Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 5 z 82    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 82  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
Proč to nemůže být u každé zastávky v té levé části jako je to všude jinde v Evropě? Není potřeba vymýšlet nic nového...

(Na Czechbusu to rolovalo celou jedničku a žádný přestupy se nekonaly.)


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
A ta pravá část je co? Je tam informace o výluce a o nutném přestupu na Nových sadech. V případě že se vůz bude blížit k nějakému uzlu, nebo místu kde se dá přestoupit, tak to může v té pravé části ukázat odjezdy dalších linek, jenže to Filkukova zrovna není.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
A kde jsou vypsané linky na které lze v jednotlivých zastávkách přestoupit? Ve výsledku pouze nová grafika ale žádná změna k lepšímu ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Vzhľadom na to, že grafika a ikonky sú zhodné s tým, čo je v oficiálnej infografike DPMB aj v aplikácii DPMBinfo, bol by som optimistický a asi to nie je len nejaký experiment :)

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Na letošním Czechbusu jsem si u stánku firmy BUSE všiml celkem zajímavé grafiky pro LCD obrazovky na motiv DPMB.
Je v plánu nahradit současnou grafiku na LCD obrazovkách tímto nebo se jedná o nějaký experiment od výrobce?
Příloha:
DSD_1259.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
54
20 úno 2010 23:23
U nového Crosswayu (DPMB) je na vnitřní reproduktory přímo tlačítko, které má tři polohy. Hlášení RISII (tedy zastávky a všechno co jde z RISu), vypnuto a rádio. Předpokládám, že je to z toho důvodu, že to jezdí na zájezdy. Takže je možné, že se to opomnělo přepnout.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Robert píše:
Což je, jak jsem si všiml, asi jediná funkce strojku, kterou umí většina řidičů bezchybně ovládat. ](*,)

Povětšinu času jezdím taky s vyplým, ono když tam není většina zastávek nahraných... Nebo je tam naharných špatně... Dřív se na to Kordis docela zaměřoval, ale bylo to obhajitelné. Blbý bylo, když jsi tvrdil, že nevíš, jak se to zapíná, a pak jsi vydal tři zpožděnky, pět zabavenek a tři doplatkový jízdenky, což je pro obsluhu strojku asi desetkrát složitější, než vypnout hášení :mrgreen: Ano, pan Š. od vás ze vsi.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
U regionálních dopravců s USV24C (nebo jak se to jmenuje) je to hned v hlavním menu někde dole. Já si to vždy zapínám už jen proto, že to hlásí zastávky na znamení, které displej nerozlišuje.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Noční hlasitost nevadí, většinou je dost srozumitelná, když to zrovna není v uřvaným Trabantu při jízdě dokopce. Není náhodou za vypnutí hlášení pokuta dopravci od Kordisu? Většinou se snažím s tím neprudit, ale když vím, že to hlášení daný vůz umí, tak bych byl rád, aby aspoň na ten tichý režim běželo a mohl jsem se podle něj orientovat.
@M: To byla všeobecně míněná poznámka, že osobní zahlášení, pokud technika nefunguje, často situaci urychlí oběma stranám, takže díky, pokud tak činíš. Ono i to čekání na ostatní spoje je přehlednější, pokud vím, co právě odjíždí, abych třeba omylem nenastoupil do jiného busu.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Nevím o tom, že bych mohl hlášení vypnout ( DPMB ) nevím jak u linkáčů, ale u DPMB nevím jestli to jde, ani jsem to nikdy nehledal, teď jsem si schválně prošel celý návod k použití RIS2 a nic o vypnutí hlášení zastávek tam neni.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Snad s novým odbavovacím systémem tato funkce zmizí. Přece není normální, aby řidiči mohli svévolně vypínat hlášení, jen proto, že oni ho nechtějí poslouchat. No to kde jsme.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Což je, jak jsem si všiml, asi jediná funkce strojku, kterou umí většina řidičů bezchybně ovládat. ](*,)


