Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 66 z 232    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 232  Další
Autor Zpráva
Offline
1322
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Na některých trhackach 57 od konce listopadu jezdí klouby.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Za to na a-57 jsem včera potkal B961. Pokud je opravdu nedostatek kloubů, kvůli jejich nasazování na a-78, tak mi toto moc smysl nedává.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1322
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Spíš mě zaráží, proč je 07002 nově v garantu, dle JŘ, když tam stejně nadále jezdí B931.
Jinak sólo bylo ráno i na 42, takže bych řekl, že aktuální nedostatek kloubů jen.


Offline
410
29 lis 2014 18:06
caco píše:
Proč je na 08403 sólo?

protože klouby jezdí na 78 sarcastic


Offline
44
18 led 2019 19:22
Proč je na 08403 sólo?


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Je ale fakt, že některé zastávky jsou zákeřné. Jednou se mi takto vymstil ten Kaplického blob na Lesné. Sedím vevnitř, čekám na rozjezd, slyším zvuk motoru a než se vůbec stihnu postavit na nohy, tak na zastávce už je jen zvířený prach za autobusem. sarcastic

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2811
01 úno 2006 10:39
Normálně každej před zastávkou na znamení přibrzdí, pokud tam někdo je zastavím a pokud vím, dělají to tak i kolegové. Pokud je někdo trubka a stojí někde uplně mimo a ani nedá vědět, že když je 20m od zastávky a chce jet, tak má smůlu. Tak stejně pokud stojí za reklamou schovanej a čumí na druhou stranu, tak ho logicky nemohu vidět ani když přibrzdím.

Naopak se mi stává čím dál víc, že tam lidi stojí kecaj, já zastavím a nic, nikdo nenastoupí. To je hold to zrušené mávání, milionkrát zastavuju zbytečně. No ale uplný opak byl teď v noci, když jsem u 4 kusů zastavil a nic, stály u předních dveří, tak jsme otevřelů a nic, bavili se dál a nebyl žádný náznak nastupování, tak jsme zavřel a oni se ani neotočily, přestože to zavírání trvá nějakých 7 vteřin u U18CNG a rozjel se, no pak začli mávat jak trubky, takže smůla. A taky se stává na nočkách čím dál častěji, že musím na zastávce na znamení zastavit jen kvůli tomu, že si nějaký feťák nebo ožralec či jiná trubka zmáčkne a otevře dveře jen pro to, aby se podíval ven hlavou, nebo si jen odflusnul na chodník, třeba i každou druhou zastávku.


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
A není lepší počkat, až se rozední? Co kdyby...


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
xxx: Ale to je pravda, to mě nenapadlo...

Na zastávce může stát černoch v tmavém oblečení, bude nov (opak úplňku), ve městě dojde k blackoutu a na vozidle nebude fungovat jediné světlo. To by byl průser.

Radši bych tedy všechny zastávky na znamení zrušil a naopak bych zavedl to, že na zastávce řidič vystoupí a s reflektorem v ruce zkontroluje, že se v prostoru zastávky (ani za rohem, či v kanále) neschovává nějaký ten potenciální cestující. Poté co to zkontroluje může nastoupit zpět, úkon znovu zopakovat a poté může v čase T+10 odjet.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
No a? Tím spíš k tomu dojde.


Offline
Uživatelský avatar

2540
13 črc 2009 13:42
Robert píše:
Úplně stejný, jako když na zastávce na znamení stojí teď. Pokud vím, má tam stát viditelně.

Teď to ale alespoň není na všech.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A to je problém před zastávkou sundat nohu z plynu a projet kolem ní tak, abych stihl zastavit, kdyby něco?


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Úplně stejný, jako když na zastávce na znamení stojí teď. Pokud vím, má tam stát viditelně.


Offline
Uživatelský avatar

2540
13 črc 2009 13:42
Na zastávce bude stát někdo v tmavém oblečení a je průser.


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Pro začátek by se to mohlo zavést aspoň na nočních linkách.


Offline
2811
01 úno 2006 10:39
V tomto uplně souhlasím s Alanisem.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
No jestli se Cracatit se svým návrhem nedrží při zemi, tak já už obýhám někde ve stratosféře.

Všechny zastávky na znamení, žádné hlášení o zastávce na znamení, žádné nesmyslné režimy od 20h, o víkendu...

Kdo chce nastoupit - stojí na zastávce.
Kdo chce vystoupit - zmáčkne poptávku.
Řidič si jen hlídá podjetí a garantované vazby ve vybraných zastávkách.

