Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2385 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 96  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 28 říj 2020 11:41 

Od: 15 zář 2005 13:43
Čus, Poseidon už nemá ceny jízdenek jako univerzálka? Cenu to ukazuje tu sníženou, ale po objednání se navýší na tu plnou

PříspěvekNapsal: 23 říj 2020 16:00 

Od: 05 úno 2007 18:12
Jak je to vlastně s kontrolou elektronické šalinkarty v případě jízdy a-57 či a-75 do Brna? Je tam při vstupu čtečka podobně jako u regionálek s označením linkovým nad 100? Nebo stále se jede režimem ukážu kartu (vím, že nedávno průvodčí ve vlaku viděla mou kartu a nechala mne bejt) nebo QR kód a prostě magie?

Můj nový web o severním okolí Brna

PříspěvekNapsal: 22 zář 2020 19:36 

Od: 23 říj 2012 11:06
Apple pay byl přesně důvod, proč jsem se k Můj vlak po delší době vrátil, nemusím nic vypisovat, žádné kartičky, kartu nahraju do mobilu, Můj vlak potvrdím, že ji chci používat, že souhlasím se všema podmínkama a vyřízené. Jinak, pokud potřebuju kombinaci lístků předplacených a doplňkových, tak to jsem nikdy nezkoušel, já kupuju jednorázové jízdy. Nicméně, pokud je to problém a uživatel má stovku a sto jedničku na šalinkartě, tak by to mělo jít rozdělit, koupit si v Můj vlak jenom ty zóny, které aktuálně nemám a pak v zóně 100/101 si cvaknout šalinkartu (přes průvodčího, nevím, jak to doplnit). Takže se omlouvám, asi jsem neodpověděl na to, v čem je původní problém. :smile:

PříspěvekNapsal: 22 zář 2020 14:39 

Od: 16 bře 2013 21:03
Cracatit píše:
měl by umět i Google Pay

Skutečnost je taková, že zatím v androidí aplikaci možnost platby pomocí Google Pay není. Pouze mi zmizela možnost využití masterpassu. Při tom Apple Pay je možné využít už od začátku tohoto roku.

PříspěvekNapsal: 22 zář 2020 14:31 

Od: 22 pro 2008 22:51
Cracatit: V tom problém není, prodává skutečně dle ceníku IDS. Můj vlak ale umí prodat jen jízdenku z A do B, neumí kombinaci jízdného, tedy např. prodat vnější zóny, pokud mám předplatné pro 100+101.

PříspěvekNapsal: 22 zář 2020 14:29 

Bohužel zpětně nezjistím, za čí tarif jsem jel, takže nemůžu vyvrátit, že apka prodává podle drážního ceníku a ne podle Jmk.

PříspěvekNapsal: 22 zář 2020 14:24 

Osobně používám Můj vlak a nevím nic o tom, že by neuměl tarif Ids-Jmk. Naposledy jsem jel z Brna do Zastávky, jak už jsem říkal, tj. vnitrokrajskou cestu za pár korun. Mně se Poseidon dost blbě ovládá, protože není vůbec optimalizovaný pro čtečky obrazovky a vůbec je tak prasácky naprogramovaný.
Můj vlak umí Apple Pay, měl by umět i Google Pay, dřív uměl Master Pass, ale ten byl zrušený ze strany Master Card, takže teď by aplikace měla umět jen první dvě platební metody vedle klasické karty a ČD kreditu.

PříspěvekNapsal: 21 zář 2020 09:52 

Od: 12 črc 2008 21:51
Fantomas píše:
Ten Můj vlak od ČD umí pracovat i s IDS tarifem? Když mám šalinkartu na 100+101, abych za tyto zóny neplatil znova?

Neumí a Kordis to bohužel odmítání řešit. :-?

PříspěvekNapsal: 20 zář 2020 22:25 

Od: 17 črc 2010 21:41
Právěže jezdím jednou za uherský rok. Proto jsem ani nevěděl, jaká je aktuální situace po těch všech změnách. Zapomněl jsem, že se vlastně vyčleňovaly vagóny se zeleným pruhem pro nákup IDS jízdenek. Každopádně cestu zpátky jsem nakonec ani vlakem nejel a cestou tam bylo zdaleka nejjednodušší si koupit doplatek v šalině, otázka 10 sekund a jednoho pípnutí karty. Když jsme u aplikací, spíš jsem zvažoval Poseidon (ale tam nemám nahrané nic v peněžence, tak leda platit kartou a nevím, jestli to umí přes Google Pay, abych nemusel opisovat číslo). Ten Můj vlak od ČD umí pracovat i s IDS tarifem? Když mám šalinkartu na 100+101, abych za tyto zóny neplatil znova?

PříspěvekNapsal: 20 zář 2020 17:23 

Jestli Fantomas jezdí vlakem pravidelně, není lepší mít můj vlak a třeba před nástupem se připojit ještě na nádraží a koupit si lístek rovnou, příp. ještě doma? Člověk si ušetří práci s automatem, hledání pokladen atd. Aktivně používám a urychlí mi to odbavení, naposledy tenhle týden, když jsem jel náhradkou od Tesca do Zastávky. Nemusím s sebou nosit kartičky, mám je nahrané v Apple Walletu (případně v Google pay).

PříspěvekNapsal: 19 zář 2020 11:59 

Díky. Vyzkouším.

