Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 29 z 411    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 411  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
goldfinger píše:
No snažil jsem se paní šalinové zeptat, když jsme zastavili na roli, ale komunikace byla přes sklo obtížná a řekl bych, že ani jedna strana té druhé nerozuměla. Ale jinak bych řekl čím víc draků, tím víc adidas. Potvrzuju příjemné tiché svezení a přívětivý interiér. Tento typ se vážně povedl.

Já jsem se Drakem svezl konečně minulý týden ráno a taky za mne příjemné svezení. Jen panely LCD zobrazující statický obrázek mi přišly trochu úsměvné.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Za mě je v brněnských EVO2 zbytečně moc sedadel otočených proti směru jízdy. Z hlavy vím min. o 6 sedadlech, která mohli být otočená po směru jízdy a nejsou. A ty 1,5 sedačky mi přijdou taky směšné, EVO2 je nadprůměrně široká a 2+2 sedaček by se tam bez problému vlezlo i s normální uličkou.

No mohli jsme mít ještě sedačky podélně, tak aspoň že tak. sarcastic

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
No snažil jsem se paní šalinové zeptat, když jsme zastavili na roli, ale komunikace byla přes sklo obtížná a řekl bych, že ani jedna strana té druhé nerozuměla. Ale jinak bych řekl čím víc draků, tím víc adidas. Potvrzuju příjemné tiché svezení a přívětivý interiér. Tento typ se vážně povedl.


Offline
2810
01 úno 2006 10:39
xxx: toho se nebojím, lidi se neptají když je problém, oni spíš nadávají mezi sebou, píší sem nebo na FB a potobně a čekají, že to někdo vyřeší za ně.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
A teď si představ, že by řidič tento dotaz dostával třeba každou druhou zastávku.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Ač nerad uklidním goldprsta. Problém s klímou byl technického rázu. To samé by se dozvěděl, i kdyby se zeptal řidičky. Teď chudák určitě nespí, hryže si nehty a má deprese krz to že dráček neklimatizoval a neví proč. Přitom se stačilo zeptat v danou chvíli osoby řídící. =; -kitty- booze

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
M: Páč je to blb a fňuká tady, kde s tím nikdo nic nezmůže, místo aby postupoval tak jak píšeš. Já to měl ##GDPR INFORMACE## a, dokud bylo nad 25 jsem klimatizoval, jak to během dešťa padlo pod 25 jsem ventiloval a cajk.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
2810
01 úno 2006 10:39
goldfinger: pokud bylo nad 25 stupňů ve stínu a klima nejela, proč ses neoptal řidiče?


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Dnes v poledne docela nepříjemné vedro, na Čáře přijela tuším 1824, vlezu dovnitř, okna rozglábnutý a klima samozřejmě nejela. To už neplatí, že nad 25 stupňů Celsiových se dává befel zapnout chlazení?


Offline
56
31 bře 2019 10:53
pan bubacek píše:
Má někdo "ánung", zda bude zítra jezdit na t-10 retro šalina? Jestli ano, tak jaká?

řekl bych že T2...aspoň stála před vratama, když jsem končil


Offline
14
14 úno 2020 20:08
Má někdo "ánung", zda bude zítra jezdit na t-10 retro šalina? Jestli ano, tak jaká?


Offline
Uživatelský avatar

3689
08 čer 2005 23:12
Nevyplývá z toho pak i povinnost mít čočky na úplně všech křižovatkách, kde jezdí tramvaj?

Já bych řekl, že ne. Stejně tak § 4 c) říká, že
Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen
c) řídit se světelnými, případně i doprovodnými akustickými signály, dopravními značkami, dopravními zařízeními a zařízeními pro provozní informace.


Z toho taky nevyplývá, že musí být semafory nebo dopravní značky všude.

Tramvaje se řídí čočkami, říká paragraf 72. Tam, kde čočky nejsou, logicky nelze uplatnit paragraf 72.

Bez ohledu na to ovšem platí i paragraf 70, který říká, že na červenou je třeba zastavit a tak dále. Přesné znění paragrafu 70 nechť si prosím každý dohledá, je tam pro každé světlo předepsáno, jak se má řidič zachovat.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Díky všem za názor. Zcela jistě se všichni shodneme, že dle zákona se tramvaj řídí dle světel, nejsou li čočky.

Ale přesto:
§ 72
Provoz tramvají se řídí světelným signalizačním zařízením se signály "Signály pro tramvaje"...