Ale tohle nikdy neprojde, jsou složitější způsoby jak řešit jednoduchý problém, třeba každoročně měnit režimy vybraných zastávek :lol:

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jen bych se nedržel tolik při zemi a dal Z a W na mnohem víc míst. Třeba takové celé Nové sady a trasa na Lískovec (Soukenická Z, Křídlovická W, Vsetínská Z, dál třeba Švermova Z. Zůstaly by Běloruská, Osová a Dunajská, ale tam to má smysl kvůli přestupům, no a na Běloruské vystupuje vždycky někdo),
Na Lesnou se to už rozmáhá, tak proč nedat na znamení celou trasu s výjimkou Zemědělské a Halasova náměstí? Navíc Zemědělská a Jugoslávská by klidně mohly jet v režimu W, o víkendu je ta trasa celkově mnohem slabší.
Totéž od Jugoslávské po Merhautce, všechno Z kromě Jugoslávské (i tímhle směrem bych dal W) a konečné, protože Z jsou jen autobusové konečné a ještě ne všechny.
A to jsou jen příklady, které znám z praxe a vím, že by mohly fungovat. Zrovnatak bych dal od Moravského náměstí všechny zastávky v noci na znamení a stálé bych nechal jen ty, kde vystupuje pravidelně větší množství lidí, nebo kde se čeká na garantovaný přípoj. Třeba jsem nikdy nepochopil, proč je stálá v noci na Šilingrově náměstí (Husova), totéž na Komenského náměstí, nepřipadá mi to jako noční významný cíl.
Vozidel s poptávkou je už naprostá většina, takže není důvod držet se režimu stálá v nočním systému u většiny zastávek. Totéž o víkendu. Jen by musel někdo přepočítat jízdní doby a skutečně garantovat přestupní uzly a vybrané zastávky s pravidelným čekáním do času (ne delším než takové tři minuty, nebo kratším).

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2558
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Od neděle přibudou zastávky na znamení, za mne jednoznačně fajn :-)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
No, jsem rád, že nejen já to vidím takhle. Pravda, na blokování d-11 na Jugoslávské jsem ve svém popisu zapomněl. No nic, jdu zkusit štěstí, zda dnes přestup d-3/a-52 na ZOO vyjde...


Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
A do toho to zkoušej s "raketou" T3R... :D Zrovna já se považoval za ten "silnější kus", ale na d-3 se to prostě tehdy nedalo. Preference, intervaly křižovatek i grafikon byly proti. Michal to popsal naprosto přesně. Navíc na křižovatce Vranovská x Jugoslávská bylo marně žádáno rušení čoček, kdy jednak d-3 blokuje d-4 za sebou a navíc díky nim sama nestíhala pak světla za Jugoslávskou. Tam bych jen dodal, že nechápu, proč se při reko splítka neprodloužila na délku jedné soupravy, aby projeli oba. No a jako vtip bylo jednu dobu pravidelné sjíždění na Jugošce s d-11 na Lesnou. Večer, to byla taky kapitola sama pro sebe. Věčné čekání s d-1 v Komíně na trojku od Veveří.


Offline
Uživatelský avatar

2540
13 črc 2009 13:42
Zajímavý přístup.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jízdní řády se dělají vždy podle nejrychlejšího závodníka na startovním poli. Pokud to jeden z tisíce lidí "za kniplem" stíhá, není důvod, aby to nestíhalo o zbylých 999 kusů, a to i v případě, že tyto kusy budou slabší.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Nemyslím si. Zrovna d-3 mi přijde jako největší peklo z hlediska dodržování JŘ u tramvají v Brně. Proklad d-3/11 směrem do Bystrce je jen na papíře už několik let. d-3 je totálně bez jakékoli vaty. Ve čtyřech z pěti případů přijíždím na ZOO s d-3 těsně před d-11 se zpožděním 3 minuty a více (běžným provozem bez stání v kolonách se dá i 8 minut), ačkoli jsme na Českou přijížděli načas (d-12 je téměř jistě před námi a pokud nás nezaseká hned na odjezdu z České, tak Konečného náměstí to jistí, dále se zpravidla čeká na zelenou celý interval na zast. Tábor). Pokud je zpoždění už na České (d-2 odbočuje před námi doleva na křižovatce Cejl x Vranovská -> čekání na další cyklus, nemožnost projetí bez čekání křižovatku Vranovská x Jugoslávská, následně zastavit na Jugoslávské a pokračovat dál-> čekání na další cyklus na křižovatce Merhautova x Jugoslávská, totální nechytání intervalů na křižovatce u nám. 28. října, kde si taky pravidelně postojíme celý interval), je šance na dojetí téměř stoprocentní. Chytání čtyřminutového přípoje na ZOO (d-3/a-52) je reálné při cestě z práce tak jednou do týdne a to ještě zpravidla jen když řidič vidí první dobíhající a chvíli počká. Pokud by měl odjíždět přesně, tak ani to ne. Ani d-1 na tom není tak tragicky. Když jsem jezdil d-1, tak se mi na Ečerově podařilo téměř vždycky přestoupit při dvouminutové přestupní době.


Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
Tak snad bude fungovat proklad s d-3/9 8-6-6-8 a ne jak posledně, kdy jezdila d-11 do Komína 3 minuty za d-3 na Rakovec. D-3 se díky okolnostem dala tehdy ze SO stíhat jen na papíře, takže často skoro za sebou a pak reálně 10 minut nic... ](*,)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5798 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 232  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 17:10
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]