Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 18 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Slovák platit musí (předpokládám protože kolej) a slevu nedostal.
Ukrajinec platit musí a slevu dostal.
Není to diskriminace Slováků, když jsou oba v obdobné situaci?

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Jeden už je na to starej a druhej je na doktorským, takže taky vlastně starej :)


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Tak Slovák nemusí mít žádný doklad na to, že tu pobývá díky EU. Rus a Ukrajinec to musí mít nějak úředně povolený. Akorát nechápu, proč by Ukrajinec a Slovák žádali o slevu na plnou šalinkartu, když jsou podle všeho studenti a mají nárok na studentskou šalinkartu...


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Protože se mezi nimi pohybuju, popíšu zkušenost (nevím, jestli je to tak v pravidlech, ale každopádně takovýhle byl výsledek).
— cizinec Rus s trvalým pobytem: popelnice platit musí, slevu na šalinkartu dostal
— cizinec Ukrajinec na obnovované studijní vízum bez trvalého pobytu: popelnice platit musí, slevu na šalinkartu dostal
— cizinec Slovák bez jakýchkoliv oficiálních vztahů k Brnu: poplenice platit musí (napráskala ho univerzita na žádost MMB, ačkoliv pobyt má jinde), slevu na šalinkartu nedostal


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Řekl bych spíš, že cizinci bez trvalého pobytu zaplatit musí (pokud jsou zde déle jak 3 měsíce)... https://www.brno.cz/?id=4463562 Tady je jasně definovaný, kdo je poplatník. Osobně pochybuju o tom, že by šlo dobrovolně zaplatit.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Jde.. I cizinci, kteri tady bydli a nemaji trvaly, tak muzou zaplatit.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Jak požádat o dotaci na roční šalinkartu?
Všichni, co v Brně platí za odpad (občané i majitelé zdejších nemovitostí) mají možnost požádat si o příspěvek na elektronickou roční základní nepřenosnou šalinkartu pro zóny 100+101. Příspěvek je výši 1 425 korun.
O příspěvek může požádat každý, kdo je poplatníkem místního poplatku za komunální odpad v Brně, není od jeho placení plně osvobozen a nemá k datu podání žádosti ani k datu rozhodnutí o přidělení příspěvku dluh na poplatku za komunální odpad.


Poplatek za odpad se platí v místě trvalého pobytu, ale mám za to, že je možné je platit i v místě bydliště, resp. místa, kde člověk žije. Tohle by konkrétně měli upřesňovat vyhlášky konkrétních obcí, kde jsou podmínky osvobození od poplatku.

Takže by to chtělo zjistit, jestli lze platit odpad v Brně i bez toho, aniž by tady člověk měl trvalý pobyt, nebo vlastnil nemovitost.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
To bude jen urbanstory...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Může získat slevu na roční šalinkartu i člověk, který není z Brna ani tady neplatí odpad? Slyšel jsem (agentura JPP) že prý může dobrovolně zaplatit za popelnice a pak tu slevu dostane. Připadá mi to jako blbost, jednak si neumím představit, jak by se úřad dokázal vypořádat s takovou platbou, druhak mi to nevychází ekonomicky z pohledu města.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

353
03 črc 2007 20:00
IDS JMK, zóna 535
eframmcbeth píše:
Jen abych to doplnil do konce — dělám teď interaktivní mapu pro chystané EOCII a ponoukli jste mě touhle diskusí, abych ji trochu zdokonalil. Každopádně výsledek zjišťování je následující:

Území města Brna je rozděleno do sedmi tarifních zón:
— 100
— 101
— 210 (Na Spáleništi)
— 310 (Kozí horka, Rokle, Jelenice, Obora, Lávka Pod Hradem, Hrad Veveří)
— 325 (Nové Dvory, U Matky Boží)
— 410 (Tribuna B, Masarykův Okruh)
— 510 (Dvůr v lese)

A jen pro doplnění: „Zastávka“ lodi „Veverská Bítýška, přístav“ je mmch taktéž v katastrálním území Brna (kdežto stejnojmenná zastávka autobusu je „vtipně“ umístěna až mimo jeho hranici).


