Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 35 z 797    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 797  Další
Autor Zpráva
Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Že by TT od Pionýrské po minimálně Semilasso, ale spíš až k VM potřebovala generálku, o tom žádná. Ale na brzkou shodu o podobě Štefánikovy to rozhodně nevypadá. Než se konšelé dohodnou, jestli cyklopruhy jo, nebo ne a jak parkování, tak by se štreka mohla taky dostat na současný staff Lesnické. Na druhou stranu mám pocit, že se flikuje tak nějak průběžně, proto se ptám, co a kde se má vlastně udržovat.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2490
28 lis 2007 23:00
Brno
Ono by to bylo lepší bez údržby? :-k

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

2770
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Rem píše:
Bude se udržovat tramvajová trať :-$


udržovat v chátrání


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Bude se udržovat tramvajová trať, pane goldprste :-$

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Co se bude příští víknd (10. 10.) dít na Štefánikově či Palackého, na webu DPmB je avizovaná výluka.


Offline
Uživatelský avatar

3087
29 srp 2009 19:30
Ne, veřejný přístup je pouze z ulice Raisovy. Ze Zobkovy ulice je pouze zásobování/zadní vjezd.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
63
04 dub 2019 16:25
Blekfild (/ Пряшів)
Je prístup k špitálu od Zubkové ul.? Ak áno, dáva to vážny podnet k zrušeniu Raisove.

Janatak: napr. Vaňkovo a Žluťák nejdú porovnávať preto, lebo sú významným zdrojom a cieľom ciest, kdežto tieto v NL sú "čisto" nácestné a zrušením jednej z nich by sa ušetril čas mnohým, ktorí cestujú z a na KV a NB.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Robert píše:
Nahoře mezi Raisovou a Zoubkovou je Doléčovací a rehabilitační oddělení FN USA Brno. Původně tam byla plicní nemocnice, jestli se nepletu.


Má pravdu, předsedo


Offline
7130
27 úno 2010 07:40
Nahoře mezi Raisovou a Zoubkovou je Doléčovací a rehabilitační oddělení FN USA Brno. Původně tam byla plicní nemocnice, jestli se nepletu.


Offline
2673
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jaká nemocnice? Na Raisové je nějaký špitál? Nechápu.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2539
13 črc 2009 13:42
Já jsem taky dřív navrhoval zrušení jedné z těch dvou zastávek (konkrétně Kluchovy), ale nakonec jsem to přehodnotil. Obě zastávky jsou potřeba. Kluchova kvůli domům v horní části ulice a na Oldřišky Keithové, jejichž obyvatelé to mají už i tak dost daleko na zastávku, Raisova zase kvůli nemocnici.


Offline
2673
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Vaňkovo náměstí je úplně jiný případ.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
ad Kluchova/Raisova

nabízelo by se zrušit Raisovu dc (Čtvrtě jsou kousek nahoru a na Kluchovu s kopce) a Kluchovu zc (z Raisovy dolů je to s kopce). Fakt je, že zastávek je tam víc, než je zdrávo.

Druhý zmíněný příklad Vaňkovo nám/Žlutý kopec je extrémní; mezi stanicemi Kampelíkova a Vaňkovo nám. je 540 metrů, na Žlutý kopec pak 130 metrů.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
588
25 říj 2019 10:12
mnadenicek píše:
Já bych jednu z těch zastávek určitě zrušil. S uvážením hustoty zástavby mně přijde, že jich je tam moc, z Kluchovy a Raisovy bych udělal jednu v ěnjaké kompromisní, strategicky vyhovující poloze.


