Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 21 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Asi kombinace málo lidí na Kordisu a jejich příliš sebevědomý tiskový mluvka. Asi proto se tím tolik prsí, i když nemají hotovo. Jinak, pokud bych jel podle příkladu a bus v Bv měl novou pokladnu, tak přiložím mobil s QRC k pokladně z jednoho boku, nebo s platební kartou k druhému boku "trochu za rohem" a řidič by viděl, co mám nahrané. Zrovna dneska jsem to zkoušel na 402 a fungovalo to dobře, teda až na moji momentálně prázdnou kartu k jinému účtu, než jsem chtěl, takže to skončilo hotovostí. :smile: Fakt nevím, na čem to vázne. Mimochodem, jak tohle vlákno souvisí se železnicí, nemělo by být uklizené do vlákna tarif nebo vlákna Ids obecně?

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Výměna pokladny je na 2h, u SORek, Scaniií nebo Citybusů 3-4h.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Mimochodem, nové znění tarifu také stále nikde. Mělo být začátkem tohoto týdne. Začátek týdne je pro mě pondělí-úterý. Ale podle mě už před týdnem bylo pozdě. Nevím proč vše dělají na poslední chvíli. Ale to je taky klasika. Kdyby bylo vše připraveno tak, jak se Kordis tváří, tak už to bylo s lehkým předstihem vylepeno i ve vozech. To si sice lepí dopravce, ale v tomhle případě žádné nové znění neexistuje, takže není co lepit.


Offline
18
23 črc 2016 18:21
Richie píše:
napočítal jsem v provozu asi 90 busů se starou pokladnou, takže to skutečně nezvládnou - ejdna výměna trva prý asi 2 hodiny...


2 hodiny nebo dva dny?


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Ojin píše:
Co by se stalo - cestující zamává kartou a řidič zkontroluje platnost jízdenky pohledem, tak jako se tomu děje už 3,5 roku u QR kódů :roll:

Jenže terminály DPMB žádný QR kód, ani jiné potvrzení, nevygenerují. Tak co řidič zkontroluje pohledem? Kartu? A bude věřit, že cestující říká pravdu, že na ní tu jízdenku má? Představte si takovou modelovou situaci: cestující si třeba v Bystrci na terminálu v tramvaji koupí jízdenku na 9 zón, která se mu nahraje na kartu. On bez problémů dojede do Břeclavi, protože revizoři DPMB i průvodčí ČD čtečky mají. Ale v Břeclavi na MHD ho řidič vyhodí, protože nemá jak zkontrolovat, že tam tu jízdenku opravdu má a věřit mu může, ale nemusí. Co teď? To je, obávám se, mnohem horší problém, než to, že řidič bude chtít po cestujícím hotovost. On po něm totiž teoreticky může chtít cestu, kterou už jednou zaplatil, zaplatit znovu, byť jenom z části. Takže takový cestující z Bystrce do, například, Poštorné (což je břeclavská městská část, kam by se mi pěšky z nádraží šlapat fakt nechtělo) by mohl zaplatit ne 71 Kč, ale rovnou 91 Kč. A to se vyplatí, Horste sarcastic

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
A co když chci platit kartou a bus má starou pokladnu? Blbá otázka. Já vím co. Člověk ty peníze musí furt mít prostě. Ale proč to Kordis prezentuje tak jak prezentuje? Kdo se nevyzná, tak dle toho jak se tím Kordis furt chlubí by člověk řekl že karta už je samozřejmost a vše všude šlape.

Stačilo kdyby Kordis k tomu napsal, ať u sebe lidi pořád mají nějakou hotovost. Ale oni to prezentují jakože drobný už nejsou potřeba.


Offline
Uživatelský avatar

420
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Citace:
co se stane, pokud cestující s jízdenkou na kartě nastoupí do autobusu se starou pokladnou


Co by se stalo - cestující zamává kartou a řidič zkontroluje platnost jízdenky pohledem, tak jako se tomu děje už 3,5 roku u QR kódů :roll:

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
1589
18 led 2009 10:06
napočítal jsem v provozu asi 90 busů se starou pokladnou, takže to skutečně nezvládnou - ejdna výměna trva prý asi 2 hodiny...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
"Ve dvou stovkách regionálních autobusů"

Kdyby udrželi tempo, bylo by to OK, to se ale nestalo.

"Desítky dalších přibývají každý týden"

Ze začátku jo, teď už bych to na desítky rozhodně neviděl.