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Jen abych to doplnil do konce — dělám teď interaktivní mapu pro chystané EOCII a ponoukli jste mě touhle diskusí, abych ji trochu zdokonalil. Každopádně výsledek zjišťování je následující:

Území města Brna je rozděleno do sedmi tarifních zón:
— 100
— 101
— 210 (Na Spáleništi)
— 310 (Kozí horka, Rokle, Jelenice, Obora, Lávka Pod Hradem, Hrad Veveří)
— 325 (Nové Dvory, U Matky Boží)
— 410 (Tribuna B, Masarykův Okruh)
— 510 (Dvůr v lese)

Naopak zastávky U jezírka a U buku jsou v zóně 101, ačkoliv leží na území Bílovic nad Svitavou, a nová zastávka Letiště - logistický areál je v zóně 101, ačkoliv leží v katastru Šlapanic (což vyvolává otázku, proč tedy Evropská nemůže být taky ve 101... prostě... proč?)

Hodně na hraně je zastávka Rozhraní, kde označník směr Moravany se nejspíš nachází už v katastru Moravan, zatímco silnice sama je v katastru Horních Heršpic. A stejná hraniční situace je i u zastávky Šlapanice, Hraničky.

A pak je tu zastávka Modřická cihelna, kde nástupiště směr Brno je v katastru Modřic, zatímco nástupiště směr Modřice je v katastru Brna...

To všechno samozřejmě v té mapě nebude, to by se z toho cestující veřejnost zbláznila.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Pavel píše:
U té přehrady bude hlavní důvod, aby cesta z Veverské Bítýšky do Brna vyšla zónově nastejno přes Kuřim i Bystrc. Opačně to máte pro cesty z Bílovic, kdy tam zase chybí zóna 101, aby se to vzdálenostně dorovnávalo.
U těch multizón by se muselo vyřešit, jak by se dal zkontrolovat takový lístek, protože dvě zóny na něj asi nevytisknete. Pár případů jak to zneužít by se asi našlo.

Tak ono i dneska se dá ledacos zneužít. Třeba když pojedu někde z nějaké vesnice daleko od Brna a v Brně mě zkontroluje revizor, těžko může vědět kudy jsem reálně jel a tudíž jeslti mně ta x-zónová jízdenka pořád platí. Prostředním číslem zóny se nelze vždy řídit.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
1
05 bře 2019 21:41
Pavel: V IDS BK máme tieto "dvojzónové" zastávky vyriešené jednoducho - na lístok sa vždy vytlačí zóna, do ktorej autobus vchádza. :)


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
U té přehrady bude hlavní důvod, aby cesta z Veverské Bítýšky do Brna vyšla zónově nastejno přes Kuřim i Bystrc. Opačně to máte pro cesty z Bílovic, kdy tam zase chybí zóna 101, aby se to vzdálenostně dorovnávalo.
U těch multizón by se muselo vyřešit, jak by se dal zkontrolovat takový lístek, protože dvě zóny na něj asi nevytisknete. Pár případů jak to zneužít by se asi našlo.


Offline
45
24 říj 2011 23:31
Měnín: a co ještě zastávka Měnín, Jalovisko...


Offline
Uživatelský avatar

353
03 črc 2007 20:00
IDS JMK, zóna 535
eriksson1505: To se celkem divím, že si toho někdo za celá ta léta nevšiml… v mém případě to bylo první, nač jsem upozornil samotný Kordis již před mnoha lety, kdy jsem se jich vtipně dotázal, zda bude někdy celé Brno (dokonce jsem specifikoval, že mám na mysli celé jeho katastrální území) v „brněnských“ (100 + 101) zónách. Ptal jsem se na to tehdy, kdy došlo k přečíslování některých zastávek právě po Brně (např. ze 100 do 101 v případě zast. Rosického nám. – která se navíc dřív ani tak nejmenovala).


