Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 105 z 379    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 379  Další
Autor Zpráva
Offline
65
27 zář 2014 23:24
https://seznam-autobusu.cz/vuz/76672 - GUMDROP
https://seznam-autobusu.cz/vuz/77050 - GUMDROP


Offline
Uživatelský avatar

188
04 pro 2012 23:23
Karlovy Vary
https://seznam-autobusu.cz/vuz/58824

Wi-Fi zrušena od února 2020...

_________________________________
"Sorry jako." - Andrej Babiš, 2017
"Pražané jsou zpovykaní s dopravou." - Adriana Krnáčová, 2018


Offline
Uživatelský avatar

472
31 črc 2015 19:56
Kladno
Praha-Holešovice, Strossmayerovo náměstí
https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/267796

Praha-Strašnice, ulice Průběžná
https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/267791


Offline
Uživatelský avatar

472
31 črc 2015 19:56
Kladno
Praha-Troja, ulice Trojská, zastávka Nad Trojou
https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka ... 8980#photo


Offline
415
20 bře 2013 21:06
K Jihlavě mluvit nemohu, každopádně z mně nejbližšího PIDu:
prodeje vozů u ARA, Stenbusu a dalších určitě neznamenají jejich automatické odstavení z provozu, pozor na to, konkrétně 1993 nadále jezdí (hlavně o víkendech), naopak u vozu a 1197 už se o trvalém odstavení hovořit dá, protože pro něj nebyla a není práce. 1196 jezdila výluky.


Offline
404
30 kvě 2011 22:12
Ahoj,

vyjádřím se jen k části, ale asi za každou odpověď budeš rád.

Co se týče zahraničních vozidel, tak souhlasím v tom, že většinu bohužel asi nikdo nehlídá a hlídat nebude. Na druhou stranu je asi potřeba neházet všechny ty vozy do jednoho pytle, protože jsou tam takové, které někdo hlídá, ale je jich určitě menšina. Další věc je důvod, proč to vlastně na seznamu někdo eviduje?

Jsou tam zahraniční vozy vyráběné u nás a doplňující tak řady výrobních čísel tuzemských vozů (typicky Recrea a Axery), které se navíc v hojném počtu dovezly zpět. Tam určitá snaha hlídat to je ať díky FR obdobě s-a, tak jejich "ČKP" případně inzercím.

Další z příkladů jsou vozy jezdící v rámci Flixbusu, část správců se rozhodla u nás evidovat všechno jezdící na linkách v rámci Flixbusu, osobně mi to přijde za hranicí, dejme tomu německá Umbrella, ale pokud se o to starají, tak proč jim v tom asi bránit?

Pak tady byly také zahraniční vozy jezdící do ČR na pravidelných linkách, tady už jsem osobně proti tomu, neboť sem asi pokaždé může dopravce poslat něco jiného a celkově to je přesně případ, kdy to nejen, že nikdo neudržuje aktuální, ale hlavně od počátku je 2/3 těch vozů zapsaná špatně, správce nevidí rozdíl mezi Travegem O 580-15 RHD, 15 RHD, 15 SHD...stejně tak Tourisma 15 RHD nebo 16 RHD/2 atd. ...k čemu je vytvořit karty vozů, ke kterým se už nikdo nevrací a ještě jsou blbě? :(

Další skupina jsou vybraní neměčtí dopravci působící poblíž českých hranic, to jsou vozy tak nějak udržované aktuálně, jejich správci do těchto lokalit jezdí častěji než na druhý konec naší republiky a mimo jiné prý v německu přehled k těmto malým dopravcům a v takovém rozsahu neexistuje. Opět si myslím, že by se to hodilo spíše na větší evidence typu Phototrans/Fotobus, ale tam asi dotyčí nemají přístup a když se o to starají, tak opět proč někomu něco zakazovat.

Nakonec zmíním zahraniční skupinu vozů, které si tam vedu sám...jsou to vozy (až na jednu úplnou vyjímku a náhodu), které s CZ nijak nesouvisí, ale působí v dovolenkové destinaci, kde se vyskytuji poslední roky pravidelně - eviduji je tak nějak z toho důvodu, abych se na dovolené zabavil, nevyšel ze cviku a aktuálnost tedy hlídám, zkoušel jsem si zapisovat vozy z jiných destinací, kde jsem byl na dovolené dříve...pak jsem to přehodnotil, že ty aktuální udržet nedokáži a pořád chybí zapsat 100ky českých vozů, takže plýtvat čas tady na to je zbytečné, ale to co už tam je se mi mazat nechce, protože nevím o jiné databázi, kde by tyto vozy byly = co s tím?


