Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 56 z 232    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 232  Další
Autor Zpráva
Offline
358
20 čer 2008 14:08
mauriicio píše:
Pokud se počítají sjížděcí varianty jako Jírova > St. Osada, nemělo by se přidat také Voz. Husovice > Mendlovo nám. > Jírovcova /a zpět/ ? :) (tj. 25/37)


To jsou oficialne spoje jinych linek, ty jsem nemel silu resit. Bral jsem hlavne to nad čarou. Stejne tak mi "pod čarou" chybi ranni spoje V.Husovice - Tomkac - Jirova.


Offline
21
27 čer 2020 17:36
Pokud se počítají sjížděcí varianty jako Jírova > St. Osada, nemělo by se přidat také Voz. Husovice > Mendlovo nám. > Jírovcova /a zpět/ ? :) (tj. 25/37)


Offline
358
20 čer 2008 14:08
udělal jsem si takový malý přehled, kolik variant vedení spojů linek 25 a 26 existuje v JŘ. Možná by stálo za to oslovit Agenturu Dobrý den a nechat zapsat DPMB mezi české rekordmany.

25
1) Jírova -> Stará Osada -> Osová a zpět
2) Osová -> rovnou ->Jírova (pouze v daném směru)
3) Pálavské náměstí -> Stará Osada -> Osová a zpět
4) Jírova -> rovnou -> Nemocnice Bohunice (pouze v daném směru)
5) Nemocnice Bohunice -> Stará Osada -> Jírova (pouze v daném směru)
6) Nemocnice Bohunice -> Stará Osada -> Pálavské náměstí (pouze v daném směru)
7) Vozovna Husovice -> Osová a zpět
8) Vozovna Husovice -> Nemocnice Bohunice a zpět
-------------------------------------------------------------------------------------
9) Jírova -> Stará Osada -> /vozovna Husovice/ (pouze v daném směru)
10) Osová -> Anthropos -> Vozovna Komín a zpět


26
1) Jírova -> rovnou -> Kamenný Vrch a zpět
2) Pálavské náměstí -> rovnou -> Kamenný Vrch a zpět
3) Jírova -> Stará Osada -> Kamenný Vrch a zpět
4) Vozovna Husovice -> Kamenný Vrch a zpět
5) Kamenný Vrch -> Stará Osada -> Pálavské náměstí (pouze v daném směru)
--------------------------------------------------------------------------
6) Jírova -> Stará Osada -> /vozovna Husovice/ (pouze v daném směru)
7) Kamenný Vrch -> Anthropos -> Vozovna Komín a zpět


Offline
124
18 srp 2019 17:01
pospi11 píše:
Zrovna na 41 je tak asi 5 variant trasy, kudy a kam může jet, to bych etalonem přehlednosti osobně nenazýval...

Je to rozhodně přehlednější, než kdyby byla jedna linka do Lelek, druhá do globusu, třetí do Kuřima, čtvrtá na Vranov, pátá jen do Ivanovic a šestá ani nevím kam... Takovéto dělení na a-71 (KPN - Kuřim) a a-41 (kamkoliv jinam) mi přijde relativně přehledné.
Furt lepší než t-25 a t-26, kde obě linky jezdí na různé konečné a ještě jen po nějakou část dne.


Offline
1322
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Rem....tak půl na půl je to po většinu dne mimo špičky, ve špičkách se k tomu ještě přidávají spoje jedoucí jen z/na Máchovu. Navíc ráno je tam plno spojů i z České, protože kapacitně jinak tato dvojlinka ráno nedostačovala, tak se to dalo Zdaru, aby jejich vozy nemusely zbytečně stát u KPN, jako vykrytí vozokm, tyto spoje mám pocit jezdí pár minut před spoji z Lelek.


Offline
Uživatelský avatar

98
10 zář 2012 17:19
ráj Crossů
Zrovna na 41 je tak asi 5 variant trasy, kudy a kam může jet, to bych etalonem přehlednosti osobně nenazýval...


