Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 44 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 323  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
AKTUÁLNĚ: Nová ohebná tramvaj absolvovala zkušení jízdu po Mostecku


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Sfouknutý prach vrátil jihlavskou tramvaj do hry


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Tak snad se do té doby s vozy na lince 23 naučí couvat. :cry:

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
7.3. by měly být v Praze poprvé vypraveny na linku exliberecké T2.
Nebude to úplně první vypravení, ale víc sem psát nebudu.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Odkaz jsem opravil.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To bude skrytá reklama
Mouko...


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Odkaz odkazuje na článek o Andrejovi ...

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Na sjezdu z dálnice D1 z pražského okruhu hasiči zlikvidovali požár autobusu. Nikdo se nezranil


Offline
148
30 říj 2019 16:42
Tak je vybráno https://www.startovac.cz/projekty/dosta ... zpet-domu/


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Turecké autobusy pro Bratislavu:
http://www.cs-dopravak.cz/zpravy/2019/1 ... eck-otokar


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Nízkopodlažní tramvaje v roce 1912:
https://www.pets.org.au/pets07_63.html


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Tak to možná změnili, ale minimální dobití bylo 3 €, ať v automatu nebo u pokladny.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
Tin píše:
V Lisabonu. Jednak člověk platí něco za tu kartu, druhak mu zbude nevyčerpaná částka. Lze dobíjet jen předdefinované sumy, takže ani nejde doplatit jen to, co chybí.


Ta karta stoji zavratnych 0.5EUR a muzu si na ni nabit klidne jen jednu jizdu za 1.5 EUR. Vyda jakykoliv automat na jizdenky (a nejspis i nejake dalsi prodejni mista). Pro dalsi jizdu si muzu nabit klidne zase jen jednu jizdu.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
V Lisabonu. Jednak člověk platí něco za tu kartu, druhak mu zbude nevyčerpaná částka. Lze dobíjet jen předdefinované sumy, takže ani nejde doplatit jen to, co chybí.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Nefunguje to takhle náhodou, tuším, v Madridu nebo v Lisabonu nebo tam někde?


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Jízdenka je jednorázova, přednabitou kartu nemusím vůbec vyčerpat a tím pádem prodělávám?


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Mauricio:
Myslím, že je jedno, jestli ti z automatu vypadne papírová jízdenka nebo přednabitá čipová karta.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Richie píše:
Za zpoždění nemůže

To bych taky tak jistě netvrdil. Je nepochyné, že ve většině případů řidiči za zpoždění nemohou, ale jsou i řidiči, kteří by nejeli na čas i kdyby jim šlo o život. U nás v Hodoníně jednoho takového máme. Už z konečné zpravidla vyjíždí o dvě, tři, někdy i více minut později a když i náhodou odjede včas, tak má tak podivný jízdní styl, že mu motor často chcípá, čímž samozřejmě následně dál komplikuje dopravu. A není to autobusem, protože jeho kolegové ve stejném autobuse tyto problémy nemají. Vždycky se modlím, abych ho nedostal, když zrovna spěchám. A upřímně doufám, že půjde brzy do důchodu a to i přes to, že je to jeden z mála hodonínských řidičů, kterému autobus nikdy nesmrděl po cigaretách.

ds: Ještě je i možnost pořídit si Odisku a používat v ní elektronickou peněženku, což, jestli systém ODIS chápu správně, bude jediná možnost jak mít jednorázové přestupní jízdné, které bude platit jak v DPO, tak i v regionálních autobusech a vlacích. Jednorázové jízdenky na platební kartě totiž jsou a pravděpodobně i nadále budou uznávány jen u DPO.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A přiznej se, že pravý důvod rozhořčení je, že ti nebudou přibývat ostravské jízdenky do šotosbírky :-D
V podstatě ano :mrgreen: :mrgreen:

Nikdo tě nenutí jezdit do Ostravy a používat tam MHD.
Tak třeba zahraniční turista z Rumunska. Ten nemá ani bezkontaktní kartu, ani mobil. Ale spíše je mi krajně nesympatické, když mi systém tyto věci nutí, protože "jsou prostě potřeba". Já si rád rozhoduju o tom, co potřebuji, sám. Nebo ještě lépe, rád bych byl ten, kdo to diriguje ostatním.

jak cestující bez drobných vyhazuje z regionálního autobusu
Bez platného jídzního dokladu ano, bez drobných ne. Nicméně nemůžu vyloučit, že jsem v rámci trolení něco takového nepsal, občas se v tom ztrácím :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Mauricio píše:
Takže pokud chápu správně, jakožto turista nemaje předpaltní jízdní doklad, který přijede do velkoměsta na návětěvu, mám dvě možnosti:

a) jet na černo a doufat, že mě nikdo nechytí
b) zařídit si bezkontaktní platební kartu (nevím, proč by mě k tomu někdo měl nutit) a doufat ve fuknčnost celého systému

Tohle nikam nepovede. Komplexní zrušení papírových jízdenek spolu s hotovostní platbou u řidiče/v automatech bude ve výsledku spíše ke škodě, no, oni to třeba pochopí časem...


