Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 17 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Tak to je taky zlo to optické čtení QR kódů, jako kdyby to nemohlo primárně fungovat přes NFC a čtení QR kódů by bylo jen pro zařízení bez NFC. Tak třeba za 50 let.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
1589
18 led 2009 10:06
To ovšem není chyba univerzálky, to je rukama (to že to neumí označit) a blbostí (to že si to nepřipraví předem). Říkám to jako někdo, kde jinak v kraji necestuje až na vzácné vyjímky. Takže mám letitou zkušenost ;-) To je jako kdbys řekl, že Poseidon je zlo, protože to na těch nových pokladnách lidem nejde načíst (opět rukama, testoval jsem to (to jsou ty vzácné výjimky) a dá se to naučit, je to asi 10 cm od čtečky (někde se to i píše, že to má být 10). Ovšem nevím, pokud na displej nebo na čtečku svítí slunko, jak se to chová.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Univerzálka je největší zlo, není nad to když to někdo začne u toho označovače počítat kolik políček, pak to ohne, pak mu to tam nejde, pak to utrhne a pak řidič mávne rukou po 5 minutách dolování, ať se na to vykašle. Vítejte v jednadvacátém století.

Edit: Nedej bože, když potřebuje takovej člověk označit univerzálky dvě, to můžete jít rovnou na další zastávku pěšky.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Jojo, není nad papírovou univerzálku, tam to stojí vždycky stejně a nikdy se vám nevybije :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
Ale stejně je to docela vychcané. Člověk si naťuká podle nabízené ceny a pak to strhne cenu jinou..


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
Aha, mám tam 7 Kč, to bude asi ono. Díky


Offline
157
08 črc 2017 23:44
Pokud ovšem má kredit pouze na cenu dle univerzálky (třeba že má 19,50 Kč na 2zónovou za 19,50 Kč), napíše mu to, že má nedostatečný kredit, protože to vyžaduje mít kredit na klasickou cenu jízdenky (tedy 20 Kč), přestože to pak koupí za tu zlevněnou. Jde to ale obejít přes koupi „Rychlé jízdenky“.

_________________________________
MHD Znojmo: http://mhdznojmo.wz.cz/


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Ives: Pokud seš přihlášen a máš dostatečný kredit, tak nakupuješ za ceny univerzálky. Pokud nakupuješ bez kreditů či bez přihlášení a platíš kartou, platíš běžné ceny zdle ceníku.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Nedošel ti kredit?


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
Čus, Poseidon už nemá ceny jízdenek jako univerzálka? Cenu to ukazuje tu sníženou, ale po objednání se navýší na tu plnou


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Jak je to vlastně s kontrolou elektronické šalinkarty v případě jízdy a-57 či a-75 do Brna? Je tam při vstupu čtečka podobně jako u regionálek s označením linkovým nad 100? Nebo stále se jede režimem ukážu kartu (vím, že nedávno průvodčí ve vlaku viděla mou kartu a nechala mne bejt) nebo QR kód a prostě magie?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Apple pay byl přesně důvod, proč jsem se k Můj vlak po delší době vrátil, nemusím nic vypisovat, žádné kartičky, kartu nahraju do mobilu, Můj vlak potvrdím, že ji chci používat, že souhlasím se všema podmínkama a vyřízené. Jinak, pokud potřebuju kombinaci lístků předplacených a doplňkových, tak to jsem nikdy nezkoušel, já kupuju jednorázové jízdy. Nicméně, pokud je to problém a uživatel má stovku a sto jedničku na šalinkartě, tak by to mělo jít rozdělit, koupit si v Můj vlak jenom ty zóny, které aktuálně nemám a pak v zóně 100/101 si cvaknout šalinkartu (přes průvodčího, nevím, jak to doplnit). Takže se omlouvám, asi jsem neodpověděl na to, v čem je původní problém. :smile:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Cracatit píše:
měl by umět i Google Pay