Co se týče duplicitních zápisů se slovenskou evidencií, k té jsem se tady vyjadřoval cca měsíc možná dva zpátky, takže tě odkáži tam.

Kompletnost typů vozidel...určitě by se nějaké našly, ale je asi dost otázkou, co považovat za kompletní? V případě GT 11, Sorek 7.5 se dá mluvit o kompletních vozech celosvětově - zkrátka 100% produkce, v případě Midwayů/Midysů pak lze hovořit o kompletním seznamu u nás provozovaných vozů, né však všech vyrobených = co s tím? A nemůžu mluvit za všechny, ale ikdyž to určitě je zajímavé, tak asi se to ukázalo jako slepá ulička respektive není nikdo, koho by to nějak lákalo a tak nikdo další netvoří...koho to zajímá si to pak vyhledá pomocí vyhledávacího formuláře.

Nějaké nedokončené atd. to všechno lze vyhledat pomocí vyhledávacího formuláře a pokud by se měl každý dopravce přesunout někam jako ti na hlavní stránce, tak vznikne přesně stejný výpis jako je ta roletka "dopravce" ve vyhledávacím formuláři? Nicméně tohle určitě není otázka na mě, ale na tvůrce systému.

K tomu geniálnímu rychlopřehledu pak opět odkáži na vyhledávací formulář, kde si můžu nastavit požadovaný typ vozu + zemi ČR a vidím přesně to, co chceš? Jediné, co ti mohu ještě k tomuto nabídnout za alternativu je tento rozcestník: https://seznam-autobusu.cz/trakce , ale ten neumožňuje výběr jen CZ vozů = zobrazíš si všechny vozy daného typu na s-a zapsané nehledě na to, zda jde o tuzemské nebo zahraniční.


Offline
3
21 zář 2020 22:26
Ahoj!
Všiml jsem si více nepřesností v evidenci a pak bych měl i pár dotazů okolo.
- jihlavské Karosy B952E jsou ještě fakt vedeny jako provozní?
- na Bazoši se objevily vozy 1197, 1196 a 1993 z PID, lze je tak považovat za vyřazené?
- v evidenci je dost zahraničních vozidel, které s provozem v Česku souvisí. Ověřuje někdo to, zda jsou vozidla skutečně stále provozní?
- v evidenci ale jsou i vozidla, co s Českem nesouvisí - třeba Karosy B952E od SAD Žilina. Autobusy už jsou na slovenském "S-A", je nutné toto zdvojování? Držet kontrolu nad dvěma nepropojenými seznamy asi moc dobře nepůjde...
- předpokládám, že v dnešní době jsou na S-A kompletní seznamy mnoha typů vozidel. Nebyla by snaha vytvořit podobné "vozidlové" seznamy, jako jsou v zápatí, i pro jiné typy?
- nebylo by, prosím, možno vytvořit přehled kromě posledních vozů i seznamy "posledně změněných vozů"? Např. aby se dalo dozvědět, který vůz byl odstaven..
- po vzoru zahraničních evidencí by pak určitě byl zajímavý přehled nedokončených dopravců či dopravců, jejichž seznam je tvořen vozidly jiných seznamů, či přehled doposud nevyfocených autobusů. Z vlastní zkušenosti opravdu moc dobře a rychle ubíhá cesta k cíli když vím, co mi k jeho dosažení ještě chybí. :-)

K tomuto mě pak napadá geniální rychlopřehled - vyjma těchto seznamů by mohly existovat přehledy vozidel. Zhruba tak, jak jsou dnes dopravci, by byly značky, vybral bych si třeba Iveco, klikl na typ Urbanway 18M jako je dnes u dopravců a na stránce bych viděl zhruba to, co dnes vidím na "krajské stránce", akorát s rozdílem, že uvidím jen dopravce, kteří provozují Iveco Urbanway 18M, v rámci Česka a pak v rámci zahraničí.

Příspěvek prosím neberte jako nic vážného, jsou to vesměs myšlenky, které nosím v hlavě už delší dobu a až teď jsem tohle fórum objevil. :-D S-A znám už hluboko z dob starého seznamu a jako potrefený statistik jsem nesmírně rád, že takovýto projekt funguje, jen mi občas přijde, že nevyužívá svůj potenciál..

Pokud by něčemu z výše uvedeného bránil chybějící člověk-pomocník, tak se rád nabízím, jen nemohu slíbit, že by vše bylo hned, mám skvělou ženu a práci, která mi bere spoustu času (a skvělé ženě je pochopitelně nutno se věnovat :-) ).


