Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 87 z 719    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 719  Další
Autor Zpráva
Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Hmm, tak nevím. Dnes jsem jel přes Holzovu a zákaz jízdy pro nákladní vozidla je tam už teď, takže nevím, co chtějí získat přidáním dodatkové tabule "mimo dopravní obsluhy". :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Alanis píše:
Se divím, že tam není zákaz průjezdu mimo DPMB, když už tama jezdí většina a to ani žádný semafor na křížení s tratí není...

Aneb musíme vymyslet co nejvíce argumentů proti obnovení...

Nicméně v obnovu tratě již nevěřím, v česku mají grázlové vždycky navrch.


Je vidět, že v ČR chybí zákon o liniových stavbách, který by řešil nejen silnice a železnice, ale i třeba elektrické vedení. U nás takto zbytečně dvakrát podkopávali silnici kvůli elektrické přípojce pro GSM vysílač, protože majitelka jednoho pole, bydlištěm na druhém konci republiky, odmítla věcné břemeno při hranici pozemku. Bohužel podle současných předpisů je pozemek znehodnocen stejně bez ohledu na to, kde je to břemeno umístěno. Přitom selským rozumem je jasné, že pokud je to při hranici, tak je znehodnocení mnohem menší, než když je to vedeno prostředkem.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Z toho materiálu je patrné, že chtějí na Holzovu umístit zákaz vjezdu nákladních automobilů. S tím souhlasím, ty tam opravdu nemají co dělat.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Našel jsem k tématu dopravy na Holzově tohle: https://www.brno-lisen.cz/zapis-k-dopravy-1-7-19/f15555


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Se divím, že tam není zákaz průjezdu mimo DPMB, když už tama jezdí většina a to ani žádný semafor na křížení s tratí není...

Aneb musíme vymyslet co nejvíce argumentů proti obnovení...

Nicméně v obnovu tratě již nevěřím, v česku mají grázlové vždycky navrch.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Rejpale. Chtěl. Ale asi málo. :-)


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Robert: Nechtěl jsi napsat "jel => nejel", případně "Holzovu => Drčkovu? :mrgreen:


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
M: Přesně tak, neznám v podstatě nikoho, kdo by přes Holzovu jel, pokud před ním nejede 78.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
PvvS píše:
POkud to je vrácený na začátek, tak je ideální šance to vzít v původní stopě. A vynechat veškerý nesmysly vzniklý odsunem tratě a noovstavbou obslužné komunikace. V původní stopě by mělo jít jen o obnovení s minimem papírování.

Podle mě to tak jednoduché nebude. I kdyby se povedlo vyjednat, že samotná trať (svršek a spodek) půjde povolit pouze stavebním řízením, minimálně trolejové vedení, napájení, zabezpečení přejezdu Drčkovy a další navazující inženýrské sítě budou územní řízení vyžadovat.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Po té Holzově je to rychlejší a jednodušší už dnes, oběma směry, několikrát jsem zkoušel jet spodem, ale časově si vůbec nepomohu a na pohodlí taky nic moc, ty rozmláceny přejezdy a připojení na Holzovu kde každej druhej ti nedá přednost, to vůbec a pokud jedu na Slatinu tak to rychlejší neni ani omylem, protože zatočení doleva na Drčkovu je větší časová ztráta a je to víc nebezpečné než řpipojení na konci Holzove. V podstatě už dnes kdo jede od vinohrad jede po Drčkove kdo jede do a z Líšně jede na 90% Holzovou oběma směry. Měřil jsem to i s N99 a oběma směry vyhrála na celé čáře Holzova.