PříspěvekNapsal: 18 zář 2020 23:32 

Od: 27 úno 2010 07:40
Mělo by to jít bez problémů u průvodčího. Označovače zůstaly původní.

PříspěvekNapsal: 18 zář 2020 22:49 

Rychlý dotaz - dá se doplatková jízdenka za 16,- koupit bezkontaktně už i ve vlacích? A pokud ano, tak jak, u průvodčího nebo se měnily i označovače na nádražích? Směrem z Brna si ji koupím už v šalině, ale nevím jak v opačném směru.

PříspěvekNapsal: 09 črc 2020 20:25 

Od: 27 pro 2011 22:32
Rem: do zelena ne, ale barva tisku je jiná už pár dnů. Vypadá to na černou nebo tmavě šedou, dříve to bylo tmavě modré (někdy světlé dle barvy v tiskárně v automatu)

PříspěvekNapsal: 09 črc 2020 11:24 
Prznitel češšššššštiny
Prznitel češšššššštiny

Od: 07 dub 2006 09:03
Pípni, i když nechceš a jeď- https://www.idnes.cz/brno/zpravy/nechte ... pravy_krut

PříspěvekNapsal: 07 črc 2020 23:51 

Od: 19 dub 2009 12:06
Napíšu to sem, protože lepší téma jsem nenašel. Nevšiml si někdo změny designu jízdenek z automatů? Dnes se mi do rukou jedna dostala a podklad má jakoby zelený. Jen nevím zda je to vyblednutím, nebo změnou podkladové barvy automatových jízdenek.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2020 17:55 

Od: 31 led 2011 13:46
Slovák platit musí (předpokládám protože kolej) a slevu nedostal.
Ukrajinec platit musí a slevu dostal.
Není to diskriminace Slováků, když jsou oba v obdobné situaci?

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2020 14:37 

Od: 12 zář 2014 23:38
Jeden už je na to starej a druhej je na doktorským, takže taky vlastně starej :)

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2020 13:55 

Od: 25 říj 2019 10:12
Tak Slovák nemusí mít žádný doklad na to, že tu pobývá díky EU. Rus a Ukrajinec to musí mít nějak úředně povolený. Akorát nechápu, proč by Ukrajinec a Slovák žádali o slevu na plnou šalinkartu, když jsou podle všeho studenti a mají nárok na studentskou šalinkartu...

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2020 12:16 

Od: 12 zář 2014 23:38
Protože se mezi nimi pohybuju, popíšu zkušenost (nevím, jestli je to tak v pravidlech, ale každopádně takovýhle byl výsledek).
— cizinec Rus s trvalým pobytem: popelnice platit musí, slevu na šalinkartu dostal
— cizinec Ukrajinec na obnovované studijní vízum bez trvalého pobytu: popelnice platit musí, slevu na šalinkartu dostal
— cizinec Slovák bez jakýchkoliv oficiálních vztahů k Brnu: poplenice platit musí (napráskala ho univerzita na žádost MMB, ačkoliv pobyt má jinde), slevu na šalinkartu nedostal

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2020 11:25 

Od: 25 říj 2019 10:12
Řekl bych spíš, že cizinci bez trvalého pobytu zaplatit musí (pokud jsou zde déle jak 3 měsíce)... https://www.brno.cz/?id=4463562 Tady je jasně definovaný, kdo je poplatník. Osobně pochybuju o tom, že by šlo dobrovolně zaplatit.

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2020 11:06 

Od: 10 čer 2004 11:19
Jde.. I cizinci, kteri tady bydli a nemaji trvaly, tak muzou zaplatit.

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2020 09:01 

Od: 15 srp 2012 14:28
Jak požádat o dotaci na roční šalinkartu?
Všichni, co v Brně platí za odpad (občané i majitelé zdejších nemovitostí) mají možnost požádat si o příspěvek na elektronickou roční základní nepřenosnou šalinkartu pro zóny 100+101. Příspěvek je výši 1 425 korun.
O příspěvek může požádat každý, kdo je poplatníkem místního poplatku za komunální odpad v Brně, není od jeho placení plně osvobozen a nemá k datu podání žádosti ani k datu rozhodnutí o přidělení příspěvku dluh na poplatku za komunální odpad.

Poplatek za odpad se platí v místě trvalého pobytu, ale mám za to, že je možné je platit i v místě bydliště, resp. místa, kde člověk žije. Tohle by konkrétně měli upřesňovat vyhlášky konkrétních obcí, kde jsou podmínky osvobození od poplatku.

Takže by to chtělo zjistit, jestli lze platit odpad v Brně i bez toho, aniž by tady člověk měl trvalý pobyt, nebo vlastnil nemovitost.

PříspěvekNapsal: 17 kvě 2020 19:57 

Od: 29 srp 2009 19:30
To bude jen urbanstory...

PříspěvekNapsal: 17 kvě 2020 18:55 

Od: 31 led 2011 13:46
Může získat slevu na roční šalinkartu i člověk, který není z Brna ani tady neplatí odpad? Slyšel jsem (agentura JPP) že prý může dobrovolně zaplatit za popelnice a pak tu slevu dostane. Připadá mi to jako blbost, jednak si neumím představit, jak by se úřad dokázal vypořádat s takovou platbou, druhak mi to nevychází ekonomicky z pohledu města.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2385 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 96  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata