Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 58 z 232    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 232  Další
Autor Zpráva
Offline
9
09 lis 2019 10:00
Plánuje se na léto zase redukce spojů o víkendu (zejména abus a tbus linky)?


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Alanis píše:
Pod pojmem optimalizace linek si představuji škrtání spojů, delší (nesystémové) intervaly, rozbourání návazností a nasazení méně kapacitních vozidel.

Snahou je vždy co nejvíce lidí nas, teda vyhnat do aut, což se při každé optimalizaci daří perfektně.


A k tomu to hlavně marketingově podávat jako obrovský zlepšení nebo aspoň nezhoršení oproti současnýmu stavu... :dancing:


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Alanis píše:
Pod pojmem optimalizace linek si představuji škrtání spojů, delší (nesystémové) intervaly, rozbourání návazností a nasazení méně kapacitních vozidel.

Snahou je vždy co nejvíce lidí nas, teda vyhnat do aut, což se při každé optimalizaci daří perfektně.

Tak kdyby se vytvořil garantovaný systém návazností v uzlech (o kterých by navíc lidé věděli!), tak bych asi skousl omezení.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Pod pojmem optimalizace linek si představuji škrtání spojů, delší (nesystémové) intervaly, rozbourání návazností a nasazení méně kapacitních vozidel.

Snahou je vždy co nejvíce lidí nas, teda vyhnat do aut, což se při každé optimalizaci daří perfektně.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Co si má člověk představit pod pojmem "optimalizovat linky"?


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Jedna věc jsou náklady na samotný provoz a druhá strana mince náklady na infrastrukturu. Vinou pevných podvozků se každý dva járy mění vexle a oblouky. Na expresy bych nesahal. Dovedu si představit pásmový provoz v koncových méně zatížených úsecích, např. některé spoje d1 ukončené ve VM, d4 každý druhý spoj v Majlontu, d5 trvale jen na MN, d11 jenom na Zemědělskou, některé spoje t26 jen na Novolíšeňskou. Kolik by se ušpórovalo, nedokážu ani přibližně odhadnout. Na druhé straně už třetí měsíc jezdí omezeně linky N a to taky znamená nižší náklady.


Offline
Uživatelský avatar

3085
29 srp 2009 19:30
Město se soutěží nebo alespoň "soutěží"? Kdy naposled? To dostává DPMB přímo, ne? Teda až na balíček zahrnující a303 a další linky.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Jezour píše:
Dnes zasedla správní rada Sdružení dopravních podniků ČR u nás na přehradě, na tiskovce i ředitel DPmB připustil, že se budou muset optimalizovat linky, zvláště ty, které vznikaly "v době hojnosti". Vypadá to, že postoj města Brna jakožto objednatele je už bohužel více méně jistý a odráží obrovský propad z rozpočtového určení daní i relativně menší (byť též obrovský) propad z tržeb jízdného. Situace sice není dobrá, ale třeba se orgány města ještě zamyslí a nebudou se bát zadlužit víc...

Další možností by teoreticky bylo převedení více linek autobusů na jiné dopravce, kteří by nabídli nižší cenu. Jenže město se hold "soutěží" jako jeden balík a těch pár regionálek je výsledek soutěží KORDISu.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
124
18 srp 2019 17:01
Jezour píše:
zvláště ty, které vznikaly "v době hojnosti".

Které linky vznikaly v "době hojnosti"? Mě napadají akorát expresy, a51, a68, prodloužení t35 a rošáda na Vinohradech a v Líšni.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Dnes zasedla správní rada Sdružení dopravních podniků ČR u nás na přehradě, na tiskovce i ředitel DPmB připustil, že se budou muset optimalizovat linky, zvláště ty, které vznikaly "v době hojnosti". Vypadá to, že postoj města Brna jakožto objednatele je už bohužel více méně jistý a odráží obrovský propad z rozpočtového určení daní i relativně menší (byť též obrovský) propad z tržeb jízdného. Situace sice není dobrá, ale třeba se orgány města ještě zamyslí a nebudou se bát zadlužit víc...


Offline
2810
01 úno 2006 10:39
goldfinger: to musíš napsat na DPMB, zde to neovlivníme.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Pomalu je na čase obnovit posily N92 a N90 ve 23.55 hod. aspoň v noci před nepracovním dnem.Vozit lidi jako dobytek, hlavně že s rouškama, ale taky s pětiminutovým zpožděním není moc šťastné.


Offline
Uživatelský avatar

3689
08 čer 2005 23:12
Tyto dva spoje najdete v linkovém JŘ linky 5 na dpmb.cz


Offline
7107
27 úno 2010 07:40
Teď se asi nechytám. Je to pětka už z Čertovy rokle, jak jsem psal.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Ne. Ta, o které jsem se zmínil, jede jako 5 už z Lesné. Čili určitě po Milady Horákové. Eframmcbeth mi říkal, že řidič špatně přepnul BUSE, ale to je podle mě blbost. Podle mě je to tak prostě zadané v systému. Není tam převlékání.


Offline
2668
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Tak ona ta přejezdová jedenáctka snad jede podobně, nebo ji snad někdo trasuje na Cejl a jako pětku až od Čáry? To by mi přišlo jako dobrá blbost, takže bych spíš čekal, že ušetří přestup a pojede stejnou kombinací jako bych jel během dne 9+5.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Myslel jsem si, že to je nějaký přejezd.

Na Mendlák pojedu z Halasáku 9 a 5, protože je to mnohem rychlejší.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Tuhle nesystémovost nemám rád, měla by jet jako 11->5.

Samozřejmě v JŘ ani zmínka o těchto dvou spojích, protože JŘ d-5 není v úseku Zemědělská - ČR vyvěšený a v JŘ d-9/11 nejsou tyto dva spoje uvedené.

Takže třeba čekáte na Halasově náměstí, potřebujete na mendlák, tak pojedete a-44, i když 2 minuty po a-44 jede d-5, která je na mendláku o 10 minut dříve...

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
7107
27 úno 2010 07:40
To je v pořádku. V pracovní dny v 18:45 a 19:05 přejíždějí 01101 a 01102 na linku č. 5. Jedou tak již z Čertovy rokle


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Fyzicky. Nějaká K2.


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
xxx píše:
Já jsem jednu pětku viděl i na halasáku...

To jsi viděl na iRisu nebo fyzicky s tablama 5?


Offline
7107
27 úno 2010 07:40
Ajaj, Nastoupil vystoupil. biggrin


Offline
2810
01 úno 2006 10:39
Martin: ty krabičky nad dveřima jsou silně orientační, běžně se stává, že dojedeš na konečnou a to ukazuje, že tam máš ještě třeba 12 lidí, přestože tam nikdo neni, nebo třeba že jsi v mínusu 7 lidí například. Asi jsi je sežral, nebo se vypařili :-) Pokud dveřima projdou dva lidi vedle sebe společně, započítá to jen jednoho, pokud si stoupneš do dveří a budeš se kymácet tam a zpět tak to klidně jen připočitává, nebo jen odpočitává, ale rozhodně to nepočítá jakože nastouopil, vystoupil, nastoupil, vystoupil....takže se tomu moc věřit nedá, proto asi ti sčítači a taky tím nejsou vybavena všechna vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Obsazenost vozů neumí hlídat ty krabičky nade dveřmi ke sčítání cestujících, že jsou potřeba sčítači? Ptám se, nevím (není v tom sarkasmus).


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Já jsem jednu pětku viděl i na halasáku...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5785 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 232  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 dub 2024 20:14
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]