Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 83 z 719    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 719  Další
Autor Zpráva
Offline
7090
27 úno 2010 07:40
M: Ty si zase pleteš čísla popisná s čísly orientačními. :-)


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Čísla popisná určitě nejsou od centra a už vůbec se u nich neřeší, na které straně bude sudé číslo a na které liché. Jsou přidělována tak nějak random. A pokud máš na mysli čísla orientační, tak proč třeba Husova je číslovaná zrovna od nádraží, a ne od České? Aha! Tady je podle tebe logika jaká?

Jak už tu bylo řečeno, turista jdoucí podchodem od vlaku rozhodně nepřemýšlí nad tím, kde je centrum a že jsou koleje číslovány zrovna ve směru od centra. Naopak logicky očekává, že první kolej ve směru jeho chůze, tedy od nádražní haly bude značena jako první, druhá jako druhá apod.


Naposledy upravil xxx dne 24 zář 2020 19:18, celkově upraveno 1

Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Pletete si číslování kolejí na vlakovém nádraží, kde je postup, nebo měl by být tak, jak píše Tin, kde jde samozřejmě o železniční koleje, ne o nástupiště, ale tramvajová zastávka neni vlakové nádraží, jen se čistě náhodou jmenuje hlavní nádraží, ale s nádražím to nemá vůbec nic společného a už vůbec ne s budovou vlakového nádraží a toto pravidlo zde pro koleje tramvají neplatí.
Proč se očíslovaly koleje směrem od centra? Proč se čísla popisná domů číslují od centra? Proč čísla popisná směrem od centra jsou vždy lichá nalevo a sudá napravo? Je to kvůli oriebntaci a aby se každej mohl hned orientovat kde je centrum a kde je pryč z města, platí to někdy od roku 18XX nevím přesně. Jednodušeji řečeno, jsou na to normy a pravidla, proto to tak je. Ale toto nám říkali už na základce.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Taky se řadím k těm, kterým by přišlo daleko přirozenější číslování od nádražní budovy a taky si to nikdy nemůžu zapamatovat.

Tin píše:
A hlavně jakékoliv číslování odvozené od něčeho na povrchu nemá žádný význam pro člověka co přichází podchodem a moc se neorientuje.

Tohle jsem chtěl taky poznamenat, neznalý člověk, který přišel podchodem absolutně nebude tušit kde je, kterým směrem je nádražní budova nebo centrum a vlastně ani kolik se na povrchu nachází kolejí, asi logicky bude očekávat 2, protože nevím, jestli někde jinde v ČR existuje taková šalinová čtyřkolejka.

A jinak kdo teda nebude vědět, odkud mu to jede, tak se může postavit doprostřed mezi ty panely a měl by v pohodě vidět na oba (ale viděl jsem to zatím jen na fotkách, tak možná kecám). Edit: Pravda, ony jsou tam vlastně tři, na všechny zároveň asi uvidí jen bystrozrací. I když pokud vím aspoň směr, tak se stačí dívat na dvě.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Mně to přijde úplně postavený na hlavu, že je to číslovaný naopak.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Koleje se pochopitelně číslují buď od nádražní budovy, nebo hlavní průjezdná dvojice 1,2 a od nich na jednu stranu postupně sudé, na druhou liché. :-D A hlavně jakékoliv číslování odvozené od něčeho na povrchu nemá žádný význam pro člověka co přichází podchodem a moc se neorientuje.

Větší problém vidím v tom, když chybí čas odjezdu ** a jediné číslo, co tam je, je číslo koleje. Člověka to splete, hlavně když spěchá a nezkoumá záhlaví tabulek.

Řekl bych, že šipky bohatě stačí a číslo koleje by tam vůbec být nemělo.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
428
24 lis 2017 11:40
Já vím dávno, že je to číslované, ale vždycky si to pletu odkuď:)

Né, vážně. Souhlasím, že oboje má pro a proti. Dokážu si představit i jednu velkou tabuli nad prostředním výstupem, kde směřování bude intuitivně šipkami (vzhúru, vlevo, vpravo a zpět - k trolejbusům) a případně doplněna o malý dvouřádkový ELP hned pod schody pro před deštěm se schovávající, kdy by jen blikalo, co zrovna jede.
Čísla nemusí být navíc jen nahoře na označnících, pokuď by se ta tabule odkazovala i číslem koleje, není problém umístit nějaké velké přehledné cedule s číslem a šipkou ke schodům, graficky navazující na provedení grafiky tabule.
Nebo 2 tabule menší mezi výstupy - v nižší poloze a s trochu koplikovanějším šipkováním.

Ale i takto je to pěkný, myslím, že je to víceméně dobrý počin, na Brněnské poměry určitě. Asociací jsem si teď vzpomněl na mnohem horší místa, takový přestup v Kunštátě na náměstí, to je něco.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Všichni ví tak maximálně odkud co jede, ale určitě ne, jaké má která kolej číslo. A nevím proč by zrovna číslování od centra mělo být jasné a klasické..


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
M: nemyslím si, že to ví všichni. Já to vím ze stejného důvodu, jako jsem tu na fóru. Jinak by mně to asi bylo celkem jedno.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Honza P píše:
Taky by to mohlo být číslované od nádražní budovy, což člověk neznalý nemusí vědět...