Offline
69
29 lis 2017 11:29
Ta situace u přehrady zase unikla mně, všimnu si sice kdejaké blbosti, ale tohohle, mnohem zásadnějšího ne :-? . Jestliže všechny ostatní případy včetně mého U buku jsou spíš nevýznamnou zajímavostí, tak tady tu logiku nechápu, přehrada je rekreačním zázemím Brna a tak by bylo logické, aby ležela v brněnské zóně. Jinak k tomu ODIS, myslel jsem samotnou Ostravu, která byla kdysi rozdělena na 4 zóny a některé zastávky (např. Svinov mosty) se nacházely rovnou ve třech zónách. Potom se to sjednotilo na jednu celoostravskou. Jestli tento systém přetrval v jiných částech ODIS, pak jedině dobře a za mě je to věc, kterou by IDS JMK převzít klidně mohl.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Tak v logických případech samozřejmě může být zón v obci více, viz ty Kanice, archiv, kam se ze zóny 215 (ve které je zbytek obce) nedá dostat bez cesty přes jinou zónu, tak je tam 210. Kdyby byla Na Spáleništi správně ve 101, tak musí být ve 101 i Kanice, archiv, aby to dávalo smysl... Takže je to vyřešený dobře.

A dobře je i ten Měnín, rozcestí. Žádná z linek (kromě 151) tam dál do zóny 510 nejede, tak nedává smysl mít tam jednu zastávku v jiné zóně. A ta 151 jede přes 510 i 610, takže je to vlastně jedno...

U té přehrady těžko říct, jaký tam je záměr...


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Nemluvě o Lažanech. :-)


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Samozřejmě, logiku to většinou má, i když zóna 310 v Brně okolo přehrady je taková zvláštní.
V rámci jedné obce může být více zón, příkladem budiž Měnín v zóně 510, ale zastávka Měnín, rozcestí v zóně 610.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
A co teprve, když jede 202 před Kanice, archiv...
Velká Klajdovka 101
Kanice, archiv 210 (ale Kanice jsou 215)
Na Spáleništi 210 (ale je to ještě Líšeň, takže 101)
Ochoz u Brna, Říčky 210

Z toho je vidět, že to je udělaný logicky... 101 a pak 210, nedává smysl jezdit 101 - (215) - 101 - 210, a do té 215 ještě jenom někdy, takže jinej lístek podle toho, jestli se jede závlekem... Stejně tak, ta zastávka U Buku, je to udělaný veskrze logicky, byť chápu, že to mohlo zaujmout (fakt je občas nuda sarcastic ).


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
P. Haluza píše:
- Brno, Dvůr v lese v zóně 510


Ovšem čistička je na katastru Modřic a zcela správně v zóně 510. Do Dvora v lese se jinak dostat nedá, takže změna zóny na 101 by nikomu žádnou výhodu nepřinesla.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Zastávky v Olympii jsou v Modřicích, ale třeba teď během výluky už byly v katastru Přízřenic (z druhé strany obchoďáku).
A zastávky Nové Dvory a U Matky Boží za hradem Veveří jsou dokonce v zóně 325, a pořád jsou v katastru Bystrce (uznávám ale, že všechny domky na Novém Dvoře už jsou v katastru Bítýšky).


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Takový příkladů "nelogického" zařazení do zóny dle okresu je více.
- Brno, Líšeň, Na spáleništi v zóně 210
- Brno, Kozí horka až Brno, Hrad Veveří v zóně 310
- Brno, Dvůr v lese v zóně 510

A naopak taková Olympia je zase opačný problém.
Sice to patří pod Modřice, ale velmi často vídám nesmyslný nápis Brno-Modřice, případně Olympia Brno.
Je možná ale dáno tím, že část území skutečně leží v katastru Brna.


Offline
118
29 črc 2014 19:57
eriksson1505 píše:
jako tomu bývalo dříve např. v Ostravě.

Není důvod to psát v minulém čase, zastávky ve dvou nebo třech zónách jsou v ODISu zcela běžné (i když si odmyslíme překryvné zóny). Spíš mě překvapuje, že se to v IDS JMK nepoužívá. (Stejně tak jsem v roce 2006 nechápal v šalinách reklamy na klouzavé jízdné - věc, která v ODISu fungovala už 10 let.)
Nicméně zrovna U buku to nemá smysl, když se tam jinak než ze zóny 101 dostat nejde.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 20:57
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]