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
V kase jde u hlášení nastavit dvojí hlasitost (denní/noční) a lze jej úplně vypnout.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Cracatit: to mě nenapadlo, já nevidomého vezl asi tak 3x za celou dobu co jezdím. To je 15 let. Ale hodněkrát jsem mu osobně říkal kam jedu, když bylo očividné, že mu nefunguje to tlačítko na hlášení, tak jsem mu to pustil a když to nešlo, tak jsme mu to řekl, ale vždy čekal na jiný spoj.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
@M: Vadí to nevidomým a zrakově postiženým, když nejede hlášení, musím se pak ptát, kde jsem a sledovat aplikace v mobilu. Na venkovské 401 se to u BDS i Adosy děje hodně často. Chápu, že takovým zgarbům, jako je Trabant (starší SORky), se to děje běžně, ale že to často nefachá i u nízkopodlažních novějších kusů občas překvapí. Takže bych poprosil, pokud to tu čtou i někteří další řidiči busů, aby podobné závady hlásili na vozovně a případně i cestujícím s bílou holí nebo s vodicím psem, případně se domluvili na výstupní zastávce, kam ten cestující míří a dali vědět, že je člověk v cíli. Nezapomenu, jak se tohle kdysi stalo paní řidičce ve staré K2 na lince 4 a když mě viděla nastupovat, tak palubním mikrofonem zahlásila příští zastávku a bylo. :smile: Tomu říkám operativní přístup.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Mexa: Chybička se může vloudit kdekoli. V podstatě vůbec o nic nejde.
Peno: i toto se občas stává, i mě se stalo, že mě to nehlásilo, ale že by mě to zarazilo, nebo cestující, to ne, i bez toho se dá žít. Jak jsem již napsal, chybička se může vloudit kdekoli, kdykoli. Pokud nejde o život, jde o ... slušně: bobek.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Nevím přesně co to bylo konkrétně za vůz, ale jel jsem dneska jedním novým Crossem DPMB na a-51, který nehlásil zastávky. Na vnitřních panelech se zastávky posouvaly, ale hlášení se neozývalo. U regionálních dopravců jsem na něco takového vcelku zvyklý, ale u DPMB mě to přece jen poněkud zarazilo.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Nevím jestli to patří přímo sem, spíš jen taková zajímavost. Od neděle (od nových JŘ) 505 na předním tablu jezdí s chybkou "Žžidlochovice, žel. st.". Všímají si toho i lidé na zastávkách a smějí se tomu biggrin


Offline
54
20 úno 2010 23:23
V odkazu máte také nějaké fotky z Czechbusu, kde byla nová kasa vystavena a bylo možné ji vyzkoušet.

https://www.facebook.com/pg/idsjmk.cz/photos/?tab=album&album_id=2754023191329246&__xts__%5B0%5D=68.ARCPHcaYucTa2y3g_Gg9o8V0XwK5GCOQTj-4JocdEwEgSzStg0UtD-VAKSKkTMp9C-BBFFxhyqUpsfm-Xves4JuADa1-NIJjoDQRgCk5FhP7KIJ_cHnAAhE6wjrZ5XrCCv1AENBFVwFF9HTLiIT0ZfSYhCfHvJDdGAcvwJFk5kRj3ZIMkb6Nbwav_GC6t9z1KWZrY5DsYiYl5IMaDfXRma8GckoX0ESQB3nsGZZvrQAaGXrh3fDsEKBzu7571VqVKqXsbRwzNmBqNgazYjyCVTIzc8Od8JPrq08-fmF_r2qT1ZzU0eC1qByzzCCx79l7ZpSK8SmuEPWcwDV4lvZh6w6LOSSBUpGCwtBsNhuLZm64rocAUfCeKLmusLEPa7h3BoBroHGghgSE2pdBR8hfBNS11AWqRX79nd8svrIXwcvAiifCDIf-72sbIAcRw7QWW8yIDbsnt_GxMhtLJM_XeA6XB53aE30y9BoqpekduM_1Am1i7lAU2uGesS5oKDZi8Nq7LNHSlgQ7PRk4yetHVwH94Zm_PRoM7oyID_BIgubL&__tn__=-UCH-R


Offline
69
11 črc 2011 08:39
Štatl
To to bylo tak tajné?


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Příspěvek byl totiž smazán... Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí ;-).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Nefunguje mi :(

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Malé nahlédnutí na nový odbavovací systém na regionálních linkách ISDJMK - podle informací v FB příspěvku má proběhnout nasazení v příštím roce.
https://www.facebook.com/adosa.rosice/p ... 8340686694 (příspěvek na fb, přihlášení by nemělo být nutné)

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
To mi uniklo.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
xxx píše:
Něco o wifi omezené na směšných 25 MB nebo kolik jsem četl. Ale myslel jsem, že to mají jenom vybrané šaliny.

To fakt mají úplně všechny vozy, jo? I třeba karosy?


Článek z dubna 2019: https://www.lupa.cz/aktuality/brno-zvys ... 00-mb-dat/
A spoustu dalších článku z přelomu ledna a února kde se jasně píše, že se to týká všech vozů. :roll:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2029 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 82  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 13:27
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]