Pokud je to do 1.9. tak proč to Kordis nenapíše? Byla tam diskuze k datu 1.7. a Kordis psal, že pokladny budou všude. Psali, že se 1.7. nemůže stát to, že cestující s jízdenkou na kartě pojede se starou pokladnou. Stačilo napsat že to bude koncem prázdnin a nikdo by nic nemohl namítat.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Tady jsem četl, že to bude do konce prázdnin.
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/jizden ... -zpravy_vh


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Robert:
Citace:
Pokladny se vyměnit stihnout, taková varianta tedy nepřipadá v úvahu.

To byla odpověď Kordisu na můj dotaz z předminulého pátku co se stane, pokud cestující s jízdenkou na kartě nastoupí do autobusu se starou pokladnou. Takže tam se to jasně píše. Každopádně aspoň v tom nejbližším okolí Brna bych čekal, že bude vše vyměněno, ale ani to nedokázali zvládnout.

Mexa: No, Psota taky ještě nemá všechno, chybí znojemská MHD. Podobně i břeclavská MHD je na starých kasách, i když většina ostatních autobusů BORSu nové kasy má, byť pár výjimek se i mimo břeclavskou MHD u BORSu najde, ale není to nic hrozného a hlavně, nic přímo v okolí Brna. No a takové ČSAD Hodonín, ČSAD Kyjov a Vydos snad už komplet na nových kasách, včetně jimi provozovaných MHD, pokud se dívám správně, přitom Kyjov měl ještě před měsícem prakticky všechny autobusy na starých kasách, takže tam to šlo taky poměrně rychle. A ostatně, totéž platí i o tom BORSu, který mě, při tom množství autobusů, které má, opravdu příjemně překvapil, že to skoro zvládl. Takže jde to, když se chce, ale za den už to co dosud prolelkovali nestihnou a bude to zítra průšvih, pokud se k tomu nepostaví čelem a nevymyslí alternativní řešení, ale na to se Kordis zatím netváří. Asi zkusím na Kordis na FB znovu zaprudit. Snad mě nezabanují :roll:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Teoreticky bych řekl, že prostě bude potřeba mít drobný furt u sebe. Ale co je mi po tom že to podělali? Když teda ty pokladny nestihnou, měli odložit start s DPMB (ale podniku by se to asi nelíbilo). Ty pokladny musí fungovat všude, nebo nikde. Jedu s Adosou, a na dveřích papír ať platím pokud možno kartou (takže do toho lidi nutí) a pak jedu dalším busem a stará pokladna - a řidiče to zajímat nebude. Tak buď ať to funguje všude, nebo nikde. Pokladny můžou montovat, ale mohlo se platit furt penězma než to bude všude. Nebo mohli s tou reklamou na EOC počkat. Ale někteří řidiči vás do využití EOC skoro nutí a pak jedete s řidičem co tu pokladnu v životě neviděl. Někde jsou 2 měsíce napřed, a někde zas 100 let za opicema.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Je fakt, že Kordis psal, že od 1.7. to bude "ve většině" regionálních autobusech. Což je splněno. Pak se ale rozvinula diskuze (koukám že dost komentářů zmizelo nebo je prostě nevidím) že se pokladny vyměnit nestihnou (k 1.7.) a Kordis si stál za tím že stihnou. Někdo se ptal co když cestující s jízdenkou na kartě nastoupí do busu se starou pokladnou, Kordis jasně reagoval tak, že to se nestane protože vše se stihne vyměnit (k datu zavedení ostrého provozu, tedy logicky 1.7.)

Datum 1.9. sem nikdy nikde neviděl od Kordisu asi, říkalo se to ale mezi řidičema asi 2 měsíce zpět.

To aby Kordis sepsal nějaký dočasný podmínky do zítra ještě.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jen se zeptám, protože Facebookem nevládnu a nesleduju jej. Tam je někde napsáno, že od 1. 7. 2020 budou všechny autobusy v regionu vybaveny novými kasami? Pokud se nepletu, tak zhruba před měsícem se psalo, že tomu tak bude od 1. 9. 2020 a do té doby bude výměna probíhat.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Nevím jaký tam jsou priority. PSOTA vyměnila pokladny v celým vozovým parku za 14 dní a měsíc už je komplet hotovo. (nebo i více?) Čekal bych nový pokladny prvně na MHD a ve významných místech či větších městech. Jenže je to právě naopak. ČAD Blansko je mazec. Čekám kdy stáhnou MHD busy na garáže a furt nic, ani se mi tomu nechce věřit. Minulej týden Kordis v Blansku byl, udělal dva Crosswaye a odjel. Tak jako... confused Pokladny na skladě jsou co tak vím, jde jen o to ten kraj objet. Ale když za týden udělají v kraji sotva 10 autobusů, to je průser. A zajímavý že PSOTA to měla hned.

