Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 51 z 124    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 124  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jak je to s fungováním rychlostní výhybky na trati do Líšně (SS×Mifkova)? Psalo se tu myslím o nějakém zkušebním období - trvá ještě? Stále se přes ni projíždí krokem, alespoň v těch pár případech, kdy jsem tu cestoval.


Offline
118
29 črc 2014 19:57
Stránská skála už hlavně zjišťovacím řízením před pár lety prošla: https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_JHM1398


Offline
101
13 zář 2007 19:58
Nikolivěk. Územko pro ŽUB vydal (resp. potvrdil jeho vydání) Krajský úřad Jihočeského kraje.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Peno: Ale to snad nebyl místně příslušný úřad, ale přímo soud.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
xcav8 píše:
V tomto případě by se EIA vůbec neměla posuzovat.
Nezapomínejme, že se nejedná o novostavbu, ale rekonstrukci.


Pokud bude obnovení v původní stopě trati, bude to jen reko, ale v době ústupků DP se ta trať měla částečně posunout a pak už by to chtělo nějaké ty ouřední 3,14čičandy navíc. Jak je to v plánu nyní, původní stopa nebo opět ústupek v posunutí části úseku?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Mauricio píše:
Od MČ Líšeň je to nejspíše proto, že to pod MČ Líšeň spadá. Stavební úřad si jaksi nemůžeš vybírat dle libosti.

Já měl za to, že v případě, kdy by místně příslušný úřad mohl být předpojatý, může případ řešit jiný úřad. Mám pocit, že tak to bylo například v případě odsunu brněnského hlavního nádraží, které řešili někde v jižních Čechách. Ale nejsem odborník a nebudu předstírat, že jsem.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Můžou požadovat klidně hlukovou a rozptylovou studii - i u rekonstrukce. Sice jsem se s tím ještě nesetkal, ale tady je možné vše. Při nejmenším je to další věc, která pak jde napadnout. Pravdou ale je, že samotná EIA by zde být neměla.

P.S.: Musíš omluvit moji neznalost. Jsem jen běžný řadový asistent ředitele, projektový manažer, skladník, správce vozového parku a majitel jednoho stolu a jednoho notebooku (a tří časopisů) na mém pracovišti. Tedy ani právník a už vůbec ne úředník biggrin A po minulé akci, kdy jsem žádal o rozdělení pozemků a neb jsem to do........vil, tak se to překlopilo do územního řízení s nutnou návštěvou úřadu, za což mi zaměstnavatel docela vynadal :-| :mrgreen:, mám zakázáno být také žadatelem nebo jeho nohsledem.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Mauricio píše:
Ještě upravím: pokud stavba vyžaduje zjišťovací řízení EIA (předpokládám, že zde asi nejspíše bude), je celý proces o něco složitější a mám za to, že není možné využít mnou uvedených kliček, ale to by jistě člověk, který se tím na ouřadě živí, řekl lépe. Jinak odvolat se také může samotná městská část (v tomto případě Líšeň a pokud chápu správně, tak i Slatina). Odvolání probíhá, pokud se nepletu, prvně na úrovni MČ, při zamítnutí dále vždy k o stupeň vyšším instancím - tedy další v řadě je magistrát a tady se to většinou na několik let zasekne. Napadnutí procesního řízení jde rovnou na soud (a zde pět let žádná míra).


V tomto případě by se EIA vůbec neměla posuzovat.
Nezapomínejme, že se nejedná o novostavbu, ale rekonstrukci.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ještě upravím: pokud stavba vyžaduje zjišťovací řízení EIA (předpokládám, že zde asi nejspíše bude), je celý proces o něco složitější a mám za to, že není možné využít mnou uvedených kliček, ale to by jistě člověk, který se tím na ouřadě živí, řekl lépe. Jinak odvolat se také může samotná městská část (v tomto případě Líšeň a pokud chápu správně, tak i Slatina). Odvolání probíhá, pokud se nepletu, prvně na úrovni MČ, při zamítnutí dále vždy k o stupeň vyšším instancím - tedy další v řadě je magistrát a tady se to většinou na několik let zasekne. Napadnutí procesního řízení jde rovnou na soud (a zde pět let žádná míra).


