Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 29 z 411    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 411  Další
Autor Zpráva
Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Podobně to však je i u těch zatahujících jedniček na Mendl — na Ečerově jsou v JŘ taky uvedeny jen některé spoje


Offline
428
24 lis 2017 11:40
Uplně to sem nepatří, ale připomnělo mi to zatahující trolejbusy od města do Husovic na trase 25/26; jak je možné, že v idosu a na jrbrno jsou uvedeny a v jízdních řádech na zastávce jsem je neobjelvil (je to už nějaká doba, třeba se to změnilo) - tuší někdo? Tam teda taky jsem měl jednou dojem, že jedem o chlup dřív...


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
mekrydy: pokud jede s lidima na trase kamkoli, a jede podle JŘ, který je zveřejněný na zastávkách a podobně, měl by JŘ dodržet. Pokud jede do Vozovny jen po trase bez JŘ ikdyž s lidma, tak žádný JŘ neni, ale tento případ asi dnes už nebude. Netuším, na autobusech toto nemáme, vždy jedeme režijně. Nebo pokud ovšem to na něj přišlo a potřeboval nutně na wc a nahlásí důvod podjetí právě tento, k nejbližšímu wc, tak problém mít nebude, jsme všichni jen lidi a taky protože nikdo nepotřebuje, aby to nestihl.... Ale jestli to byl tento případ nemohu vědět.


Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Rád bych se zeptal, když jsou zátahy do vozovny (v tomto případě Ečerova — Mendl), je nějaká výjimka z JŘ? Šalinář si to těžce hasil a v Komíně už měl 2 minuty podjezd. Sice většinu zastávek projížděl, ale ani na Svratecké nepočkal.


Offline
148
30 říj 2019 16:42
Jsou už nějaké informace o výběrovém řízení na nové obousměrky?

Samozřejmě vědět "výherce" by bylo fajn ale stačila by mi informace o tom kdo se zúčastnil? Přesněji řečeno jestli je účast stejná jako v tržní komunikaci nebo došlo k nějaké změně.


Offline
14
14 úno 2020 20:08
Mám dotaz, jak to letos bude s retro šalinama? děkuji .


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
V Pisárkách se aktuálně dokončuje etapa zahrnující novou halu denního ošetření a zastřešení kolejí mezi novou halou a stávající halou. Součástí byla i úprava kolejového rozvětvení. Další práce budou až v příštích etapách.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jak to vůbec vypadá v Pisárkách, staví se nová točna, nebo to má být v nějaké další etapě? Pak by mě ještě zajímalo, pokud někdo ví, jak to vypadá s výběrkem na obousměrné šaliny, zajímá mě to jen, pokud je fakt něco nového. Díky za obě odpovědi.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

270
31 led 2010 23:09
Jak bude vypadat pisárecká vozovna až bude hotovo? Bude se stará hala taky přestavovat do novýho a nebo bude část moderní-červená a část stará-žlutá?


Online
7090
27 úno 2010 07:40
Při tom intervalu se to dalo objet i se dvěma vozy. Jak to bylo, nevím, ale možná se i přejíždělo z 9 na 5 a z5


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Takže se ty zbývající odhadem 3 vozy po dobu zásahu točily jak na kolotoči?