Skutečnost je taková, že zatím v androidí aplikaci možnost platby pomocí Google Pay není. Pouze mi zmizela možnost využití masterpassu. Při tom Apple Pay je možné využít už od začátku tohoto roku.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Cracatit: V tom problém není, prodává skutečně dle ceníku IDS. Můj vlak ale umí prodat jen jízdenku z A do B, neumí kombinaci jízdného, tedy např. prodat vnější zóny, pokud mám předplatné pro 100+101.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Bohužel zpětně nezjistím, za čí tarif jsem jel, takže nemůžu vyvrátit, že apka prodává podle drážního ceníku a ne podle Jmk.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Osobně používám Můj vlak a nevím nic o tom, že by neuměl tarif Ids-Jmk. Naposledy jsem jel z Brna do Zastávky, jak už jsem říkal, tj. vnitrokrajskou cestu za pár korun. Mně se Poseidon dost blbě ovládá, protože není vůbec optimalizovaný pro čtečky obrazovky a vůbec je tak prasácky naprogramovaný.
Můj vlak umí Apple Pay, měl by umět i Google Pay, dřív uměl Master Pass, ale ten byl zrušený ze strany Master Card, takže teď by aplikace měla umět jen první dvě platební metody vedle klasické karty a ČD kreditu.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
Fantomas píše:
Ten Můj vlak od ČD umí pracovat i s IDS tarifem? Když mám šalinkartu na 100+101, abych za tyto zóny neplatil znova?

Neumí a Kordis to bohužel odmítání řešit. :-?


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Právěže jezdím jednou za uherský rok. Proto jsem ani nevěděl, jaká je aktuální situace po těch všech změnách. Zapomněl jsem, že se vlastně vyčleňovaly vagóny se zeleným pruhem pro nákup IDS jízdenek. Každopádně cestu zpátky jsem nakonec ani vlakem nejel a cestou tam bylo zdaleka nejjednodušší si koupit doplatek v šalině, otázka 10 sekund a jednoho pípnutí karty. Když jsme u aplikací, spíš jsem zvažoval Poseidon (ale tam nemám nahrané nic v peněžence, tak leda platit kartou a nevím, jestli to umí přes Google Pay, abych nemusel opisovat číslo). Ten Můj vlak od ČD umí pracovat i s IDS tarifem? Když mám šalinkartu na 100+101, abych za tyto zóny neplatil znova?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jestli Fantomas jezdí vlakem pravidelně, není lepší mít můj vlak a třeba před nástupem se připojit ještě na nádraží a koupit si lístek rovnou, příp. ještě doma? Člověk si ušetří práci s automatem, hledání pokladen atd. Aktivně používám a urychlí mi to odbavení, naposledy tenhle týden, když jsem jel náhradkou od Tesca do Zastávky. Nemusím s sebou nosit kartičky, mám je nahrané v Apple Walletu (případně v Google pay).

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Díky. Vyzkouším.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Mělo by to jít bez problémů u průvodčího. Označovače zůstaly původní.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Rychlý dotaz - dá se doplatková jízdenka za 16,- koupit bezkontaktně už i ve vlacích? A pokud ano, tak jak, u průvodčího nebo se měnily i označovače na nádražích? Směrem z Brna si ji koupím už v šalině, ale nevím jak v opačném směru.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Rem: do zelena ne, ale barva tisku je jiná už pár dnů. Vypadá to na černou nebo tmavě šedou, dříve to bylo tmavě modré (někdy světlé dle barvy v tiskárně v automatu)


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Pípni, i když nechceš a jeď- https://www.idnes.cz/brno/zpravy/nechte ... pravy_krut


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Napíšu to sem, protože lepší téma jsem nenašel. Nevšiml si někdo změny designu jízdenek z automatů? Dnes se mi do rukou jedna dostala a podklad má jakoby zelený. Jen nevím zda je to vyblednutím, nebo změnou podkladové barvy automatových jízdenek.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:16
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]