Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 27 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Krpole a samozřejmě stále funkční Brno, dolní pro ty asi dva spoje za den, co tam jsou plánované.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
479
23 pro 2013 20:28
Hrušovany u Brna
Fafner píše:
Tak mě napadá... Hlásí na nějakém nádraží vlak směr Židlochovice ještě Václav Knop? :)


Tišnov? Minimálně měsíc zpátky tam ještě byl e_smile Pak taky Brno-Královo Pole


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Tak mě napadá... Hlásí na nějakém nádraží vlak směr Židlochovice ještě Václav Knop? :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
michalk píše:
Peno: To mi přijde jako fyzikálně nemožné, nešly v Židlochovicích o pár minut pozdě hodiny? Jízdní doba Hrušovany - Židlochovice jsou 4 minuty, tam se dá nakrátit maximálně půlminuta bez ohledu na typ vlaku.

Já to kontroloval na svém mobilu, kterému věřím. Pochybuji, že zrovna just v těch Židlochovicích mi začne ukazovat špatný čas biggrin Asi jsou ty čtyři minuty z Hrušovan do Židlochovic hodně nadsazené :shock:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
To byla reakce na výluku Prosenice - Přerov, která je příčinou zpoždění R8. Tam by to s výlukovým JŘ odskákala veškerá doprava Praha - Ostrava (není v závazku).


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Nevím, jaká komerce by byla na ráně při VJŘ na hlavním, ale R8 určitě ne, protože je v závazku pod Ministerstvem dopravy, takže tohle není klasická komerce na vlastní riziko.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Ad Výlukový JŘ: Zlé jazyky tvrdí, že kdyby se zavedl výlukový JŘ, tak se zjistí, že se tam všechny vlaky nevejdou, a tak by se musely některé vlaky rušit. A první je na ráně komerční doprava mimo závazek...
Pak je taky problém v tom, že když by se zavedl výlukový JŘ, tak se musí na minutu dodržovat. Což zrovna u dálkových vlaků moc nejde. U takto přetížených tratí vychází lépe operativní řízení - situace: Vlivem výlukového JŘ je stanoven odjezd v T+5 (protijedoucí vlak má příjezd v T+4). Jenže protijedoucí vlak má zpoždění a tak místo odjezdu načas v T se musí čekat třeba až do T+15. Obecně mi přijde, že do nějakého relativně malého zpoždění (cca 15 minut) je lepší vyhlásit, že určitý vlak může být 0-15 minut opožděn (jak píše Peno), než vyhlásit přijezd o 15 minut pozdě pravidelně, a pak stejně jezdit ještě pozdě. Navíc je to výluka už jen na pár dní (https://www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-pr ... luka/7875/).

Peno: To mi přijde jako fyzikálně nemožné, nešly v Židlochovicích o pár minut pozdě hodiny? Jízdní doba Hrušovany - Židlochovice jsou 4 minuty, tam se dá nakrátit maximálně půlminuta bez ohledu na typ vlaku.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
U některých výluk se výlukové JŘ nezavádějí, ale slušmý dopravce upozorní, že je výluka a mohou vznikat zpoždění. RegioJet zjevně takovým slušným dopravcem není.

Nicméně dneska jsem se najezdil vlakem poměrně dost a nepotkal jsem vlak, který by nebyl zpožděný. Až na jednu, poněkud paradoxní, výjimku. Ráno jsem jel do Židlochovic a Regionova přijela s pěti minutami, odjela se třemi, které si více-méně držela až do Hrušovan. Měla je i na odjezdu z Hrušovan. Ale do Ždlochovic přijela na čas. Zvláštní. To jsou tam takové vaty, že i Regionova stáhne tři minuty?
Mimochodem, u této Regionovy informační systém oznamoval konečnou Hrušovany u Brna a nehlásil zastávky. Zmatených cestujících nebylo zrovna málo. Včetně mé maličkosti, přiznávám.

Nicméně nejvíc mě dnes zklamalo samotné hlavní nádraží, Míst k sezení jenom pár v jakési miničekárničce a na prvním nástupišti pro jistotu také nic. Jestli to měl být pokus o vyhnání bezdomovců na lavičky u zastávek MHD, tak se povedl. Ale já z takového řešení radostí rozhodně nehýkám a připomínám svá slova, že ještě budeme na Dolní s láskou vzpomínat. Dochází na ně.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Ok, díky3 za odpovědi, zjevně mám na to smůlu jenom.

píšeš že to může být výlukou - proč tam pak ale není výlukový JŘ?
?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
To už je paranoia...
R8 má v podstatě stejný JŘ jako loni. Tam to spíš vypadá na vliv výluky u Prosenic.
Ohledně ostatních komerčních spojů nevím, ale z doslechu to jsou pozdní příjezdy už ze zahraníčí a z druhé strany vliv stavebních prací v Praze, akorát že RJ má o pár minut menší vatu, než spoje ČD, takže to jde víc vidět.
Já zas jezdím párkrát ročně do Prahy a v Třebové před nás pravidelně pouštějí zpožděné vlaky RJ od Ostravy, ačkoli jsou vnitrostátní a mají nižší rychlost. Nedělají to SŽDC taky naschvál?