No tak teď budu trolit chvíli já a dám ti ochutnat vlastní medicínku :). Nikdo tě nenutí jezdit do Ostravy a používat tam MHD.
Pravidelní cestující mají možnost koupit si čipovku a nabít tam stovku, náhodní mají bezkontaktní kartu, nebo mobil s prémiovými sms. To 0,1%, které nemá (nebo spíš nechce využít) nic z toho může jít pěšky nebo si vzít taxi.
Mimochodem, teď se mi to nechce hledat, ale skoro bych se vsadil, žes to byl ty, kdo se chlubil, jak cestující bez drobných vyhazuje z regionálního autobusu :). Tak co je náročnější a co koho odradí?
A přiznej se, že pravý důvod rozhořčení je, že ti nebudou přibývat ostravské jízdenky do šotosbírky :-D

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Zlaťák píše:
Ostrava jako první v ČR ruší papírové jízdenky:
http://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/dopr ... zpravy_jog


Takže pokud chápu správně, jakožto turista nemaje předpaltní jízdní doklad, který přijede do velkoměsta na návětěvu, mám dvě možnosti:

a) jet na černo a doufat, že mě nikdo nechytí
b) zařídit si bezkontaktní platební kartu (nevím, proč by mě k tomu někdo měl nutit) a doufat ve fuknčnost celého systému

Tohle nikam nepovede. Komplexní zrušení papírových jízdenek spolu s hotovostní platbou u řidiče/v automatech bude ve výsledku spíše ke škodě, no, oni to třeba pochopí časem...


Offline
1589
18 led 2009 10:06
xxx píše:
Pokud si jednou do měsíce štípne příchod o minutu později, než mu začíná směna, ale přitom si stihne řádně splnit své povinnosti a včas vyjet na trasu, a zaměstnavatel mu za to sebere 1000 Kč z prémií, pak je to šikana.

Přesně jak říkáš, "stihne řádně splnit své povinnosti" a povinností řidiče je dodržovat jízdní řád. Za zpoždění nemůže, ale podjetí je vždycky jeho chyba a většinou i záměr (tudíž snaha ublížit cestujícím). To se bohužel musí trestat, díky bohu nejsme už v časech "ČSAD" (čti před IDS) kdy platil JŘ +-10 minut, byť si to tak mnozí zvyklí na doby "ČSAD" stále vykládají.
Prakticky v každé práci i v blbé škole bude člověk potrestanej,. pokud to záměrně dělá špatně.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Jestli je to šikana, nechť posoudí jiní.
Nicméně toto je jedním z důsledků bujení tzv. digitální totality, kdy se začíná čím dál důsledněji vymáhat dodržování předpisů. Ty předpisy tady máme už mnoho let prakticky stejné, ale dříve se drobná porušení tolerovala na základě určité soudnosti, která dnes mnohým chybí.
P.S. Orwell udělal obrovskou chybu, 1984 si měl nechat patentovat.


Offline
157
08 črc 2017 23:44
xxx:
Nevím, jak to tam chodí, proto se ptám, díky za upřsnění. Jestli kvůli minutě litr dolů, tak je to holt buzerace, no.
Že je ve všech zaměstnáních sankce za pozdní příchod jsem přehnal, ale vyznělo mi to tak, že mu přijde, že jinde se tohle neřeší a jen řidiči jsou na pranýři.
Co se týká dokladů a podjetí, za tím si pevně stojím.

_________________________________
MHD Znojmo: http://mhdznojmo.wz.cz/


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Tomáš J. píše:
Můžu se zeptat, Mauricio, co přesně je v tomhle za šikanu? Když přijdeš do jakéhokoli jiného zaměstnání pozdě, je za to sankce. Jízda bez dokladů, o té ani nemluvím. A od čeho asi jsou jízdní řády... znám řidiče, co tradičně vyjíždějí z první zastávky o 5 minut později či dřív, a právě proto se mi hodí iRIS - nemusím na zastávce pak čekat jak trotl na onen (pokud vyjel pozdě) nebo až na následující spoj (pokud jel dřív).

Pokud si jednou do měsíce štípne příchod o minutu později, než mu začíná směna, ale přitom si stihne řádně splnit své povinnosti a včas vyjet na trasu, a zaměstnavatel mu za to sebere 1000 Kč z prémií, pak je to šikana.

Ne v každém zaměstnání jsou za pozdní příchody sankce. A když, tak ne vždy se udělují. Je to o lidech.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8068 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 16:51
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]