Kde ta kompromisní strategická poloha je? Logicky by se nabízelo někde mezi, ale ty zastávky jsou od sebe 100 metrů ve kterých je akorát zatáčka a křižovatka s ulicí Prostřední, tam se ti zastávka těžko někam vejde a tím spíš podle normy. Mít 2 různé zastávky 100 metrů od sebe je prostě nesmysl, tím spíš v tomto konkrétním místě. Nehledě na to, že je spousta zastávek, kde jsou jednotlivá "nástupiště" pro každý směr od sebe minimálně stejně daleko nebo ještě dále než Kluchova a Raisova. A to v podstatně důležitějších místech. Jenom na lince 25/26 je to třeba Pionýrská nebo Prušánecká, kde těch 100 metrů mezi jednotlivými směry naměříme. A nikoho nenapadne, aby na Pionýrské trolejbus zastavoval kromě stávajících zastávek "za křižovatkou" ještě "před křižovatkou". Samozřejmě kdyby tam ta zastávka byla, tak si každý vybere tak, aby ušetřil přecházení Štefánikovy/Lidické, ale to přece není argument pro jejich zavedení. Stejně tak není argument pro Raisovu/Kluchovu mít je 100 metrů od sebe to, že oboje lidi využijí. Kdyby tam byla pouze jedna, tak ji taky lidi využijí a nikomu se nic nestane, že ujde o pár desítek metrů víc.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Určitě nerušit. Co tak na 25/26 jezdím, využívány jsou obě dvojice zastávek v obou směrech. Ano, jsou blízko sebe, ale poptávka po obou je. Blízko sebe je Vaňkovo náměstí /Žlutý kopec, nebo Bzenecká/Pálavák. Co s něma, taky zrušit?

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
431
24 lis 2017 11:40
Já bych jednu z těch zastávek určitě zrušil. S uvážením hustoty zástavby mně přijde, že jich je tam moc, z Kluchovy a Raisovy bych udělal jednu v ěnjaké kompromisní, strategicky vyhovující poloze.


Offline
Uživatelský avatar

2539
13 črc 2009 13:42
Kdysi dávno ta zastávka byla před domem č. o. 94. Z nějakého důvodu ji pak ale přesunuli před park. Asi se nelíbila obyvatelům domu č. o. 92, kterým blokovala vjezd.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Emperror - stačilo by tu zastávku posunout hned za přechod (ve směru ke Čtvrtím). Pokud by teda nikdo z přilehlých čp. nenadával na zastavování vozidel hned pod okny - u 31Tr téměř bez výjímek se zvukovými efekty od pískajících brzd.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

573
04 bře 2006 12:01
Starý Lískovec
Dnes jsem zjistil, že zastávka Raisova ve směru z města je posunuta více směrem ke Čtvrtím, bylo by dobré kdyby to tak zůstalo definitivně, protože budovaná zastávka Kluchova by jinak byla v tomto směru moc blízko. Zastávka Raisova v této poloze už kdysi fungovala. Rozhodně nejsem příznivcem snah o zrušení jedné z těchto zastávek. Kluchova má strategickou polohu v dolíku a bez Raisovy by bylo na Čtvrtě moc daleko.

_________________________________
Vědění je moc, moc je svoboda.


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Tip na foto... Na 00425 aktuálně sólo 1627.


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Tak třeba se do té doby aspoň ukáže, jak velký problém je nebo není jeho absence.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
26
20 úno 2018 11:44
Zábradlí bude, cca od půlky září.


Offline
1461
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Já bych důvod neexistence zabradlí viděl v problému, kdy při rozjezdech zdechne autobus. Zpravidla ten první v řadě.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Přemýšlel jsem dneska nad tím stejným, zatím se lidi nehrnou do přebíhání kolejí uprostřed, což do budoucna může být poměrně nebezpečné. Nicméně v novém asfaltovém povrchu jsou uprostřed místa, která dávají tušit, že by se to mohlo osadit zábradlím, no nejsou po celé délce nástupiště.

Na druhou stranu mi ten prostor bez toho zábradlí přijde víc user-friendly, "vzdušnější" - vizuálně o bariéru méně.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Třeba to někomu připadalo rozumný, to obíhání do kola ikdyž nic nejde bylo na palicu...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19907 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 797  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 25 dub 2024 17:53
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]