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To je jen sdělení k seznámení s podklady - tam o nic nejde a nejde to v podstatě ani právně napadnout (stejně je to bezvýznamné). Zajímavé by bylo pro případné chyby prostudovat samotné podklady, a následně kvůli chybám v procesním řízení také samotné ÚR, až bude vydané. Například špatná čísla pozemků by mohla být dobrá zábava. Napadnout pak lze jak ÚR, tak vypořádání ÚR s námitkami zúčastněných (buď jednotlivě nebo jako celek), dále také samotné rozhodnutí DOSS (a to buď jednotlivě nebo jako celek), případně celé procesní řízení. A dost pochybuju, že se tak (minimálně ze stran obyvatel "při trati") nestane. Bez platného pravomocného ÚR se pochopitelně nelze posunout nikam dál, pomoci by ale mohl §85, odst 2a Správního řádu, případně existuje také předběžná vykonatelnost ÚR (které se ovšem každej úředník celkem oprávněně bojí). S tímto ale musí být počítáno již před samotným zveřejněním a vydáním ÚR, tedy nejlépe rovnou v žádosti. Dále nevím, nejsem úředník, i když si tak občas v práci připadám.

Od MČ Líšeň je to nejspíše proto, že to pod MČ Líšeň spadá. Stavební úřad si jaksi nemůžeš vybírat dle libosti.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Vzhledem k tomu, že je to od MČ Líšeň, tak si říkám, jestli tam ty chyby nejsou záměrně, aby se to pak mohlo potopit :-( Nechápu, proč to nedali nějakému jinému úřadu, protože Líšeň, jako zainteresovaná MČ, nemůže být v tomto projektu nezávislá.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Doufám, že nepůjdou napadnout ty chyby, které tam mají. A je jich dost. U několika pozemků prohozené cifry, u DPMB jednou adresa na Hlinkách a jednou na Novobranské ....

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
A dnes zveřejněno :

Veřejná vyhláška - Sdělení - Znovuzprovoznění tramvajové tratě Stránská skála - Líšeň, Holzova
https://www.brno-lisen.cz/2020-01-10-4/f16366


Offline
Uživatelský avatar

270
31 led 2010 23:09
001MRY píše:
Z vedení na školení zaznělo cosi o tom, že se aktuálně řeší právě správní řízení ohledně odstranění cernych staveb. Prý původně podnik podal vstricnou ruku, trat o kousek posunout a vybudovat jim tam navíc pristupovou cestu, čehož hned zneužili a proto se tam zatim nic neděje. Ale doufejme, že ne navždy.



no jediný čeho se tím dosáhlo, tak toho, že na tom rozestavěným domě hned u trati na Drčkove se začlo ve velkým pracovat... zatímco předtím několik let stál jak ještě před pár rokama kasíno nad dálnicí, tak teď už má okna a každej den na něm někdo dělá


Offline
147
06 pro 2009 11:01
Z vedení na školení zaznělo cosi o tom, že se aktuálně řeší právě správní řízení ohledně odstranění cernych staveb. Prý původně podnik podal vstricnou ruku, trat o kousek posunout a vybudovat jim tam navíc pristupovou cestu, čehož hned zneužili a proto se tam zatim nic neděje. Ale doufejme, že ne navždy.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Přesně, buldozer na Procházku i tyhle místní kretény, co si myslí, že vydrbou s každým, kdo jim šáhne na černou stavbu. Mimochodem asi nejlepší ukázka černé stavby je ta nepovolenka v Líšni, co pořád jeden týpek staví a staví a město i přes příkaz odstranit stavbu není schopné mu ty věci zabavit. Myslím, že v Líšni všichni vědí, o koho jde.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
luda_612 píše:
Upřímně mi stav kdy DP nebo Město zaplatí jedné firmě za projekt a druhé za odstranění na letových dřevin v oblasti TT je asi že nějaký kamarád potřeboval si potřeboval vydělat když vidím ten současný nezájem.

Pochopil bych námitky s úrovňovým křížením TT a čtyřproudové silnice protože to nebylo úplně ideální řešení
Ale i toto se změnilo na mimoúrovňové křížení (jestli se nepletu ale někde jsem to četl).
I když by se s podobnými teroristy nemělo vyjednávat nemělo tak tak nechápu proč se provizorně neuvažovalo o jednokolejné trati za ulicí Holzova i když by to asi nic nevyřešilo.