Offline
Uživatelský avatar

10
20 zář 2020 12:27
Jezdí pod ČSAD, linka 947951 Brno - Vsetín jezdí přes Kroměřížm ten vůz se střídá s Tourismem 4Z3 1951


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Vidím dobře, že jezdí pod Krodosem?
https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/269343#photo


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Tady se píše, že tohle patří do Kostelce nad Labem.


Offline
116
20 črc 2020 21:55
Zaječí (okres Břeclav)
https://seznam-autobusu.cz/vuz/7620
https://seznam-autobusu.cz/vuz/7621

Možno doplnit, že obě C734 slouží již jen jako záložní.


Offline
180
25 kvě 2020 08:33
Včera byla představena Sorka NB 12 v novém nátěru PID. Co je lepší? Ten starý a nebo ten nový?


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Tak to byl kdysi můj nápad, aby se skupina přiřadila automaticky. :D


Offline
336
25 zář 2013 15:21
jihovýchod Prahy
Nejde, protože CAR-TOUR má v nastavení dopravce primární skupinu Pardubický kraj - regionálky. Tudíž všechny jeho vozy, současný i bývalý jsou automaticky zařazeny v týhle skupině. To je Edovo vylepšení, že při zakládání nových vozů, či při prodeji nemusíte zadávat skupinu, přiřadí se automaticky. To bych jí musel v nastavení CAR-TOURU vypnout, ovšem pan Zavadil si jí hnedka vrátí zpět. A totéž Bors - JMK. Prostě zlepšení, který ale zároveň nahrálo do karet šmejdům, že mu ten vůz nejde vzít. Jedině vykopnout Zavadila ze Seznamu.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Skupinu lze odebrat jednoduše. Stačí místo ní zadat první volbu, tedy prázdný řádek.


Offline
153
26 črc 2019 15:18
Ani to nejde. Jen to nahrává těmto šmejdům.


Offline
Uživatelský avatar

472
31 črc 2015 19:56
Kladno
No je tam ikonka "přidat další skupinu", ale odebrat skupinu nikoliv. Asi by se to dalo obejít tak, že všechny skupiny přepíšeš na ten Zlínský kraj.


Offline
153
26 črc 2019 15:18
Mikuláši to mi nejde. Může mi někdo odstranit skupiny a nechat tam jen Zlk kraj.? Omlouvám se ostatním správcům, že ztratí práva. Ale jinak to nejde.
Předem děkuji, protože já ty koule mám tohle prostě udělat.


Offline
Uživatelský avatar

472
31 črc 2015 19:56
Kladno
Pokud vozu ID 156 odebereš skupiny ParKr - regionálky a HKK - regionálky, tak už do něj sám uživatel tzv nezasáhne. sarcastic


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Já jsem tím jen chtěl říct, že jsem to mohl klidně udělat sám bez ptaní. Ale nebudu dělat něco, co si někdo zase za chvíli vrátí zpátky. Viz párkrát smazané a tupými kindoši opět nahrané fotky vozu 4B2 7571 na výluce.
Proto jsem se ptal, co to má za smysl (třeba by v tom být mohl, nebo je to jen chyba, která se stát může).


Offline
153
26 črc 2019 15:18
Patrně sis to blbě vysvětlil. Tohle je o politické vůli. Jen je to kontraproduktivní. Víc lidí to odradí od čehokoliv dosáhnout. Ono to není jen tady. Já to pozoruji dlouhodobě i jinde. Občas asi chybí koule jít za správnou věcí. Ale podvodníci nikdy nesmí zvítězit. Prostě nikdy. Mě před nějakou dobou jeden takový vyhrožoval. Poslal jsem ho, ano tam. Jinak změna je jednoduchá jak píšeš. Ale přečti si moji 7 větu.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Tak spojit dvě karty je otázkou minuty i s přihlášením. Klidně to udělám, ale jestli výsledkem bude, že se to zas předělá zpátky, tak tu minutu radši budu čumět na hada v terárku.


Offline
153
26 črc 2019 15:18
Já jsem se na něj to včera už zeptal. Není čas a priorita se tím zabývat. Toto hovoří za vše.
Bohužel to upadá do ještě větších sraček než jsem já si byl ochoten připustit.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ach tak, děkuji za vysvětlení. O to víc by bylo vhodné karty sjednotit.


Offline
Uživatelský avatar

472
31 črc 2015 19:56
Kladno
Do tabulek fotek cizích autorů on zasahovat nemůže, na to nemá práva.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9470 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 379  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 19:19
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]