Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 20 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

176
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Taky si říkám, kde vzal to "Blansko-Macocha" :mrgreen:
Jinak osobně se přikláním k tomu nic neměnit, zbytečné.

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ta dojemná starost Šakvických o blaho cestujících do Hustopeč...


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
makosinus píše:
Lidé v Šakvicích se brání přejmenování nádraží. Změna názvu prý cestující zmate

https://breclavsky.denik.cz/zpravy_regi ... 00925.html

To je zase jednou výplod...

Jde například o Velké Pavlovice kousek od nás, nebo dvě stanice v Adamově nebo v Blansku. Třeba v Blansku mají Blansko-Macocha a Blansko-město, takže turista, který lokalitu nezná, má alespoň tušení, že jede-li na Macochu, název stanice mu napovídá, kde má vystoupit,“ srovnal Hradil.

Jako Blansko město existuje, ale odkdy Blansko Macocha :applause: :mrgreen: ](*,)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

532
28 črc 2013 14:13
makosinus píše:
Lidé v Šakvicích se brání přejmenování nádraží. Změna názvu prý cestující zmate

https://breclavsky.denik.cz/zpravy_regi ... 00925.html


Když to chtějí řešit, tak ať to udělají jako v Hrušovanech na Jevišovkou - Šanov ... prostě Šakvice - Hustopeče u Brna


Offline
Uživatelský avatar

176
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Lidé v Šakvicích se brání přejmenování nádraží. Změna názvu prý cestující zmate

https://breclavsky.denik.cz/zpravy_regi ... 00925.html

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
439
16 led 2015 11:18
M píše:
b, červená barva má na všech vozech ČD tendenci vyblednout a být hnusná, je to vidět na všech starých vozech co jsou, nebo co kdy jezdily tak stejně na všech elefantech v okolí Prahy kdy vozy vypadají jak kdyby byly 2xstarší než ve skutečnosti jsou a působí to ošuntěle, špinavě a hnusně


Asi proto je ta červená bledá už z návrhu. biggrin


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Mně je úplně jedno jak to natřou, hlavně že na těch linkách místo současných vraků budou vlaky! sarcastic

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Mě se nelíbí barva exteriéru.
a, je to hnus
b, červená barva má na všech vozech ČD tendenci vyblednout a být hnusná, je to vidět na všech starých vozech co jsou, nebo co kdy jezdily tak stejně na všech elefantech v okolí Prahy kdy vozy vypadají jak kdyby byly 2xstarší než ve skutečnosti jsou a působí to ošuntěle, špinavě a hnusně
c, zas ty hnusné lomené pruhy a celkově barevnej vzhled je silně nepovedený
d, barevné provedení, obě varianty co tam jsou by se hodily tak do období 20-30 let zpět


Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
Máme tu vizualizace nových elektrických jednotek pro JMK, mně se velice líbí!

Obrazem: Jihomoravský kraj doladil interiér svých nových elektrických jednotek


Offline
60
04 dub 2019 16:25
Blekfild (/ Пряшів)
Možno Ti pomôže aj toto: http://www.vyrocenky.cz/drazni .


Offline
358
20 čer 2008 14:08
Falkon píše:
Trochu mimo aktuálně řešené téma, ale kdysi jsem někde na internetu našel takovou šikovnou statistiku o železnici v ČR; bylo to formou databáze. Jednalo se o základní přehled, jako: kolik km tratí na území ČR je, kolik jich je jednokolejných, kolik je elektrifikovaných, kolik jich má pravostranný provoz, kolik jich je bez osobní přepravy… naneštěstí při jedné z aktualizací mého PC jsem o tento soubor přišel. Když jsem to nedávno zkoušel znovu hledat, „nejbližší“ co mi k tomu vylezlo, byl článek na wikipedii, který je a) neaktuální a b)nemá všechny údaje. Pokud byste někdo věděl, kde to najdu, mohli byste sem nebo do SZ mi poslat odkaz? Předem případně díky.


Většinu těchto údajů - pokud jde teda o sumární data za ČR - lze najít aktualizované v každé ročence dopravy vydávané MD, v sekci Infrastruktura. Ročenky jsou k mání na adrese www.sydos.cz


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Návrh železničního jízdního řádu pro období od 13. 12. 2020 do 11. 12. 2021 –aktualizovaná verze po projednání s objednateli a dopravci


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To bylo i v nejakym zdarmaplatku, co davali ve vlacich - mozna ho nekde mam, zkusim se podivat