Online
7090
27 úno 2010 07:40
Počítám, že když jsou na devítce běžně pauzy 15-20 minut na Lesné (zaokrouhleně), že ty dvě hodiny provozu na konci dne už ničemu nevadily.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Dnes večer kolem 21hod. fajrovaly sklepy v činžáku na Jugoslávské. Kvůli zásahu hasičů byl přerušen provoz na linkách d5 a d9 od zdravky. Do Lesné zavedena NAD, ve vyloučeném úseku zůstalo uvězněno několik vozů, zbývající se otáčely na Mostecké. Jak to dělali u d9 s přestávkama, netuším.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Nejohroženějším druhem ve štatlu je nový asfalt. Skoro nikde nevydrží déle, než dva měsíce. První úsek Cejlu už překopali nejmíň 3x, teď zase, na Husově jsou záplaty po výměně vyhlodaných oblouků (díky, pevné podvozky!) a vrcholem všeho jsou panely na vyrovnávacím esíčku za Šillngrákem. Předpokládám, že tam zůstanou po jednotku dočasnosti.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
miropiro píše:
DPP otevírá část prodejních míst, uzavřel naopak přední dveře v tramvajích
Fakticky to není úplně špatný nápad. Přeci jen řidič musí občas vylézt ven kvůli výhybce. Jestli mne paměť neklame z doby před opatřením, tak lozili řidiči ven na Zemědělské kvůli přehození směru. Tam jim to nějak blblo?

Výhybka na vjezdu do smyčky Zemědělská není elektrická. Je tedy nutné ji jít přestavit do požadovaného směru. Obdobně jsou na tom v běžném provozu v protihrotném směru výhybky za zastávkou Mostecká, první výhybka ve smyčce Stará osada a dvě výhybky na Jundrovském trojuhelníku ve směru z centra.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Online
7090
27 úno 2010 07:40
Docela šikovná věc, co jsem měl možnost využívat.


Offline
Uživatelský avatar

76
23 zář 2012 11:56
20 26 91
Díky, tohle jsem měl na mysli :)

_________________________________
22.11.1962 - 19.12.2011

Anvilia *2007


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Držáky jako takové v kabinách nejsou, jen takovéhle chladničky.


Offline
Uživatelský avatar

76
23 zář 2012 11:56
20 26 91
Prosba:
Neměl by někdo vyfocený držák na lahev v kabině? Díky :)

_________________________________
22.11.1962 - 19.12.2011

Anvilia *2007


Online
7090
27 úno 2010 07:40
miropiro píše:
Vyměnit se s kolegou atp.

A po vystupu se vznese k oblakum a doleti az domu?


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Ondra K. píše:
V situaci kdy všechny tramvaje mají plně uzavřenou kabinu je blokování prvních dveří celkem zbytečný.

Mně to dává smysl. Občas musí řidíč ven kvůli výhybce, vyměnit se s kolegou atp. Oddělení by se potom hodilo.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
miropiro píše:
DPP otevírá část prodejních míst, uzavřel naopak přední dveře v tramvajích
Fakticky to není úplně špatný nápad. Přeci jen řidič musí občas vylézt ven kvůli výhybce. Jestli mne paměť neklame z doby před opatřením, tak lozili řidiči ven na Zemědělské kvůli přehození směru. Tam jim to nějak blblo?

V situaci kdy všechny tramvaje mají plně uzavřenou kabinu je blokování prvních dveří celkem zbytečný.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
U pohonů, co jsou v T3, K2, K3, KT8D5R.N2, variích, to není problém. Prostě se v prvních dveřích odpojí jeden drát od centrálního otevírání, příp. druhý drát od uvolnění. U ostatních typů už to tak jednoduché není.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Mo to řešíte, jako vždy a ve všem hledáte problém jako vždy, všechny tramvaje mají tlačítko na centrální otvíraní dveří a také tlačítko pouze na 1. dveře, tím si řidič otevře když jde přehodit vyhybku, od centrálního jednoduše odpojím 1. dveře a je hotovo, žádný problém v tom nehledejte.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
A když půjde přehodit výhybku, tak půjde přes druhé dveře kolem pacientů? Nebo bude zapojovat pohon, aby se dostal ven 1. dveřmi?

Nejsem expert na dveřní pohony v tramvajích, ale asi tam není tlačítko on/off, ten proces zapojení/odpojení bude asi složitější ne? Navíc když se odpojí pohon, tak se musí dveře nějak mechanicky zablokovat (kvůli blokaci rozjezdu) ne?

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 411  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 14:08
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]