na ulici U Leskavy a přestupního terminálu


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
V územním plánu je ten terminál několik let, kdo s tím nepočítal při nákupu bytů, tak je blbej, ale nepřekvapuje mě to, protože v dnešní době to nenapadne často ani vysokoškolsky studovaný a celkem příčetný lidi.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Co se týče třetí koleje v Čebíně, tak ta tam byla, šturc směrem na Tišnov, ale pokud se nemýlím, tak nikdy nebyla tato kusá kolej spojena výhybkou do tratě.
Ohledně terminálu Lískovec, tamní obyvatelé Leskavy, musí skákat blahem s vidinou trolejbusového provozu po tamní úzké ulici. Zajímalo by mě, když si ty byty kupovali, zda s tím budoucím terminálem byli seznámeni. Nebýt toho blboně z Tetčic, tak to bylo už dávno hotové v roce 2014.


Offline
97
07 srp 2013 14:49
Citace:
Nejčastěji se nakupují nové autobusy, které dosluhují zhruba po deseti letech, nejdelší životnost mají naopak šaliny, které brázdí ulice někdy i tři dekády.
sarcastic


Offline
586
25 říj 2019 10:12
https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/brnany-ceka-zmena-znaceni-v-jizdnich-radech-soucasne-jsou-neprehledne-20201107.html


Offline
124
18 srp 2019 17:01
mvsetecka píše:
Však v Řečkovicích byla třetí také.

Díky, to jsem nevěděl.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Moje reakce směřovala na příspěvek o možnosti stavby kolejového trojúhelníku na Halasáku a přestavbě Čertovy rokle souběžně s výlukou Lesnické, což by znamenalo koordinovat Lesnickou se stavbou prodloužení TT ze Šč na Halasák.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
9
11 čer 2008 21:12
Honza P píše:
Stejné provedení stanice je i v Čebíně, ale tam bývala třetí kolej (u staniční budovy, nevím jestli manipulační nebo kusá)


Však v Řečkovicích byla třetí také.

https://www.brnak.net/index.php?id=re_txt


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Ondra K. to nemluví o koordinaci reko Lesnické a obnovy TT na Merhautově, ale o koordinaci Lesnické a II. etapy výstavby VMO na Žabovřeské.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Tak důvod pro koordinaci Merhautovy a Lesnické byl minimálně v tom, že kdyby se rozkopaly obě ulice zaráz, tak by nebylo kde otáčet dvě až tři linky.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Jakub S. píše:
PS: Bylo by pěkné, aby se zároveň s výlukou TT na Lesnické zvládla založit odbočka/trojúhelník na Halasově náměstí a rekonstrukce + rozšíření smyčky Čertova rokle na 3 koleje. Obávám se ale, že to je jen utopie :/.

V případě Lesnické se ještě celkem nedávno počítalo s tím, že rekonstrukce proběhne za jednokolejného provozu s úplnými výlukami pouze o letních prázdninách. Ke koordinaci se stavbou TT Merhautova - Lesná tak nebyl důvod. V době kdy se definitivně rozhodlo o úplné výluce jsou ty stavby dost pravděpodobně nezkoordinovatelné.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
124
18 srp 2019 17:01
pospi11 píše:
překvapivě styl Řečkovice :-k

Stejné provedení stanice je i v Čebíně, ale tam bývala třetí kolej (u staniční budovy, nevím jestli manipulační nebo kusá)


Offline
Uživatelský avatar

420
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Co napojení na MHD, ale i pro pěší - protože plánovaná lávka přes Leskavu měla být součástí terminálu, takže pokud nebude terminál, tak tam ani nebudou stavět vlaky. Údajně jsou tam nějaké problémy s tím, že silnice U Leskavy, na kterou se má terminál napojit, tak stále patří developerovi toho sídliště a ten háže městu klacky pod nohy, ale to je jenom JPP. Druhá věc je, že město ještě nevlastní všechny pozemky pod terminálem - přitom jeden z nich patří rodině Kohnů - když se podobná situace objevila u šaliny do kampusu, tak to bylo vyřešeno během pár dní, ale tady pořád nic. A do toho se ještě občas mluví o nové příjezdové cestě k terminálu východně od současné zástavby, ale to by bylo určitě ještě na dýl.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Jo táááág. Sem netušil že tím só řečky vyhlášený sarcastic pripitek

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

98
10 zář 2012 17:19
ráj Crossů
Ostrovní nástupiště na dvoukolejné trati.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
pospi11 píše:
Jak to vůbec vypadá s přestupním uzlem Brno-Starý Lískovec? Vlaková zastávka (mmj. překvapivě styl Řečkovice) už se rýsuje, propojení MHD však nikoliv :-k


Zkus to prosím napsat abych to pochopil i já, řidič co neumí jezdit a ničí šaliny... jde mi o tu část příspěvku "mmj. překvapivě styl Řečkovice" jakou to má spojitost s uzlem St. Lískovec? Díky.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

98
10 zář 2012 17:19
ráj Crossů
Jak to vůbec vypadá s přestupním uzlem Brno-Starý Lískovec? Vlaková zastávka (mmj. překvapivě styl Řečkovice) už se rýsuje, propojení MHD však nikoliv :-k


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Totální utopie, od schválení propojky mezi ŠČ a Čertovou roklí se o ničem nemluví, pochybuju, že je vůbec nějaká dokumentace vůbec na stole, natož schválené stavební povolení. Navíc se tam bude muset hrábnout do světel na křižovatce.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17959 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 719  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 11:59
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]