Offline
Uživatelský avatar

353
03 črc 2007 20:00
IDS JMK, zóna 535
Trochu mimo aktuálně řešené téma, ale kdysi jsem někde na internetu našel takovou šikovnou statistiku o železnici v ČR; bylo to formou databáze. Jednalo se o základní přehled, jako: kolik km tratí na území ČR je, kolik jich je jednokolejných, kolik je elektrifikovaných, kolik jich má pravostranný provoz, kolik jich je bez osobní přepravy… naneštěstí při jedné z aktualizací mého PC jsem o tento soubor přišel. Když jsem to nedávno zkoušel znovu hledat, „nejbližší“ co mi k tomu vylezlo, byl článek na wikipedii, který je a) neaktuální a b)nemá všechny údaje. Pokud byste někdo věděl, kde to najdu, mohli byste sem nebo do SZ mi poslat odkaz? Předem případně díky.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
papír snese vše


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Sp 96056/1756 má z Bílovic do Adamova (7 km) jen 2 minuty. Průměrná rychlost 210 km/h.
Sp mají oproti R kratší jízdní dobu, ale 2x zastavují.
Na druhou stranu: "Z důvodu výluky jedné ze dvou traťových kolejí mohou vlaky projíždějící vyloučeným úsekem navýšit zpoždění až o 10 minut."

Uděláme grafikon, který nejde vyjezdit, ale cestující jsme upozornili na možnost zpoždění!


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Koukněte na aktuální výlukové JŘ spěšných vlaků S2 v úseku Brno-Blansko.

Koukám na to jak vůl ráno. Říkám si Židenice - Blansko za 10-13 minut?? (jak který spoj). Navíc 2 zastávky, Bílovice a Adamov. To by musela být průměrná rychlost vlaku 109km/h, což je nesmysl. (20km ujeto za 11 minut) - kdo trať zná ví, že tohle se nestane ani za 50 let.

Udělal jsem si výlet.

Jel jsem Sp 96054. (výlukové číslo vlaku) Odjezd z Brna na čas, jedeme podle maximálních povolených rychlostí a dle aktuálních návěstí. (všude bylo volno) Bílovice místo 15:58 až 16:01, Adamov místo 16:01 až 16:10. - to je ten největší nesmysl. Bílovice - Adamov 3 minuty dojezdová doba podle JŘ. Už na pohled blbost, dyť to je 7km.

Úsek Adamov - Blansko už je v JŘ ok. A takhle je to asi u všech Sp na S2 z Brna.

Dle kordisu samozřejmě chyba na straně Správy železnic, což je pravda. Jen nechápu kdo vyplodil takovou hloupost. Kdyby to byla minuta, dve, tři vem to čert. Ale tohle je do očí bijící. To je jak kdyby railjet jel Brno-Břeclav 15minut dle JŘ. Nesmysl. Dost daleká budoucnost, a co se týče těch spěšných na S2, to není ani budoucnost ale totální nesmysl.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Šlapanice posuzovaly prý dva přejezdy podle toho článku na Zdopravy, jinak je to jedna perla za druhou. Jenom teda, pokud podali správní žalobu, i tak by se mohlo začít, pokud nabude povolení právní moci, protože správní žaloba nemá odkladný účinek, o ten se musí žádat zvlášť, soud by musel vydat předběžko, že zakazuje nakládat s označenou sadou pozemků podle listů vlastnictví č. xyz v katastrálním území Troubsko.
Ještě se to potáhne.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Stavet samozrejme nemuzou, stavebni povoleni stale neni pravomocne. Majitele jiz podali spravni zalobu a navrh o prezkum uzemniho rizeni.

To, ze problemovy prejezd z niceho nic samostatne posuzuje SU Slapanice, pricemz prejezd a okolni stavby byly najednou z puvodniho rizeni vyjmuty, to uz jen perlicka k dokresleni absurdity situace.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Elektrizace trati do Zastávky: odvolání majitelů hospody bylo zamítnuto a stavba by měla dle článku začít.
https://zdopravy.cz/sprava-zeleznic-muz ... nim-53641/

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
487
07 úno 2006 10:26
Mexa píše:
Po jihomoravských kolejích se prohání Panter 660-802-0 ZSSK, údajně testovací jízdy. Dnes zachycen v Blansku.


Ano. A díky opakovaným problémům se zkušební jízdy opakují. Zítra se podívá na jih.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Už před 14 dny jsem ho potkal v Adamově.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Po jihomoravských kolejích se prohání Panter 660-802-0 ZSSK, údajně testovací jízdy. Dnes zachycen v Blansku.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
V ekonoickydenik.cz vyšel docela zajímavý článek o podpoře doprvních staveb v následujícím období. Explicitně se tam zmiňuje revitalizace stanice v Kéniku a výstavba nové přerovky. Přidávám odkaz https://ekonomickydenik.cz/evropska-uni ... aci-trati/


Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Info o výluce mezi hlavákem a Židenicemi už je na webu IDS, brzo by k němu mělo přibýt i schéma:)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3605 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 28 bře 2024 22:53
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]