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Když půlka spojů jede do Lelekovic, půlka do Globusu, ty co končí přímo v Ivanovicích jsou vypraveny nad rámec vypravení a jízdního řádu?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
124
18 srp 2019 17:01
Třeba u nás v Ivanovicích to funguje. Půlka spojů a-41 jede do Lelek, půlka do globusu, některé končí už v Ivanovicích. A linka 71 nemá žádné anomálie. Takže všechno, co jede mezi KPN a Kuřimí je a-71, ostatní je a-41 a funguje to dobře. Na linkách 25 a 26 by to mohlo být podobně, klidně pod jednou linkou.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Robert: Jo, o tomhle vím, ale právě to, co potřebuju, je to zastávkový. :-D Protože nevím, na kdy zrovna budu potřebovat vědět, kdy a jak to jede. Potřebuju tu informaci v kompaktním formátu.
Jak říkám. Pokud si to neuděláš, tak to nemáš.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
2792
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
b1: No právě proto to píšu. Všechny tyhle anomálie (Pálavák, Husovice, závlek SO) se objevují na obou linkách, takže není možné ani vzít nějakou anomálii a převést na jednu konkrétní linku. Jinými slovy jediný rozdíl mezi těmi linkami je v těch několika posledních zastávkách za kampusem. Kdyby to aspoň mělo nějakou logiku, třeba 25 na Jírovu, 26 do Husovic, 27 Jírova přes SO, pak by to číslo pomáhalo orientaci, ale takhle? :mrgreen:


Offline
588
25 říj 2019 10:12
S tou "chvílí" u Tomkáče bych si nebyl tak jistej. Jsou tam jako obvykle nějaký obstrukce a z původního termínu v březnu už je snad listopad...


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Tohle by ti mohlo trochu pomoci. Nebude to sice klasický zastávkový, ale aspoň něco.
http://idsjmk.idos.cz/idsjmk/osj/


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Ono by bylo vůbec fajn, pokud bych si mohl vytvořit jakýkoliv složený JŘ mezi 2 zastávkami, kde jezdí více linek po stejné trase a pak si ho v PDF stáhnout. Stejně tak jako si hromadně stáhnout víc JŘ tím, že bych si prostě jen zaklikl zastávky, co chci, a stáhlo by se to nějak linky pojmenované, ideálně s možností si to pojmenování upravit…
Ale zase jsme u toho, že pokud si takový program nenapíšu, nebude, protože to asi nikomu nedojde, že by bylo fajn tuhle možnost mít.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Taky vyvstává otázka, jak moc bude linka 25 v současné relaci potřebná po otevření šaliny do Kampusu. Dokázal bych si ji představit trvale zkrácenou na Husovice.


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Tím spíš by bylo pohodlnější tyto anomálie hledat jen v jednom jízdním řádu než ve dvou, abych se dostal, kam potřebuji.


Offline
Uživatelský avatar

3696
08 čer 2005 23:12
Tak ona ta trasa se liší nejen na Osové a Kamenném vrchu.
Máš spoje jen do vozovny Husovice. Máš spoje přes Starou osadu a mimo Starou osadu. Některé spoje začínají/končí na Pálavském náměstí.
To vše jak z Osové, tak z Kamenného vrchu, některé dokonce od bohunické nemocnice.

A to nepočítám spoje jedoucí do vozovny (na ukončení služby).

S tím zastávkovým JŘ jsme se nepochopili. Tak vytisknout, případně zalaminovat a připevnit na zastávky. (K tomu vytisknutí a zalaminování se můžu dobrovolně přihlásit.)
Nevím, v čí správě jsou zastávkové označníky, věřím tomu, že někde by se dalo i domluvit, aby to bylo v těch oficiálních "vitrínách" na JŘ, pokud je tam místo.


Offline
2792
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
b1: Já myslel spíš na zastávkách. Pomalu začínám pochybovat o smyslu dvou linek, jejichž trasa se liší na hodinové jízdní době v posledních asi pěti minutách...


