Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 19 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
69
29 lis 2017 11:29
Tak si dnes brouzdám na mapy.cz (ostatně mnoho jiné zábavy v těchto dnech není) a narazil jsem na zajímavou věc, která mě nikdy nenapadla. Zastávka U buku mezi Soběšicemi a Útěchovem se dle map nachází již v okrese Brno-venkov, v katastru obce Bílovice nad Svitavou. Přesto a naštěstí však nikoho nikdy nenapadlo ji vyjmout ze zóny 101 (pro Útěchov by to byla tragédie, čistě po území Brna se sem dostat nedá). Otázka však, zda by tohle nemohl být precedens pro to, abychom přešli k systému jedné zastávky ve dvou zónách, jako tomu bývalo dříve např. v Ostravě. Stejnou logikou jako je nutnost spojení Útěchova se zbytkem Brna by totiž mohli klidně argumentovat Šlapaničtí, protože průmyslový areál na Evropské je sice již součástí Šlapanic, ale pokud by sem chtěl někdo cestovat ze Šlapanic MHD, musí mít i jízdenku pro zónu 101, jinudy než s přestupem ve Slatině se sem nedostane. Stejná logika by se pak dala pužít i pro cestu ze Žebětína k bohunické nemocnici přes Troubsko. Byť tady existuje alternativa přes Kohoutovice. Až však bude šalina ke kampusu, troufám si tvrdit, že nějaká linka ze Žebětína přes Veselku a Bosonohy k nemocnici (přímá, nemyslím 51), by byla rozhodně rychlejším spojením Žebětína s centrem než současná 52.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Teď na 261 CAD označovač přesunut dozadu a funguje

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

17
24 led 2019 19:28
zóna 900 / zóna 100
Spousta vozů (zejména Crosswayů VYDOSu a u ČSAD Kyjov) mají u zadních dveří udělaný úchyt na označovač včetně konektoru a kabeláže. Samozřejmě je druhá otázka, jestli je ta kabeláž zapojená, nebo jestli končí ještě v té tyči.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Vývody nejsou nikde (snad jen u měšťáků), je to na domluvě s výrobcem a pokud stačí OIS jen vpředu, není důvod připlácet za vývody vzadu.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Vzadu přece jsou na to vývody připravený, jenom tam nejsou oznamovače všude co jsem viděl...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jen bych upozornil, že "natáhnout kabeláž" znamená cca dva dny práce a rozmontování půlky interiéru. Není to natáhnout jeden drát kama mne napadne, jak si zde každý představuje.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Budeš tam tahat kabeláž jen kvůli opatření, o kterém nevíš, kdy skončí? A pak už ti to bude k ničemu...


Offline
1589
18 led 2009 10:06
To by to bylo tak náročné to přemontovat dozadu? Já bych si tu jízdenku i označil, mám univerzálku stále u sebe, ale nemám kde...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
U varianty IDS 3, coz jsou vozy, co do Brna nejezdi, je jen jeden oznacovac vpredu.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Doprava zdarma na jihu Moravy oficiálně není, fakticky tak ale funguje

Když už člověk lístek koupí, nemůže si ho ani ve voze označit časem a místem odjezdu. Na jeden tak může člověk jet třeba desetkrát nebo i víckrát. „Jak je to teď nastavené, tak lidé asi pochopí, že i u nás je v současné době doprava zdarma,“ přiznal jihomoravský hejtman Bohumil Šimek (nestr. ANO).

Nejsou náhodou označovače jízdenek i u druhých dveří pro situaci, že nastupuji v zóně 101 / 100 do regionálního busu a potřebuji si prostě cvaknout jízdenku? Nebo i proto, že při kombinaci šalinkarta a jednorázová jízdenka se občas vyplatí si pohlídat, kde cvakám dodatečnou jízdenku?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
V Blansku 221,222,223,226 zdarma. Jel jsem odpoledne s 234 a první řada sedadel už je omotaná a není možnost si tam sednout. Na dveřích taktéž vylepeny papíry s informacema.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Aktuální info - zákaz prodeje jízdenek řidiči bus celé IDS JmK a zákaz používání prvních dveří a sedadel v busech v celé IDS JmK. Všechny zastávky jsou stálé, ruší se režim na znamení. V busech se zakázané zóny vyznačí co nejdříve.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Ještě jsem četl, že se jezdí zdarma v Libereckém kraji (vlaky i autobusy) a průvodčí ČD neprodávají a nekontrolují jízdenky, cestujícím je doporučeno využít jiný prodejní kanál.
DP v Praze uzavřel prodejny jízdní dokladů.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Tak, když to Znojmo zaplatí z rozpočtu města, proč nemít dopravu gratis.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
V Děčíně MHD zdarma. Říkal jsem si že u nás to bude kvůli Kordisu složitější a ejhle, Psota od zítra do odvolání MHD ve Znojmě také.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Robert píše:
Po jedne kase je jeste u CADu a Tisnova.