Offline
148
30 říj 2019 16:42
Srovnávat přejezd na Drtičkové není úplně vhodné s rozdělením kolejové a silniční dopravy na Vídeňské protože v dohledné vzdálenosti semaforu už není možnost jak toto křížení objet na rozdíl od přejezdu na Drtičkové kde ta možnost prostě je.
Tím ale rozhodně nechci říct že to není jen obstrukce.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Spousta řidičů jezdí Holzovou už dnes, možná se jim to zdá přímější cesta a minimálně ve směru do Slatiny se tak vyhnou nepříjemnýmu levýmu odbočení na čtyřproudovou Drčkovu. Časově to je podle mě dost podobný (pokud přede mnou nejde a-78, která mě 2x zastaví bez možnosti objetí). Takže přidání další "překážky" v podobě dvou přejezdů (jasně ty přejezdy jsou tam už teď, ale...) na tom "obchvatu" podle mě může skutečně způsobit vetší provoz před Holzovu, zase bych to nevydával za úplnej blábol. Což tamním obyvatelům vadí (stejně jako trať a stejně jako všechno ostatní, kromě jejich černých staveb) a existují snahy (zatím smetené ze stolu) o zneprůjezdnění Holzovy ať už zákazem vjezdu mimo dopravní obsluhu, zakázaným průjezdem nebo jsem snad někdo dokonce viděl i návrh na fyzické zaslepení té ulice.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ta myšlenka ohledně přejezdu se SSZ je neskutečný blábol.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Vidím to nemlich stejně.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
POkud to je vrácený na začátek, tak je ideální šance to vzít v původní stopě. A vynechat veškerý nesmysly vzniklý odsunem tratě a noovstavbou obslužné komunikace. V původní stopě by mělo jít jen o obnovení s minimem papírování.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Všechno jsou to jen výmluvy majitelů černých staveb. Dokud se s něma bude jednat v rukavičkách jako doposud, budou stavbu blokovat dalších sto let. Už tam měl být dávno bagr a srovnat to tam se zemí a naúčtovat jim to včetně pokut za neoprávněné užívání cizího majetku.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Šalina na Stránskou skálu zatím nepojede. Byla by příliš hlučná, myslí si místní
"Nelíbí se jim třeba plánované řešení přejezdu tramvají přes Drčkovu ulici, kde má soupravy pouštět semafor. Pro auta by zvolená varianta znamenala zdržení při čekání na zelenou kvůli projíždějící tramvaji a hrozilo by, že budou místo objíždět přes obydlenou Holzovu ulici."
Takový semafor existuje např. i na Vídeňské, kde jezdí řádově více spojů a nevšiml jsem si, že by řidiči hledali jiné trasy.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Ovšem trochu to zlobí. Často to odhlašuje příští zastávku předčasně. A už jsem zažil i pozdní odhlášení příští zastávky. Myslím, že je konečně čas na změnu koncepce hlášení v regionálkách a to tak, že při příjezdu do určité oblasti okolo zastávky by se odhlásila daná zastávka a příští by se odhlásila až po odjezdu z dané oblasti. Myslím, že by to právě ten problém předčasného odhlašování příští zastávky vyřešilo. Navíc v systému to už je, protože konečná zastávka se takto hlásí těsně před příjezdem do ní, ale bez názvu zastávky. Tak proč toho nevyužít naplno. Stejně je podle mě hloupost hlásit jenom příští zastávku.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Nový palubní počítač KORDISu už sám vyhlašuje a posunuje zastávky automaticky dle GPS.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Chytrá mašinka. :-)


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
xxx píše:
OK.

Upozorňovací role, tj., když se zastávky začnou hlásit blbě, řidič je na to upozorněn?


Vozidla pomocí GPS řidiče upozorní že projel zastávkou.... Tolerance cca 5 - 10 metrů

Vždycky když projedu zastávku na znamení a neodkliknu průjezd se strašně leknu co to tam zas vyskočilo.

Takže ano upozorňuje. A zatím co jsem měl možnost funguje dobře ikdyž řidič myslí na ženský a ne na ježdění :D


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
OK.

Upozorňovací role, tj., když se zastávky začnou hlásit blbě, řidič je na to upozorněn?


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
1) GPS už v RIS2 v hlášení zastávek svoji upozorňovací roli plní
2) netřeba se zamýšlet, i toto zařízení má občas poruchu
3) hlasitost příposlechu si řidič může nastavit (teď z hlavy si nejsem jist, jestli to lze ztlumit až na "0", radiostanici zcela ztišit nejde)


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Jasně. Nic není bezporuchové. Ale jaká je poruchovost toho GPS zařízení? Je opravdu taková, aby řidič musel celou směnu poslouchat hlášení zastávek přímo do ucha, jestli to náhodou nezačalo hlásit nesmysly, nebo jsou poruchy u takového zařízení spíše ojedinělé? Otázka k zamyšlení.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Porucha?

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17959 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 719  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 23:05
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]