Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 23 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Soláry, proč ne. Hele, já už jsem si zvykl, že tyhle vize jsou unreal, ale tak proč občas nemít vize, že jo. Navíc není panel jako panel, kdo říká, že musí být někde třeba na Hvozdcu nebo v Bítýšce na náměstí televiza jako kráva s odjezdama, co půl hodiny kus a jedním hvězdičkovým řádkem na extra texty. Stačí lehčí zařízení, klidně něco jak je na Mozolkách v Žabinách, tenká placka, třeba i na solár, nebo s určitě menší váhou i odběrem a pak je tu prostě halda aplikací, Android nebo jabko má dneska půlka lidí a bude jich furt víc, tak bych se toho nebál.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
A hlavně všechny tyhle elektronické vychytávky jednak budou rozbíjeny vandaly a jednak budou pravidelně přestávat fungovat. Viz. ELPy, obrazovky ve vozidlech... Dám příklad zastávky v lese a zároveň přestupního uzlu - Bukovina, rozc.2.0 - Kordis tam dal lampu napojenou na solární panel. Pokud se nepletu - už tam není, protože minimálně jednou, ne-li víckrát, byla rozbitá lampa nebo panel.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
ELP ne, ale elektronický označník s informacemi si představit umím. Ne tedy v tom lese.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Už vidím ELP někde v lese :roll:


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ale tak jako vize to není špatné, nicméně bych řekl, že by to bylo ještě dražší než ta centrální zastávková služba.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Již z tvých jiných příspěvků poslední doby jsem nabyl dojmu, že o dopravě nevíš vůbec nic. Doufám, že v ní neděláš...


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
I na Zdopravy je článek s titulkem: Kraj vybral barvy... (k těm krajským panterům).
Co vím, tak v Praze pro PID dělá zastávkovou službu DPP, který na to má svoje oddělení.
Neefektivní to je všude, kde musíš cokoli vylepovat, i proto je lepší mít infotabule, na které to může nahrát rovnou ten, kdo spravuje provoz datového centra nebo provoz dispečera.
Takže já bych si to představoval tak, že by se tabule rozšířily do celého kraje, třeba postupně běěhem dalších pěti let a pak se povinnost výlepu zrušila úplně, stojany by spravoval Kordis a data by se nahrávala dálkově, plus hlavní důraz na chytré telefony a nahrávání dat/veřejné jř v aplikaci, však to má být jedna z hlavních funkcí Poseidonu.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
Internetem začíná kolovat náhled vizualizace krajských vlaků, tohle je ze stránek JMK:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Nevím, ale přijde mi to dost neefektivní. Sice je hned jasné, kdo je za stav odpovědný, ale neumím si představit tu činnost v praxi.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
V PIDu zastávkovou službu mají, ale netuším jak funguje, nevíte někdo?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Umíš si představit, že by se obden jezdilo z Brna na Strážnicko nebo Vranovsko vylepovat jeden stržený jízdní řád?


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Bohužel co vím tak na zastávkovou službu nejsou prachy a tak vylepují a často nevylepují dopravci... Bohužel jejich fantazie co vylepit a co nevylepit a kam je bezbřehá. Jak pokud jde o JŘ, tak o označníky...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Bohužel ano, ale systematičtější by bylo, aby je měl pod sebou Kordis, aspoň by se někdo snažil o pořádné přestupní uzly, ne takový bordel, jaký panuje už léta v Říčanech s tím, že se čeká na godota v podobě rekonstrukce krajské II/602 na Říčky a k Domašovu, zatímco v Ostrovačicích a Domašově už rekonstrukce proběhla.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Označníky a výlepy jsou na dopravci.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jojo, unimobuňky za 120 mega místo vážky a to se vyplatí včetně estetických efektů. sarcastic :mrgreen: Jinak k těm barván a řidičům, Richie, myslím, že seš v tomhle fakt naivní. Ani jednotná barva PIDu nezaručí, že ho nepoužijou idioti a bezmozci, buď za volantem nebo jako kaštani. Prostě buď něco funguje, nebo to nefunguje bez ohledu na barvy. A zrovna takové věci jako zastávkové označníky, vylepování řádů a další sjednocování má řešit Kordis, že ten některé věci nechává ležet je prostě další.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Vizualizace: Jak má vypadat nádraží v Králově Poli? Přestavba začne za tři roky