Nevyplývá však z této věty povinnost mít na všech signalizačních zařízeních, kde jsou provozovány tramvaje, "Signály pro tramvaje"? Takto byla myšlena moje původní otázka. e_smile


Offline
7107
27 úno 2010 07:40
Ondrah98 píše:
Pravda, přebral jsem si to špatně... No každopádně čočky nemusí být všude a tramvaje mohou jezdit podle klasických semaforů, to se shodneme ne?

Ano, to se shodneme.


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
Ondrah98 píše:
Pravda, přebral jsem si to špatně... No každopádně čočky nemusí být všude a tramvaje mohou jezdit podle klasických semaforů, to se shodneme ne?

třeba tady na Moraváku, pokud se snímek stále shoduje s realitouhttps://mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&x=16.6079282&y=49.1994307&z=16&pano=1&pid=32283385&yaw=3.091&fov=0.357&pitch=0.006

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Pravda, přebral jsem si to špatně... No každopádně čočky nemusí být všude a tramvaje mohou jezdit podle klasických semaforů, to se shodneme ne?


Offline
7107
27 úno 2010 07:40
Ne, z toho "pokud" vyplývá, že autobus jede ve vyhrazeném jízdním pruhu, kde pro něj neplatí klasický semafor.
S posledním odstavcem souhlasím.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Popis stůj na čočkách aneb:

Kód: S 15a Kategorie: Světelné signály
Pokud je tímto signálem řízen provoz autobusů, vozidel linkové osobní dopravy a trolejbusů, znamená tento signál pro řidiče těchto vozidel povinnost zastavit před hranicí křižovatky nebo před světelným signálem.

Jinými slovy ze slova "pokud" vyplývá, že čočky nejsou povinnost - nemusí být všude. A tam kde nejsou platí obecně to, co napsal b1. V rozporu se zákonem by bylo, kdyby na křižovatce byly čočky i klasický semafor a jezdilo se podle semaforu.


Offline
Uživatelský avatar

3689
08 čer 2005 23:12
Viz § 70:
(2) Při řízení provozu na křižovatce znamená pro řidiče
a) signál s červeným světlem "Stůj!" povinnost zastavit vozidlo ...


Vyjimku pro ridice tramvaje tam nevidim.

(Pro uplnost: § 2 bod d) řidič je účastník provozu na pozemních komunikacích, který řídí motorové nebo nemotorové vozidlo anebo tramvaj; řidičem je i jezdec na zvířeti)


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Nedávno jsem dostal otázku, jestli stávající brněnská praxe, kdy na vybraných světelných křižovatkách, kde nejsou čočky, jezdí tramvaje na světla v rozporu se zákonem, konkrétně s §72. Uměl by na to někdo odpovědět? Jak je to v předpise DP?

Zákon č. 361/2000 Sb.
Zákon o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů

§ 72
Provoz tramvají se řídí světelným signalizačním zařízením se signály "Signály pro tramvaje". Těchto signálů se může užít i na jízdních pruzích vyhrazených pro autobusy městské hromadné dopravy osob nebo trolejbusy.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Nejlepší je jet tím, co je napsáno v JŘ a nešpekulovat co pojede a co by mohlo jet a pak kňučet, proč to nejelo. ugeek

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
429
24 lis 2017 11:40
Aha, takže počítat s tím každý den nemůžu, vždy si musím na konkrétní den ověřit na idosu? Bývá to tam včas zaneseno?


Offline
Uživatelský avatar

3073
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Je to kvůli tomu, aby se normálně zatahující vozy daly použít jako posila při mimořádce. Třeba jako posila na hokej. Z konečné nejede do vozovny, ale režijně k Rondu a jelikož ten spoj není v jízdním řádu, tak nikomu nechybí.


Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Podobně to však je i u těch zatahujících jedniček na Mendl — na Ečerově jsou v JŘ taky uvedeny jen některé spoje


Offline
429
24 lis 2017 11:40
Uplně to sem nepatří, ale připomnělo mi to zatahující trolejbusy od města do Husovic na trase 25/26; jak je možné, že v idosu a na jrbrno jsou uvedeny a v jízdních řádech na zastávce jsem je neobjelvil (je to už nějaká doba, třeba se to změnilo) - tuší někdo? Tam teda taky jsem měl jednou dojem, že jedem o chlup dřív...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10274 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 411  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 dub 2024 21:50
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]