Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 97 z 719    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 719  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
No sakra. To je článek jak z Blesku. :-?

"Nové autobusy si pochvaloval na sociální síti například Stanislav Češka. „Podobným patnáctimetrovým Manem jsem už před lety jel ve Vídni a obdivoval jeho manévrovací schopnosti dané otáčivou zadní nápravou v úzkých ulicích. A říkal si, proč něco podobného nemáme v Brně,“ napsal."

Bezvadný, já 15 metrovým Crossem jezdím u přes dva roky, částečně i po Brně. Chápu že pán myslel asi jakože MHD u DPMB, ale jako... ah. Škoda že tu není blijící smajlík.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Málokdy kritizuji práci novinářů, ale tenhle článek se opravdu povedl. Hotová revoluce, přijel patnáctimetr...


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Právní bitvy mívají jednu zásadní nevýhodu, že trvají neúměrně dlouho. Líšeňští domkaři však jsou v neprávu a dobře to vědí, což by mohl být špagát na nějaký oboustranně přijatelný kompromis. Protože jinak bude trať za 10 let, ale černí stavitelé zaplatí náklady řízení.


Offline
Uživatelský avatar

270
31 led 2010 23:09
xcav8 píše:
... bude právní bitva, kde podnik do toho půjde tvrdě.


To je myšlenka nebo fakt? biggrin Jestli se mám těšit a nebo ne...


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
To je docela zásadní novinka, zatím to vyznívalo spíš tak, že se to vzdalo. Doufám, že jim to tam rozjezdí buldozer :mrgreen:

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Novinky nejsou, maximálně, že to bude právní bitva, kde podnik do toho půjde tvrdě. Dobré vůle bylo již vůči obyvatelům této části dost. Já osobně se těším až jim začnou likvidovat věci, které mají na cizím pozemku.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

270
31 led 2010 23:09
Jakub S. píše:
Troufám si tvrdit, že projekt podnikového depozitáře (zejména) pro retrovozy DP je natolik v plenkách, že žádné podrobnější informace neexistují. Pouze vize. O zapojení TMB je tedy předčasné diskutovat, ještě nemáme ani projekt na opravu a dovybavení Slatiny.



Áha, takže to bylo jen kasání se plány vzdálenějšími než budoucími biggrin

Když už sem zmínil depozitář... jsou nějaké novinky ohledně trati do Staré Líšně a depozitáře?


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Troufám si tvrdit, že projekt podnikového depozitáře (zejména) pro retrovozy DP je natolik v plenkách, že žádné podrobnější informace neexistují. Pouze vize. O zapojení TMB je tedy předčasné diskutovat, ještě nemáme ani projekt na opravu a dovybavení Slatiny.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

270
31 led 2010 23:09
Jakub S. píše:
Něco málo dalším rozvoji (zejména) trolejbusové infrastruktury a vozového parku. Na spadnutí je údajně VŘ na 20 kloubových vozů, uvolnění vozovny Husovice pro retrovozy a investice do trolejbusové části vozovny Slatina.



Ví se něco o tom chystaným muzeu?

Popřípadě jak a pokud vůbec bude zapojeno TMB a s tím spojený jak se to bude týkat depozitáře?


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Něco málo dalším rozvoji (zejména) trolejbusové infrastruktury a vozového parku. Na spadnutí je údajně VŘ na 20 kloubových vozů, uvolnění vozovny Husovice pro retrovozy a investice do trolejbusové části vozovny Slatina.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Richie píše:
Ta Arriva to se má týkat čeho, tu R18 budou z části jezdit ČD a z části Arriva?


Pokud budou i osobáky vedeny jako linka R18, tak ano.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Richie píše:
Promiň, ale vlakovej slang neznám, takže nerozumím - kterou tu linku teda bude jezdit ta Arriva? :D Škoda, že ten novej plánek není ve větším...

Přesněji půjde o trasu Staré Město u Uherského Hradiště – Uherský Brod – Bylnice, Uherský Brod/Újezdec u L. – Luhačovice.

Upřímně řečeno, vůbec bych se nezlobil, kdyby časem Vlára byla zaintegrována taky do IDS JMK, stejně jako nějaké busy mezi SM a a Brnem přes Buchlov (se zastávkou u Černovických teras). Spádovost směr Brno se nabízí.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Promiň, ale vlakovej slang neznám, takže nerozumím - kterou tu linku teda bude jezdit ta Arriva? :D Škoda, že ten novej plánek není ve větším...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Richie píše:
Ta Arriva to se má týkat čeho, tu R18 budou z části jezdit ČD a z části Arriva?

Arriva bude jezdit z UH na horní část Vláry.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Mouka píše:
Dokud není Arriva zaintegrovaná, tak tam IDSJMK neplatí, takže pojedeš na tarif Zlínského kraje.
Až bude Arriva zaintegrovaná, tak pojedeš na jízdenku IDSJMK s příslušným počtem zón až do Břeclavi.