Samozřejmě. Pokud půjdu z centra, přijde mi logické číslování od centra, pokud vylezu z budovy nádraží, tak zase takto. A pokud půjdu podchodem, tak mě poloha nádražní budovy ani centra nezajímá.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Na označníku ti to je k ničemu, když jdeš z podchodu. Stejně tak by ti kamarád z Prahy na tvou otázku v podchodu možná správně neodpověděl. A není to k ničemu ani tomu, kdo jde po povrchu, třeba z centra, protože se stejně podívá na tabuli, odkud mu to jede, pokud to neví. Rozhodně se nepůjde podívat na číslo koleje na sloupku.
Tak jestli to lidé vědí, klobouk dolů, já jsem to zatím k životu nepotřeboval, a to se po Brně pohybuju už přes 22 let.


Offline
124
18 srp 2019 17:01
M píše:
Robert:
je to tak už od doby co se ta čtyřkolejka postavila. Vědí to všichni, vědí to i důchodci i moje osmdesátiletá babička to ví. Číslování je od centra ven, prostě klasika.
1. kolej jak jede 1 směr Bystrc
2. kolej jak jede 1 směr Řečkovice
3. kolej jak jede 8 směr Bohunice
4. kolej jak jede 8 směr Líšeň
prostě od centra 1234 upně jednoduché. Když jsem se optal kamoše z Prahy která kolej by podle něj byla první, druhá atd tak se podíval a řekl to naprosto přesně, protože to dává smysl každému ...
A pro ty co to nechápou je to tam i napsané, na každém označníku, takže to opravdu nepoplete ani dežo z Bombaje když přijede.
sarcastic sarcastic sarcastic


Taky by to mohlo být číslované od nádražní budovy, což člověk neznalý nemusí vědět...


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Robert:
je to tak už od doby co se ta čtyřkolejka postavila. Vědí to všichni, vědí to i důchodci i moje osmdesátiletá babička to ví. Číslování je od centra ven, prostě klasika.
1. kolej jak jede 1 směr Bystrc
2. kolej jak jede 1 směr Řečkovice
3. kolej jak jede 8 směr Bohunice
4. kolej jak jede 8 směr Líšeň
prostě od centra 1234 upně jednoduché. Když jsem se optal kamoše z Prahy která kolej by podle něj byla první, druhá atd tak se podíval a řekl to naprosto přesně, protože to dává smysl každému ...
A pro ty co to nechápou je to tam i napsané, na každém označníku, takže to opravdu nepoplete ani dežo z Bombaje když přijede.
sarcastic sarcastic sarcastic


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Celej ten problém má dvě roviny...

Znalého člověka (Brňáka, pravidelného cestujícího) zajímá "za jak dlouho to jede" a ví odkud to jede, takže mu to vyhovuje takto, protože ví, jestli má smysl hnát se do schodů nebo počkat v podchodu, třeba za nepřízně počasí.
Neznalého člověka (cizince, občasného cestujícího) zajímá hlavně "odkud to jede", protože ví třeba to, že má jet dvojkou, je mu jedno jestli jede za 2 nebo 5 minut. Potřebuje najít dvojku, to mu ke spokojenosti stačí. Tomu by to víc vyhovovalo všechno v jednom na jedné tabuli.

Ani jedno není správně nebo špatně, obojí má výhody, obojí má nevýhody.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Tak snad vlak je něco jiného než tramvajová linka s pevně danými nástupišti.
A u schodů ty tabule jsou, pokud vím.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Robert píše:
Můžeš mi říct jediný důvod, proč by si běžný cestující měl pamatovat čísla kolejí na nádraží? K čemu mu to v praxi je?

Takže by na roli měli být tabule až v podchodu a u schodů ke každému nástupišti jedna (aby si to náhodou někdo nepopletl a nenastoupil vo vlaku na druhé koleji téže hrany)?


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Jak se znám, tak bych viděl třeba "8 Starý Lískovec", a automaticky bych šel na 3. kolej, i kdyby to výjimečně jelo z 1. koleje nebo od Padowtze. Myslím, že takto je to přehlednější.

Kdyby měly být všechny koleje na 1 obrazovce, tak bych se přikláněl k rozdělelní obrazovky podle kolejí na sloupce (případně čtvrtiny obrazovky), například takto (nutno zobrazit na velkém monitoru, aby to rozdělení bylo vidět)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Můžeš mi říct jediný důvod, proč by si běžný cestující měl pamatovat čísla kolejí na nádraží? K čemu mu to v praxi je?


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
No jo dnešní doba, lidi už ani nepoznaji první, druhou, třetí a čtvrtou kolej, to je šíleně těžké sarcastic Absurdistán? Stále k němu kráčíme. Další etapa bude osobní asistent, co tam cestujícího přivede za ručičku a ukáže mu, že zde jede jeho spoj a ještě ho usadí do vozu, aby to cestující nepopletl. sarcastic sarcastic


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Zase takto lidi nemusejí pátrat po tom, co která kolej znamená. Já třeba z hlavy číslování kolejí nevím, takže když bude u vstupu na každé nástupiště jedna cedule, je to pro mě jednodušší.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
A proč to je rozdělené po kolejích? Společný ukazatel s uvedením koleje, ze které spoj odjíždí, by byl přehlednější.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Což by mohlo proběhnout jako součást revitalizace celého podchodu.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Tak a teď ještě k vstupu pod peróny od Tesca...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Za mě palec nahoru. Zvláště při výlukách.


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Nové tabule u Hlavního nádraží. Cestující v Brně si najdou spoj už v podchodu
https://brnensky.denik.cz/zpravy_region ... u-202.html


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17959 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 719  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 08:43
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]