Uvažuji jestli má smysl psát Kordisu, chtělo by to tlak veřejnosti na facebooku třeba, ať tu ostudu mají veřejně biggrin


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Den před změnou a oba autobusy ČSAD Tišnov na a-51 jsou se starými pokladnami. Stejně tak není připravená a-301 a staré pokladny se pořád vyskytují i na a-402 a 405. A to záměrně řeším jen linky vycházející z Brna. Dál od Brna je situace ještě horší. Třeba adamovská nebo blanenská MHD, které také nejsou moc daleko od Brna, jsou prakticky výhradně na starých pokladnách. Pořád ještě Kordis myslí, že to stihne?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Super biggrin Ale to je klasika, jak se jim něco nelíbí pryč s tím. Jen nechápu že se furt nepoučili. Dyť s těma pokladnama museli vědět že to není reálný. Bože bože.

Fakt si někdo v Kordisu neřekne aspoň "měli pravdu"? Nebo řeknou ale nepřiznají to? To přece není normální.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Klidně se přiznám, že ten pán co zmínil, že je to nereálné jsem byl já. Ale jelikož mi Kordis jeden příspěvek na toto téma smazal, tak se mi moc nechce s nimi dál polemizovat. Ať si sami natlučou nos, když jsou tak nabubřelí, že mažou komentáře sarcastic

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Kordis chtěl mít opravdu všechny pokladny do 1.7. Asi týden zpět na Facebooku IDSJMK někdo psal že to je nereálný. Kordis tvrdohlavě tvrdil že se to stihne. Někdo se tam Kordisu zastával a Kordis snad znova psal že vše bude v termínu. (bylo jasný že nebude). Teď Kordis musí mlátit hlavou do zdi.

Škoda že ta diskuze utichla, doufám že to tam pán ještě okomentuje biggrin


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
Však, kdy začlo léto? 22.června o letním slunovratu, tak už jsme v průběhu biggrin.

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Ve spotu, který se plánuje (ještě nevím jestli fakt vyjde), má být text, že pokladny se doinstalují v průběhu léta :) Holt to není dost časově sladěný...


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
mekrydy píše:
Kordis chce mít všechny pokladny vyměněný do konce léta.

Nikoliv. Chce mít všechny pokladny vyměněné do 1. 7. Že to není reálné stihnout je asi jasné každému, kromě samotného Kordisu, který se, alespoň na Facebooku, pořád tváří, že to do středy stihne. A já už se těším, co za problémy ve středu bude, až řidiči na regionálkách nebudou mít čím přečíst jízdenky z terminálů DPMB, protože mají ještě staré pokladny. Že bych si ve středu udělal výlet do Brna? Sledovat tuhle srandu by za to riziko chycení koronaviru stálo :D

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Časem se to sjednotí na styl Pípni a jeď, na 51 určitě, z podniku jen nedovedli říct konkrétní datum, kdy taková varianta půjde ven.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Kordis chce mít všechny pokladny vyměněný do konce léta. Pak je spíš hodně nesystémové mít třeba na a-51 dva způsoby toho placení, buďto Pípni a jeď (u DPMB vozů) nebo normálně přes tisk (s novými kasami u ČSAD). Aspoň že obojí jde kartou :D


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Ptal jsem se přímo na DPMB na mailu eoc@dpmb.cz a odpověděli mi, že pokud si koupím třetí zónu, třeba 410 nebo 510 (příklady zón), tak se nic netiskne, takže v šalině přiložím, termínál přijme, já naklepnu, že chci doplatkovou a v regionálním busu pak přiložím kartu k terminálu, nebo třeba Apple Watch a je to, netiskne se nic. Kdežto, když pojedu opačně a budu chtít třeba v Olympii jet A-49 do Komárova, řekněme na Kovářskou (snad už je ve 100), tak se lístek tiskne bez ohledu na fakt, jestli platím kartou nebo hotově.
Jinak se uvažuje, to byla další odpověď z podniku, že budou zapojené do systému Check-in/check-out i okolní zóny v prstenci, tj. i zmíněné 410, 510, 610, jen ještě není jasné, k jakému termínu to spustí.
O zapojení parkovacích zón se zatím neuvažuje, že by strojky uměly v šalině nabídnout i parkovací lístek současně, nebo ho šlo koupit jako kombinaci na P+R. To je všechno, co jsem se dověděl z oficiálního zdroje.
Nevím, co blbnou s těma čtečkama karet, když normální POP-ka u průvodčího karty umí a jednalo by se tak jen o přehrání dalšího tarifu.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3605 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 29 bře 2024 01:38
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]