U ČAD jsou 2 ks.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
18
23 črc 2016 18:21
Robert píše:
Po jedne kase je jeste u CADu a Tisnova.


A jedna v Adose


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Po jedne kase je jeste u CADu a Tisnova.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ty nejnovější u Borsu (pět kousků vysokých z 12/2019) už mají od začátku nové kasy.
Čtyři v Hustopečích (50902, 50903, 52203 a 540xx), jeden v Břeclavi.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Netuší někdo jak to vypadá s novýma pokladnama aktuálně? Dle Kordisu už probíhá výměna. Hádám že se bude začínat u Borsu. Jestli už to nemají náhodou ty nové Crossy? Starý kasy tam asi nedávali když to začalo jezdit v prosinci. Nebo ještě jo?


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Prosímvás, vy jste se tady všichni už opravdu zbláznili? Hromadná doprava tu snad je pro nejširší veřejnost tak, aby mohla cestovat bezstarostněji a jednodušeji, než autem. Je x věcí, ve kterých to nesplňuje a vy k tomu chcete přidat ještě další? To snad nemyslíte vážně, že chcete ještě lidi stresovat se sháněním jízdenky. Krom toho naprosto ignorujete fakt, že nějaká babička třeba jede na návštěvu za svou kamarádkou o 3 vesnice vedle a ne do žádného města, takže žádná předprodej k dispozici ani není. Já si říkám jaké chyby v IDS jsou a jak jsou politici hloupí, ale když tady čtu některé diskutéry, tak se jenom děsím toho, že hůř může být vždycky.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
peno píše:
V regionu to často problém je, zejména po nedávné redukci pokladen a to nejen v těch malých stanicích, ale i ve velkých. Třeba u nás v Hodoníně...

A to je takový problém si při cestě z Brna do Hodonína koupit ještě jednu jízdenku i na další cestu do Brna? (v automatu, trafice, nádraží, předprodeji)


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Richie píše:
Není nic jednoduššího než jízdenku mít předem ;-) (šalinkarta, automat, univerzálka, Poseidon, trafika, předprodej...)
Proč se teda do autobusů montují pokladny? :-k


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
V regionu to často problém je, zejména po nedávné redukci pokladen a to nejen v těch malých stanicích, ale i ve velkých. Třeba u nás v Hodoníně také teď jednu pokladnu zavřeli a u těch zbylých dvou se tvoří fronty. A stejné informace mám třeba i z Břeclavi. Takže kdo může, nádražním pokladnám se raději vyhne. No a v některých případech ani nejde mít jízdenku předem. Třeba v případě úsekových jízdenek v autobusech.
A Poseidon? To tedy pardon, ale to je hodně nepovedená parodie na prodejní aplikaci. Až Kordis vytvoří něco funkčního, třeba na způsob PID Lítačky nebo aplikace IDS BK, rád to budu používat. Ale tento paskvil fakt používat nehodlám a vím moc dobře, že nejsem sám.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1589
18 led 2009 10:06
peno píše:
V dnešních Událostech v regionech na ČT bylo zmíněno, že už od příštího týdne začne postupná montáž nových pokladen do regionálních autobusů. Takže bych se asi začal psychicky připravovat na problémy s nákupem jízdenek u řidičů. Tedy alespoň než si to sedne a řidiči si zvyknou. Každopádně nezávidím řidičům, kteří budou muset v době výměny přecházet mezi autobusy s novými i starými pokladnami. Docela zápřah, řekl bych. Ale snad ta výměna nepotrvá zas tak dlouho a platbu kartou skutečně stihnou spustit podle plánu v září. Ale podle předchozích zkušeností jsem přece jenom poněkud skeptický.

Není nic jednoduššího než jízdenku mít předem ;-) (šalinkarta, automat, univerzálka, Poseidon, trafika, předprodej...)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:20
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]