Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 27 z 124    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 124  Další
Autor Zpráva
Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Zatravnění je všechno, jen ne zbytečné. Vypadá to pěkně, moderně, ne jak z postsovětské svazové země, tlumí to hluk, a vcelku dost…
Obecně bychom na koleje všude měli dávat něco, co funguje jako sníh. Ten tlumí úplně úžasně.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Řekl bych, že největší problém zatravnění spočívá v tom, že je to zbytná záležitost, která se navíc musí udržovat. Viz třeba TT na Barrandov, kde byl letos trávník zrušen.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Miropiro: kromě zatravnění ale v Praze mají kvalitnější TT, takže ta absence hluku, na který je člověk zvyklý z Brna, je tam skoro "slyšitelná".


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Absence krytu by právě vadit neměla, bo se do trávníku musí dát zavlažovací zařízení a to potřebuje taky nějaký prostor a světlou výšku.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
A nevadilo by paradoxně to, že ta trať Halasovo náměstí - Lesnická je bez krytu kolejového svršku? Takže kdyby se to přidávalo, tak by se to muselo rozebrat znova nebo by to šlo přidat dodatečně? Jinak bych viděl travnatý povrch krásně i na trati do Bystrce, samozřejmě do Modřic...

Začíná se mi ta zeleň na kolejích fakt líbit (jo, bude to tou opravou Nových sadů a pak jsem taky viděl několik zelených úseků v Praze 6...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Nejen randál, i vzhledově by to bylo o level jinde, takže souhlas, od Provazníkovy dál, klidně by to sneslo i občasné keře po stranách. Mezi Zemědělskou a Provazníkovou to nemá smysl, tam jsou betonové panely a jezdí po trati taky autobus, takže tam bych to nechal v současné podobě.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Technicky by asi nebylo neřešitelné udělat zelenou trať od Lesnické po Halasák, akorát je to krapet delší, než na Nových sadech, tím pádem by to bylo i dražší. Nejde jen o pokládku samotného trávníku, ale taky o automatickou závlahu, tedy někde poblíž by měla být přípojka na vasrůvku. Ale za sebe říkám, že bych byl pro už kvůli menšímu randálu.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Cracatit píše:
Nezasadí, myslím, že keře nebyly v projektu.

Keře asi ne, ale podle magistrátu tam měli udělat luční trávník s květinovou loukou. Jinak ad ten zelený travnatý pás - bylo by možné toto udělat dříve třeba u tratě Halasovo náměstí - Lesnická, když se dělala rekonstrukce jedno léto?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Možná právě proto je tráva v kolejišti. Výsledek pak třeba bude min. stejný jako dříve s betonem a keři.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Ono to křoví zabránilo jak chodcům, tak i imbecilům v autech. A docela rád bych pak viděl měření hluku, hlavně co se týče přízemního šíření. Tak do 2m výšky. Co bude účinnější, jestli kvítka, nebo keř..


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Já tvrdím to stejné. Dvě místa dva metry široká na vhodných místech by mohla lidi motivovat k jejich využití.


Offline
4
26 kvě 2015 15:13
Zóna 330 IDSJMK
Řekl bych, že měkké to bude do té doby, než se travnatý koberec řádně neuchytí a neproroste do nižších vrstev.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mokro by mohlo přecházející odradit (ve smyslu, aby nám trávník vydržel; na druhou stranu mi přijde smutné, že neudělali to místo na přecházení).


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Vyzkoušeno. Je to měkké, ale nebořím se. A to je trávník pravidelně zavlažován, tedy mokro tam je stále.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Oni bejvají většinou auta těžší než lidé, měrný tlak je taky někde jinde a hlavně lidi našlapují a kola auta se točí, takže se daleko jednodušeji zahrabou v měkkém terénu.

Leda že tam budou přecházet zápasníci sumo s dětskou velikostí nohou sarcastic

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Jestli tam takhle zapadlo terénní auto, tak to nechci vidět, jak se do toho trávníku budou bořit přecházející lidé.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Fantomas: "Chodníkové jezdce" jsem dneska zahlídl na Primě, takže medializace už proběhla.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ta auta najíždějí na chodník v několika případech mnohem dříve.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
A co když je tam navedl ten chlap, co stál u té tatry? Jako mně kdyby chlap ze stavby ukazoval, že to mám někudy objet, tak bych ho taky poslechl. Nebudu na něho čumět a blokovat provoz jenom proto, že po chodníku se nejezdí. Ale je to jenom domněnka. Nebyl jsem tam a z toho videa se to těžko soudí.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
abcde píše:
Což je taky úžasný fenomén a vymoženost dneška, bez ohledu na konkrétní případ. Uprđneš se a do minuty jseš z dvaceti úhlů na fejsu.

O to víc je s podivem, že si někdo myslí, že mu něco takového projde.

Jinak jste asi zaznamenali, video ze šaliny už je snad ve všech celostátních novinách. Ještě čekám na medializaci těch chodníkových jezdců, ti by taky zasloužili do jednoho aspoň na měsíc odevzdat řidičák.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Jóóóóó, kdyby jeli šalinou, hladce by projeli sarcastic

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
101
13 zář 2007 19:58
Fantomas: ono je tam i video, jak se vyhrabal. Což je taky úžasný fenomén a vymoženost dneška, bez ohledu na konkrétní případ. Uprđneš se a do minuty jseš z dvaceti úhlů na fejsu.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Minimálně MP a dispečink tam pak ještě delší dobu postávali.
A předpokládám, že záznam mají i z té KT8, nějakou tam stopovali. :mrgreen:

Ale jo no, připadám si jak někde v Kokotsku. Neuvěřitelný.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Doufám, že videa i fotky už řeší příslušné orgány. Fakt se nemíním nechat přejet cestou do práce debilem, co kvůli objetí 3 aut jede po chodníku.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
V té stejné FB skupině je video také z Nových sadů, kde minimálně desítka řidičů objíždí kolonu po chodníku :shock: :shock: :shock: (poté, co stáli ve vyhrazeném BUS pruhu). To už je jak někde v Rusku. A je tam i kousek videa a fotka "autora" té "pěšinky" - idiot v teréňáku se šnorchlem; myslel si, že může všechno, ale zahrabal se tam. Vůbec tento týden čumím, co se to na silnici vyrojilo za stádo volů, to, co předvádí všude možně, je fakt síla.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3079 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 124  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 19:02
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]