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Zrovna včera, co jsem četl, stíhaly vlaky RegioJetu stahovat z Ostravska i několikaminutová zpoždění, takže nereálné jízdní doby tam opravdu nejsou a uměle zpožďovány vlaky taky ne. Vždyť by se tím zpoždění přenášela i na ostatní (čti modré) vlaky.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Jezdím několikrát do roka RegioJetem do Bratislavy nebo Vídně a vlaky jsou vždycky zpožděné. Dneska jsem chtěl jet R8 do Kr. Pole 17.03. Dojdu na hlavas a zjistím že tento spoj má 10 minut zpoždění. Podívám se na tabulu a zjistím, že všechny momentálně zpožděné vlaky jsou R8.

Máte někdo jiné vysvětlení než to co napadá mě (přiznávám8odpůrce SŽDC a ČD) a to že SŽDC schválně zpožďují vlaky RegioJetu ať už při tvorbě nereálného JŘ a nebo přímo v provozu?

Ptám se vážně, už mně to prostě nepřipadá jako náhoda...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Bezva, jen tak dál.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Na přejezdu vjel před motorák. Za ohrožení 70 lidí mu soud potvrdil podmínku


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Ještě bych k tomu jenom doplnil, že podle té fotky jsou na té zkušební jízdě nejspíš samé lůžkáče, protože Bmpz "Low cost" a Amz zatím jezdí na komerčních linkách. Z nich budou ubrány až s novým grafikonem.

Průser je, že Bmpz už začaly být upravovány pro kola na R8, ale někdo jaksi zapomněl ta sedadla odebrat i v rezervačním systému. Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udal ... as-to.html


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Děkuji, že jsi to uzavřel. :-)


Offline
410
29 lis 2014 18:06
xxx píše:
Proč z trasy Praha - Košice? Jako možná nějaké taky, nevím, ale vždyť byl přece teďka nedávno na nákupech v rajchu. Ty lůžkáče koupil speciálně pro linku R8. Všude se o tom psalo.

Naposled. Soupravy budou složeny z Traxxek/Vectron a 1x Amz (SBB) + 2x B (ex lehátko DB) + 2x Bmpz (ex SBB). A s těmito soupravami, resp. zejména se soupravou bývalých lůžek DB se dělaly a dělají zkušební a zácvikové jízdy. Jiné vozy se zde nevyskytovaly a ani vyskytovat nebudou. Jsou určeny pro komerční linky. Víc to snad furt netřeba rozebírat.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Proč z trasy Praha - Košice? Jako možná nějaké taky, nevím, ale vždyť byl přece teďka nedávno na nákupech v rajchu. Ty lůžkáče koupil speciálně pro linku R8. Všude se o tom psalo.


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
xxx píše:
Seš si jistý? Nejedná se spíš o ty bývalé lůžkáče? Už jenom ty dveře nesedí...

Když se na to dívám pozorně, tak už si tak jistý nejsem! :D Už podle střechy. Rakušáci mají podélné žebrování a v Krpoli je hladká. Můžou to být opravdu lůžkové stažené z trasy Praha - Košice neboť údajně Jančura kritický nedostatek vozů.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Seš si jistý? Nejedná se spíš o ty bývalé lůžkáče? Už jenom ty dveře nesedí...


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Jedná se o tyhle https://www.vagonweb.cz/fotogalerie/CZ/CD_Bmee234.php ex ÖBB. Tady ten koupily ČD.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
410
29 lis 2014 18:06
xxx píše:
No já tam teda vidím úplně jiné vagóny...

Myslím že pokud někdo není šotouš do železničních osobních vozů, tak rozdíl mezi vagony ex OBB a ex DB nevidí, jsou to podobně dlouhé vozy ve žluté barvě, resp. se žlutým polepem bočnic. Na trati mezi Brnem a Bohumínem resp. Přerovem, se pohybují poslední týdny Vectrony a Traxxky s vozy ex DB a SBB, jež jsou pro provoz na lince R8 primárně určeny, protože zbylé vozy společnosti Regiojet mají domovskou stanici Praha - Smíchov.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
No já tam teda vidím úplně jiné vagóny...


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Na pohled to vypadá jako stejný vagóny, jako používá na lince Praha - Brno - Bratislava/Wien... Nebo z toho někdo dokážete poznat něco víc? Ono to prostě vypadá jako obyčejný vagóny jako každý jiný, z venku se nic nepozná...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
https://www.railpage.net/fotografie/zkusebni-jizdy-vlaku-regiojet-pro-linku-r8/


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3605 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 00:44
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]