Co mě ale vadí asi nejvíc je že jim Město trpí ty černé stavby! Za to jaký dělají problémy bych jim to tam dávno srovnal se zemí protože šanci na legalizaci dostali ale asi neměli zájem


Přesně tak. Černí stavitelé si z města dělají dobrý den a není vůbec dobrý signál, že jim to prochází. V tomto případě mělo nastoupit důsledné vymáhání práva, jako se jím prsí konšelé v kauze "staveb" pana Procházky na Ponavě. A dvojí metr je to úplně nejhorší.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
luda_612 píše:
Upřímně mi stav kdy DP nebo Město zaplatí jedné firmě za projekt a druhé za odstranění na letových dřevin v oblasti TT je asi že nějaký kamarád potřeboval si potřeboval vydělat když vidím ten současný nezájem...


Je potřeba to dát do časových souvislostí. Práce na vyčištění tělesa tratě byly nasmlouvány dříve, než do toho začali šlapat místní. Práce pak byly provedeny v době, když pomalu realizace obnovy trati šla do útumu.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
148
30 říj 2019 16:42
Upřímně mi stav kdy DP nebo Město zaplatí jedné firmě za projekt a druhé za odstranění na letových dřevin v oblasti TT je asi že nějaký kamarád potřeboval si potřeboval vydělat když vidím ten současný nezájem.

Pochopil bych námitky s úrovňovým křížením TT a čtyřproudové silnice protože to nebylo úplně ideální řešení
Ale i toto se změnilo na mimoúrovňové křížení (jestli se nepletu ale někde jsem to četl).
I když by se s podobnými teroristy nemělo vyjednávat nemělo tak tak nechápu proč se provizorně neuvažovalo o jednokolejné trati za ulicí Holzova i když by to asi nic nevyřešilo.

Co mě ale vadí asi nejvíc je že jim Město trpí ty černé stavby! Za to jaký dělají problémy bych jim to tam dávno srovnal se zemí protože šanci na legalizaci dostali ale asi neměli zájem


Offline
Uživatelský avatar

270
31 led 2010 23:09
OPRAVA! "Jen se do projektu nikdo moc nemá biggrin " , takže předce jen pohřbenej není, ale k oživení ani pohřbení se nikdo nemá biggrin takže jen tak leží vedle díry v zemi a čeká co bude


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Osobně, bych řekl, že prostě dostala přednost příprava jiných potřebných a snáze projednatelných staveb, než je TT Líšeň. Viz. TT Osová - Kampus, TT Ečerova - Kamechy, TT Štefánikova čtvrť - Halasovo náměstí, dostavba vozovny Pisárky, hokejový stadion, atletická hala a další.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

270
31 led 2010 23:09
info mám od člena líšeňský dopravní komise...


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Nemám sice informace přímo z Lösch, ale pochybuju, že by se tento projekt pohřbil, daleko pravděpodobnější mi připadá verze, že se akorát někdo snaží zviditelnit. Na druhé straně je pravdou, že nikdo z městské Rady o obnovu tratě vehementně nebojuje, takže řízení pokud vůbec běží, tak maximálně samospádem. Ale s každým postaveným bytem na východním kraji se zvýší tlak na komfortní spojení s centrem.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Maulincio píše:
Trať do staré Líšně podle zdroje z líšeňské radnice definitivně pohřbena...

"-Nevyplatí se to vzhledem k tomu kolik tam žije lidi
-Stavba je moc nákladná bla bla bla
-Moc složitá bla bla bla"

Nevim jestli to tady někdo psal, ale já se to dozvěděl až dneska...


Toto je zbožné přání jednoho blbce z Líšeňské radnice, ale opak je pravdou, nic pohřbené není.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

270
31 led 2010 23:09
Trať do staré Líšně podle zdroje z líšeňské radnice definitivně pohřbena...

"-Nevyplatí se to vzhledem k tomu kolik tam žije lidi
-Stavba je moc nákladná bla bla bla
-Moc složitá bla bla bla"

Nevim jestli to tady někdo psal, ale já se to dozvěděl až dneska...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3079 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 124  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 20:55
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]