Offline
2811
01 úno 2006 10:39
Zdeněk: to je otázka, když přijíždím na spojení a začne se tam motat šalina, nemám vůbec tucha, zda má odjezd předemnou - před spojením, nebo až po spojení, jestli zavazí ona nebo já, protože v JŘ o tom neni ani slovo. Co je ale pravidlo, že se rozpustí spojení a jedeš s busem většinou jen nabíráš zpoždění, protože už houstne provoz a máš jízdní doby na noc a pak se za každou cenu před tebe musí dostat šalina, která vyjíždí z vozovny na trasu a jede si lážo plážo a před tebou na zasrtávkách ještě vyrovnává čas a ty nemáš jak se před ni dostat a nabíráš ještě větší zpoždění. To je uplná klasika.


Offline
Uživatelský avatar

1625
10 čer 2006 20:45
Brno
caco píše:
Posilové spoje 5 minut před rozjezdem v 5:30 a v 6 by chtěli zlepšit...
jedna z šalin na Hn přijela, když už na koleji stál bus, takže šalina sprostě zablokovala kolej a autobusy museli stát mimo
a při jízdě některé busy šaliny dojely takže šaliny sprostě blokovaly busy a tak nabraly i busy zpoždění :-(

A není to spíše tak, že ten autobus zablokoval tramvaj, která pak odjížděla minimálně s 5 minutama zpoždění? Ano ano, sprostá tramvaj... :roll:

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
PvvS píše:
Za chvíli rozkopou Tomkáč a bude po 25/26 ..

Ta chvíle bude trvat minimálně někam ke konci letošního roku. Nový termín otvírání obálek v rámci VŘ na zhotovitele je až 2. 11.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
44
18 led 2019 19:22
Posilové spoje 5 minut před rozjezdem v 5:30 a v 6 by chtěli zlepšit...
jedna z šalin na Hn přijela, když už na koleji stál bus, takže šalina sprostě zablokovala kolej a autobusy museli stát mimo
a při jízdě některé busy šaliny dojely takže šaliny sprostě blokovaly busy a tak nabraly i busy zpoždění :-(


Offline
Uživatelský avatar

1625
10 čer 2006 20:45
Brno
Někdo se tu ptal, kdo bude jezdit novými vykendovými spoji tramvají, když nejsou nikde propagované. Jedu novou jedničkou z Komína a jede nás třicet

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

3696
08 čer 2005 23:12
P. Haluza píše:
DIvím se, že někoho nenapadlo udělat pro linky 25 a 26 jeden souhrnný jízdní řád. Vždyť v úseku Čtvrtě--Jírova jedou úplně stejně a liší se v posledních několika zastávkách. Když vidím ty samostatný jízdní řády s vykousanými dírami, připadá mi to strašně debilní. Jeden souhrnný jízdní řád třeba s barevně odlišenými linkami by byl daleko přehlednější.

http://www.jrbrno.cz/L926S2Z188


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Za chvíli rozkopou Tomkáč a bude po 25/26 ..


Offline
588
25 říj 2019 10:12
Jasně, já jenom chtěl "ukázat", že podobnej "problém" je i z druhé strany. Mě osobně zajímají odjezdy 25/26 z Jírovy nejdál někam na Konečňák a to je mi fakt jedno jestli jedu 25 nebo 26. A upřímně nikdo při smyslech nepojede celou trasu z Líšně někam do Lískovce, kde záleží na tom zda 25 nebo 26. Myšlenku jednoho JŘ chápu, dal jsem to sem jenom pro ukázku, co jsem si osobně vytvořil, abych aspoň nemusel tisknout 2 JŘ. Ideálně bych to samozřejmě prolnul úplně do jednoho a jednu linku třeba nějak odlišil, kdybych přišel o smysly a jel až do Lískovce, ale kdo ví, jak dlouho budou tyhle odjezdy platit abych se s tím nedrbal 2 hodiny a za 14 dní jiný odjezdy...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5797 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 232  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 26 dub 2024 19:27
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]