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Asi minimum, o tom žádná, mně šlo spíš o to, aby se to lidem dostalo víc "pod kůži" tímhle podprahovým vnímáním. Máme IDS už víc jak 15 let a lidi si pořád kupujou vozidlo mnozí v každým vozidle znovu, denně dojíždějící nemají šalinkarty nebo mají jenom měsíční, řidiče ujíždí návaznostem, nedodržují JŘ, vymýšlí si svoje vlastní pravidla a nutí cestující je dodržovat (a každej řidič má svoje), dopravci nevylepují JŘ, změny na označnících... Milióny dalších věcí... Možná právě pro tu sovu hrdost, nevím...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Kolik takových linek po JM kraji jezdí? Napadá mě snad už jen Arriva z Jeseníku a Krnova a dopravci ze ZL kraje. A stejně na to nikdo nehledí, natož aby přemýšlel, jestli to znamená IDS nebo ne.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Mexa píše:
Sjednotit barvy byl plán, ale dopravci jsou proti. Nedivím se jim. To bych se na to radši fakt asi vykašlal a odešel. Někteří dopravci na svoje barvy jsou prostě pyšní, a to že bus bude v kombinaci bílá-magenta jen s logem dopravce na boku, to se jim líbit nebude. A opět se jim nedivím. Moje firma, moje barvy. Pro kraj jen jezdím, a možná nemusím, proto bych zachoval čest a vykašlal se na to.

A co si budem, nás fanoušky by to bavilo? Mě teda fakt ne. Zelený Iveco od BDS nebo žlutá Psota či modrá Adosa vždy potěší a to nejen na fotce. Třeba v ČAD by to nemohlo zkazit nic, to je fakt, ale co většina ostatních?

EDIT: teď mě napadl ještě Bors, to by taky bolelo.

No kromě toho že by se mně líbilo to mít jednotně (což je jistě subjektivní) tak pak by i na první pohled bylo jasné méně chápavým, jestli je to autobus IDS JMK nebo ne. Když totiž pak nařpíklad ICOM jezdí s číslo 420 linku do Bíteše po Brně, tak je to docela chaos. A třeba by to pak vnitřně pomohlo řidičům a cestujícím, kteří nechápou ten celý systém k jeho pochopení - pro řidiče že jsou součástí systému, jakože pravidla musí dodržovat, aby ho nenabourali a u cestujících povědomí o tom, že ve vozidle stejné barvy se jede na stejnou jízdenku. V PIDu to přece mají, ne?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Bych chtěl mít vaše starosti, fakt.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Sjednotit barvy byl plán, ale dopravci jsou proti. Nedivím se jim. To bych se na to radši fakt asi vykašlal a odešel. Někteří dopravci na svoje barvy jsou prostě pyšní, a to že bus bude v kombinaci bílá-magenta jen s logem dopravce na boku, to se jim líbit nebude. A opět se jim nedivím. Moje firma, moje barvy. Pro kraj jen jezdím, a možná nemusím, proto bych zachoval čest a vykašlal se na to.

A co si budem, nás fanoušky by to bavilo? Mě teda fakt ne. Zelený Iveco od BDS nebo žlutá Psota či modrá Adosa vždy potěší a to nejen na fotce. Třeba v ČAD by to nemohlo zkazit nic, to je fakt, ale co většina ostatních?

EDIT: teď mě napadl ještě Bors, to by taky bolelo.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Škoda, že ČAD nezůstal po roce 2007 u "vytuněného" nátěru ČSAD.


Offline
51
28 lis 2019 15:38
Richie píše:
A není tedy v plánu sjednotit v novém VŘ na většinu kraje i barvy autobusových dopravců?

Blaňáci se děsí, že by museli nakupovat autobusy v barvě. biggrin


Offline
1589
18 led 2009 10:06
A není tedy v plánu sjednotit v novém VŘ na většinu kraje i barvy autobusových dopravců?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Kdyby ta červená byla červená tak je to super (fotka v komentářích na zdopravy) ale má to být magenta, jenže to v návrhu magenta taky tak úplně není.

A nechápu tu údajnou podobnost s logem a reprezentací JMK, ta v logu magentu nemá. Kdo ví jak to pak bude vypadat. Ale vybledlá a "neurčitá" barva je zlo, a až po roce vybledne ještě od slunce. No to bude výtvor.

Nevím co se tady snaží kombinovat za barvy, ten tmavej červenej návrh taky nebyla magenta.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3605 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 13:30
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]