Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 3 z 26    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
To bylo tak moc na šrot?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
ms222 píše:
Jak to vypadá s vozem 2639? Půjde na opravu nebo totálka?

Na školení jsem od kolegů ze Slatiny zaslechl, že buď oprava ve Zlineru nebo šrot. Zatím se na něj nesáhlo...


Offline
478
14 úno 2014 15:19
Brno
Jak to vypadá s vozem 2639? Půjde na opravu nebo totálka?


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Tommy píše:
2652 má nově stojan na kasu (vypadal jako nový). Plánuje se pro možnost připojit starou kasu, nebo montáž nové ids pokladny?

Staré kasy se vyřazují, takže určitě "šuplík" pro novou.


Offline
Uživatelský avatar

177
23 kvě 2006 21:30
2652 má nově stojan na kasu (vypadal jako nový). Plánuje se pro možnost připojit starou kasu, nebo montáž nové ids pokladny?


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Ví někdo prosím důvod dočasného odstavení vozu 2666? Prakticky téměř nic toto Urbino od svého dodání do Brna zatím nenajezdilo...


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
caco: ano to mají všechny a neni to blbost, toto může řící jen člověk, co nikdy neřídil autobus. Je to pro řidiče určitý kompromis, ne ideální řešení, ale hodně to pomáhá, aby měl bezpečný výhled, je škoda, že to v jiných vozech neni, ono se hodně špatně vyjíždí z vedlejší silnice, když tam přes bezohledné cestující nevidíš, nebo když zatáčíš doprava a máš tam třeba přechod a přes lidi nevidíš vůbec nic.


Offline
44
18 led 2019 19:22
Vůz 2669 má u předních dveří stejnou blbost (železná tyč aby nešlo používat obě křídla) jako 3. generace. To mají všechny vozy?


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Zajímavé postřehy, musím se příští týden projet, abych to zhodnotil z pohledu nevidomých se psem. Pokud by měl přímo zájem někdo z řidičů autobusů, klidně mi napište do zpráv a můžeme se domluvit na kratší ukázku, kam si můžu sednout a průchod uvnitř. Zrovna průchod uvnitř dělá problémy mírně v plynových Urban krámech. Proč, už jsem tu popisoval, moc tyčí a málo sedaček okolo kočárku v první půlce busu.
P.s. Chystám se do města v úterý, tak bych mohl chvíli dopoledne, v jedenáct už mám něco v okolí Právnické fakulty a odpoledne jdu na přehradu na grilovačku.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Jinak z pohledu cestujícího.

+ obrovská posuvná okna, nikdy jsem snad větší neviděl
+ velké množství sedaček bez podest v přední části (díky posunutí 2. dveří více dozadu)
+ přijde mi více místa na nohy na sedadlech proti sobě
+ více místa na nohy je i na zadní dvojce (je tam 1+1,5 sedačka), v III. Urbinu si tam kvůli tomu sklu ani nesednu
+ zásuvky USB nejsou na madle (to je fakt debilní umístění), ale ve stěnách, bravo
+ číslo linky na levém boku vozidla (konečně)
+ exteriér je úžasnej, za mě top design

- umístění sedaček mezi kloubem a 3. dveřmi, nyní 2+2 sedačky příčně (v III. 2 příčně+3 podélně), je tam méně místa na průchod
- navařené opěrky na madlech v prostoru pro kočárky vpředu i vzadu, vypadá to strašně odfláknutě, navíc to dost omezuje průchod
- obrazovka pouze v přední části a přijde mi navíc docela nízko (navíc je oblepená výstražnou páskou, vypadá to hrozně)
- naddveřní signalizace zastavení (v noci to tam vypadá jak v bordelu, ale zas je to zřetelné), po otevření dveří ty ledky nesvítí do prostoru dveří, ale nad dveře...

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Robert: Myslel jsem samozřejmě denní. Ale u většiny aut jsou denní a parkovací sdružená v jedné lampě, přičemž jako denní svítí intenzivněji.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Tak musím uznat, že jsme se nepochopili. Řešil jsem celou dobu světla na čele vozu, dokonce jsem si nachystal infografiku :D

Ano je pravda, že boční poziční světla blikají společně s blinkrem, což není zatím obvyklé.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Online
7090
27 úno 2010 07:40
Fantomas, xxx: Jsou to výhradně světla pro denní svícení, potkávačky fakt ne (aby to zhaslo v noci...), parkovačky jen tam, kde fungují stejně jako to denní svícení (Octavia III apod.). Já tato světla nevyužívám, vždy svítím tlumenými, e všimnul jsem si toho u ostatních.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
M píše:
https://www.youtube.com/watch?v=hY8CwHwrAUw
V čase 1:10 jsou blikající poziční světla hezky vidět.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Alanis: pleteš si (a soudě dle ostatních zmatených příspěvků asi nejen ty) pozičky a potkávačky (resp. světla pro denní svícení). Poziční světla jsou ta malá oranžová světýlka na boku autobusu/náklaďáku (a případně i bílá vpředu a červená vzadu), která normálně svítí trvale, na osobáku to (mimo USA) nenajdeš.

Edit: Na tom videu níže je to trochu vidět v čase od 0:10, sleduj ta oranžová světélka úplně dole v červené části bočnic.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
To je tak když jeden vymyslí nějakou ptákovinu a všichni to musí hned kopírovat.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Vy jste si fakt u žádného auta nikdy nevšimli, že mu zhasínají parkovačky, při zapnutí blinkru? Dělají to úplně všechna auta vyrobená v posledních minimálně 5 letech. VW, PSA, fiaty, prostě prakticky všechny. Ale zajímavé je, že třeba mámin golf z roku 2009 to nedělá, přestože má denní světla přímo u blinkrů... Odkdy, že tam je ten dodatek, v té směrnici?


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
https://www.youtube.com/watch?v=hY8CwHwrAUw


Offline
Uživatelský avatar

28
24 srp 2019 11:15
Chtělo by to nějaké fotky pro ujasnění... já jsem zatím měl na nová Urbina strašnou smůlu a ještě jsem se nesvezl.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Neblikají, teď jsem s tím jel... Ve světlometu jsou dva kroužky, větší a menší. Při zapnutí směrovky menší kroužek zhasne a na jeho pozici bliká směrovka. Po vypnutí směrovky se kroužek opět rozsvítí.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jenom to vypadá strašně komicky, když bliká celá 18m bočnice. :mrgreen:


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ono to vychází z nějakých nových bezp.norem, tj. mělo by to být běžné pro všechny nově vyrobené busy. Stejně jako od loňska zpoždění zhasnutí vnitřního osvětlení při vypnutí klíčku do polohy "0" apod.


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
No já z toho mám legraci, protože na amerikách blikají pozičky už asi sedmdesát let, jenom s tím tady dodneska legislativa nepočítá. A protože auto musí mít na boku blinkr, tak i ameriky dovezeny z Německa jsou všechny (zbastleně) přepojený tak, že funkce pozičky je zrušena a funguje to jenom jako blinkr.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Alanis: Pozičky s blinkrem opravdu blikají, viděno na vlastní oči. :mrgreen:


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Tak někde se ty love musej ušetřit, tak radši na palubce, než na motoru a převodovce. :smile:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 642 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 11:12
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]