Ano, jasně, bez jízdenky s větším počtem zón neuspěji. Ale když budu mít předplacenou jízdenku, tak mi asi těžko někdo vytkne, že si jen jezdím mezi těmi dvěma městy.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Ta Arriva to se má týkat čeho, tu R18 budou z části jezdit ČD a z části Arriva?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
miropiro píše:
I na Mouku: tak jsem asi padlej na hlavu, ale prosím, pěkně, jestliže pojedu osobákem z Hradišťa do Staráku na rychlík směr Břeclav, tak jak pozná průvodčí to, že se jen neprojíždím mezi UH a SM?

Jinak v tiskovce kraje se píše:
Na těchto trasách budou po uzavření příslušných smluv zaintegrovány i vlaky dopravce ARRIVA vlaky.


Dokud není Arriva zaintegrovaná, tak tam IDSJMK neplatí, takže pojedeš na tarif Zlínského kraje.
Až bude Arriva zaintegrovaná, tak pojedeš na jízdenku IDSJMK s příslušným počtem zón až do Břeclavi.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Pavel píše:
miropiro: Dojezdové zóny - na tom schématu to píší vpravo dole. Pokud cestuješ jen v rámci této zóny, nesmíš použít doklad ids jmk, někde to platí jen pro vlaky.

I na Mouku: tak jsem asi padlej na hlavu, ale prosím, pěkně, jestliže pojedu osobákem z Hradišťa do Staráku na rychlík směr Břeclav, tak jak pozná průvodčí to, že se jen neprojíždím mezi UH a SM?

Jinak v tiskovce kraje se píše:
Na těchto trasách budou po uzavření příslušných smluv zaintegrovány i vlaky dopravce ARRIVA vlaky.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Pavel píše:
Podařilo se mi najít schéma linky 51, v galerii tam jsou hozená i další schémata.
https://vyskovsky.denik.cz/galerie/kvul ... 71-8094-70

Takže linka 51 z Moravan pojede do Ostopovic závlekem až na smyčku a pak po lince 403 na Osovou a k nemocnici. Takže jde vlastně o propojenou linku 501 a 403.
Z článku také vyplývá, že ne všechny 401 budou expresní. Expresni z Osové a neexpresní z Dunajské.

Tak to je prasárna.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Pavel: Aby těch zmatků s tarifem nebylo málo...
V osobáku v rámci Jihomoravského kraje nesmím použít tarif ČD, ale tarif IDSJMK.
Mezi Rozhranním a Moravskou Chrastovou (dojezdová zóna 285) nesmím použít tarif IDSJMK, ale tarif ČD, nebo IREDO (je to sice v IDSJMK, ale v Pardubickém kraji).
Mezi Starým Městem a Uherským Hradištěm (dojezdová zóna 957), nesmím použít tarif IDSJMK, ale v osobáku (dopravce Arriva) tarif Zlínského kraje, v rychlíku tarif ČD, nebo Zlínského kraje (je to sice v IDSJMK, ale ve Zlínském kraji).


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
miropiro: Dojezdové zóny - na tom schématu to píší vpravo dole. Pokud cestuješ jen v rámci této zóny, nesmíš použít doklad ids jmk, někde to platí jen pro vlaky.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Už by mohli linku 51 přečíslovat na něco trojciferného, vzhledem k množství zón, kterými projíždí.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Pavel píše:
Podařilo se mi najít schéma linky 51, v galerii tam jsou hozená i další schémata.
https://vyskovsky.denik.cz/galerie/kvul ... 71-8094-70

Takže linka 51 z Moravan pojede do Ostopovic závlekem až na smyčku a pak po lince 403 na Osovou a k nemocnici. Takže jde vlastně o propojenou linku 501 a 403.
Z článku také vyplývá, že ne všechny 401 budou expresní. Expresni z Osové a neexpresní z Dunajské.

No konečně :-) V galerii je i ofiko schéma od nových integrací. Jen přemýšlím, co říct chtějí tím, že zóny 455, 356, 370, 380, 835, 838 (Retz), 580 (Laa), 965, 975 (Myjava), 947, 957 (UH), 915, 285 a 295 budou nově zóny dojezdové, v angličtině dokonce píšou zóny se speciálními podmínkami.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
Podařilo se mi najít schéma linky 51, v galerii tam jsou hozená i další schémata.
https://vyskovsky.denik.cz/galerie/kvul ... 71-8094-70

Takže linka 51 z Moravan pojede do Ostopovic závlekem až na smyčku a pak po lince 403 na Osovou a k nemocnici. Takže jde vlastně o propojenou linku 501 a 403.
Z článku také vyplývá, že ne všechny 401 budou expresní. Expresni z Osové a neexpresní z Dunajské.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Super budou ty expresy 105 a 401 po dálnicích. Jen by mě zajímalo, jestli pojede 401(ex) po dálnici až z Ostrovačic, nebo už od Devíti křížů. Nerad bych přišel o zažité odpolední přestupy v Říčanech. :smile: Ta 504 dává smysl, jen by to chtělo vylepšit vybavenost přestupu UH pro busy.
Líbí se mi integrace Hradiště a Staráče, mohli to dotáhnout protestně až do Zlína, ať se místní neschopná krajská garnitura třeba pohvězdičkuje.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17959 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 719  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 03:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]